Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2013.10.18 15:09 | aktualizacja: 2013.10.18 15:48

29. rocznica śmierci ks. Jerzego Popiełuszki

W piątek, 18 października, w Biłgoraju zorganizowana została uroczystość religijno-patriotyczna z okazji 29. rocznicy męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.
29. rocznica śmierci ks. Jerzego Popiełuszki
29. rocznica śmierci ks. Jerzego Popiełuszki

Na uroczystość religijno-patriotyczną z okazji 29. rocznicy męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, która zorganizowana została 18 października 2013 r. w kościele św. Jerzego, zaprosili: parafia św. Jerzego w Biłgoraju, Starosta Biłgorajski, LO im. ONZ w Biłgoraju oraz Powiatowe Gimnazjum.

Wydarzenie rozpoczęło się od mszy św. odprawionej w kościele pw. św. Jerzego w Biłgoraju. Homilię wygłosił ks. Jan Chmiel. Montaż słowno-muzyczny ku czci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki przygotowała młodzież szkolna z Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju.

- Po raz kolejny spotykamy się na rocznicy męczeńskiej śmierci bł. kapłana. Od jego tragicznej śmierci mija 29 lat. Ważne jest to, że znaleźliśmy czas, aby się spotkać i zastanowić się nad tamtymi wydarzeniami, które na zawsze ukształtowały naszą historię ale też nasze charaktery i naszą narodową tożsamość - mówił starosta biłgorajski Marian Tokarski.

- Dzisiaj jest czas na refleksję i modlitwę nie tylko za naszych męczenników, wśród któych jest ks. Jerzy Popiełuszko, modlimy się o siłę i mądrość, aby codziennie, umiejętnie odróżniać dobro od zła, zarówno w kontaktach personalnych, społecznych i politycznych - dodał starosta.

Na zakończenie uroczystości obecne delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod tablicą poświęconą kapelanowi Solidarności, ks. Jerzemu Popiełuszce.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 5148
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (17)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
110-0c7
~ megi   a tak z innej beczki kto wie co to były za piosenki podczas montażu? Szczególnie ta pierwsza...
22 października 2013
brak ocen
PL
53e-2a5
~ bzz  do ~ do bzz   Prawdziwy chrześcijanin Ojcem Świętym nazywa Boga, a katolik nazywa tak człowieka i jeszcze całuje go po rękach stopach, czci go jak boga składa mu ofiary, modli się do niego, to jak to nazwać, jak nie pogaństwem. Jeszcze więcej definicji?
21 października 2013
+1
-0
PL
67c-7f4
~ t2   Czemu obrońcy narodu ze starostwa nie zażądali wyjaśnień od komendanta policji w Biłgoraju czemu przez lata ukrywał mordercą Przemyka?
20 października 2013
brak ocen
PL
349-bcd
~ hrabia  do ~ Hrabiatrzepiekoński   hahaha ale śmiszne jak cały ty
20 października 2013
+2
-0
PL
4d1-7b2
~ do bzz   podaj definicję , kto jest katolikiem a kto poganinem?
19 października 2013
brak ocen
PL
440-b12
~ bzz   Ah te nasze "obiektywne gazety biłgorajskie". Już któryś raz z rzędu usuwają mój komentarz, ponieważ napisałem, że dzisiejszy katolik to bardziej poganin niż chrześcijanin. Czyżbym kogoś obraził tą moją opinią? Kogoś? Czy coś?
19 października 2013
+3
-1
PL
28a-663
~ megii   To wspaniałe że ludzie pamietają
19 października 2013
+1
-0
PL
fd3-6cf
~ Sympatyzujący z katolami  do ~ y2k   Myślę że Sakramenty nie są żadnym nadużyciem Kościoła wobec nauczania Chrystusa. Mówił o wypędzaniu duchów i że komu odpuścicie będzie mu odpuszczone. Msza Święta może jest trochę na kształt ludzkiego pomysłu, bo ciekawe czy Jezus mówił żeby śpiewać pieśni i mówić kazania, ale to nic złego, myślę że póki co nie ma żadnej herezji
19 października 2013
brak ocen
PL
a8a-782
~ max   Śmierć jest naturalnym następstwem życia a to było MORDERSTWO W BESTIALSKI SPOSÓB!!!!
19 października 2013
+2
-0
PL
188-e65
~ Pociupciał Stanisław   A ja byłem wczoraj w Warszawie...i widziałem samolota,,,duzego samolota...
19 października 2013
+3
-0
PL
bf9-27b
~ y2k   W myśl nauki Kościoła katolickiego, z Eucharystią nierozerwalnie związany jest urząd kapłański. Jak wielkie ma on znaczenie wynika chociażby ze słów zmarłego kard. Stefana Wyszyńskiego, który w przemówieniu podczas święceń kapłańskich powiedział: „Otrzymaliście w tej chwili straszliwą (!) władzę. To jest władza nie tylko nad szatanami, nie tylko nad znakami sakramentalnymi, ale przede wszystkim - nad samym Bogiem! Jesteście przecież „spirituales imperatores”, a jako tacy, macie władzę rozkazywać nawet samemu Bogu. On tego zapragnął, on tego od was chciał! Będziecie Mu rozkazywać, gdy na wasze słowa, zstępować będzie na ołtarze - Bóg żywy, choć zakryty, lecz prawdziwy (…) Kto ku Was patrzy, widzi w Was Boga. Kto do Was się zbliża, nie szuka ludzkiego, ale Bożego. Prawdziwie: Sacerdos, alter Christus! Kapłan jest drugim Chrystusem (Ateneum Kapłańskie, Zeszyt 2, IX-X 1960 r.). Powyższe słowa nie tylko zastanawiają, ale i nasuwają pewne pytania: Czy Pan Jezus ustanowił i odprawiał ofiarę mszy podczas Ostatniej Wieczerzy Paschalnej? Czy to On ustanowił ceremoniał mszalny? Czy mówił coś o przeistoczeniu? Czy takiej władzy udzielił On apostołom?
19 października 2013
+3
-2
RU
66f-c60
~ Michał   Przeczytajcie poniżej artykuł o BCK. Żona Rosłana Maryla Olejko i żona Szmita Alicja Jachowicz specjalnie podały panieńskie nazwiska żeby ludzie nie połapali się kim są, właśnie dostały kolejne etaty w BCK. Szmit też wziął dla siebie etat. Teraz pracują na da etaty a ludzie pracy nie mają a oni po 10 tysięcy miesięcznie. Rosłan stworzył w BCK dwór nepotyzmu.
18 października 2013
+3
-3
PL
fd3-6cf
~ Sympatyzujący z katolami  do ~ g3   A byli w delegacji? Przed ostatnia linijka artykułu
18 października 2013
+1
-0
PL
fd3-6cf
~ Sympatyzujący z katolami  do ~ Aga   Bodaj gdzieś na poziomie gimnazjum lub wyżej uczą kim jest ksiądz a kim Bóg, może warto poczytać a potem się czepiać?
18 października 2013
+5
-3
PL
3ff-195
~ Aga   "NIE BEDZIESZ MIAŁ BOGÓW INNYCH PRZED MNA" i sami katole służą innym mają innych bogów np ksidza gdzie oddają pokłon
18 października 2013
+4
-2
PL
b1c-c57
~ Hrabiatrzepiekoński  do ~ g3   jak to czemu ... bo ich za komuny uczyli żeby nie wychodzić przed szereg
18 października 2013
+2
-1
PL
ed5-c27
~ g3   Czemu Bara czy Białoń kwiatów nie składali?
18 października 2013
+4
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
kondolencje
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
9 lutego 2024 Tarnogród
Rolnicy protestują w Tarnogrodzie. Trasa wojewódzka zablokowana [NOWE ZDJĘCIA]
Zgodnie z zapowiedziami, w piątkowe przedpołudnie 9 lutego rozpoczął się ogólnopolski strajk rolników, który ma potrwać aż do marca. Odbywa się on też na terenie powiatu biłgorajskiego. Rolnicy już blokują drogę wojewódzką w Tarnogrodzie.
we wtorek, godzina 11:46 Region
Utrudnienia na DK nr 74. Trwa strajk rolników
w sobotę, godzina 08:17 Józefów
Zmiana na stanowisku nadleśniczego
10 lutego 2024 Biłgoraj
Bal ZSZiO na zakończenie sezonu studniówkowego [NOWE ZDJĘCIA]
Bal studniówkowy uczniów Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbył się w sobotę 10 lutego w Hotelu Janów w Borownicy. To ostatni z balów maturalnych organizowanych w tym roku przez biłgorajskie szkoły.
we wtorek, godzina 13:52 Frampol
Rolnicy protestują. Utrudnienia na rondzie we Frampolu
w niedzielę, godzina 12:16 Gmina Turobin
11 chętnych na przebudowę dawnej drogi wojewódzkiej
13 lutego 2024 Biłgoraj
Bal ósmych klas
Od belgijki uczniowie ostatnich klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju rozpoczęli swój bal ósmoklasisty. Wydarzenie odbyło się we wtorkowe popołudnie 13 lutego, w sali gimnastycznej.
we wtorek, godzina 08:24 Kick-boxing
Trzykrotny mistrz świata odwiedzi Biłgoraj
we wtorek, godzina 12:26 Biłgoraj
Monika Pawłowska wraca do Sejmu
w czwartek, godzina 09:51 Lubelszczyzna
Mrożone maliny i koncentrat pomidorowy z Ukrainy zatrzymane na granicy
Maliny nafaszerowane plastikiem i koncentrat pomidorowy o obniżonej kwasowości - te produkty nie dotrą do polskich konsumentów. Transport został zatrzymany na granicy z Ukrainą. Jak zapewnia wojewoda lubelski kontrole na granicy pracują przez całą dobę i sprawdzają jakość każdej przesyłki wjeżdżającej do kraju.
w niedzielę, godzina 16:22 Lubelszczyzna
Lista utrudnień podczas wtorkowego protestu rolników
w piątek, godzina 11:58 Region
Utrudnienia na "krajówce". Trwają prace przygotowawcze
we wtorek, godzina 19:32 Lipiny Dolne
Mieszkaniec powiatu skończył 100 lat
We wtorek 20 lutego wyjątkowy jubileusz świętował mieszkaniec Lipin Dolnych, Pan Jan Matuszak. Tego dnia w kierunku dostojnego Jubilata płynęły liczne życzenia i gratulacje.
we wtorek, godzina 14:53 Księżpol
Księżpol jako jedyny w powiecie z dofinansowaniem na edukację
12 lutego 2024 Hedwiżyn
Jechał 127 km/h przez Hedwiżyn. Słono zapłaci
w sobotę, godzina 17:57 Biłgoraj
Koncert "Ady" przyciągnął tłumy [NOWE ZDJĘCIA]
W Biłgorajskim Centrum Kultury odbył się coroczny koncert "Taniec i poezja", w wykonaniu Grup Tańca Współczesnego "Ada", działających w Młodzieżowym Domu Kultury. Wydarzenie, które odbyło się 17 lutego, zgromadziło miłośników tańca i sztuki.
w piątek, godzina 20:01 Biłgoraj
Przemysław Czarnek udzielił poparcia kandydatowi na burmistrza
13 lutego 2024 Biłgoraj
Zderzenie pojazdów na skrzyżowaniu. Trzy osoby trafiły do szpitala [AKTUALIZACJA]
8 lutego 2024 Powiat
Jutro blokada dróg. W jakich godzinach można spodziewać się utrudnień?
W piątek 9 lutego rozpoczyna się strajk generalny rolników, w którym udział wezmą także rolnicy z powiatu biłgorajskiego. W dwóch miejscach, na trasie wojewódzkiej nr 835 będą blokować przejazd. Kierowcy powinni uzbroić się w cierpliwość.
w poniedziałek, godzina 16:36 Tarnogród
Ulotki ws. dofinansowań w powiecie. Władze ostrzegają
we wtorek, godzina 10:37 Biłgoraj
Zapisz tę datę. Takiego wydarzenia nie można przegapić
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl