Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.06.17 21:50 | aktualizacja: 2018.06.17 22:32

Władysław Kosiniak-Kamysz na spotkaniu w Biłgoraju

W niedzielny wieczór, 17 czerwca, w Biłgoraju zorganizowane zostało spotkanie z szefem Polskiego Stronnictwa Ludowego, posłem na Sejm Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem oraz posłem do Europarlamentu Krzysztofem Hetmanem. Rozmawiano m.in. o programie partii i zbliżających się wyborach samorządowych.
Władysław Kosiniak-Kamysz na spotkaniu w Biłgoraju
Władysław Kosiniak-Kamysz na spotkaniu w Biłgoraju

Władysław Kosiniak-Kamysz gościł w Biłgoraju w niedzielne popołudnie, 17 czerwca. W spotkaniu z prezesem Polskiego Stronnictwa Ludowego i byłym ministrem pracy i polityki społecznej wzięło udział kilkadziesiąt osób - sympatyków i członków PSL. Wszystkich gości wśród których byli: posłanka Genowefa Tokarska, europoseł Krzysztof Hetman, starosta powiatu biłgorajskiego Kazimierz Paterak i jego zastępca Jarosław Piskorski, dyrektor Departamentu Gospodarki i Innowacji UMWL Artur Habza, czy dyrektor Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości Marceli Niezgoda witał szef lokalnych struktur partii, wójt gminy Biłgoraj Wiesław Różyński.

- Dzisiejsze spotkanie to jest realizacja mojego zobowiązania sprzed kilu miesięcy. Wówczas zmogła mnie choroba i nie mogłem dotrzeć, dziś cieszę się, że mogę się z wami spotkać. Chcę rozmawiać o sprawach dla nas wszystkich najważniejszych, a jest o czym mówić. Trzeba zadać sobie pytania "co przed nami w kolejnych dekadach" i szukać odpowiedzi. Musimy wiedzieć, jaka ma być rola Polskiego Stronnictwa Ludowego - mówił na wstępie Władysław Kosiniak-Kamysz.

Poruszył kwestię programu wyborczego partii, podkreślając, że przed członkami i sympatykami PSL wielkie wyzwanie, jakimi są wybory samorządowe, odbędą się one już jesienią tego roku. Podkreślił, że najważniejszym projektem dla Polskiego Stronnictwa Ludowego jest zwolnienie emerytur od podatku. Wyjaśnił, że seniorom należy się takie nieopodatkowane świadczenie chociażby ze względu, że w trakcie pracy zawodowej obecni seniorzy nie korzystali z przywilejów jakie mają obecnie pracujący, jak chociażby 500+, czy rocznych urlopów rodzicielskich, nie mogli też liczyć na pomoc żłobków i przedszkoli. - Prosimy o wsparcie pod tym projektem, który został zgłoszony jako projekt poselski. Został on odrzucony, ale my nie spoczniemy póki nie wprowadzimy tego rozwiązania. Nie wejdziemy w żadną koalicję, ani sojusz jeżeli w programie kolejnego rządu nie będzie zagwarantowana realizacja emerytury bez podatku - mówił szef PSL.

Mówił też o konieczności prowadzenia wielu programów mających na celu wsparcie dla rodzin w opiece nad dziećmi, gdyż tylko systemowe rozwiązania na wielu płaszczyznach spowodują ograniczenie spadku urodzeń w Polsce. Poruszono też kwestię ASF. Kosiniak-Kamysz mówił, że mija się z celem budowa muru na granicy Polsko - Ukraińskiej i Polsko Białoruskiej, który miałby powstrzymać szerzenie się choroby, gdyż ona już jest w Polsce i teraz ważne jest wsparcie dla hodowców, wprowadzenie rozwiązań, które pozwoliłyby na zabezpieczenie gospodarstw i odnowienie hodowli. Padła też kwestia związana przedsiębiorczością. Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił, że PSL stoi po stronie małych, rodzinnych firm, a nie zagranicznych korporacji.

W nawiązaniu do zbliżających się wyborów samorządowych mówił,że dotyczą one wyboru dobrego gospodarza, bo nie wolno sprowadzić samorządu do roli wykonawcy decyzji podejmowanych w Warszawie. - Musimy bronić samorządów, to będą wybory o wizji Polski, zdecydujemy czy chcemy być podmiotem, czy przedmiotem - mówił dalej.

W trakcie spotkania nie zabrakło krytyki obecnego rządu, jak również Telewizji Publicznej. Przedstawiciele PSL-u zarzucali brak równego taktowania w dostępie do czasu antenowego i programów telewizyjnych, w których mogliby się wypowiedzieć i przedstawić swój program. Stąd potrzeba organizacji tego typu spotkań jak to dzisiejsze w Biłgoraju.

Mówiąc o problemach polskiej wsi prezes PSL podkreślił, że obecnie jedynie 10% mieszkańców wsi żyje z rolnictwa. - To dla nas wielkie zobowiązanie, by była formacja, która dba o interesy tych ludzi, ale jest skierowana również do innych grup społecznych np. przedsiębiorców, nauczycieli, pielęgniarek, ale wszystkich, którym bliskie są nasze wartości. Jesteśmy szufladkowani, zwłaszcza przez naszych oponentów, tym, którzy nam źle życzą, ale my zawsze będziemy bronić tego, skąd wyszliśmy, tradycji, historii, kultury ludowej, będziemy dbać o tych, którzy są dobrymi gospodarzami, w tych czasach potrzebują tego najbardziej - podkreślił Kosiniak-Kamysz i dodał: - To jest nowy PSL, dostaliśmy żółtą kartkę, odczytaliśmy ten sygnał, zmieniliśmy podejście na ofensywne i pokażemy, że jesteśmy partią, która jest w stanie wziąć odpowiedzialność za Polskę, a nie być jedynie kwiatkiem do kożucha.

Europoseł Krzysztof Hetman uznał, że PSL jest jedyną partią, która ma program samorządowy. - Wszyscy startują do wyborów, ale jedyny prawdziwy program ma właśnie PSL, który przyjęło na początku tego roku. Myślę, że warto docenić tę normalność i brak zwziętości, bo to cechuje Polskie Stronnictwo Ludowe na czele z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem - podsumował Hetman.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 6877
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (28)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
3f6-ded
~ PSL  Wasza partia jest u nas skończona. Dziękujemy wszystkim Gieniom i innym Marianom, za to że sprowadzili do dna nasz szpital. Przez wiele lat tolerowali dziadowskie rządy arionu, nie kontrolując, pozwalając szpitalowi sięgnąć dna. Także proszę wracać do siebie krowy pasać. Wasz czas dinozaury nieodwracalnie minął.
17 czerwca 2018
+27
-7
Ostatnio dodane komentarze
a82-ddc
~ xxx  do ~ j64   A ty znowu jakiś plagiat zamieszczasz.
18 czerwca 2018
+0
-1
944-b97
~ ''''  do ~ 2;p   pójdzie z tymi co prawa jazdy kupowali
18 czerwca 2018
+3
-0
88f-3a5
~ mmm  do ~ TNT   Szpital to PiS i LPR ::)))))
18 czerwca 2018
+2
-3
414-64c
~ Jan   ZSL-PSL-owskie rzezimieszki. Wy powinniście do łagrów trafić na 20 lat ,,bez prawa do korespondencji" Wtajemniczeni wiedzą co to znaczy. Po wojnie zdradzili Mikołajczyka i przystali na współpracę z PZPR. Nazwę też zmienili na Zjednoczone Stronnictwo Ludowe. Chcieli być tak zjednoczeni jak PZPR. Przymiotnik ,,Polskie" też ich raził. Za możliwość rządzenia w gminach stali się kolaborantem PZPR. Wtedy to brało się łapówki za przydziały ciągników, bron i pługów. Jak przewrót spowodowany przez agentów CIA i Mossadu to zaraz zmienili nazwę z ZSL na PSL. Znowu chcieli być Polskie. Roman Bartoszcze też reaktywował przedwojenne PSL. Jak się zorientował, że w jego PSL-u Piast są same szpicle i sprzedajne łajdaki to chciał ich z PSL-u powyrzucać ale było już za późno bo napadła na jego biuro banda byłych ZSL-owców i kopniakami wyrzuciła Bartoszcze z biura. Odtąd już byli ZSL-owcy głoszą, że są spadkobiercami PSL-u przedwojennego. To jest najgorsza, sprzedajna i złodziejska partia jaka działała w Rzeczpospolitej w okresie ostatnich 200 lat. O nic nie dbają, obywatela mają w głębokiej pogardzie a patrzą tylko , żeby nakraść i rodzinę na stanowiskach posadzić. Dobitnym tego przykładem jest były poseł Jasio Bury. Mafijny boss Podkarpacia. Złoto z łapówek to przechowywał w pałacu biskupa ale wpadło tam CBA i zimna doopa. Następny PSL-owski przestępca i fałszerz to prezes Kółek Rolniczych Władzio Serafin. Kółka Rolnicze upadły lub je rozwiązano a ten szmaciarz dalej pieniądze w Warszawie brał jako ich prezes. Ale mało mu było kasy to jeszcze ze SKOK Wołomin wyłudził 6 milionów zł na podstawie sfałszowanych dokumentów. Ma jeszcze zarzuty prokuratorskie fałszowania dokumentów i prania pieniędzy z łapówek. A kto przyjmował go w Biszczy poczęstunkiem, nalewkami i kto z tym aferzystą kankana tanczył? GIENIA POSŁANKA Z PSL-u Tokarska. Dlatego PSL powinno zostać z mocy prawa rozwiązane a próba jego reaktywacji powinna być zagrożona karą 10 lat bezwzględnego więzienia. Dość pasożytowania na polskim narodzie. Do uczciwej roboty wioskowe gnoje.
18 czerwca 2018
+4
-1
fef-655
~ 1561   Gienka gdzie ten zalew?
18 czerwca 2018
+4
-0
c05-dd2
~ obserwator   Jak sie patrzy na spotkania wyborcze pis czy platwormy sluchaczy mało .Psl umie sie zorganizowac,tylu ludzi w niedziele na jednej sali .szacunek.Zal czytac te komentarze sflustrowanych
18 czerwca 2018
+6
-5
61e-662
~ 03214   Z tego miasta to wieśniaki stodole zrobi , w urzędach wali gnojem gumowcem i nucą
18 czerwca 2018
+2
-2
5be-0c5
~ dj kier   Zganiają ludzi na siłę na te spotkania co by puste krzesła nie świeciły. Garstka osób może faktycznie zainteresowana usłyszeć co władek przekazać chce gawiedzi. A cały czas w większości te same twarze (zdające się tęsknić za rozumem), w naiwnej nadziei, że władek, kazik, wiesiek, krzysiek, tudzież gienia robotę w gminie lub powiecie "załatwio".
18 czerwca 2018
+4
-4
fa1-68c
~ j64   niewygodne.info.pl


Znowu to zrobili. Znowu zagłosowali w europarlamencie przeciwko interesowi Polski!
środa, 30.05.2018 r.

foto: screen z Youtube.com
Ograniczenie korzystnej dla Polski zasady swobody usług w UE zagwarantowali nam wczoraj europarlamentarzyści. Wśród nich była spora grupa posłów z PO i PSL, którzy głosowali za przyjęciem niekorzystnych (z punktu widzenia polskich przedsiębiorców) zmian w/s delegowania pracowników. Janusz Lewandowski tłumaczył się później, że podczas głosowania panował "nieakceptowalny bałagan", który spowodował, że się pomylili, że głosowali niezgodnie ze swoimi przekonaniami. Kto im jednak w to uwierzy? Fakt jest taki, że po raz kolejny zagłosowali przeciwko Polsce.

Parlament Europejski zatwierdził wczoraj niekorzystne (z punktu widzenia polskich przedsiębiorców) zmiany dotyczące delegowania pracowników do innych państw członkowskich. Zmiany te uderzą szczególnie w branżę transportową (Polska jest liderem w UE) powodując utratę konkurencyjności polskich firm w relacji do przedsiębiorstw zachodnich.

r e k l a m y

Europoseł Czesław Hoc, który brał udział w debacie przed głosowaniem, słusznie zauważył, że przyjęcie zmian w zakresie delegowania pracowników (de facto ograniczenie zasady swobody usług), będzie "uderzeniem w przedsiębiorczość państw Europy Środkowo-Wschodniej, a szczególnie w Polskę, która ma największą flotę transportową w Europie i dość liczną grupę pracowników delegowanych". Hoc stwierdził, że "proponowane zmiany nie służą integracji i konkurencyjności europejskiej gospodarki i mogą w konsekwencji doprowadzić do upadku mikro i małych przedsiębiorstw tej branży oraz spadku konkurencyjności całej gospodarki UE".
Niestety, lobby "starej UE" było silniejsze. Europarlament przyjął ograniczenie korzystnej dla Polski zasady swobody usług w UE poprzez istotne zmiany w zakresie delegowania pracowników. Co istotne - za przyjęciem tych niekorzystnych zmian głosowała grupa 15 europosłów z PO i PSL.
18 czerwca 2018
+2
-1
6b4-ad4
~ seba   Dzięki Pawlakowi z PSL mamy najdroższy gaz w UE. Pozdrawiam.
18 czerwca 2018
+6
-3
e85-01d
~ ta kasia   co za pisem latała a teraz z PSL trzyma , to taka sama jak ten szrlipi,z tego mocy nie budiet,a Habza na wyciągniecie ręki z korzeniowskim już biznes zrobił,ta wyciagnięta ręka NIE MOŻE SIE zgiąć ani wyprostować,to pijar dość czytelny , to po chłopsku plewy słąbej jakości.
18 czerwca 2018
+1
-1
e09-894
~ Rex   Z typami pokroju Habzy u boku to daleko nie zajdzie PSL ani nikt inny. Nie dziwią też komentarze o korycie skoro wspomniany wyżej zatrudnia za publiczne pieniądze swojego nauczyciela angielskiego w Urzędzie Marszałkowskim, fachowca jak on sam. Sosnowski pewnie ma większe grzechy do ukrycia skoro to toleruje.
18 czerwca 2018
+2
-1
b66-01f
~ byle jak   to wszystko wina tokarskiego i tokarskiej , wszędzie oboje byli i przemawiali jedno po drugim,bez wstydu,no i szpital podkończyli, była tajna umowa na dierżawę,teraz broń panie co się dzieje w tym szpitalu,na 14 wójtów i burmistrzów jedynie jeden różyński obecny,bo on tylko rzeczywiście lubi siebie i tak ma.Pytam gdzie resztę wójtów,kiedyś z psl było 10 ,tak tokarski wykończzył PSL i szpital , a sam na wysokiej emeryturze,
18 czerwca 2018
+2
-1
bb8-14a
~ -to ja   Dla tych co leją tyle jadu i wyrażają tyle nienawiści w swoich komentarzach warto przytoczyć cytat i pomyśleć : „A bo chłop i ma coś z Piasta, coś tych królów Piastów wiele”, „bardzo wiele, wiele z Piasta; chłop potęgą jest i basta."
18 czerwca 2018
+3
-3
ae5-d0a
~ bielski   Tylu młodych ludzi !!!! Nie dajcie się oszukać po raz kolejny.
18 czerwca 2018
+4
-4
342-efe
18 czerwca 2018
+2
-2
342-efe
~ szl  do ~ 2;p   Bury na wolności!! A Kogut gdzie??
18 czerwca 2018
+2
-2
923-df4
~ Chłopy wy świnie   kontraktujta
18 czerwca 2018
+3
-1
d95-d71
~ TNT   PSL - ZSL ma zawsze taki sam program. Do koryta i nażreć się jak najwięcej.
18 czerwca 2018
+10
-4
d03-2c2
~ Jarosz   Co wy ćpacie znowu info po.
17 czerwca 2018
+1
-0
fe1-8ba
~ Jan   Jedno co cieszy to jak ich mało. Po wyborach kobiec rządów PSL w powiecie i gminach. Nareszcie ludzie przejrzeli na oczy. Podziękujemy im za szpital i wszystkie obiecanki.
17 czerwca 2018
+11
-5
d03-839
~ george  do ~ PSL   ale Rozanski ma sie dobrze narazie
17 czerwca 2018
+3
-1
d03-839
~ george   nie spodobalo sie moderatorowi-robotowi kilka moich slow ,musialem je zmodyfikowac
17 czerwca 2018
+1
-1
3f6-ded
~ PSL   Wasza partia jest u nas skończona. Dziękujemy wszystkim Gieniom i innym Marianom, za to że sprowadzili do dna nasz szpital. Przez wiele lat tolerowali dziadowskie rządy arionu, nie kontrolując, pozwalając szpitalowi sięgnąć dna. Także proszę wracać do siebie krowy pasać. Wasz czas dinozaury nieodwracalnie minął.
17 czerwca 2018
+27
-7
d03-839
~ george   Meenda Kosiniak ,przydoopas ateistycznej .Nowoczesnej,takie samo jest ateistczne PSL w Bilgoraju
17 czerwca 2018
+9
-7
0cd-02f
~ xxx   Kto zapłacił za wynajęcie sali czy znowu gratis.
17 czerwca 2018
+5
-5
24e-287
~ ted   zielono mi.
17 czerwca 2018
+3
-0
9ea-056
~ 2;p   Mowił może kiedy Bury z paki wyjdzie?
17 czerwca 2018
+11
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
dzisiaj, 12:25 Biłgoraj
Tłumy wiernych na Bożym Ciele [NOWE ZDJĘCIA]
Dziś przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zgodnie z tradycją ulicami każdej parafii przeszły procesje z Najświętszym Sakramentem.
w środę, godzina 08:21 Księżpol
Do 14 czerwca można uniknąć kontroli na posesji
dzisiaj, 08:45 Powiat
Od soboty przerwy w dostawie prądu w powiecie
we wtorek, godzina 08:07 Lubelszczyzna
Lasy pod nadzorem
W dniach 27 maja - 5 czerwca strażnicy leśni z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie przeprowadzą akcję pod kryptonimem "Bezpieczny las 24".
we wtorek, godzina 13:25 Biłgoraj
Bolt w Biłgoraju
w niedzielę, godzina 19:29 Biłgoraj
Zderzenie osobówek w Biłgoraju [AKTUALIZACJA]
w środę, godzina 15:21 Biłgoraj
Dzień Strażaka w Biłgoraju [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 29 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju zorganizowano uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Wydarzenie było doskonałą okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień oraz awansów na wyższe stopnie służbowe
dzisiaj, 13:18 Kraj
Policjanci w akcji
we wtorek, godzina 08:31 Tarnogród
Jubileusz w Tarnogrodzie
w środę, godzina 12:11 Biłgoraj
Zmiany kadrowe w komendzie
Wraz z końcem maja dotychczasowy komendant powiatowy policji w Biłgoraju insp. Marek Jamroz. Jego miejsce zajmie mł. insp. Ryszard Smoluch. Przekazanie obowiązków odbyło się w środowe przedpołudnie 29 maja.
w niedzielę, godzina 20:26 Aleksandrów
Aleksandrów pamięta
we wtorek, godzina 08:07 Księżpol
Auto z przyczepką w rowie [AKTUALIZACJA]
we wtorek, godzina 08:16 Goraj
Mieszkanka Goraja skończyła 100 lat
Pani Weronika Misa, mieszkanka Goraja w dniu 26 maja obchodziła swoje setne urodziny. To wyjątkowa uroczystość, 100 lat życia to piękny wiek i tylko nielicznym dane jest doczekać tak zacnego jubileuszu.
22 maja 2024 Biłgoraj
Najlepsi matematycy w powiecie [WYNIKI]
w piątek, godzina 09:07 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu odzyskał oszczędności
w sobotę, godzina 11:17 Biłgoraj
Motocykliści opanowali Biłgoraj [NOWE ZDJĘCIA]
Po kilkuletniej przerwie do kalendarza wydarzeń w Biłgoraju powraca Spontaniczna Motomajówka. W sobotę 25 maja zorganizowano piątą edycję zlotu, którego inicjatorem jest Spontaniczna Grupa Motocyklowa.
w sobotę, godzina 17:54 Biłgoraj
Biłgorajanie świętują Dni Miasta
w środę, godzina 21:46 Frampol
Nagrody dla działaczy kultury [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
w piątek, godzina 08:17 Biłgoraj
Od poniedziałku objazdy związane z zamknieciem mostu
W związku z remontem zabytkowego mostu przy ulicy Lubelskiej w Biłgoraju konieczne jest wyłączenie obiektu z użytkowania. Od poniedziałku 27 maja most będzie nieprzejezdny. Jak długo potrwają utrudnienia?
w niedzielę, godzina 21:54 Biłgoraj
Drugi dzień świętowania [NOWE ZDJĘCIA]
w niedzielę, godzina 08:41 Korytków Duży
Nocne zdarzenie drogowe [AKTUALIZACJA]
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl