Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2016.04.22 09:15

Władze miejsko - gminnych struktur PSL wybrane

W czwartkowe popołudnie, 21 kwietnia, odbył się zjazd miejsko - gminnych struktur PSL. Podczas spotkania podsumowano ostatnie lata działalności oraz wybrano nowy zarząd i prezesa. Udział w zjeździe wzięło ponad sto osób.
Władze miejsko - gminnych struktur PSL wybrane
Władze miejsko - gminnych struktur PSL wybrane

Zjazd miejsko - gminnych struktur PSL w Biłgoraju rozpoczął się w czwartkowe popołudnie. Spotkanie zostało zorganizowane w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Biłgoraju.

Wszystkich obecnych witał prezes zarządu gminno - miejskiego PSL Wiesław Różyński. Udział w zjeździe wzięli także: poseł Genowefa Tokarska, prezes powiatowego zarządu PSL Marian Tokarski, wiceprezes zarządu powiatowego Jarosław Piskorski, jak również kierownik biura politycznego PSL Daniel Słowik. Nie zabrakło działaczy Polskiego Stronnictwa Ludowego, jak również członków związków młodzieży wiejskiej, działających na terenie gminy Biłgoraj.

- Mamy swoje symbole, hymn, sztandar, a nawet swój kolor, ale największą wartością każdej organizacji są ludzie - rozpoczął zjazd Wiesław Różyński. Prezes zarządu miejsko - gminnego PSL podsumował także ostatnie cztery lata działalności struktur. - Jestem dumny, że mogę przewodniczyć tej organizacji. Nie zmarnowaliśmy minionej kadencji. Odbyliśmy szereg spotkań, podjęliśmy szereg działań skierowanych do różnych środowisk. Każdego roku uczestniczymy w spotkaniu ludowców w Lublinie, ale działamy przede wszystkim lokalnie. Ważnym świętem, w którym uczestniczymy, są dożynki gminno - parafialne, bierzemy też udział w różnego rodzaju wydarzeniach społecznych i patriotycznych. Jesteśmy w społeczeństwie cały rok, nie tylko podczas wyborów samorządowych, czy parlamentarnych, choć to też istotna część naszej działalności - mówił dalej Różyński.

Podkreślił, że w ostatnich wyborach samorządowych PSL nie odniósł sukcesu, ale wyniku nie można też rozpatrywać w kategorii porażki. W Radzie Miasta Biłgoraj zasiada jeden radny, reprezentujący formację, w Radzie Powiatu dwóch. Ponadto to właśnie prezes lokalnych struktur PSL został wybrany na wójta gminy Biłgoraj. Podsumowano też ubiegłoroczne wybory parlamentarne. Decyzją wyborców posłem na Sejm RP została Genowefa Tokarska, która obecnie pracuje w komisji finansów publicznych.

- Może nie mieliśmy rekordowych wyników w wyborach, jednak chcę wszystkim serdecznie podziękować za zaangażowania w kampanii. Dziękuję także za głosy oddane na mnie, dzięki temu mogę kolejną kadencję pełnić funkcję wójta gminy Biłgoraj - dodał Wiesław Różyński.

Genowefa Tokarska zwracając się do obecnych na zebraniu członków i sympatyków PSL powiedziała: - Cieszę się, że tak wiele osób przybyło na tak ważne spotkanie. Kończy się kadencja jednej władzy, zaczyna druga, to ważny moment bo nie tylko oceniamy obecną sytuację, ale także określamy zadania do realizacji na przyszłość.

Posłanka nawiązała też do przegranej PSL w ostatnich wyborach parlamentarnych. Tłumaczyła, że wielu wyborców wybrało obietnice składane przez PiS, z których tylko jedna jest obecnie realizowana. Chodzi o program wsparcia "Rodzina 500+". Mówiła, że jest to kontynuacja polityki prorodzinnej prowadzonej przez byłego ministra Władysława Kosiniaka - Kamysza. Parlamentarzystka skrytykowała pozostałe postulaty Prawa i Sprawiedliwości, a wśród nich: darmowe leki dla seniorów, czy brak ustawy dla frankowiczów.

Ostro o polityce PSL wypowiedział się za to Daniel Słowik. - Reforma 67 to powód politycznej klęski w ostatnich wyborach. PSL to 120-letnia tradycja, mamy ogromne zaplecze ludzi, ale nie potrafiliśmy programu politycznego. Przez osiem lat rządów wykazaliśmy się też zbytnią poprawnością polityczną wobec PO. Mnie zależy na tym, by PSL wróciło do swojej witalności, możemy odbudować to co było, trzeba wypracować program naprawczy, w tym celu musimy się słuchać - podkreślił kierownik biura politycznego PSL.

W dalszej części zjazdu wybrano nowe władze.

Sprawozdanie komisji rewizyjnej odczytała Zofia Nizio. - Komisja uznała, że zarząd dobrze wywiązał się z powierzonych zadań, dlatego wnioskuje o udzielenie absolutorium - mówiła. Delegaci postanowili o udzieleniu absolutorium ustępującemu zarządowi.

Jedynym zgłoszonym na stanowisko prezesa kandydatem był Wiesław Różyński. Tylko jedna osoba była przeciwna tej kandydaturze, reszta delegatów zagłosowała "za".

W skład zarządu weszli: Bogdanowicz Grzegorz, Buczkowski Bogdan, Kucharski Antoni, Kudełka Sławomir, Lewandowski Stanisław, Mroczkowska Marzena, Niemiec Wiesław, Świerczyński Dariusz, Tutka Tadeusz, Malec Krzysztof, Wolanin Dariusz, Wróblewska Elżbieta, Zakościelna Wanda, Olczyk Mateusz i Dziduch Wojciech.

Komisję rewizyjną będą tworzyć: Nizio Zofia, Cios Henryk i Andrzej Roszkowski.

Wybrano także delegatów na zjazd powiatowy PSL, który najprawdopodobniej odbędzie się w maju. W spotkaniu wezmą udział: Bogdanowicz Grzegorz, Buczkowski Bogdan, Cios Stanisław, Dziduch Wojciech, Kucharski Antoni, Kudełka Sławomir, Lewandowski Stanisław, Maciocha Wiesław, Malec Krzysztof, Malec Krzysztof, Mroczkowska Marzena, Niemiec Wiesław, Różyński Wiesław, Świerczyński Dariusz, Tutka Tadeusz, Wolanin Dariusz, Wróblewska Elżbieta i Zakościelna Wanda.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 10018
Dodaj zdjęcie
tagi: ,

Waszym zdaniem (23)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
8ed-cf7
~ J23   Czy kiedy wstąpię do psl-u będę musiał przysięgać na sztandar.
26 kwietnia 2016
+1
-1
PL
40f-40d
~ Pogonić?  do ~ Jan   tylko przy tej podzielonej biłgorajskiej prawicy to PSL jeszce długie lata będzie rządzić starostwem !
26 kwietnia 2016
+1
-0
PL
40f-40d
~ Jak wiatr zawieje ?   Antek Kucharski i Bogdan Buczkowski w wyborach do rady miasta kandydowali z listy Fundacji XXI. Teraz już są w zarządzie miejskim- gminnym PSL. Antek przecież był postrzegany za prawicowca a tu masz babo placek zadeklarowany peeselowiec. Widać, że to chłopy z "mocnym kręgosłupem", nie polityka i własny interes a dobro społeczeństwa ich tylko interesuje.
26 kwietnia 2016
+2
-2
PL
30a-b00
~ docent   Chłop to u nas zawsze pazerny był! Wszystko by chcieli zagarnąć.
23 kwietnia 2016
+2
-1
PL
610-126
~ ytfty   Nie widzę księdza z opłatkiem
22 kwietnia 2016
+5
-0
PL
7f5-8e6
~ j23   120 LAT TRADYCJI.CHŁOPIE DO JAKIEJ SZKOŁY CHODZIŁEŚ CHYBA RAZEM Z SIARĄ.
22 kwietnia 2016
+2
-2
PL
131-b3e
~ Jan   PSL ciągle żywe. Niedawno Różyński chciał obalić Tokarskiego a teraz nagle pod publikę uśmiechy. Macie racje trzeba wreszcie pogonić PSL ze starostwa i gmin.
22 kwietnia 2016
+8
-1
PL
a29-cef
~ Jasio   Czy wodę do picia ! To delegaci przywieżli ze sobą ! A co z jedzeniem ! Pewnie każdy jadł w domu !
22 kwietnia 2016
+3
-1
PL
7f5-8e6
~ j23   W gminie Biłgoraj to nawet i sprzątaczka z psl-u musi być
22 kwietnia 2016
+8
-1
PL
52b-6af
~ maniety   Po co ich Wiesiu zaprosiłeś oni jak by mogli to by Cie juz dawno zatopili czy wiesz o tym,dopomogła 67 lat ustaliła sama bierze emeryturę ponad 50 tysiecy i z sejmu ponad sto tysiecy i jej wolno brac i emeryturę i świadczenia poselskie bo sama dla siebie tak uchwaliła a ty jak masz z ZUS rentę czy emeryture to ci jedno zawieszają ,jak poseł to emerytr. zawiesić tak jak innym oj pomaga w drugą stronę tylko widzą siebie ,jak im nie wstyd.Psl rozłożyli kiedyś wójtów z PSL było 10 teraz jeden .
22 kwietnia 2016
+9
-2
PL
7f5-8e6
~ J23   Stoczyć można się zawsze ,jak widać nigdy nie jest za późno.
22 kwietnia 2016
+6
-1
PL
7f5-8e6
~ Obiektywny nierząd   jaja
22 kwietnia 2016
+8
-1
PL
7f5-8e6
~ ODPARTYJNIĆ URZĄD   CZY URZĄD GMINY TO SIEDZIBA PARTYJNA.CZY WY JESTEŚCIE CHORZY.PRACOWNICY GMINNI CZŁONKOWIE PSL-U. A POSEŁ KAMIEŃ TRĄBI W TELEWIZJI ŻE PIS ROBI WSZYSTKO POLITYCZNIE.WYŚCIE CHYBA JUŻ NA GŁOWĘ UPADLI.
22 kwietnia 2016
+10
-4
PL
52b-6af
~ Donald Tusk  do ~ polo   A dlaczego Twój prezes, rząd, prezydent tak długo (kilka miesięcy już!!!) zwlekają z obniżeniem wieku emerytalnego?
22 kwietnia 2016
+10
-4
PL
e07-b32
~ Michał   Mówią na mieście,że Poseł bezrobotny Olszówka popiera ludzi PSL na stanowiska! Tokarski jest dumny z Olszówki,że taki głupi jest
22 kwietnia 2016
+9
-1
PL
ea7-b59
~ Polak  do ~ Andrzej   Mieli "kopnąć w cztery litery Tokarskiego" i co???Dalej Tokarskie się "panoszą"? Politykę odwalają w Starostwie? Jakim prawem??
22 kwietnia 2016
+9
-4
PL
ea7-b59
~ Polak   Tokarska mówi: "Kończy się kadencja jednej władzy, zaczyna druga, to ważny moment bo nie tylko oceniamy obecną sytuację, ale także określamy zadania do realizacji na przyszłość"
A kiedy Tokarska ROZLICZY się z przeszłości rzadów PSL????. NIE ma z czego??? Afera goniła aferę.To już końcówka PSL!!!
22 kwietnia 2016
+13
-4
PL
c4a-dca
~ forum   Uczestnictwo obecnego prezesa Kamysza na demonstracjach KOD świadczy o bezsilności, słabości i potwierdza całkowite oderwanie się działaczy PSL od rzeczywistych problemów chłopa i wsi.Niestety, to koniec tejże partii.
22 kwietnia 2016
+11
-3
PL
d63-fa1
22 kwietnia 2016
+7
-2
PL
d63-fa1
~ polo   Dla koryta poparlibyście NKWD , każdy poseł który głosował za podniesieniem wieku emerytalnego i za ustawą 1066 jest dla mnie zwykłym zdrajcą ,a ci którzy na nich głosują są tacy sami
22 kwietnia 2016
+8
-5
PL
28c-faa
~ seba   To jest już koniec PSL- wiecznej przystawki, sztandar trzeba będzie wyprowadzić,czkawką się wam odbija 67 lat i koalicja z PO,która was zdołowała. Pozdrawiam
22 kwietnia 2016
+9
-4
PL
8e7-1a4
~ QNE   Jesienią mieli tylko 5,1%
22 kwietnia 2016
+6
-2
PL
011-261
~ Andrzej   W urzędzie gminy sztandar i polityka. Ponoć urzędy są apolityczne. Nie ma sal w mieście do wynajęcia? Ludzie patrzcie i zrozumcie co robicie w dniu wyborów. Zmieńcie wreszcie tych ludzi.
22 kwietnia 2016
+13
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
6 czerwca 2024 Biłgoraj
Wyjątkowy jubileusz w Biłgoraju [NOWE ZDJĘCIA]
40 lat temu w Biłgoraju powstała pierwsza w Polsce Wioska Dziecięca SOS. Uroczyste obchody jubileuszu, z udziałem władz lokalnych, Zarządu SOS Wiosek Dziecięcych, a także obecnych i byłych pracowników i wychowanków, zorganizowano w czwartek 6 czerwca.
11 czerwca 2024 Lubelszczyzna
Ogrzewasz dom gazem? Sprawdź, jak otrzymać zwrot VAT
w środę, godzina 15:03 Korczów
Dyrektor odchodzi na emeryturę po blisko 25 latach pracy
we wtorek, godzina 14:30 Dereźnia Solska
Pożegnanie wieloletniej dyrektor
Wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej im. Papieża Jan Pawła II w Dereźni Solskiej Zofia Bielak odchodzi na emeryturę. W sali gimnastycznej dereźniańskiej placówki odbyło się dzisiaj uroczyste i wzruszające pożegnanie.
w środę, godzina 13:03 Powiat
Nad regionem przejdą najsilniejsze burze w tym roku [AKTUALIZACJA]
w niedzielę, godzina 15:12 Zastawie
Zawody w sporcie pożarniczym [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
w środę, godzina 13:12 Kraj
Do Sejmu trafił wniosek o uchylenie immunitetu posłowi Romanowskiemu
Prokurator Generalny Adam Bodnar przekazał dzisiaj do Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Szymona Hołowni wniosek o wyrażenie przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zgody na pociągnięcie posła na Sejm RP Marcina Romanowskiego do odpowiedzialności karnej oraz jego zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie.
we wtorek, godzina 13:10 Kraj
Złóż wniosek do końca czerwca, żeby nie stracić pieniędzy
w środę, godzina 12:26 Biłgoraj
Tłumy na pikniku nad zalewem
13 czerwca 2024 Biłgoraj
Sześciu chętnych na budowę nowoczesnego osiedla
W Biłgoraju wkrótce powstanie ekologiczne osiedle bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. właśnie zakończyło przyjmowanie ofert na realizację inwestycji.
w niedzielę, godzina 16:53 Dyle
Niedziela z "Biłgorajską Nutą" [NOWE ZDJĘCIA]
w piątek, godzina 08:26 Biłgoraj
Spektakularny sukces ucznia ONZ-etu
10 czerwca 2024 Powiat
Oficjalne wyniki głosowania w powiecie biłgorajskim
W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego wzięło udział 29 636 mieszkańców powiatu biłgorajskiego, spośród 79 044 uprawnionych. Wyborcy oddali 29 462 ważne głosy. Największym poparciem wśród głosujących cieszyła się partia Jarosława Kaczyńskiego.
w środę, godzina 08:07 Biłgoraj
Mają maturę z historii na 100 procent
w niedzielę, godzina 10:22 Biłgoraj
Klasyki opanowały Biłgoraj [NOWE ZDJĘCIA]
13 czerwca 2024 Biłgoraj
Święto motoryzacji w Biłgoraju
Już w najbliższą niedzielę 16 czerwca w Biłgoraju będzie można podziwiać perełki motoryzacji. Wszystko za sprawą Biłgorajskiego Spotkania z Klasykiem, które odbędzie się na terenie OSiR.
w poniedziałek, godzina 15:20 Karate tradycyjne
Ignacy z medalem Pucharu Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym
w środę, godzina 14:41 Biłgoraj
Plaża gotowa na sezon kąpieliskowy
w sobotę, godzina 20:58 Biłgoraj
Jubileusz "Sparty" z Marcinem Dańcem
W sobotę 15 czerwca odbyła się uroczysta gala z okazji 20-lecia działalności klubu RWKS Sparta Biłgoraj, który od dwóch dekad aktywnie działa na rzecz rozwoju sportu w naszym mieście oraz okolicach. W wydarzeniu, które uświetnił występem znany satyryk Marcin Daniec, wzięli udział członkowie i sympatycy klubu, działacze, zawodnicy oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.
w poniedziałek, godzina 18:39 Józefów
Zderzenie osobówek w centrum Józefowa [AKTUALIZACJA]
we wtorek, godzina 20:22 Biłgoraj
Damian Błaszczyk podejmie wyzwanie przepłynięcia 80 km
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl