Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Akcja protestacyjna
2012.01.16 14:37 | aktualizacja: 2012.01.17 09:55

Między 13 a 14 nie kupisz leków

Codziennie przez jedną godzinę w całym kraju zamykane będą apteki. Leki wydawane będą tylko w nagłych przypadkach. Także biłgorajscy aptekarze przyłączyli się do protestu.
Między 13 a 14 nie kupisz leków
Między 13 a 14 nie kupisz leków

Zamknięcie aptek od poniedziałku, 16 stycznia br. na jedną godzinę to decyzja Naczelnej Rady Aptekarskiej. Leki mają być wydawane tylko w przypadkach zagrażających życiu, a także ciężkich chorobach przewlekłych, gdzie ważne jest regularne przyjmowanie lekarstw np. w nadciśnieniu tętniczym. Rada wezwała aptekarzy do "rygorystycznego wymaganego przez obowiązujące przepisy prawa oraz umowę z NFZ, badania formalnej poprawności recept lekarskich i wydawania leków refundowanych jedynie na podstawie recepty prawidłowo wystawionej".

Prezes NRA Grzegorz Kucharewicz oświadczył, że farmaceuci czują się pokrzywdzeni decyzją rządu, by pozostawić w ustawie refundacyjnej przepisy w sprawie kar. Kucharewicz przypomniał, że rząd usunął z ustawy refundacyjnej zapisy dot. karania lekarzy. Jak się okazuje, protestem można więcej osiągnąć.

red.
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Między 13 a 14 nie kupisz leków, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 5823
Dodaj zdjęcie
tagi: ,

Waszym zdaniem (6)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
0ef-488
~ W temacie.   Ta decyzja ma i dobrą stronę.Mniej leków.Złych nie skutecznych i nie odpowiednich w żołądku.Pomoże waszej zniszczonej przez leki wątrobie się,zregenerować.Czyli strajk wyjdzie wam na dobre.Paka władza się nie,połapie.Czoła do góry.Tak trzymać!
18 stycznia 2012
+0
-6
PL
a88-0f8
~ Z   A dlaczego my klienci nie bronimy się ????
Dlaczego nie możemy "olać" te apteki, które nami poniewierają?
To może zrezygnujmy z tych "biznesmenów"aptecznych żerujących na nas, a odwiedzajmy te apteki,które sa dla nas zawsze pomocne i niezawodne??
Jak kilka aptek splajtuje w Biłgoraju to nic się nie stanie.
Znając życie to bedziemy dalej narzekać ....
18 stycznia 2012
+1
-2
PL
b35-292
~ tak,   z cała pewnością tak, jest zakładnikiem bez względu na wykształcenie, bez względu na to czy jest zatrudniony w ministerstwie czy w oborze, bez względu na to czy jest prezydentem czy premierem, czy burmistrzem, czy biskupem katol. i będzie tak dotąd dopóty ludzie 'mądrzy' nie zmądrzeją, a na takie zmiany się raczej nie zanośi.Chociaż jest wyjscie z tego impasu,
17 stycznia 2012
+0
-2
PL
b0a-369
~ Bezrobotny Robotnik Drogowy z Biłgoraja   Stawiam pytanie do dyskusji: czy w przypadku protestów, strajków i innych form niezadowolenia pomiędzy stroną tzw. związkową i stroną rządową, społeczeństwo musi być zawsze "zakładnikiem" tych pierwszych oraz cierpieć z tego powodu?
17 stycznia 2012
+3
-1
PL
9be-7b2
~ pacjent   dłużej nie zniosę fochów lekarskich, zarabiają duże pieniądze ( patrz oświadczenia majątkowe radnych lekarzy) i jeszcze trudno im sie dostosować do wymagań , które powinni wykonać. Niech zatrudnią sobie młode sekretarki( za 10% swoich zarobków), które poziomy refundacji będa wpisywać. Poziom bezrobocia spadnie i pacjenci będa zadowoleni.
A kiedy kasy fiskalne dla lekarzy?
Proponuję strajki pacjentów- forma do ustalenia.
16 stycznia 2012
+3
-4
PL
e22-239
~ Solidarność   Za czasów komuny Solidarność? ogłosiła strajk.Nie oddawać mleka.Ja jedyny jako Przewodniczą Zarządu Gminnego wyczułem pismo,nosem.I powiedziałem Wozakowi wozić do,oporu.Nie trwało to długo.Przyjechali panowie z Sb.I przegnali dzielnego wozaka zastraszyli,go.Apteki zniszczą się,same.Z dobrobytu.Tu widzę podstęp.Już.Wchodzi obcy kapitał Apteka de.50 tyś mędykamętów.
16 stycznia 2012
+1
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl