Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
W ostatniej chwili uratowali 58-latkę
136km/h przez wieś
Wypadek, samobójstwo, czy zabójstwo?
Dni Biłgoraja 2018 - LEMON, Robert Janowski, turniej "Wymiatacze"
home > Start > Aktualności > Zebranie Rady Osiedla Sitarska - Kępy
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2017.03.20 20:15

Zebranie Rady Osiedla Sitarska - Kępy

W poniedziałkowe popołudnie, 20 marca, odbyło się zebranie sprawozdawcze Rady Osiedla Sitarska - Kępy. Podczas spotkania rozmawiano o bieżących inwestycjach, jakości dróg, dyskutowano też o możliwości przyłączenia budynków do miejskiego systemu ciepłowniczego.
Zebranie Rady Osiedla Sitarska - Kępy
Zebranie Rady Osiedla Sitarska - Kępy

Zebranie sprawozdawcze Rady Osiedla Sitarska - Kępy rozpoczął przewodniczący rady Jarosław Lis. Przedstawił sprawozdanie za ostatni rok działalności. Mówił, że głównymi tematami poruszanymi podczas posiedzeń były wnioski inwestycyjne do budżetu miasta, a wśród nich: budowa ul. Sitarskiej na odcinku gruntowym oraz modernizacja na odcinku do skrzyżowana z Al. 400-lecia, budowa Al. 400-leciana odcinku gruntowym, remont nawierzchni ul. Harcerskiej, budowa ul. 11 Listopada. Zarząd złożył również wniosek o wykup działki od osoby prywatnej przy ul. Myśliwskiej i opracowanie koncepcji zagospodarowania całego terenu dla potrzeb społeczności lokalnej.

Podczas spotkania podniesiona została też kwestia jednej z większych inwestycji, planowanej przebudowy ul. Poniatowskiego. - Trzy grupy mieszkańców złożyły do burmistrza zastrzeżenia do projektu przebudowy tej ulicy, w zakresie wykonania dojazdów serwisowych po obu stronach jezdni. Wśród uwag do projektu były też: wykonanie sygnalizacji świetlnych aktywnych na skrzyżowaniu ul. 11 Listopada z ul. Poniatowskiego oraz skrzyżowaniu ul. Leśnej z ul. Poniatowskiego, rezygnacja z drogi serwisowej po stronie wschodniej, a wykonanie chodnika oddalonego min. 1,5 m od granicy działek z zachowaniem wjazdów do posesji, wydzielenie linią przerywaną pasa jezdni do zatrzymywania się, wykonanie połączenia z ul. Myśliwską - wymieniał Jarosław Lis.

Przetarg został już rozstrzygnięty, ustalono m.in., że w ciągu przebudowywanej drogi będą dwa ronda, nie skrzyżowania świetlne. Jednak na razie inwestycja jest wstrzymana ze względu na protest jednego z mieszkańców. - Będę rozmawiał z tym mieszkańcem i postaram się przekonać do wycofania protestu - mówił burmistrz Janusz Rosłan.

Przedstawiono też imprezy kulturalne, które w ciągu ostatniego roku odbywały się na terenie osiedla. W czerwcu odbył się np. Festyn Rodzinny, którego celem była integracja osób niepełnosprawnych. Ponadto przewodniczący przypomniał, że w ubiegłym roku w osiedlu powstała minisiłownia Sitarska, pierwszy tego typu obiekt w Biłgoraju.

W tym roku rada osiedla wnioskuje do władz miasta m.in o złożenie wniosku do ZDP dotyczącego wykonania chodnika na ul. 11 Listopada do ul. Poniatowskiego, dążenie do realizacji placu zabaw, wykonanie boiska do siatkówki przy ul. Sosnowej, przebudowę ul. Sitarskiej. Dodatkowo istotną kwestią poruszoną podczas spotkania była jakość nawierzchni oraz wystające studzienki na Al. 400-lecia. Mieszkańcy wnioskowali o poprawę i dostosowanie wysokości studzienek do poziomu drogi. Burmistrz odpowiadał, że ulica ta jest w tak kiepskim stanie, że konieczne jest podjecie działań w celu jej remontu, jednak na razie nie ma na to środków, a doraźne działania nie poprawią komfortu kierowców.

Ponadto rozmawiano też o możliwości budowy sieci ciepłowniczej na terenie osiedla. Obecni na spotkaniu mieszkańcy pytali, czy planowana jest rozbudowa sieci, tak by możliwe było przyłączenie do niej budynków prywatnych (są plany budowy sieci, w celu ogrzewania Przedszkola Samorządowego Nr 2). Burmistrz Rosłan odpowiadał, że jest to niezwykle kosztowna inwestycja i nie będzie wykonana bez pozyskania dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, jednak miasto nie spełnia warunków, by takie wsparcie otrzymać. Są szanse, że się to zmieni. Włodarz zachęcał mieszkańców do składania wniosków.

Mieszkańcy usłyszeli także, że w ich osiedlu szykowane są kolejne inwestycje drogowe. W tym roku opracowana będzie dokumentacja techniczna na przebudowę ulic: 11 Listopada, ks. Chmielewskiego i Kolberga, by możliwe było złożenie wniosku o dofinansowanie.

Uczestnicy spotkania prosili też o wyjaśnienie kwestii opłat za posiadanie psa. Janusz Rosłan wyjaśnił, że nie ma możliwości zmuszenia mieszkańców do chipowania zwierząt, więc skorzystano z możliwości nałożenia opłat na osoby, które tego nie zrobią. Przypomniał, że każdy mieszkaniec, który oznakuje swojego pupila nie zapłaci nawet złotówki.

Kolejne spotkanie odbędzie się już w przyszłym tygodniu. 30 marca zorganizowane zostanie zebranie Rady Osiedla Piaski.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Zebranie Rady Osiedla Sitarska - Kępy, 0 out of 5 based on 0 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
red. dodany
 
Odsłon: 3869
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (3)

Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
359-3c8
~ vggg4   Materiały  które wykorzystujemy zapewniają najwyższą jakość wykonania budowy domu. Zapewniamy doradztwo dla naszych klientów oraz terminową realizację. http://roslandomdesign.pl/
13 grudnia 2017
brak ocen
1b3-b93
~ w nosie ma   Klesio na zabraniu osiedla Batorego zaniemógł , Stefek oleszczak był zawiedziony , bo nie było też Roslana,tyle mu Stefek dopomógł a ten ma go w nosie.Przykro jest na pewno Stefkowi Oleszczakowi
21 marca 2017
+1
-0
d69-06c
~ janosik   Ale mieszkańcy na tych malutkich krzesełkach.......jak za dawnych lat :):):):)
21 marca 2017
+2
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

 • 136km/h przez wieś
 • Napisałem że : zakładam że się NIE zagapi. i dotyczy to obydwu kierowców a nie tego z audi. Chciałem tym ...
  ~ gość 37 minut temu
  czytaj dalej
 • O nauczycielskich emeryturach
 • Do ,,Marka" Oni już pobierają emeryturę i dalej pracują. Taki Maniek Klecha- syn chłopa małorolnego z Płus ur 12 września ...
  ~ Jan 40 minut temu
  czytaj dalej
 • 136km/h przez wieś
 • Piszesz, że "Droga potrzebna do zatrzymania samochodu rośnie z kwadratem prędkości, a to znaczy, że między drogą hamowania od 50 ...
  ~ zxc 2 godziny temu
  czytaj dalej
 • 136km/h przez wieś
 • i jeszcze daję ci minusa za zadawanie głupich pytań Pozdrawiam
  ~ gość 2 godziny temu
  czytaj forum
 • 136km/h przez wieś
 • auto jadące z prędkością 90 km/h w czasie 1 sekundy pokonuje dystans 25 m a jadące 110 km/h pokonuje dystans ...
  ~ gośc 2 godziny temu
  czytaj dalej
REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google | Recepcja | Google+ | Zamojska.pl