Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2016.03.11 10:05

Będą pieniądze na ośrodek egzaminacyjny

W czwartek 10 marca przedstawiciele władz krajowych Ligi Obrony Kraju rozmawiali z burmistrzem Januszem Rosłanem i starostą Marianem Tokarskim o utworzeniu ośrodka egzaminacyjnego dla kierowców w Biłgoraju. LOK sfinansuje dostosowanie obiektu do wymagań Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.
Będą pieniądze na ośrodek egzaminacyjny
Będą pieniądze na ośrodek egzaminacyjny

Kilka dni temu informowaliśmy o rozmowach biłgorajskich władz powiatowych Ligi Obrony Kraju z władzami krajowymi w sprawie utworzenia ośrodka egzaminowania kierowców na terenie biłgorajskiej siedziby LOK: Krajowe władze LOK zainteresowane ośrodkiem egzaminowania kierowców w Biłgoraju

Krajowe władze organizacji przychyliły się do propozycji biłgorajskich działaczy i podjęły odpowiednie działania. W czwartek 10 marca, u burmistrza Janusza Rosłana, odbyło się spotkanie robocze w sprawie utworzenia ośrodka. Krajowe władze LOK reprezentowali: dyrektor warszawskiego oddziału LOK Jerzy Długoszewski oraz specjalista ds. nieruchomości oddział biura zarządu głównego w Warszawie Hanna Kosecka. Obecni byli także przedstawiciele biłgorajskich struktur Ligi: prezes Ryszard Łuczyn i przewodniczący komisji rewizyjnej i jednocześnie członek Rady Krajowej LOK Henryk Wlaź. Stronę samorządową reprezentowali: starosta Marian Tokarski, burmistrz Janusz Rosłan i zastępca burmistrza Michał Dec. Wcześniej, z udziałem gości z Warszawy, odbyło się posiedzenie zarządu organizacji powiatowej LOK, gdzie przedstawiona została uchwała w sprawie projektu utworzenia ośrodka.

Rozmowy u burmistrza dotyczyły wielu aspektów utworzenia w Biłgoraju filii bądź oddziału Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Przystosowanie do tego celu siedziby LOK przy ul. Włosiankarskiej wiąże się z nakładami finansowymi związanymi z adaptacją pomieszczeń i przygotowaniem placu. Przedstawiciele władz krajowych LOK zapewniają, że środki na ten cel są zabezpieczone. - Dla tego rozwiązania konieczna jest akceptacja zarządu województwa lubelskiego. Wzięliśmy na siebie przeprowadzenie kwestii organizacyjnych - mówi burmistrz Janusz Rosłan.

Nie można sprecyzować terminu zakończenia całej procedury, gdyż kolejny etap rozmów, dotyczący kwestii formalnych i finansowych, prowadzony będzie na szczeblu wojewódzkim. Niemniej jednak, wszystkim uczestnikom spotkania, a także wielu mieszkańcom powiatu, zależy na jak najszybszym, pozytywnym zakończeniu sprawy. - Stowarzyszenie Liga Obrony Kraju dostosuje obiekt do wymagań WORD-u. Poprzez burmistrza wystąpimy do zarządu województwa ze stanowiskiem odnośnie akceptacji przyjętych rozwiązań. Zarząd główny LOK przedstawi to stanowisko do końca miesiąca - mówi dyrektor Jerzy Długoszewski.

RED.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Będą pieniądze na ośrodek egzaminacyjny, 0 out of 5 based on 0 ratings
RED. dodany
 
Odsłon: 5302
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (17)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
9ac-169
~ vG   Ja robiłem prawo jazdy w Zamościu. Płaciłem w WORDzie kasę za egzamin, i to całkiem niemałą. Teraz ta kasa nie będzie wyprowadzana i będzie pozostawać w Biłgoraju. Poza tym każdy wyjazd tam na szkolenie zwykle łączył się z odwiedzinami sklepów podczas przerwy (raz zapiekanka, raz coś innego do zjedzenia i inne rzeczy). Teraz przyjezdni z Janowa i innych miasteczek będą te pieniądze zostawiać u naszych sklepikarzy (no, u tych, których jeszcze nie wygryzły zachodnie markety). Nasze stacje CPN pewnie też trochę zarobią. Od strony ekonomicznej jest to całkiem dobra wiadomość.
13 marca 2016
+3
-0
PL
9ac-169
~ vG  do ~ abc   Tarnobrzeg ma takie same uwarunkowania jak Biłgoraj. Wprawdzie jest tam droga dwujezdniowa (Wisłostrada), ale za to - od czasów budowy wiaduktu na wyjazdówce o Stalowej Woli - nie ma "typowego", większego przejazdu kolejowego. Poza tym Tarnobrzeg ma - o ile się orientuję - tylko ronda proste; u nas jest jedno półturbinowe.
13 marca 2016
+1
-0
PL
cde-977
~ abc  do ~ joij   Są nawet 8-tysięczne.
A tak w sumie to czym się różni Tarnobrzeg od Biłgoraja pod względem infrastruktury drogowej?
Co do jazdy do Warszawy, to ja osobiście nie mam problemu z jazdą po Warszawie czy Berlinie, ale często wolę zostawić auto na P+R i jechać dalej SKM, a po centrum poruszać się metrem czy autobusem/tramwajem, tak mi wygodniej. Nie przepadam za jazdą w korkach i szukaniu kawałka trawnika do zaparkowania w centrum.
13 marca 2016
+3
-0
PL
d9a-181
~ joij   nie każdy po zdanym egzaminie musi na drugi dzień do warszawy jechać. a poza tym w polsce są miasta 12tysięczne gdzie się zdaje egzaminy
13 marca 2016
+0
-1
PL
d9a-181
~ gosc   1 Za łatwe miasto ten kochany Biłgoraj, nie ma nawet dwóch pasów w jedną stronę , aby te pasy można było zmienić podczas jazdy , dyskfalifikuje to nasze miasto do zrobienia oddziału ....
2 po zrobieniu kursu i zdaniu egzaminu życzę powodzenia w kierowaniu pojazdem w innych większych miastach typu Lublin nie mówię już o stolicy ,,,,, pozdro
12 marca 2016
+1
-2
PL
5aa-646
~ Jasio   To że w Biłgoraju będzie można zrobić, prawo. To bardzo dobrze ! Za to powinni żeśmy być wdzięczni naszej, władzy ! Lecz tu na forum występują ! Jak by tych ludzi nazwać, buraki ! A burak nie ma ducha i rozumu ! Ale na żle, potrafi ! Niski ukłon w stronę, władz ! Moja jedna córka zdawała w Zamościu ! A druga kilka razy w Tarnobrzegu. Przed II Wojną egzaminy były gdzie ? We Lwowie ! Brawo, brawo !
12 marca 2016
+2
-0
PL
8e7-1a4
~ QWE  do ~ kierowiec   Świeży kierowcy po Biłgorajskim egzaminie będą musieli zostawiać auta przed Warszawą :)
12 marca 2016
+0
-1
PL
bec-fdf
~ piechotką na rowerze   Czy powołanie w Biłgoraju fili WORDu jest zasadne i potrzebne?
Trudno to jednoznacznie ocenić. Pojawiają się GŁOSY na tak ale też na nie.
1. Czy Panowie założyciele i lobbujący politycy, utworzenie takiego ośrodka opierają na jakiś przesłankach merytorycznych, jakiś badaniach potrzeb, statystykach, analizach? Czy tylko na takich, bo się od jakiegoś czasu o tym mówi. Nigdzie w żadnym artykule w prasie tego nie przeczytałem, jedynym argumentem jest powtarzane jak AMEN w pacierzu, że "się o tym mówi". Jeśli Panowie są w posiadaniu takowych analiz myślę, że społeczeństwo chętnie się z nimi zapozna.
2. Sprawa myślę, nie mniej istotna. Jakość egzaminowania kierowców. Czy uważacie, że powstanie filii WORDu w tak małym miasteczku może odbić się drastycznie negatywnie na jakości właśnie egzaminowania, lub może stać się "spiritus movens" dla procederu korupcji? Małe środowisko wszy się znają, no to prawko po znajomości. Można by tu przy okazji przytoczyć zapewne czytelnikom znane fakty kryminalne z jednego urzędu funkcjonującego w miasteczku dotyczące nomen omen dokumentów Prawo Jazdy.
Jeśli któryś z polityków lub urzędników zechciałby odpowiedzieć.
12 marca 2016
+0
-1
PL
06e-5ab
~ @niezależny@   Z tego co widzę to co drugi powinien już emeryturę pobierać i zrobić miejsce młodym, a nie wszędzie te same buźki i za Komuny i Teraz i jak ma być dobrze jak tu same farbowane lisy.
12 marca 2016
+3
-0
PL
52b-6af
~ kierowiec   To beda wysokiej jakosci kierowcy! W warszawie beda sie poruszac bez problemu!
12 marca 2016
+1
-1
PL
fa6-5df
~ Adam  do ~ fff   Tak pieszy nie powinien poruszać się z większa prędkością jak 30km na godzinę to racja hahaha.A wyprzedanie rowerzysty to nielada wyczyn jak pajac jedzie środkiem pasa bo kto mu skoczy jak to święta krowa i ma prawo a co go obchodzą samochody,może lepiej wprowadzić przepis zakaz bezwzględny wyprzedzania rowerzysty nawet jak jada sobie parkami ale tak to raczej jeżdżą pedały bo jak jedzie jeden za drugim to tak się podnieca że to grozi wypadkiem hahaha
12 marca 2016
+2
-3
PL
de2-20f
~ Czereśniak   Jak był w Warszawie kiedys ja , to widzial na Bemowie we wordzie w jakich barakach siedzo , to takigo dziadostwa zem nie widzial dawno, nawet gesi me hoduja w lepszych warunkach .
11 marca 2016
+0
-1
PL
619-65b
~ fff  do ~ QWE   No akurat na wąskiej ulicy w centrum 30 to optymalna prędkość z punktu widzenia bezpieczeństwa (szczególnie pieszych).
Jak będą te egzaminacyjne eLki jechać po Kościuszki to będą chyba jedne z nielicznych aut wyprzedzające rowerzystów zgodnie z przepisami. Obecnie to nawet policja wyprzedza rowerzystów przy wysepce "na gazetę".
11 marca 2016
+3
-1
PL
8e7-1a4
~ QWE   W sumie to dobrze, że w Biłgoraju będzie można zrobić prawko na motor czy samochód, ale nie wyobrażam sobie "eLek" na wąskich ulicach miasta :( Będzie nie lada problem wyprzedzić egzamin który będzie jechał przez miasto 30km/h
11 marca 2016
brak ocen
PL
057-0c3
~ do-abc   były i filie w innych miastach , a kto za tym głosował?Czy nie PSL Tokarska a teraz Tokarski jak mu chcą stołek z pod d.. zabrać to zaczął pracować? To ona głosowała za a on teraz przeciw?Objawienie?
11 marca 2016
+3
-3
PL
b50-a81
~ abc  do ~ /22   Tylko nie wiem czy wiesz, ale przez te lata obowiązywały takie przepisy, że WORDy mogły istnieć tylko w miastach prezydenckich.
Dopiero chyba w 2014 rząd zmienił przepisy, że filie moga powstawać w mniejszych miejscowościach.
11 marca 2016
+9
-1
PL
1cb-0bf
~ /22   Przez tyle lat ludzie wozili pieniądze do innych miast a panowie wzięli się nagle do pracy, powinniście za zaniedbywanie obowiązków odpowiadać w sądzie
11 marca 2016
+6
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w piątek, godzina 10:03 Lubelszczyzna
Nawet do 164 tys. zł dotacji dla przedsiębiorców
W Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się dziś wideokonferencja poświęcona dotacjom unijnym dla mikro - i małych przedsiębiorstw oraz dla samozatrudnionych. Nabór wniosków ruszy w środę 15 lipca br. Z dofinansowania mogą skorzystać te firmy, które w sytuacji związanej z koronawirusem znalazły się w trudnej sytuacji finansowej. Unijne wsparcie wypłacać będzie Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie. Na ten cel w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 zarezerwowano 74 mln zł.
we wtorek, godzina 09:11 Biłgoraj
Pijani rodzice opiekowali się dziećmi i zalali mieszkanie sąsiada
w piątek, godzina 10:09 Biłgoraj
Burmistrz Biłgoraja zdradza na kogo odda głos w wyborach
w poniedziałek, godzina 10:00 Powiat
Powiat postawił na Dudę. 75% głosów na urzędującego prezydenta
Zamy już wyniki głosowania w powiecie biłgorajskim, w II turze wyborów prezydenckich. Mieszkańcy powiatu zdecydowanie postawili na urzędującą głowę państwa. Andrzej Duda otrzymał 75,15% wszystkich ważnie oddanych głosów. Jego kontrkandydata poparło 24,85% głosujących.
w piątek, godzina 14:12 Biłgoraj
Starosta odpowiada na słowa burmistrza Biłgoraja
6 lipca 2020 Biłgoraj
Akcja ratunkowa nad zalewem
w czwartek, godzina 15:54 Biłgoraj
"To są niezwykle ważne wybory"
Przekonywał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas wizyty w Biłgoraju. Spotkanie z szefem resortu odbyło się w czwartkowe popołudnie, 9 lipca, w Parku Solidarności. Ziobro przekonywał do oddania głosu na Andrzeja Dudę, wyliczając różnice między obecną głową państwa, a jego kontrkandydatem.
w poniedziałek, godzina 09:06 Powiat
Ilu mieszkańców Biłgoraja i powiatu biłgorajskiego zagłosowało w wyborach?
we wtorek, godzina 09:56 Luchów Górny
117 km/h przez Luchów. 44-latek stracił uprawnienia do kierowania
6 lipca 2020 Biłgoraj
Poszukiwany i kolega z dopalaczami
W sobotni wieczór, 4 lipca, biłgorajscy kryminalni zatrzymali do kontroli drogowej osobowe renault. Za kierownicą siedział poszukiwany przez policjantów 34-latek. Razem z mężczyzną w pojeździe znajdował się 46-latek, u którego policjanci ujawnili i zabezpieczyli substancje, które jak wykazały wstępne testy były prawdopodobnie dopalaczami.
w poniedziałek, godzina 09:48 Zamch
Jazdę na podwójnym gazie zakończył w rowie
we wtorek, godzina 15:58 Lubelszczyzna
Najnowsze dane dot. zakażeń SARS-CoV-2
1 lipca 2020 Lubelszczyzna
Porozumienie ws kolei. Jest szansa na budowę linii do Biłgoraja
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i samorząd województwa lubelskiego podpisali porozumienie w sprawie Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej, czyli rozwoju transportu kolejowego na terenie Lubelszczyzny. Mieszkańcy regionu mają zyskać lepszy dostęp do kolei dzięki budowie nowych przystanków i linii kolejowych. Łatwiejsze będą codzienne podróże nie tylko po województwie. Pod znakiem zapytania zostaje możliwość budowy nowych linii kolejowych z Szastarki przez Janów Lubelski do Biłgoraja oraz z Lublina do Łęcznej.
w niedzielę, godzina 10:33 Biłgoraj
Rozstrzygająca II tura wyborów [AKTUALIZACJA - FREKWENCJA]
we wtorek, godzina 11:21 Obsza
Zapisy na rajd przygraniczny ruszyły
30 czerwca 2020 Biłgoraj
Oświadczenie szpitala ws. śmierci pacjentki
Dziś rano, 30 czerwca, Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Lublinie przekazała informację o śmierci w biłgorajskim szpitalu 79-letniej pacjentki z infekcją COVID-19. Oświadczenie w tej sprawie wydał dyrektor placówki Tomasz Kwiatkowski.
we wtorek, godzina 08:52 Biłgoraj
Konkurs ofert na realizację zadań publicznych
7 lipca 2020 Biłgoraj
Szukamy właściciela psa
we wtorek, godzina 09:24 Biłgoraj
Pilnie potrzebna krew dla mieszkanki Biłgoraja
Zwracamy się do Państwa z apelem o pomoc w zbiórce krwi. Tym razem tego bezcennego leku pilnie potrzebuje zmagająca się z nowotworem mieszkanka Biłgoraja.
w niedzielę, godzina 16:31 Biłgoraj
Aż 39 nowych zakażeń SARS-CoV-2 na Lubelszczyźnie
w niedzielę, godzina 10:09 Biłgoraj
Budżet obywatelski to porażka?
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl