Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Artykuł sponsorowany
2018.01.13 12:51

Nie wiesz, jak wypełnić PIT-37? Zobacz nasze wskazówki

Niektórzy właśnie rozpoczęli wypełnianie deklaracji podatkowej za 2017 rok. I bardzo słusznie - im szybciej uporamy się z formalnościami, tym większa szansa na szybsze uzyskanie zwrotu nadpłaconego podatku. Jeśli macie problem z wypełnieniem PIT-u-37, zapraszamy do skorzystania z naszych porad.
Nie wiesz, jak wypełnić PIT-37? Zobacz nasze wskazówki
Nie wiesz, jak wypełnić PIT-37? Zobacz nasze wskazówki

Jaki jest termin składania PIT-37?

PIT-37 można składać do 30 kwietnia 2018 roku. Należy go wypełnić i złożyć we właściwym dla siebie oddziale urzędu skarbowego. Warto zrobić to odpowiednio wcześniej, aby nie stać w długich kolejkach i nie stresować się, że przekroczymy dozwolony termin.

Tak naprawdę deklaracje podatkowe można składać już od początku 2018 roku. Osoby, którym pracodawcy przekazali już rozliczenie za poprzedni rok, mogą już teraz śmiało wypełnić deklarację PIT-37.

Wygodniejszą drogą rocznego rozliczenia podatkowego jest wypełnienie PIT-u przez internet. Jednym ze sposobów rozliczenia może być wypełnienie deklaracji podatkowej za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie Ministerstwa Finansów http://www.finanse.mf.gov.pl/pp/e-deklaracje. Tu znajdziemy też niezbędne druki (PIT-37 druk) dla osób, które chcą rozliczać się drogą tradycyjną.

Kogo dotyczy PIT-37?

Osoby, które pracują na podstawie umowy o pracę, umowy o dzieło czy umowy-zlecenie, do końca lutego powinny otrzymać od swojego pracodawcy deklaracje PIT-11, na podstawie których sporządzą PIT-37 - dokument, który muszą bezwzględnie złożyć do swojego urzędu skarbowego przed upływem 30 kwietnia bieżącego roku.

Jak wypełnić PIT-37?

Osoby, które mają zapisaną kwotę, którą wpisali na deklarację za 2016 rok, mogą złożyć PIT-37 online. Wysyłka takiego dokumentu jest wygodna, odbywa się w pełni drogą elektroniczną. Formularze interaktywne mają tę zaletę, że automatycznie sprawdzają, czy w danym polu dobrze wpisaliśmy typ danych. To najprostsza droga do tego, aby nie popełnić błędów i nie musieć wysyłać potem korekty rozliczenia.

Jak wypełnić PIT-37? Otóż na początku wybieramy miejsce i cel złożenia rozliczenia. Następnie wypełniamy niezbędne dane podatnika. Potem przechodzimy do standardowych kroków, znanych z rozliczeń składanych w poprzednich latach, wypełniając m.in. dochody/straty ze źródeł przychodów.

Dla kogo jest PIT-28?

Nie każdy podatnik będzie rozliczał się z uzyskanych przychodów za pomocą PIT-u-37. Niektórzy zastosują PIT-28, który służy do r ozliczenia na zasadach ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Może dotyczyć więc osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, osób będących wspólnikami w spółkach cywilnych i jawnych. Z PIT-u-28 korzystają również osoby wynajmujące mieszkania.

PIT-28 online należy złożyć do 31 stycznia bieżącego roku. Jak widać, mamy na to mniej czasu niż osoby rozliczające się na podstawie PIT-u 37.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Nie wiesz, jak wypełnić PIT-37? Zobacz nasze wskazówki, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 1356
Dodaj zdjęcie
tagi: ,

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl