Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Artykuł partnera
2017.05.31 10:50

Program wyborczy PSL

Polskie Stronnictwo Ludowe ma charakter agrarny i chadecki. Posłowie partii chcą utworzyć domy opieki dla seniorów oraz powiększyć liczbę miejsc w żłobkach. Ludowcy mają na celu zwiększenie dopłat dla rolników oraz wspieranie energetyki z odnawialnych źródeł energii.
Program wyborczy PSL
Program wyborczy PSL

Polskie Stronnictwo Ludowe jest obecnie najstarszą partią polityczną w Polsce. Jej program wyborczy ma charakter agrarny i chadecki (chrześcijańsko-demokratyczny).

Program wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego - zmiany społeczne

Program PSL nie zawiera zmian światopoglądowych, więc działacze nie ingerują w in vitro, religię w szkołach czy stosunek prawny do związków homoseksualnych. Przedstawicie partii są przeciwni ustawie edukacyjnej i emerytalnej, więc chcą przywrócenia gimnazjów oraz wysyłania do szkoły sześciolatków. Polskie Stronnictwo Ludowe proponuje emerytury dla osób, które przepracowały 40 lat, bez znaczenia w jakim są wieku. W związku ze starzejącym się społeczeństwem, minister Władysław Kosiniak-Kamysz proponuje też budowę większej liczby domów opieki dla seniorów, którzy dostawaliby bezpłatne leki. Do 2020 roku polityk chciałby utworzyć 1500 takich placówek. Jeśli PSL wygra wybory, chce też stworzyć 50 tys. miejsc dla dzieci w żłobkach oraz 70 tys. w przedszkolach. Eksperci obliczyli, że wszystkie te zmiany społeczne kosztowałyby około 5 mld zł.

Program wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego - zmiany polityczno-gospodarcze

Przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego chcą zwiększyć liczbę żołnierzy zawodowych oraz utworzyć obronę cywilną. Odnośnie sądownictwa, program partii zawiera konieczność utrzymania rozdziału rządu od prokuratury oraz powiększenia kompetencji Prokuratora Generalnego, aby mógł kontrolować pracę prokuratorów. PSL dąży do zawierania jak najlepszych stosunków ze wszystkimi sąsiadami. Politycy tej partii uważają, że Ukraina musi być wolna od Rosji, a Polska powinna jej pomagać. Zmiany przedsiębiorcze skupiają się głównie wokół rozwoju małych firm. Najmniejsze przedsiębiorstwa będą płacić składkę ZUS o połowę mniejszą, a nowe firmy przez pierwszy rok będą całkowicie zwolnione z tej opłaty. Ponadto minimalna płaca ma wynosić 1850 zł. Polskie Stronnictwo Ludowe najwięcej zmian proponuje w zakresie rolnictwa. Politycy tej partii chcą zwiększyć dopłaty z budżetu państwa na składki ubezpieczeniowe upraw rolnych do 65%. Zależy im również na założeniu Funduszu Stabilizacji Dochodów Rolniczych, co wesprze rolników w przypadku spadku ceny produktów. PSL chce zadbać też o gospodarkę wodną, budując zbiorniki do melioracji pól. Ustawa ma na celu zabezpieczenie rolników przed suszami. Kraj ma opierać energetykę na odnawialnych źródłach energii, stopniowo eliminując udział węgla w gospodarce.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Red. dodany
 
Odsłon: 3738
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (13)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
5ab-0aa
~ Wyborca   Wy-PSL/ZSL-owskie łachudry- wyślijcie ten program Jasiowi Buremu, przywódcy podkarpackiej mafii prokuratorsko-urzędniczo-biznesowej. Zapewne on go zrealizuje jak trafi do mamra za przekręty, obsadzanie stanowisk w NIK przez ,,zielonych szmaciarzy" i chomikowanie sztabek złota w siedzibie biskupa. Jak on teraz musi się czuć POkrzywdzony, chomikował geld u biskupa ale CBA go zajumało i teraz zimna doopa. Na plakaty wyborcze zielonej koniczynki forsy będzie brak.
1 czerwca 2017
+3
-1
0a2-9d8
~ FTF   Wydaję się.., że obecna kadencja, to ostatnia kadencja PSL. Po ostatnim wyniku 5,13% (wymagany próg wyborczy 5%) PSL już nie ma racji bytu.. ludzie już mają dosyć upolitycznionych samorządów.. gdzie nawet sprzątaczka jest związana z ZSL-em.. i rodzin na etatach
31 maja 2017
+7
-0
980-006
~ już tu byłem   ,,Boże,,Dziękuję Ci za to,że nie urodziłem się jako dziecko psl-owca bo nie wiedział bym co to jest prawda.
31 maja 2017
+4
-0
45f-d8b
~ he   skończcie już te bajki wciskać ludziom!!!, co wybory się zniżają i boicie się o stołki ?
31 maja 2017
+4
-0
980-006
~ hipokryzja totalna   Wasz PSL powstał po 45 roku i jako jedyna partia mogła działać legalnie za komuny.Ten artykuł napisała bardzo niedouczona osoba,zresztą jak większość waszych wyborców.Do waszej propagandy wciągacie dzieci i starców,osoby które jeszcze nie myślą samodzielnie i te zbałamucone z czasów komuny,za załatwienie np ciągnika czy innej maszyny rolniczej lub ciężko dostępnych materiałów budowlanych.Dziwię się tylko Księżom że tak łatwo dają się wmanewrować tym politykom i biegają za nimi jak opętani.
31 maja 2017
+5
-0
5ab-0aa
~ Janek   A to bydlaki. Co nakradli za rządów z platformą Oszustów to już przetrawili i dalej chcą do koryta!!! A prawa jazdy będziecie wydawać pijakom za łapówki? A gdzie wasz Władzio Serafin, ten co w Biszczy z Tokarską kankana tańczył? Nie wiecie gdzie on? To ja wam powiem: W mamrze siedzi za wyłudzenie 6 milionów zł z Kasy Wołomin. Ma jeszcze zarzuty o praniu brudnych pieniędzy / zapewne prał je w pralce Frania/ oraz fałszowanie dokumentów. Ten oprych mianował się prezesem Kółek Rolniczych które znikły z polskich wiosek 25 lat temu ale on pobory brał. Żeby w Polsce był taki Sejm co by te złodziejskie partie zdelegalizował a każdemu z jej byłych i obecnych prezesów wlepił po 10 lat łagru w Workucie lub na wyspach Sołowieckich. To wy-zielone łajdaki- zlikwidowaliście na wsi wszelką produkcję, że nawet kury nie uświadczysz ani świniaka. Dopłatami, zeście to zrobili, bo teraz taki wioskowy cwaniak to tylko patrzy aby PSL dał jego dzieciom etat w starostwie albo w agencji rolnej a dla niego dopłaty do pola, do ubezpieczenia, do flachy, do paliwa, do tytoniu. I najlepiej, żeby ten tytoń dało się sprzedać ukrainskiej lub polskiej mafii dwa razy drożej niż kosztuje normalnie. Każdy PSL-owiec to powinien patrzyć przez okno, czy nie idzie po niego CBA. Bo nie ma PSL-owców niewinnych-są tylko nieudolnie przesłuchiwani, jak powiedział wasz klasyk, który kazał wam zmienić nazwę w latach 50 z PSL na ZSL.
31 maja 2017
+7
-0
186-25f
~ P/S/L   Partia/Szubrawców/Ludowych
http://www.sportbiznes.com.pl
31 maja 2017
+6
-0
265-e57
~ as   Czy to aby przypadkiem nie PSL wespół z PO chcieli na ubogacić kulturowo hordami uchodźców?
http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/264429-joanna-mucha-szarzuje-imigranci-moga-nas-naprawde-ubogacic
31 maja 2017
+8
-1
30a-b00
~ cdn.   PSL/ZSL ma zawsze jeden program. Dorwać się do koryta i nachapać się, ile się tylko da.
31 maja 2017
+12
-1
976-ec9
~ j 64   ) W tajemnicy przed swoimi wyborcami PIS składa obietnicę w ONZ wsparcia środowisk LGBT, o rozwój gender w Polsce.
Właśnie w szkołach rusza program seksualizacji naszych dzieci, będą filmy o lesbijkach, homoseksualistach, będzie przedstawianie tego wszystkiego jako normy i to dzieje się w trakcie tak zwanej konserwatywnej rewolucji w Polsce
31 maja 2017
+1
-6
96a-570
~ be   Program jest jeden. RODZINA NA SWOIM!!!!!!!!!!!!!!!!
31 maja 2017
+6
-0
d13-d15
~ dno   Tu juz tokarska z tokarskim narobili ,wiek emerytalny a on szpital postawił na nogi tak żeby Arionowi pomogło,a ludzie umierali?
31 maja 2017
+10
-0
e07-2fd
~ do   DAJCIE JUŻ SOBIE SPOKÓJ
31 maja 2017
+6
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
6 czerwca 2024 Biłgoraj
Wyjątkowy jubileusz w Biłgoraju [NOWE ZDJĘCIA]
40 lat temu w Biłgoraju powstała pierwsza w Polsce Wioska Dziecięca SOS. Uroczyste obchody jubileuszu, z udziałem władz lokalnych, Zarządu SOS Wiosek Dziecięcych, a także obecnych i byłych pracowników i wychowanków, zorganizowano w czwartek 6 czerwca.
11 czerwca 2024 Lubelszczyzna
Ogrzewasz dom gazem? Sprawdź, jak otrzymać zwrot VAT
w środę, godzina 15:03 Korczów
Dyrektor odchodzi na emeryturę po blisko 25 latach pracy
we wtorek, godzina 14:30 Dereźnia Solska
Pożegnanie wieloletniej dyrektor
Wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej im. Papieża Jan Pawła II w Dereźni Solskiej Zofia Bielak odchodzi na emeryturę. W sali gimnastycznej dereźniańskiej placówki odbyło się dzisiaj uroczyste i wzruszające pożegnanie.
w środę, godzina 13:03 Powiat
Nad regionem przejdą najsilniejsze burze w tym roku [AKTUALIZACJA]
w niedzielę, godzina 15:12 Zastawie
Zawody w sporcie pożarniczym [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
w środę, godzina 13:12 Kraj
Do Sejmu trafił wniosek o uchylenie immunitetu posłowi Romanowskiemu
Prokurator Generalny Adam Bodnar przekazał dzisiaj do Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Szymona Hołowni wniosek o wyrażenie przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zgody na pociągnięcie posła na Sejm RP Marcina Romanowskiego do odpowiedzialności karnej oraz jego zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie.
we wtorek, godzina 13:10 Kraj
Złóż wniosek do końca czerwca, żeby nie stracić pieniędzy
w środę, godzina 12:26 Biłgoraj
Tłumy na pikniku nad zalewem
13 czerwca 2024 Biłgoraj
Sześciu chętnych na budowę nowoczesnego osiedla
W Biłgoraju wkrótce powstanie ekologiczne osiedle bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. właśnie zakończyło przyjmowanie ofert na realizację inwestycji.
w niedzielę, godzina 16:53 Dyle
Niedziela z "Biłgorajską Nutą" [NOWE ZDJĘCIA]
w piątek, godzina 08:26 Biłgoraj
Spektakularny sukces ucznia ONZ-etu
10 czerwca 2024 Powiat
Oficjalne wyniki głosowania w powiecie biłgorajskim
W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego wzięło udział 29 636 mieszkańców powiatu biłgorajskiego, spośród 79 044 uprawnionych. Wyborcy oddali 29 462 ważne głosy. Największym poparciem wśród głosujących cieszyła się partia Jarosława Kaczyńskiego.
w niedzielę, godzina 10:22 Biłgoraj
Klasyki opanowały Biłgoraj [NOWE ZDJĘCIA]
w środę, godzina 08:07 Biłgoraj
Mają maturę z historii na 100 procent
13 czerwca 2024 Biłgoraj
Święto motoryzacji w Biłgoraju
Już w najbliższą niedzielę 16 czerwca w Biłgoraju będzie można podziwiać perełki motoryzacji. Wszystko za sprawą Biłgorajskiego Spotkania z Klasykiem, które odbędzie się na terenie OSiR.
w poniedziałek, godzina 15:20 Karate tradycyjne
Ignacy z medalem Pucharu Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym
w środę, godzina 13:37 Biłgoraj
Pierwsza Noc Kupały w Biłgoraju
w sobotę, godzina 20:58 Biłgoraj
Jubileusz "Sparty" z Marcinem Dańcem
W sobotę 15 czerwca odbyła się uroczysta gala z okazji 20-lecia działalności klubu RWKS Sparta Biłgoraj, który od dwóch dekad aktywnie działa na rzecz rozwoju sportu w naszym mieście oraz okolicach. W wydarzeniu, które uświetnił występem znany satyryk Marcin Daniec, wzięli udział członkowie i sympatycy klubu, działacze, zawodnicy oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.
w środę, godzina 14:41 Biłgoraj
Plaża gotowa na sezon kąpieliskowy
w poniedziałek, godzina 18:39 Józefów
Zderzenie osobówek w centrum Józefowa [AKTUALIZACJA]
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl