Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj Przyjazny Rowerzystom
2012.06.29 19:23 | aktualizacja: 2012.06.29 19:48

III Biłgorajska Masa Krytyczna

W piątek, 29 czerwca wystartowała III Biłgorajska Masa Krytyczna. Początek przejazdu nastąpił o godzinie 18:00, jak co miesiąc spod Urzędu Miasta. Trasa przejazdu tym razem liczyła około 10 km.
III Biłgorajska Masa Krytyczna
III Biłgorajska Masa Krytyczna

Rowerzyści przejechali następującymi ulicami:

Zamojska - Leśna - Poniatowskiego - gen. Maczka - gen. Komorowskiego - gen. Sikorskiego - Włosiankarska - Zielona - Jana Pawła II - Lubelska - Plac Wolności. Przejazd będzie trwał ok. 50 minut i kończył się na placu przed Urzędem Miasta. W przejeździe ulicami miasta mogą brać udział rowery i inne pojazdy napędzane siłą ludzkich mięśni.W ostatniej, majowej Masie Krytycznej wzięło udział około 150 uczestników. W czerwcowej niestety frekwencja nie była aż tak wysoka.

Celem czerwcowej Masy Krytycznej jest zwrócenie uwagi na potrzebę wykonania przejścia dla pieszych i przejazdu rowerowego przez ul. Leśną na skrzyżowaniu z ul. Poniatowskiego.
Organizatorzy zamierzają następnie złożyć na ręce burmistrza miasta oraz starosty powiatowego pismo w sprawie wykonania przejścia dla pieszych i przejazdu rowerowego oraz odpowiedniego oznakowania tego newralgicznego skrzyżowania. Organizatorzy uważają, że dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów poruszających się ulicą Poniatowskiego, a ciąg pieszo-rowerowy przy tej ulicy będzie miał zachowaną ciągłość.

Nad bezpiecznym przejazdem kolumny rowerzystów przez miasto czuwała Policja, szczególnie na skrzyżowaniach. Organizatorzy we własnym zakresie zapewniają również służbę porządkową wyróżniającą się odblaskowymi kamizelkami. Masa Krytyczna jest oficjalnie zgłoszona jako zgromadzenie publiczne.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
III Biłgorajska Masa Krytyczna, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 13398
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (7)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
5fa-fab
~ Masowa...epidemia   Masa to kojarzy się z czarną masą i masową epidemią...,a jazda rowerem to zabawa, zdrowie i kondycja.
9 lipca 2012
+0
-1
PL
27c-30a
~ ***   Prawda że wystarczy tylko założyć światła i bezpieczniej dla wszystkich. Niech jeździ jasna masa krytyczna
30 czerwca 2012
+5
-2
PL
1e2-da0
~ do kierowcy   Mandat dla ciebie za wykroczenie - głupi komentarz
30 czerwca 2012
+2
-5
PL
27c-30a
~ kierowca   dlaczego policjanci nie eliminują z ruchu masy krytycznej rowerów nie wyposażonych w jakiekolwiek światła przecież to wykroczenie drogowe - a pod tym względem połowa rowerów jak widać na zdjeciach to CIEMNA MASA MOCNO KRYTYCZNA I NIBEZPIECZNA DLA RUCHU DROGOWEGO. Najpierw mandaty później ścieżki rowerowe. Przecież jak jest zła widoczność to ta ciemna masa i tak jeździ po naszych drogach. Wstyd
30 czerwca 2012
+4
-7
PL
b0a-369
~ Do n/w wpisu IP -92c89b - Podatnik   Zastanów się co piszesz, dlatego, że jesteś największym rekordzista w serwisie w zakresie "zminusowanych" wpisów i nikt - w najbliższym czasie - nie ma szansy z tobą się równać.
30 czerwca 2012
+4
-1
PL
92c-89b
~ Do Podatnika   Ale Ty jestes głupi . Już tu na forum był taki podobny mądrala - Bezrobotny . Ty jestes taki sam mądrala jak on . Po co Ty wogóle piszesz te p....doly ?
30 czerwca 2012
+3
-3
PL
b0a-369
~ Burmistrz na rower - Podatnik   Z fotoreportażu wynika, że "III Biłgorajska Masa Krytyczna" była "Niewielką Masą", w której znaczącą część stanowiła policja i organizatorzy imprezy. Gdyby w niej brał udział burmistrz to na pewno "Masa Krytyczna" byłaby kilka razy większa, dlatego, że w takim przypadki udział by wzięli jego urzędnicy i ich rodziny. A tak, najwyższy dygnitarz miasta zamiast dawać mieszkańcom przykład "zdrowego"stylu życia - wozi się furą i zanieczyszcza powietrze uczestnikom imprezy.Uważam, że kamizelki odblaskowe powinni mieć wszyscy rowerzyści, zwłaszcza wieczorem i w nocy. Organizatorzy takich imprez powinni dawać innym w/w przykład. Natomiast, ze zdjęć wynika, iż jest inaczej. Mimo tego, sporo rowerzystów jechało w kamizelkach.
29 czerwca 2012
+3
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl