Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2020.11.08 11:14 | aktualizacja: 2020.11.08 11:58

Co dalej z przebudową trasy Biłgoraj - Tarnogród?

Na początku bieżącego roku miała rozpocząć się przebudowa odcinka trasy nr 835 Biłgoraj - Tarnogród - granica województwa. Niestety przedłuża się procedura przetargowa. Czy inwestycja ma szansę ruszyć w najbliższym czasie? Tę kwestię wyjaśnia dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Paweł Szumera.
Co dalej z przebudową trasy Biłgoraj - Tarnogród?
Co dalej z przebudową trasy Biłgoraj - Tarnogród?

O tym, że rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 835 Lublin - Wysokie - Biłgoraj - Sieniawa - Przeworsk - Kańczuga - Dynów - Grabownica Starzeńska od km 90 + 490 do km 115 + 875 na odcinku Biłgoraj - gr. województwa miała ruszyć już wiele miesięcy temu pisaliśmy w artykule pt. Za kilka miesięcy rusza przebudowa drogi 835.

Już wadomo, że plany odsuwają się w czasie i nie wiadomo kiedy uda się je zrealizować. Jest jednak data graniczna.

W rozmwie z portalem bilgorajska.pl Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie poinformował, że postępowanie przetargowe w chwili obecnej podlega kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. - Oferta wykonawcy, który na chwilę obecną został wyłoniony (Konsorcjum firm UNIBEP S.A. oraz Partner Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe S.A.) opiewa na kwotę 157. 890. 098, 55 złotych brutto - przekazał Paweł Szumera, dyrektor ZDW w Lublinie i dodał, że zgodnie ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia (SIWZ) termin wykonania robót budowlanych upływa 30 września 2021 r.

Zakres inwestycji obejmuje :

• w branży drogowej i inżynierii ruchu: budowę/rozbudowę jednojezdniowego odcinka drogi wojewódzkiej DW 835, z budową/rozbudową skrzyżowań z innymi drogami publicznymi w tym budowę dwóch nowych skrzyżowań typu rondo oraz pozostawienie jednego skrzyżowania typu rondo w dotychczasowym układzie w miejscowości Tarnogród, budowę dróg dojazdowych równoległych do drogi wojewódzkiej, ciągów pieszych i rowerowych, miejsc postojowych, przystanków autobusowych, budowę elementów odwodnienia powierzchniowego w tym rowów odwadniających i przepustów drogowych, zjazdów publicznych na drogi wewnętrzne i inne miejsca użyteczności publicznej, zjazdów indywidualnych na działki budowlane i rolne,

• w branży obiekty inżynierskie: rozbiórkę mostów MD - 2, MD - 3 i MD - 4 oraz budowę w ich miejsce nowych obiektów mostowych, przebudowę obiektu mostowego MD - 1,

• w branży sanitarnej: budowę/rozbudowę kanalizacji deszczowej, przebudowę i zabezpieczenie istniejącej infrastruktury (kanalizacja sanitarna, sieć wodociągowa, sieć gazowa) kolidującej z rozwiązaniami docelowymi,

• w branży elektroenergetycznej: rozbiórkę istniejącego oświetlenia oraz budowę oświetlenia na wybranych obszarach na terenie gmin: Biłgoraj, Księżpol, Tarnogród oraz miasta Biłgoraj, przebudowę i zabezpieczenie istniejących urządzeń elektroenergetycznych kolidujących z rozwiązaniami docelowymi,

• w branży teletechnicznej: przebudowę i zabezpieczenie istniejących sieci i urządzeń teletechnicznych kolidujących z rozwiązaniami projektowymi. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentacji projektowej, stanowiącej załącznik do SIWZ, zamieszczonej na platformie przetargowej ZDW w Lublinie, pod adresem https://zdw-lublin.logintrade.net/zapytaniaemail,10499,bb1634F001578f89ee3eab364ed22432.html.

- Zamawiający na chwilę obecną nie przewiduje wprowadzenia zmian rozwiązań projektowych w dokumentacji technicznej spowodowanych przedłużającą się procedurą przetargową - podsumował dyrektor Szumera.

red.
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Co dalej z przebudową trasy Biłgoraj - Tarnogród?, 3.0000 out of 5 based on 2 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 11478
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (2)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
JKlemens  To nie procedury przetargowe powodują opóźnienia. To brak kasy jest powodem, że droga nie będzie budowana. PiS-lamska mafia rozdała kasę nierobom na 500+, na 300+, na emerytury 13-te. Resztę dziobaty Sasin wydał na kopertowe wybory, prawie 74 miliony. Ochrona dyktatorka z Nowogrodzkiej też kosztuje nie mało. Teraz jeszcze zafundowano ochronę Jacka Kurskiego. 5 ochroniarzy ma go chronić, ciekawe przed kim? Chyba przed dorosłymi dziećmi i byłą żoną, którą ośmieszył biorąc sobie za żonę 0 20 lat młodszą nałożnicę. Oczywiście klechy dali mu rozwód kościelny a potem ślub w katedrze w Łagiewnikach. Tak oto wyglądają rządy PiS-owskich szubrawców. Nie wspomniałem jeszcze o Szumowskim, który wspólnie z kolesiem z Lublina okradł nas na 70 milionów walcząc z epidemią koronawirusową niewidzialnymi respiratorami. Ale kres waszych rządów bliski. Należy tylko obstawić wojskiem granice, żebyście nam nie zbiegli na wyspę San Eskobar. Podobno Waszczykowski przygotował tam dla zbiegów domy z basenami i bungalowy.
8 listopada 2020
+48
-12
Drakkar  Na kota naczelnika!
O co sie Tobie rozchodzi?
Narut tag hciau,narut wybrau,narut ma.
Także jak możesz powątpiewać w tę niezmierzoną mądrość narodu?No jak?
Na flache i kiełbasę przy dźwiekach zenka wystarcza,no to cicho tam.
No i zagranice mozesz jechac za 10 ojro na godzine.Także dobrobyt masz pelno gembo.
Są ważniejsze rzeczy np. armia pierdzistołków,spasionych klech,roszczeniowych górników i ciągle rosnących i nowych podatków.
Nie ma czasu na zawracanie sobie głowy szpitalami,drogami czy reformą systemu podatkowego bo ważniejsza jest wizja naszego umiłowanego naczelnika słońca narodu.
Poniżej komentarz znaleziony na jakims forum.Trudno nie przyznac racji.
polscy podatnicy to DEBILE i nic do was nie dociera, ZERO zmian, tyracie 40lat i gónwo z tego macie - ochłapy!
zadowalacie się resztkami ze stołu wszelkiej maści budżetówki i innych nierobów!
Oddajecie złodziejom w sumie 84% tego co przez swe całe życie wytworzycie, nie potraficie nawet wszystkiego zsumować, w tysiącach na każdym kroku podatków + ZUS + cła + akcyzy + koncesje + pozwolenia+ zezwolenia + podania od podania dla urzędasa + opłatach + czynszach + abonamentach + mytach. Podatek od wszystkiego: za grunt za budynek na tym samym gruncie, za firmę w tym budynku na tym gruncie itd itd podatek od podatku...
Kradną wam OD RAZU drugą pensję przy wypłacie!! zapytajcie w końcu ile kosztujecie pracodawcę brutto a ile wam przelewa! A do lekarza czy badania i tak trzeba PRYWATNIE! albo czekaj 3lata, potem idziecie do sklepu i macie 23% VAT potem płacicie podatek za dom/mieszkanie, grunt, deszcz, powietrze, podatek polskie wody, podatki w gazie, akcyzy w prądzie z węgla, podatek od spadku, podatek od lokaty itd. Za auto 100x płacicie, za nowe VAT, Akcyza, homologacje, dyrdymały opłaty, paliwowe, ekologiczne, drogowe, autostrady, potem za to samo auto za używane PCC 2% za każdą sprzedażą urzędas kładzie swoją złodziejską nic nie dającą w zamian łapę! Za każde chore przerejestrowanie itd itd bez końca! Pan i władca urzędnik, a WY PLEBS płacący na ten cyrk - na kolana! Na koniec nie dożywacie w większości do miesięcznej emerytury wartości 3 dniowej emerytury Niemca!
Jeszcze gdyby było cokolwiek w polsce porządne za podatki, a jakie jest?? przemysł, drogi, kolej, sądy, służba zdrowia, policja, edukacja NAWET POWIETRZE KTÓRYM ODDYCHACIE itd itd --- wszystko jednakowo BYLEJAKIE!, najgorsze jak się da, na odwal i najdroższe jak sie da!
Kiedy wreszcie będzie narodowy bunt i zgniecenie milionowej bandy nierobów urzędasów zżerającej nasz kraj?
aaale nieee wam wystarczy srałdi po niemcu, byle wyprzedzić drugiego polaka, 500+, grill i piwo.
matematyczni debile!
polacy lubicie być dymani i użalać się, kłócicie sie nawzajem zamiast wreszcie masowo zlikwidować te budżetową bande pijawek, gdzie jedna k##!a daje papierkową "robo" trzem następnym!
Bez likwidacji milionów nierobów jak urzędasów czy górników, których utrzymujemy z podatków NIGDY NA NIC NIE BĘDZIE PIENIĄDZY! nawet jak oddacie 100% pensji to urzędasom braknie, wszystko rozkradną przeznaczą na stołki dla znajomych, rodzin, firma szwagra wygra przetarg itd.
Przypomne WAM:
Liczba limuzyn rządowych: 2142 szt.
Liczba karetek w CAŁEJ Polsce: 1360 szt.
Gdy jednak część z was się przebudzi z letargu i zechce wyjść masowo na ulice, które zbudowano za wasze podatki to "polska policja" spałuje was, bo własnie zjedli śniadnie za WASZE PODATKI! i mają siłę was bić! - BO - bo macie siedziec cicho i całe życie ***** na PANA SWEGO I WŁADCĘ
w nagrodę posłuszny pies urzędnika dostanie 1000+ oraz cieplutką i szybciutką emeryturkę za... WASZE PODATKI!
2+2=4 matematyczni *****!
8 listopada 2020
+20
-6
Ostatnio dodane komentarze
Drakkar  do JKlemens   Na kota naczelnika!
O co sie Tobie rozchodzi?
Narut tag hciau,narut wybrau,narut ma.
Także jak możesz powątpiewać w tę niezmierzoną mądrość narodu?No jak?
Na flache i kiełbasę przy dźwiekach zenka wystarcza,no to cicho tam.
No i zagranice mozesz jechac za 10 ojro na godzine.Także dobrobyt masz pelno gembo.
Są ważniejsze rzeczy np. armia pierdzistołków,spasionych klech,roszczeniowych górników i ciągle rosnących i nowych podatków.
Nie ma czasu na zawracanie sobie głowy szpitalami,drogami czy reformą systemu podatkowego bo ważniejsza jest wizja naszego umiłowanego naczelnika słońca narodu.
Poniżej komentarz znaleziony na jakims forum.Trudno nie przyznac racji.
polscy podatnicy to DEBILE i nic do was nie dociera, ZERO zmian, tyracie 40lat i gónwo z tego macie - ochłapy!
zadowalacie się resztkami ze stołu wszelkiej maści budżetówki i innych nierobów!
Oddajecie złodziejom w sumie 84% tego co przez swe całe życie wytworzycie, nie potraficie nawet wszystkiego zsumować, w tysiącach na każdym kroku podatków + ZUS + cła + akcyzy + koncesje + pozwolenia+ zezwolenia + podania od podania dla urzędasa + opłatach + czynszach + abonamentach + mytach. Podatek od wszystkiego: za grunt za budynek na tym samym gruncie, za firmę w tym budynku na tym gruncie itd itd podatek od podatku...
Kradną wam OD RAZU drugą pensję przy wypłacie!! zapytajcie w końcu ile kosztujecie pracodawcę brutto a ile wam przelewa! A do lekarza czy badania i tak trzeba PRYWATNIE! albo czekaj 3lata, potem idziecie do sklepu i macie 23% VAT potem płacicie podatek za dom/mieszkanie, grunt, deszcz, powietrze, podatek polskie wody, podatki w gazie, akcyzy w prądzie z węgla, podatek od spadku, podatek od lokaty itd. Za auto 100x płacicie, za nowe VAT, Akcyza, homologacje, dyrdymały opłaty, paliwowe, ekologiczne, drogowe, autostrady, potem za to samo auto za używane PCC 2% za każdą sprzedażą urzędas kładzie swoją złodziejską nic nie dającą w zamian łapę! Za każde chore przerejestrowanie itd itd bez końca! Pan i władca urzędnik, a WY PLEBS płacący na ten cyrk - na kolana! Na koniec nie dożywacie w większości do miesięcznej emerytury wartości 3 dniowej emerytury Niemca!
Jeszcze gdyby było cokolwiek w polsce porządne za podatki, a jakie jest?? przemysł, drogi, kolej, sądy, służba zdrowia, policja, edukacja NAWET POWIETRZE KTÓRYM ODDYCHACIE itd itd --- wszystko jednakowo BYLEJAKIE!, najgorsze jak się da, na odwal i najdroższe jak sie da!
Kiedy wreszcie będzie narodowy bunt i zgniecenie milionowej bandy nierobów urzędasów zżerającej nasz kraj?
aaale nieee wam wystarczy srałdi po niemcu, byle wyprzedzić drugiego polaka, 500+, grill i piwo.
matematyczni debile!
polacy lubicie być dymani i użalać się, kłócicie sie nawzajem zamiast wreszcie masowo zlikwidować te budżetową bande pijawek, gdzie jedna k##!a daje papierkową "robo" trzem następnym!
Bez likwidacji milionów nierobów jak urzędasów czy górników, których utrzymujemy z podatków NIGDY NA NIC NIE BĘDZIE PIENIĄDZY! nawet jak oddacie 100% pensji to urzędasom braknie, wszystko rozkradną przeznaczą na stołki dla znajomych, rodzin, firma szwagra wygra przetarg itd.
Przypomne WAM:
Liczba limuzyn rządowych: 2142 szt.
Liczba karetek w CAŁEJ Polsce: 1360 szt.
Gdy jednak część z was się przebudzi z letargu i zechce wyjść masowo na ulice, które zbudowano za wasze podatki to "polska policja" spałuje was, bo własnie zjedli śniadnie za WASZE PODATKI! i mają siłę was bić! - BO - bo macie siedziec cicho i całe życie ***** na PANA SWEGO I WŁADCĘ
w nagrodę posłuszny pies urzędnika dostanie 1000+ oraz cieplutką i szybciutką emeryturkę za... WASZE PODATKI!
2+2=4 matematyczni *****!
8 listopada 2020
+20
-6
JKlemens   To nie procedury przetargowe powodują opóźnienia. To brak kasy jest powodem, że droga nie będzie budowana. PiS-lamska mafia rozdała kasę nierobom na 500+, na 300+, na emerytury 13-te. Resztę dziobaty Sasin wydał na kopertowe wybory, prawie 74 miliony. Ochrona dyktatorka z Nowogrodzkiej też kosztuje nie mało. Teraz jeszcze zafundowano ochronę Jacka Kurskiego. 5 ochroniarzy ma go chronić, ciekawe przed kim? Chyba przed dorosłymi dziećmi i byłą żoną, którą ośmieszył biorąc sobie za żonę 0 20 lat młodszą nałożnicę. Oczywiście klechy dali mu rozwód kościelny a potem ślub w katedrze w Łagiewnikach. Tak oto wyglądają rządy PiS-owskich szubrawców. Nie wspomniałem jeszcze o Szumowskim, który wspólnie z kolesiem z Lublina okradł nas na 70 milionów walcząc z epidemią koronawirusową niewidzialnymi respiratorami. Ale kres waszych rządów bliski. Należy tylko obstawić wojskiem granice, żebyście nam nie zbiegli na wyspę San Eskobar. Podobno Waszczykowski przygotował tam dla zbiegów domy z basenami i bungalowy.
8 listopada 2020
+48
-12
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
kondolencje
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
22 listopada 2020 Potok Górny
Najbiedniejsza gmina w kraju leży na terenie powiatu biłgorajskiego
Znane jest już zestawienie dochodów gmin w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Okazuje się, że znów jedna z gmin powiatu biłgorajskiego jest ostatnia w klasyfikacji, czyli jest najbiedniejszą jednostką w kraju. O jaką gminę chodzi? Jak wypadł w tym zestawieniu Biłgoraj?
w sobotę, godzina 14:06 Biłgoraj
Stanisław Pokryszka nie żyje
dzisiaj, 16:08 Powiat
Znów może być bardzo ślisko
w środę, godzina 10:42 Biłgoraj
34-latek usłyszał zarzuty za groźby karalne
Pod koniec września na trasie Hedwiżyn - Biłgoraj doszło do wyjątkowo niebezpiecznej sytuacji. Przepychanka na drodze skończyła się sprawą w sądzie. Zarzuty kierowania gróźb karalnych już usłyszał 34-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj.
w piątek, godzina 11:31 Tarnogród
Zderzenie trzech busów na trasie 835, nie żyje 60-latek [AKTUALIZACJA]
dzisiaj, 11:47 Lubelszczyzna
16 nowych zakażeń w powiecie biłgorajskim
dzisiaj, 09:55 Turobin
Mieszkańcy za odzyskaniem praw miejskich
Zakończyły się konsultacje w sprawie odzyskania praw miejskich przez Turobin. Większość osób, które przystąpiły do głosowania opowiedziała się "za" złożeniem wniosku o nadanie statusu miasta.
w piątek, godzina 09:36 Powiat
Ciężarówka w rowie
dzisiaj, 08:15 Goraj
Optymistyczny efekt działań artystycznych wokół budynku GOK
w sobotę, godzina 08:27 Tarnogród
Rewitalizacja w Tarnogrodzie
Trwają prace budowlane związane z realizacją projektu pn. "Rewitalizacja w gminie Tarnogród" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego w Lublinie na lata 2014 - 2020, Osi Priorytetowej 13 Infrastruktura społeczna, Działanie 13.3. Rewitalizacja obszarów wiejskich, na podstawie Umowy nr RPLU.13.03.00-06-0021/17-00 z Województwem Lubelskim z dnia 19.12.2018 r.
dzisiaj, 09:16 Lubelszczyzna
Róbmy to dla własnego bezpieczeństwa
w sobotę, godzina 11:39 Lubelszczyzna
Dzienny raport o koronawirusie
dzisiaj, 09:06 Biłgoraj
Pomoc żywnościowa. Kto może z niej skorzystać?
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Biłgoraju informuje, że rozpoczął kwalifikowanie osób i rodzin z terenu Biłgoraja do pomocy żywnościowej z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2020.
21 listopada 2020 Biłgoraj
Dramatyczny apel o pomoc
we wtorek, godzina 13:29 Biłgoraj
Mężczyźni oszukani podczas sprzedaży przez internet
w czwartek, godzina 20:48 Biłgoraj
W Biłgoraju odbywają się mistrzostwa kraju w podnoszeniu ciężarów
W Biłgoraju odbywa wydarzenie sportowe o ogólnokrajowym zasięgu - Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 23. Impreza została zorganizowana na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji, potrwa do najbliższej niedzieli. Ze względu na obostrzenia dotyczące możliwości udziału publiczności wydarzenie będzie transmitowane.
w piątek, godzina 10:57 Lubelszczyzna
25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie
20 listopada 2020 Biłgoraj
Łoś nie przeżył spotkania z pojazdem
w poniedziałek, godzina 11:20 Lubelszczyzna
Prawie 800 nowych przypadków zakażenia, zmarły 3 kobiety z powiatu biłgorajskiego
Podano najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej na terenie województwa lubelskiego. W ciągu minionej doby zanotowano prawie 800 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, wśród nich jest 28 osób z powiatu biłgorajskiego. W kraju zanotowano znaczny spadek ilości zakażonych osób.
w czwartek, godzina 10:49 Lubelszczyzna
Spadła ilość nowych zakażeń w powiecie
w środę, godzina 08:19 Biłgoraj
W Biłgoraju stanie "Serce na nakrętki"?
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl