Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
TARNOGRÓD
2019.09.26 18:06 | aktualizacja: 2019.09.26 18:09

Za kilka miesięcy rusza przebudowa drogi 835

W czwartkowe popołudnie, 26 września, w Tarnogrodzie zorganizowane zostało spotkanie z mieszkańcami, podczas którego dyskutowano o przebudowie drogi wojewódzkiej nr 835. Za chwilę ma zostać ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy, na początku przyszłego roku ruszają prace. - Trzeba nastawić się, że w najgorszym momencie będzie nawet 20 wahadeł - mówili przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich.
Za kilka miesięcy rusza przebudowa drogi 835
Za kilka miesięcy rusza przebudowa drogi 835

Na remont drogi nr 835 od Biłgoraja do granicy województwa w kierunku południowym mieszkańcy powiatu czekają z niecierpliwością. Dotychczas wyremontowane zostały odcinki w stronę Lublina, ta część stanowi jednak wyzwanie dla podróżujących. Koleiny, brak poboczy, brak ścieżek rowerowych, czy dróg serwisowych - tak obecnie wygląda ponad 20-kilometrowy odcinek trasy. Niebawem ma się to zmienić.

W tym roku opracowywany jest projekt drogi. Rozmawiali już o tym mieszkańcy gminy Biłgoraj, którzy jeszcze na początku bieżącego roku spotkali się w szkole w Korczowie. Dyskutowano wówczas o planach projektantów i wykupie gruntów. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Przebudowa trasy 835. Mieszkańcy spotkali się z przedstawicielami ZDW.

By wyjaśnić istotne kwestie związane z inwestycją w czwartkowe popołudnie, 26 września, zorganizowano także spotkanie w Tarnogrodzie. Udział w spotkaniu wzięli przedstawiciele władz gminy z burmistrzem Pawłem Decem na czele, byli też: przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lubinie, w tym dyrektor Paweł Szumera oraz przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego Michał Mulawa. Chodziło przede wszystkim o wytłumaczenie spornych tematów takich jak zjazdy do posesji, czy przebieg ciągu pieszo - jezdnego. - Droga ta budowana jest przede wszystkim dla mieszkańców, ten projekt powinien być zatem z państwem skonsultowany, a nie był. Dlatego teraz naszym zadaniem jest skorygowanie przebiegu drogi tak, by większość była zadowolona - mówił Michał Mulawa.

Mieszkańcy usłyszeli zapewnienia, że zgłaszane przez nich uwagi dotyczące niewystarczającej ilości zjazdów zostały uwzględnione. - Mamy co najmniej kilka nowych zjazdów do działek. Ich szerokość to mniej więcej 4 m - wyjaśniał projektant. Obecni na spotkaniu byli usatysfakcjonowani tym rozwiązaniem, ale dyskusja dotyczyła także przebiegu ciągu pieszo - jezdnego i dróg serwisowych. Mieszkańcy dopytywali na jakim odcinku powstaną dodatkowe trasy, gdyż na wcześniejszym etapie projektowania drogi nie uwzględniono ścieżek dla pieszych i rowerzystów na całej długości trasy.

Przedstawiciele ZDW wyjaśnili, że na całym odcinku, czyli od Biłgoraja do granicy województwa, czyli aż do Majdanu Sieniawskiego będą dodatkowe drogi, z ograniczeniem do 30 km/h, z których będą mogli korzystać zarówno piesi, jak i rowerzyści. Tam, gdzie nie będzie specjalnie wyznaczonych ścieżek będą to po prostu drogi serwisowe.

- Jeszcze w tym roku mamy zamiar ogłosić przetarg na wyłonienie wykonawcy zadania, a już od samego początku przyszłego roku planujemy rozpocząć prace. Trzeba jednak nastawić się na to, że inwestycja będzie wiązała się ze sporymi utrudnieniami w ruchu, przypuszczam, że w najgorszym momencie na całej długości przebudowywanej drogi będzie nawet 20 wahadeł - mówił Paweł Szumera, dyrektor ZDW. Podkreślił też, że przebudowani nie będzie trwała na danym odcinku, a na wielu odcinkach równocześnie.

Zadanie ma pochłonąć ok. 200 mln zł.

Ale to nie koniec planów związanych z przebudową i budową dróg. W najbliższym czasie ma zostać ogłoszony program, z którego będzie można pozyskać środki na wykonanie obwodnic miast. Tarnogród planuje starać o o taką inwestycję. Z pewnością będzie za to realizowana droga Tarnogród - Biszcza.

red.
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
Za kilka miesięcy rusza przebudowa drogi 835, 5.0000 out of 5 based on 3 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 8317
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (1)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
69   Wszystko fajnie, przebudowa drogi, ale kiedy wreszcie wybudowana zostanie droga wojewódzka nr 858? Budowa S19 wreszcie ruszyła, a dojazd, po wybudowaniu DW858 (która pomiędzy Harasiukami a Dąbrowicą nie ma asfaltu) mielibyśmy dobre połączenie zarówno z południem (Rzeszów, Kraków) jak i z północą (Warszawa i dalej).
Od wejścia do Unii minęło już tyle czasu, a Biłgoraj na dobrą sprawę ma tylko jedną dobrą drogę w kierunku północnym. Kolej nawet trudno wspominać, bo nie zrobiono nic żeby zwiększyć jej atrakcyjność. Drogie władze miasta i powiatu, brak dróg nie spowoduje, że ludzie z Biłgoraja przestaną wyjeżdżać.
27 września 2019
+6
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl