Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ US informuje
2014.01.26 10:16

Zmiany w rozliczaniu zeznań podatkowych w 2014 roku

Od stycznia 2014 r. wchodzi w życie wiele zmian w sposobie rozliczania rocznego podatku dochodowego od osób fizycznych. Najważniejsze zmiany dotyczą stosowania niektórych preferencji podatkowych tj. ulga prorodzinna, ulga internetowa, czy 50% koszty uzyskania przychodów.
Zmiany w rozliczaniu zeznań podatkowych w 2014 roku
Zmiany w rozliczaniu zeznań podatkowych w 2014 roku

Ulga prorodzinna - Do tej pory ulga przysługiwała w wysokości 92,67 zł miesięcznie (rocznie kwota ta wynosiła 1112,04 zł) niezależnie od ilości posiadanych dzieci, jak i wysokości uzyskiwanego dochodu. Na zmianie obowiązującej od stycznia 2014 roku (roczne rozliczenia PIT za 2013 rok) skorzystają rodzice, którzy posiadają więcej niż dwoje dzieci. W zależności od ilości dzieci, limit ulgi wynosić będzie od 92,67 zł do 185, 34 zł miesięcznie oraz od 1112,04 do 2224,08 zł rocznie na dziecko. W przypadku dwojga dzieci - ulga prorodzinna przysługiwać będzie w tym wymiarze, co w roku poprzednim. Natomiast przy jednym dziecku, rodzice muszą od tego roku badać limit osiąganych dochodów (łącznie do 112.000 zł).

Odliczanie internetu - Od zeznania podatkowego składanego za 2013 r. (w roku 2014) z ulgi będzie można korzystać wyłącznie przez dwa bezpośrednio następujące po sobie lata podatkowe. Podatnik, który w zeznaniu podatkowym składanym za poprzedni rok po raz pierwszy skorzystał z odliczenia, może skorzystać z tego odliczenia wyłącznie za rok 2013. Jeżeli natomiast korzystał z niego już wcześniej - ulga nie będzie mu już przysługiwała.

50% koszty uzyskania przychodów 2013 - Zmiana ta dotknie artystów i twórców rozliczających podwyższone 50% koszty uzyskania przychodu. Nowelizacja wprowadza roczny limit stosowania 50% kosztów uzyskania przychodu, który wynosi 1/2 kwoty stanowiącej górną granicę pierwszego przedziału skali podatkowej, czyli kwoty 42 764 zł. Nadwyżkę rozlicza się stosując koszty standardowe.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Zmiany w rozliczaniu zeznań podatkowych w 2014 roku, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 3850
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (6)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
35d-001
~ jakkaa  do ~ tgt   A kiedy ja zobaczę odpowiedzialnych ludzi w tym kraju, który będą sie decydować na wielodzietność tylko wtedy, jak będą mieli na to środki? To wy skazujecie swoje dzieci na biedę a nie państwo (czyli my wszyscy), od których oczekujecie, że wezmą odpowiedzialność za wasze decyzje!
28 stycznia 2014
+0
-4
Drakkar   Do osób poniżej.To że jesteście w takiej a nie innej sytuacji jest też kwestią waszych wyborów przy urnach.Od roku 90 w polityce w rzadzie widać te same twarze co zrobiły dla Polaków i dla Polski sami możecie ocenić.Podatki które płacicie we wszystkim przy cenach(od zapałek po czynsze) wzietych z Anglii tudzież Niemiec utrzymuja mnóstwo niepotrzebnych i przerośnietych instytucji.Ile jest urzedów,urzedników,ile pieniedzy kosztuje utrzymanie ich budynków ogrzewanie elektryczność,samochody urzedów paliwo do nich.Poczytajcie jak gigantyczne nagrody są im przyznawane.NIE MA NIC ZA DARMO,edukacja,służba zdrowia jest utrzymywana z waszych składek i waszych podatków tylko żeby wam je dać zabiora wam 200 zł a oddadzą 100 bo muszą coś dla siebie też mieć dobrze wiecie jaki jest dzisiejszy stan edukacji i słuzby zdrowia w Polsce.
Nie mam zamiaru agitować za nikm ale Korwin od dawna mówi jaka jest skala złodziejstwa dokonywana codziennie na szarym człowieku ale jest to tak starannie poukrywane że tez zwykły szary człowiek nawet o tym nie wie.Pani matko i pan panie rencisto prosze sobie wyobrazić że ceny nagle spadają o 50 i wiecej procent a pewnie jest to możliwe.Wszystko by ożyło
ruszyłby handel i produkcja ludzie byliby potrzebni do pracy znika bezrobocie,ludziom zostaje wiecej w portfelach łatwiej bedzie utrzymać rodzinę z oszczedności pojechac na wakacje swoim autem bo paliwo bedzie po 3 zł.
Powiem inaczej zachodnia Europa zarobki na zwykłym stanowisku podam w jednostkach 1200 paliwo do auta 1,4 jednostki,chleb 1 jednostka,masło 1 jednostka,uzywane auto do lat pieciu 3-4 tys jednostek porządne buty na kilka lat od 60 jednostek itd,itp.Wystarczy pomysleć jak jesteśmy okradani...
Porównanie cen butów Polska i Europa.Polecam poczytać komentarze.Proszę kliknąć dwa razy na obrazek z butami.
http://www.wykop.pl/ramka/1697332/porownanie-cen-butow-zara/?sR=51465264565159434331557a
Kwota wolna od podatku w Polsce i na świecie.
http://niewygodne.info.pl/artykul2/00855-kwota-wolna-od-podatku-w-polsce-i-na-swiecie.htm
Dalej warto głosować na tych którzy są obecnie w sejmie ??
27 stycznia 2014
brak ocen
PL
34f-37b
~ matka   Mam 5 dzieci, ale mogę mieć zwrot tylko 4 tys. podatku bo tyle płacę. Dla kogo jest ta ulga? Dla najwięcej zarabiających? Dlaczego w działaniach rządu ciągle brak zdrowego rozsądku? A może wcale nie chodzi o pomaganie biednym rodzinom wielodzietnym tylko dokładanie bogatym?
26 stycznia 2014
+3
-0
PL
c8e-427
~ emeryt niedoszly brakuje 6 lat i zyj z renty 600 zł   Dla mnie 10 zł to dużo - za to kupię polówkę chleba (1,50), 4 jajka na rynku (po 50 gr), porcję rosołową (ok.2,50), włoszczyznę (2 zł), kilka ziemniaków., trochę makaronu. Mam z tego jedzenie na 2 dni. Ludzie! Pomyślcie choć przez moment, za jakie śmiesznie małe pieniądze muszą wyżyć pojedyncze starsze osoby! Chodzi mi o samotnie żyjące emerytki i rencistki , które sobie już nie dorobią, bo mają ok. 70 lat lub więcej !
26 stycznia 2014
+6
-0
DE
abe-877
~ :  do ~ tgt   Prędzej Tusk zmieni płec i i zostanie członkiem dewiantów Palikota jak usłyszysz coś by dla rodziny zrobili.Tylko kto będzie na tych nierobów pracował jak dzieci nie będą się rodzic.
26 stycznia 2014
+9
-1
PL
a91-69e
~ tgt   A kiedy ja usłyszę u dotacjach dla rodzin w których są 3 lub więcej dzieci , np darmowe obiady w szkołach ulgi w podatkach od nieruchomości itd?
26 stycznia 2014
+6
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl