Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Działaność Rejonowego Komitetu Obywatelskiego Ziemi Biłgorajskiej
2011.11.04 17:46 | aktualizacja: 2011.11.05 22:16

Jagusiewicz rozdaje ulotki

XVI Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej odbywający się w MDK - u stał się okazją do wręczenia zgromadzonej publiczności ulotek Rejonowego Komitetu Obywatelskiego Ziemi Biłgorajskiej, który obecnie tytułuje się także Komitetem Obrony Polskości.
Jagusiewicz rozdaje ulotki
Jagusiewicz rozdaje ulotki

Ulotka zatytułowana "Poza Cenzurą" na jednej stronie przypominała, że inicjatorem i realizatorem I i II Festiwalu był właśnie Rejonowy Komitet, a zarząd Zespołu Organizacyjnego Festiwalu składał się z następujących osób: Mieczysława Grygiela, Haliny Prochowskiej i Mariana Jagusiewicza. Przypomniano też teksty Legionowych Pieśni.

Druga strona ulotki przekazuje bardzo wiele treści. Przypomina, że - Mimo, że już 93 lata walczymy z naszym zniewoleniem i odbudowujemy nasza zrujnowaną i rozgrabioną przez zaborców i najeźdźców Ojczyznę, nadal te zagrożenia na szkodę naszej wolności i suwerenności - ciagle istnieją wywołując w ostatnich latach, a zwłaszcza po ostatnich wyborach parlamentarnych, ogromne zagrożenie dla Narodu i naszej państwowości, a zwłaszcza dla biednej ludności - czytamy w ulotce Rejonowego Komitetu Obywatelskiego Ziemi Bilgorajskiej.

Na ulotce przypomniano także, że 6 października Sąd Okręgowy w Zamościu uniewinnił przewodniczącego Komitetu Mariana Jagusiewicza, oskarżonego przez burmistrza Janusza Rosłana i Policję oraz Prokuraturę o włamanie, odrzucając ich argumentację, jako "oczywiście bezpodstawną" oraz przyznając, ze jedno pomieszczenie w "Dworku Modrzewiowym" zgodnie z prawem nadal należy do Komitetu Obywatelskiego.

Na zakończenie przypomniano obszerny fragment z artykułu z Naszego Dziennika dotyczący hołdu ruskiego, który odbył się 29 października 1611 roku na uroczystym posiedzeniu Sejmu i Senatu Rzeczpospolitej na Zamku Królewskim w Warszawie. O przypominanie tego faktu nawoływał także na zakończenie Festiwalu wicestarosta Stanisław Schodziński, który stwierdził, że młodzież coraz mniej ma historii w szkole i coraz mniej interesuje się swoja Ojczyzną. - O fakcie rocznicy milczą media ogólnokrajowe i regionalne, tylko w prasie i telewizji katolickiej przypominane jest, że 400 lat temu car Rosji Wasyl IV pokłonił się przed królem Polski Zygmuntem III Wazą - mówił wicestarosta.

Oprócz więc przypomnienia pieśni patriotycznych na Festwalu starano się obudzić ducha patriotyzmu w uczestnikach.

red.
REKLAMA
Oceń:
7 głosów
Jagusiewicz rozdaje ulotki, 2.0000 out of 5 based on 7 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 7547
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (6)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
afe-3f6
~ kolega   Co powiada Przysłowie Niedzwiedzie.Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie,Jagusiewicz wiernie służył,czarny.Teraz czarni mają go,gdzieś.Jaki z tego,morał? Został porzucony na pożarcie,komu?
7 listopada 2011
brak ocen
PL
53d-42b
~ Portal   Jagusiewicz nie zasługuje na artykuł i to z oceną 5. Ktoś robi sobie żarty z tego portalu. Przykre to, ze w Bilgoraju są tacy...
5 listopada 2011
+6
-1
PL
75f-1ee
~ Gerard   A przy okazji kolejny kwiatek z artykułu - "królem Polski Zygmuntem II Wazą".
5 listopada 2011
+1
-1
PL
75f-1ee
~ Gerard   Nie wiem czy Wasyl kłaniał się Zygmuntowi, ale wiadome jest, że złożył jemu i jego synowi Władysławowi (któremu część bojarów zaoferowała w pewnym momencie czapkę Monomacha) hołd.
Może i nie był niesamowity, ale był, mimo braku informacji o nim w wielu opracowaniach i podręcznikach (co w głównej mierze zawdzięczać można okresowi PRL-u).
Na Wikipedii jest wypis dawniejszych i współczesnych pozycji, które to potwierdzają, a ponadto zacytowaną ówczesną relację ze zgromadzenia senatu, w której wyczytać można, że hołd ten był "aktem tak sławnym, wielkim i nigdy w Polsce niewidzianym".
5 listopada 2011
+4
-0
PL
993-b9c
~ Historyk   Nigdy, ale to nigdy car nie pokłonił się królowi polskiemu. Ale hetmanowi Żółkiewskiemu, w końcu to on pokonał szwedzko-moskiewskie wojska pod Kłuszynem. Więc darujmy sobie wszelkie wyobrażenia o "niesamowitym hołdzie". Wystarczy że jeden był i wyhodowaliśmy żmiję na własnej piersi. Następnym razem proszę o rzetelne informacje np. przeczytać podręcznik do historii bądź dobrą encyklopedię historii.
5 listopada 2011
+4
-4
PL
b2b-0e2
~ Gerard   wicestarosta Stanisław Schodziński, który stwierdził, że młodzież coraz mniej ma historii w szkole
Za to on się wiedzą historyczną popisał: "car Wasal IV" - hahahah.
4 listopada 2011
+5
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
6 czerwca 2024 Biłgoraj
Wyjątkowy jubileusz w Biłgoraju [NOWE ZDJĘCIA]
40 lat temu w Biłgoraju powstała pierwsza w Polsce Wioska Dziecięca SOS. Uroczyste obchody jubileuszu, z udziałem władz lokalnych, Zarządu SOS Wiosek Dziecięcych, a także obecnych i byłych pracowników i wychowanków, zorganizowano w czwartek 6 czerwca.
we wtorek, godzina 19:02 Lubelszczyzna
Ogrzewasz dom gazem? Sprawdź, jak otrzymać zwrot VAT
dzisiaj, 21:59 Biłgoraj
Bieg Sitarski po raz 11.
dzisiaj, 20:58 Biłgoraj
Jubileusz "Sparty" z Marcinem Dańcem
W sobotę 15 czerwca odbyła się uroczysta gala z okazji 20-lecia działalności klubu RWKS Sparta Biłgoraj, który od dwóch dekad aktywnie działa na rzecz rozwoju sportu w naszym mieście oraz okolicach. W wydarzeniu, które uświetnił występem znany satyryk Marcin Daniec, wzięli udział członkowie i sympatycy klubu, działacze, zawodnicy oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.
dzisiaj, 13:16 Biłgoraj
Biłgoraj w drodze do św. Antoniego
w piątek, godzina 08:26 Biłgoraj
Spektakularny sukces ucznia ONZ-etu
w czwartek, godzina 08:27 Biłgoraj
Sześciu chętnych na budowę nowoczesnego osiedla
W Biłgoraju wkrótce powstanie ekologiczne osiedle bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. właśnie zakończyło przyjmowanie ofert na realizację inwestycji.
dzisiaj, 10:33 Lubelszczyzna
Natychmiastowe stawiennictwo żołnierzy 2 LBOT
dzisiaj, 09:32 Biłgoraj
Seniorzy aktywnie
w czwartek, godzina 21:13 Biłgoraj
Święto motoryzacji w Biłgoraju
Już w najbliższą niedzielę 16 czerwca w Biłgoraju będzie można podziwiać perełki motoryzacji. Wszystko za sprawą Biłgorajskiego Spotkania z Klasykiem, które odbędzie się na terenie OSiR.
w czwartek, godzina 11:16 Biszcza
Dwudniowe manewry w powiecie [NOWE ZDJĘCIA]
w piątek, godzina 14:31 Kraj
Ważne zmiany w programie "Czyste Powietrze"
w środę, godzina 15:40 Biłgoraj
To najlepsi sportowcy w powiecie [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 12 czerwca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju zorganizowano Podsumowanie Roku Sportowego 2023/2024. Podczas wydarzenia najlepsi w sporcie szkolnym odebrali dyplomy i puchary. Uhonorowano także nauczycieli i działaczy.
w piątek, godzina 11:55 Biłgoraj
Olimpiada w Biłgoraju [NOWE ZDJĘCIA]
2 czerwca 2024 Okrągłe
Turniej Wsi 2024 [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
w piątek, godzina 09:25 Biłgoraj
Nietrzeźwy kierujący zatrzymany dzięki reakcji świadka
Dzięki reakcji świadka 57 - latek, który wsiadł za kierownicę Peugeota mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu stanie przed sądem. Oprócz dotychczasowych konsekwencji prawnych jakie grożą za jazdę "na podwójnym gazie" sąd może również orzec o przepadku należącego do niego pojazdu
w czwartek, godzina 09:08 Biłgoraj
I LO im. ONZ w czołówce w kraju
we wtorek, godzina 10:03 Obsza
Ostatni dzwonek na przekazanie stanu wodomierza
w poniedziałek, godzina 06:06 Powiat
Oficjalne wyniki głosowania w powiecie biłgorajskim
W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego wzięło udział 29 636 mieszkańców powiatu biłgorajskiego, spośród 79 044 uprawnionych. Wyborcy oddali 29 462 ważne głosy. Największym poparciem wśród głosujących cieszyła się partia Jarosława Kaczyńskiego.
dzisiaj, 09:52 Lekkoatletyka
Mistrzynie województwa z I LO im. ONZ
w piątek, godzina 13:22 Tereszpol-Kukiełki
Jednostka OSP z powiatu będzie miała nowy wóz
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl