Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ RKOZB o historii
2011.12.09 11:39 | aktualizacja: 2011.12.10 12:08

Kanciasty "okrągły stół"

Przedstawiamy oświadczenie Rejonowego Komitetu Obywatelskiego Ziemi Biłgorajskiej w 30-stą Rocznicę Wprowadzenia Stanu Wojennego.
Kanciasty "okrągły stół"
fot. radiomaryja.pl

fot. radiomaryja.pl

Mija 30 lat od wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, kilkadziesiąt działaczy "Solidarności" Zamojszczyzny w nocy 13 grudnia 1981r. zostało zabranych i wywiezionych do więzień i potraktowanych jak kryminaliści za to, że w okresie komunizmu upomnieli się o godność, wolność i równe traktowanie wierzących w życiu społecznym i publicznym. Wprowadzony stan wojenny przez sekretarzy PZPR, milicję, wojsko i SB był wojną z większością własnego narodu.

Po okresie stanu wojennego "okrągły stół" okazał się z kantami. Zablokowano lustrację, dekomunizację. Nastąpiło uwłaszczenie byłej nomenklatury PZPR, SB i służb specjalnych. Utworzono "sterowaną demokrację bez wartości", którą Jan Paweł II nazywał nowym totalitaryzmem. W ogłupianiu narodu biorą udział polskojęzyczne media, będące niepolską własnością. Wyprzedano najlepsze zakłady i banki, handel przejęły korporację międzynarodowe. Na polecenie Unii Europejskiej zlikwidowano Stocznie Gdańską, kolebkę "Solidarności". Parlament przyjął prawodawstwo niepolskie, pod dyktando komisarzy UE. Przegłosowano Traktat Lizboński ograniczający naszą suwerenność i pomijający odniesienia do Boga i Dekalogu.

W tzw. "demokracjach" w tym w Polsce prawo stanowione oderwano od Bożych Przykazań, zastępując je tzw. prawami człowieka, zezwalającym między innymi na zabijanie najbardziej bezbronnych: nienarodzone dzieci (aborcja) i starców (eutanazja).

Błogosławiony Jan Paweł II nawoływał o chrześcijańską Europę, a Polska wchodząc do Unii miała ją chrystianizować. Niestety rząd Polski jako reprezentant kraju katolickiego, nie wsparł Włoch w obronie krzyża po wyroku w Strasburgu, podczas gdy uczyniło to 10 krajów Europy w tym Rosja i Litwa. Z przed Pałacu Prezydenckiego po Tragedii Smoleńskiej rząd, usunął krzyż. Podobnie czynili komuniści.

W 2011 roku w parlamencie, w mediach atakuje się katolików i ich symbole religijne. Wiarę chce się zamknąć w domu, w kościele. W dokumentach UE Bóg nie istnieje, brak jest odniesienia do prawa naturalnego. Karta Praw Podstawowych UE preferuje wszelkie wynaturzenia i zboczenia różnych mniejszości. W Traktacie Lizbońskim nawet nie użyto słowa religia chrześcijańska tylko "religia większościowa". Jeśli chce się usuwać krzyże to jest to wojujący ateizm, to nie jest tolerancja ani neutralność światopoglądowa, jeżeli nie toleruje się symboli i znaku wiary innych ludzi. Zastanawiający jest ten nibykatolityzm wielu naszych polityków.

Gdy w polskim parlamencie walczy się z krzyżem to w kongresie USA przyjęto rezolucję zachęcająca do umieszczenia we wszystkich urzędach publicznych, szkołach i instytucjach rządowych motto "w Bogu pokładamy ufność". Za tą rezolucją głosowało 396 kongresmanów, a 9 było przeciw, była to przewaga miażdżąca. Napis ten widnieje nie tylko na banknotach i monetach amerykańskich, ale też nad fotelem przewodniczącego Izby Reprezentantów oraz w licznych lokalnych urzędach czy radach miast. W 2009 roku napis "w Bogu pokładamy nadzieję" został wyryty w prowadzącym do Kongresu nowoczesnym centrum turystycznym, odwiedzanym codziennie przez tysiące gości. Każdy prezydent USA obejmujący rządy składa przysięgę na Boga, kładąc publicznie rękę na Biblii, a podczas ostatniej katastrofy ekologicznej na wybrzeżu prezydent USA modlił się publicznie do Boga o wsparcie. Obecnie, gdy nasz naród i Europa stoi przed ogromnym kryzysem gospodarczym i demograficznym, stosownym zachowaniem naszych parlamentarzystów, rządu i mediów powinno być, jak czynili to nasi przodkowie zadeklarowanie ufności w Bogu i uznanie Chrystusa za Króla i jego prawodawstwa, jakim jest Ewangelia i Dekalog. Dlatego z krzyżem w ręku jak nasi kapłani Błogosławiony
J. Popiełuszko i J. Skorupka musimy nadal domagać się prawdy, wolności i swobód religijnych w życiu publicznym i społecznym oraz uznać zwierzchność Boga w Trójcy Świętej Jedynego.

Za zarząd

Rejonowego Komitetu Obywatelskiego

Ziemi Biłgorajskiej

Tomasz Bordzań

Stanisław Dzido

Henryk Grabias

Anna Kozdra

Jan Gromadzki

Jan Salik

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 12440
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (14)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
93f-97b
~ lol  A dlaczego pod własnym tekstem nie podpisał się SS???
9 grudnia 2011
+13
-0
Ostatnio dodane komentarze
PL
33f-373
27 września 2012
brak ocen
PL
1cd-b2d
~ Dz   Do Leona skąd Ty jesteś ze nie znasz Komitetu Obywatelskiego w Biłgoraju. Myśl myślenie nie boli
16 grudnia 2011
+2
-0
PL
1cd-b2d
~ Szymon   Do Witta Jagusiewicz dlatego nie złożył swojego podpisu pod oświadczeniem ponieważ w tym czasie był w szpitalu ale oczywiście w Twojej makówje to się nie mieści
16 grudnia 2011
+1
-0
PL
705-11e
~ Bziutek z Sokołówki.   Mam pytanie? Gdzie zostało zrobione zdjęcie? Tam się ukrywał Czesio Dolina,pszczelarz.Tam powinien stanąć pomnik,wielki.
13 grudnia 2011
+1
-0
US
c10-f2a
~ ki   oni nie maja kryzysu oni sa w nim caly czas po uszy.grupa slepych i gluchych na wszystko co postepowe.jedyna rzecza ktora kochaja to pieniazki na kosciolki
11 grudnia 2011
+3
-0
PL
c37-a51
~ Witt   Jagusiewiczowi nie pozwolili, aby pod oświadczeniem złożył swój autograf. Uznali,że podpis byłego bezwzględnego poborcy podatkowego splendoru im nie doda.
11 grudnia 2011
+4
-0
PL
09c-13d
~ qq   coś takiego powinno być w dziale ogłoszenia płatne
10 grudnia 2011
+5
-0
IE
683-e66
~ ottak   1. W Bogu pokladamy nadzieje - prosze poklikac w Googlach czy Bog z tej sentencji jest Bogiem tylko katolikow rzymsko-katolickich.
2. http://info.wiara.pl/doc/1003925.Jak-blyskotliwie-Zyd-krzyza-bronil
3. nie skaczmy sobie do gardel - "Widzisz drzazge w oku brata a co z belka w twoim oku."
10 grudnia 2011
+0
-2
PL
32d-ec4
~ Totalny   Na co oni czekają jeszcze. Niech się biorą za rozwałkę tej tzw obecnej demokracji. Chrystus Król im Pomoże... To oczywiście ironiczne, ale dla tych z tego KOMITETU OBYWATELSKIEGO to ostatnia deska ratunku przed totalną klęska i unicestwieniem.
10 grudnia 2011
+5
-0
US
c10-f2a
~ RU   PIS I OPUS DEI POLSKE WYKOLEI.CIEMNOTA DO KLASZTORU
9 grudnia 2011
+4
-0
PL
83a-f40
~ konspirator   Ojczyzne wolną racz nam wrócić Panie V Precz z komuną! Żydzi na Synaj! Cykliści na rowery! Studenci do książek! Ziemniaki do ziemi! Księża na księżyc!
9 grudnia 2011
+5
-1
PL
1c8-02f
~ Naczelnik   Na zdjęciu stoją Najlepsi Synowi Ziemi Biłgorajskiej.Od lewej Stanisław Schłodziński Marian Jagusiewicz i nieboszczyk Czesław Dolina. Tego ostatniego syna nie poznaję? Może to jakiś,nalot.Brak na zdjęciu tylko kogoś z Biłgorajskiej,SB.
9 grudnia 2011
+4
-0
PL
93f-97b
~ lol   A dlaczego pod własnym tekstem nie podpisał się SS???
9 grudnia 2011
+13
-0
PL
5c1-b37
~ Leon   Miało być o stanie wojennym a tu walka z krzyżem, traktat lizboński (podpisany przez L. Kaczyńskiego) UE, bezrobocie, eutanazja....czyli jest okazja by znowu tak "zacny Komitet" zabrał głos oczywiście w imieniu ( a jakże) wszystkich mieszkańców Biłgoraja.....
A tak na marginesie - Jagusiewicz poszedł w odstawekę czy zmienił poglądy że nie podpisał się pod oświadczeniem??
9 grudnia 2011
+9
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
dzisiaj, 08:17 Biłgoraj
Od poniedziałku objazdy związane z zamknieciem mostu
W związku z remontem zabytkowego mostu przy ulicy Lubelskiej w Biłgoraju konieczne jest wyłączenie obiektu z użytkowania. Od poniedziałku 27 maja most będzie nieprzejezdny. Jak długo potrwają utrudnienia?
dzisiaj, 09:07 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu odzyskał oszczędności
w środę, godzina 16:45 Biłgoraj
Najlepsi matematycy w powiecie [WYNIKI]
dzisiaj, 15:52 Tarnogród
Pożegnanie wieloletniej dyrektor biblioteki
Po ponad pięćdziesięciu latach pracy w zawodzie bibliotekarza, na zasłużoną emeryturę przechodzi dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnogrodzie - Joanna Puchacz.
w czwartek, godzina 13:40 Stara Wieś
Tragiczne zdarzenie w powiecie. Nie żyje mężczyzna [AKTUALIZACJA]
11 maja 2024 Biłgoraj
Zarząd Powiatu podzielił się władzą
w czwartek, godzina 18:46 Gmina Biłgoraj
Ustalono wysokość diet i pensję wójta
Podczas III sesji Rady Gminy Biłgoraj, która odbyła się w czwartek 23 maja, radni podjęli kluczowe uchwały dotyczące wynagrodzenia wójta oraz diet dla członków rady.
w czwartek, godzina 19:10 Bukowina
Zdarzenie drogowe w Bukowinie
w czwartek, godzina 17:07 Biłgoraj
W regionie powstanie ponad 131 km ścieżek rowerowych
w poniedziałek, godzina 14:05 Frampol
Gradobicie i ulewa [AKTUALIZACJA]
Zgodnie z przewidywaniami synoptyków w poniedziałkowe popołudnie nad powiatem biłgorajskim przeszła burza, której towarzyszyły silne opady deszczu. W gminie Frampol spadł grad.
w czwartek, godzina 13:58 Biłgoraj
Majówka w Biłgoraju
w czwartek, godzina 09:02 Biłgoraj
Pożar w Biłgoraju
w środę, godzina 15:41 Biłgoraj
Biblioteka ma patrona. To zasłużony dla miasta prawnik, historyk i publicysta
W środę 22 maja Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Biłgoraju oficjalnie otrzymała imię prof. Jerzego Markiewicza. Decyzja ta była wynikiem wniosku złożonego przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, który wpłynął do burmistrza Biłgoraja 7 marca 2023 roku. Uhonorowanie prof. Markiewicza jest wyrazem uznania dla jego zasług i wkładu w rozwój nauki, historii oraz społeczności lokalnej.
we wtorek, godzina 11:25 Gmina Biłgoraj
Ile zarobią radni i wójt?
we wtorek, godzina 13:07 Korczów
Zderzenie osobówek na drodze wojewódzkiej. Jedna osoba trafiła do szpitala [AKTUALIZACJA]
w środę, godzina 18:44 Biłgoraj
Ile zarobi nowy burmistrz?
W związku z objęciem z dniem 6 maja stanowiska burmistrza przez Wojciecha Glenia, podczas środowych obrad Rada Miasta zajęła się ustaleniem wysokości pensji włodarza.
w czwartek, godzina 09:42 Frampol
Strażacy ponad 6 godzin walczyli z podtopieniami
16 maja 2024 Biłgoraj
Jest program Dni Biłgoraja
10 maja 2024 Potok Górny
Sensacyjne znalezisko z połowy 3 tysiąclecia przed naszą erą
Mieszkaniec Potoka Górnego znalazł na swoim polu, podczas plewienia plantacji malin, duży fragment siekiery krzemiennej. Z analizy wynika, że narzędzie może być datowane na pierwszą połowę 3 tysiąclecia przed naszą erą. To kolejne sensacyjne znalezisko na terenie powiatu biłgorajskiego.
w środę, godzina 11:15 Zwierzyniec
Mieszkanka powiatu potrąciła rowerzystkę
dzisiaj, 09:22 Biłgoraj
Młodzi radni w Sejmie
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl