Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2019.08.20 09:03

Co dalej z Dworkiem Modrzewiowym?

Podczas sierpniowej sesji Rady Miasta radni wyrazili zgodę na przedłużenie dzierżawy Dworku Modrzewiowego. Dyskutowano też o przyszłość tego miejsca. - Kiedyś tętniło ono życiem, teraz jest zamknięte - mówił Jan Skrok.
Co dalej z Dworkiem Modrzewiowym?
Co dalej z Dworkiem Modrzewiowym?

Dworek Modrzewiowy został wyremontowany w 2010 roku, tuż po tym jak została podpisana umowa z dzierżawcą obiektu. Informowaliśmy o tym naszych czytelników w artykule pt. Stary Dworek - nowy blask .

Obecny dzierżawca Dworku Modrzewiowego zwrócił się do Rady Miasta Biłgoraj z wnioskiem o przedłużenie okresu dzierżawy na kolejne 2 lata. Burmistrz Janusz Rosłan zaproponował po konsultacjach z komisją budżetu, by okres ten skrócić do 1 roku.

- Opracowywana jest dokumentacja dotycząca zabezpieczenia tego budynku, prawdopodobniej trzeba będzie w przyszłym roku ponieść nakłady finansowe. Będzie też czas, by przygotować wniosek na kolejny przetarg - mówił podczas sesji burmistrz Rosłan.

- Dworek Modrzewiowy jest w tej chwili zamknięty, kiedyś to miejsce tętniło życiem. Obecnie jest drobny bałagan na tym terenie. Gdy spojrzałem do umowy dzierżawy okazało się, że była ona zawarta na 10 lat, z tym że dzierżawca miał rok na przygotowanie wnętrza pod swoją działalność. Wnioskodawca sugerował, że te prace trwały dwa lata, stąd wniosek o przedłużenie właśnie o 2 lata. Myślę, że do końca przyszłego roku taka umowa powinna być zawarta, a w tym czasie należy się zastanowić jak zagospodarować to miejsce, by dworek nie stał pusty, bo to byłoby najgorsze - stwierdził przewodniczący komisji budżetu Jan Skrok.

Radni w głosowaniu podjęli uchwałę o przedłużeniu dzierżawy, 19 osób było "za", dwie wstrzymały się od głosu.

Ponadto w związku z pracami przy powstającym budynku Centrum Usług Społecznych konieczne było zabezpieczenie tylnej ściany Dworku Modrzewiowego. Na opinię techniczną i projekt budowlany, który musi teraz zostać zatwierdzimy przez konserwatora zabytków, miasto przeznaczyło 6,5 tys. zł. Umowa na opracowanie projektu została już podpisana.

red.
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Co dalej z Dworkiem Modrzewiowym?, 3.0000 out of 5 based on 2 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 7788
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (4)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
formaldehyd  do Drakkar   Trzeba było o tym myśleć przed remontami i budową nowego budynku z tyłu. No ale jak się kasa przelewa to czemu nie....
21 sierpnia 2019
+3
-0
Drakkar   Rozebrać,przenieść teren zazielenić.
21 sierpnia 2019
+2
-2
Grzegorz z Chetyna   W zasadzie zgadzam się z przedmówcą. Powinien być tu BAR, tylko ta jedna litera "R" jest za dużo. Może klawisz się zaciął?
20 sierpnia 2019
+7
-3
formaldehyd   I to są prawdziwe biłgorajskie problemy a nie jakieś tam śmierdzące oczyszczalnie, zarastające Autodromy, brak nowych inwestorów czy wyjątkowa oferta kulturalna. Może BARR by się tam zmieścił? Czy to nie pasuje do ich wizerunku...
20 sierpnia 2019
+6
-5
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl