Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2015.11.30 08:05

44 - Biłgorajska Masa Krytyczna

W ostatni piątek listopada, już po raz 44. zorganizowana została biłgorajska Masa Krytyczna. Jej celem listopadowej było zwrócenie uwagi na potrzebę zamontowania ujednoliconych stojaków rowerowych w miejscach publicznych w Biłgoraju.
44 - Biłgorajska Masa Krytyczna
44 - Biłgorajska Masa Krytyczna

W Biłgoraju brakuje nowoczesnych, bezpiecznych stojaków rowerowych. W mieście powstają nowe drogi rowerowe, mieszkańcy coraz chętniej wybierają rower jako środek transportu nie przybywa natomiast infrastruktury rowerowej w postaci stojaków rowerowych. Każdy rowerzysta docierając do miejsca swojej podróży potrzebuje bezpiecznie przymocować rower w stojaku rowerowym.

Proponujemy rozmieszczenie w najbardziej popularnych miejscach publicznych w Biłgoraju ujednoliconych dla całego miasta stojaków rowerowych. Stojaki te oprócz swojej podstawowej funkcji bezpiecznego i wygodnego zamocowania roweru mogą pełnić jeszcze rolę dekoracyjną. Proponujemy umieszczenie na stojakach herbu Biłgoraja, podobnie jak ma to miejsce w przypadku koszy rozmieszczonych przy ul. Kościuszki. Obecnie, z powodu braku stojaków rowerowych rowery przypinane są do ławek, ogrodzeń, koszy na śmieci czy też latarni lub opierane są o budynki przyczyniając się do niszczenia elewacji, co w znacznym stopniu psuje estetykę miasta.

Apelujemy do władz miasta o zapewnienie w budżecie na 2016 rok środków na zaprojektowanie, zakup i zamontowanie ujednoliconych stojaków rowerowych w takich miejscach jak: urzędy publiczne, parki miejskie, instytucje sportowe i kulturalne, szkoły, miejsca rekreacji i odpoczynku. Trasa przejazdu Masy tradycyjnie wynosiła ok. 10 km. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy na mikołajkową Masę w grudniu.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 3505
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (34)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
fb6-b16
~ narowerze  do ~ seba   Oj, przepraszam księciunia za gbura, poprawiam się zamiast gbur nazwę cię - arogant. Może być?
Nie chcę mi się nawet cytować twoich impertynentnych hasełek.
2 grudnia 2015
+1
-1
PL
fb6-b16
~ narowerze  do ~ Rebai   Ale kto miał te utrudnienia w ruchu? Konkretnie, jakie to były utrudnienia? Nie było przejazdu? Niech wyliczy straty jakie poniósł. Liczby.
2 grudnia 2015
+1
-2
PL
85f-bea
~ Rebai  do ~ narowerze   No to wytłumacz to tym którzy mieli utrudnienia w ruchu przez was.To nie było utrudnianie?
1 grudnia 2015
+4
-0
PL
3e1-3b7
~ seba  do ~ narowerze   Twój wpis na samym dole, kogo wyzwałeś od gburów. Wystarczy?. Pozdrawiam.
1 grudnia 2015
+1
-1
PL
fb6-b16
~ narowerze  do ~ Lubiejezdzicnarowerze   Jakie utrudnianie życia? Czy domaganie się odrobiny komfortu i bezpieczeństwa dla niezmotoryzowanych to zamach na twoje życie? Puki co to życie utrudniają mieszkańcom miasta przyjezdni kierowcy ale lokalni również - zastawiając wszystkie chodniki swoimi blaszakami, zatruwając powietrze, no i włodarze którzy nawet nie próbują rozwiązywać problemu.
1 grudnia 2015
+0
-6
PL
fb6-b16
~ narowerze  do ~ seba   Nie jestem organizatorem MK, ale popieram działanie chłopaków. Najwidoczniej nie masz pojęcia o innych działaniach BPR czy uczestników MK. Raz piszesz o utrudnianiu ruchu a raz o blokowaniu. Zdecyduj. Z tego co wiem MK żadnej blokady nigdy nie organizowała i nie zamierza. Do zarzutu - utrudnianie ruchu - możesz to sprecyzować i udowodnić? Przypomnę Ci, że żyjemy w państwie w którym obowiązuje prawo i konstytucja RP. Każdy ma prawo korzystać z drogi zgodnie z prawem, kiedy chce i jakimkolwiek pojazdem. Czy to rowerem czy samochodem.
Mógłbyś poprzeć swoje zarzuty jakimś cytatem o obrażaniu?
1 grudnia 2015
+1
-3
PL
fb6-b16
~ narowerze  do ~ seba   Właśnie czytam i widzę, że ty z kolega Adamem obrażacie i do kompletu uprawiacie hipokryzje. Słabi jesteście.
1 grudnia 2015
+1
-2
PL
3e1-3b7
~ seba  do ~ seba   Cywilną odwagę miało jeszcze być. Sory.Pozdrawiam
1 grudnia 2015
+1
-1
PL
3e1-3b7
~ seba  do ~ Narowerze   Dokładnie napisałeś to o sobie, to ty jeśli ktoś ma inne zdanie niż ty to go gnoisz i poniżasz. Pokaż mi jeden mój wulgaryzm,który napisałem.Chciałem ci przypomnieć,że nie tylko ty masz rower,ale ty tylko się nim chwalisz i tą masą, która utrudnia ruch.Jeśli chcecie zwrócić na coś uwagę to miejcie tą cywilną i udajcie się do odpowiednich władz i im to powiedzcie. Pozdrawiam
1 grudnia 2015
+4
-1
PL
9cc-836
~ Lubiejezdzicnarowerze  do ~ rowerzysta_nie_z_tej_masy   To o czym piszesz dobrze widać na przykładzie imprez organizowanych przez innych. Na imprezy rowerowe Modela czy różnych stowarzyszeń przyjeżdża wielu rowerzystów. Tylko celem ich organizatorów nie jest utrudnianie życia innym w imię swoich jedynie słusznych racji.
30 listopada 2015
+6
-1
PL
fb6-b16
~ Narowerze  do ~ seba   Ty byś każdego kto ma inne zdanie od ciebie plaskaczem strzelał? Tylko na tyle cię stać? Tęsknisz za dżunglą? Wiesz tu jest inny świat tutaj kultularni ludzie spierają się, polemizują, wymieniają poglądy. Niestety są też tacy którzy mentalnie gdzieś w epoce kamienia łupanego się zatrzymali i tak im dobrze i wszystko chcieliby siłą rozwiązywać. Czytam te komentarze i główni zadymiarze czyli Adam, Seba i 'co za ludzie' poza wulgaryzmami to niczego ciekawego nie napisali. Janusze internetów. Jaskiniowcy. Nie zabawni, ale śmieszni, próbujący leczyć na forum swoje kompleksy. Żal mi was.
30 listopada 2015
+2
-5
PL
fb6-b16
~ Narowerze  do ~ Adam   No widzisz, sam to potwierdzasz, że masz myśli paranoiczne. Czyli wszystko jest jasne. Specjaliści powinni się toba zająć.
30 listopada 2015
+2
-4
PL
8bb-ef0
~ seba  do ~ Piko   Przeczytaj sobie komentarze ze zrozumieniem to będziesz wiedział kto kogo obraża i to nie pierwszy raz. Pozdrawiam.
30 listopada 2015
+2
-1
PL
47f-d14
~ Piko  do ~ seba   Kto tutaj kogo obraża? Co za hipokryzja. Mamy tutaj przykład frustrata który nie ma nic ciekawego do powiedzenia ani zaprezetowania jakiś sensownych argumentów w zamian za to pręży muskuły i napina się jak kogucik. Skąd to takie się bierze?
30 listopada 2015
+1
-2
PL
19c-291
~ Adam  do ~ seba   Pomyślałem że chętnie bym pomógł ale chorych nie powinno się bić trzeba leczyć przynajmniej próbować.Pozdrawiam
30 listopada 2015
+2
-1
PL
19c-291
~ Adam  do ~ narowerze   Dzieciakiem już niestety nie jestem :} i po mieście nie jadę nigdy ile fabryka dała ,staram się zgodnie z przepisami poruszać po każdej drodze,przeczytaj sobie tekst "rowerzysta nie z tej ziemi" powyżej i pomyśl nad leczeniem głowy bo po twoich komentarzach widać że masz niechalo.Pozdrawiam życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
30 listopada 2015
+5
-0
PL
19c-291
~ Adam  do ~ rowerzysta_nie_z_tej_masy   Normalnych przepraszam,dziękuję za ten komentarz bo problem jest i narasta delikatnie mówiąc niechęć do rowerzystów . Kilku świrów toczy wojnę z "blaszakami" parkingami itp w internecie[narowerze] i organizując dziwne protesto-przejazdy po głównych ulicach Biłgoraja.
30 listopada 2015
+8
-1
PL
801-4ff
~ rowerzysta_nie_z_tej_masy   Może Panowie przestańcie wycierać sobie, za przeproszeniem "gęby" hasłem "masa krytyczna".
W miejscowościach gdzie działania pod tym szyldem są przeprowadzane racjonalnie i z głową zyskują przychylność społeczną, nie tylko normalnych (nie wojujących ortodoxów-oszołomów) rowerzystów ale i dużej części kierowców.
Przecież sporo problemów jest wspólnych dla kierowców i rowerzystów, sporo rowerzystów jeździ samochodami i odwrotnie.
W Biłgoraju kilku (dosłownie - patrz foto) gości regularnie robi wszystko, aby cała reszta na nich się denerwowała. To że budzicie niechęć wśród kierowców, to zrozumiałe (pewnie dla Was radość), ale że nikt z rowerzystów poza Wami już od dawna nie bierze udziału w tych szopkach to może kiedyś powinno Was zastanowić.
Wiem, że trudno u Was o refleksję (dość dobrze widać to w komentarzach co miesiąc), ale może kiedyś ...
30 listopada 2015
+8
-2
PL
8bb-ef0
~ seba   Nie wiem dlaczego ale mam taką chęć jednemu tu wpisującemu się, spotkać go i strzelić mu " plaskacz z liścia",za ciągłe obrażanie innych i jego chamskie wpisy.Pozdrawiam.
30 listopada 2015
+4
-1
PL
fb6-b16
~ narowerze  do ~ Co za ludzie   Język z rynsztoka. To kim Ty jesteś? Profesorem?
30 listopada 2015
+3
-10
PL
fb6-b16
~ narowerze  do ~ Adam   Panie Adam, na drodze publicznej każdy może jechać i ty nie jesteś od wydawania poleceń, kto, gdzie i co może robić.
Kupując samochód dostajesz gwarancję, że będziesz pruł ile fabryka dała po mieście? Ktoś Ci to obiecał? Dostałeś glejt, że nie będziesz stał w korkach? Nie? Nie dostałeś? Dzieciaku za dużo naoglądałeś się reklam w telewizji, gdzie błyszczące autka pędzą jak strzała przez puste ulice i miasta i wydaje Ci się że to samo będziesz miał poza wirtualną rzeczywistością gadającego pudełka, gdzie koncerny samochodowe i oligarchowie paliwowi sprzedają fałszywe marzenia sfrustrowanym nieudacznikom i zacierają ręce na myśl o hałdzie forsy, którą wyciągną z kieszeni idiotów.
30 listopada 2015
+0
-6
PL
fb6-b16
~ narowerze  do ~ Rider   Mało oryginalny jesteś przecież takie samochodowe masy to codziennie się odbywają o godzinie 7 i po 15. Codziennie!
30 listopada 2015
+1
-7
PL
fb6-b16
~ narowerze  do ~ Zuza   A czymże jest rower jak nie pojazdem do podróżowania? Krótkie pytanie: Jak często korzysta pani z roweru? Częściej jak 1 raz w roku? 1 raz miesiącu? Codziennie w dojazdach do pracy lub szkoły?
Ze wszystkiego można robić politykę. A samochód którym codziennie wozi pani du.pe.czkę jest niepolityczny? Koncerny samochodowe, rafinerie, drogi, kolei, szkolnictwo, rolnictwo etc. I ten chleb który Pani codziennie zjada to też polityka. I rower to też polityka szeroko rozumiana. Polityka transportowa, polityka zdrowotna i polityka przestrzenna. Polityka jest wszędzie. Być może pani nie lubi polityki i uważa, że nie ma na nią wpływu, ale polityka Panią potrzebuje, i ma niestety na Panią wpływ, nawet Pani nie musi o tym wiedzieć.
Tak rower to też wspaniałe narzędzie do walki z zanieczyszczonym powietrzem, korkami samochodowymi, rozjeżdżaniem trawników i chodników, zawłaszczaniem przestrzeni przez samochody, kosztem placów zabaw dla dzieci, kosztem parków, drzew. Osobiste spostrzeżenia. Na moim osiedlu gdzie jeszcze niedawno był plac zabaw na którym sam w młodości bawiłem się dzisiaj jest parking samochodowy. Wycięto drzewa, krzewy, ułożono kostkę betonową. W następstwie takich zabiegów tracimy tą naturalna przestrzeń do życia bezpowrotnie. Dzieciaki siedzą w domu obrastają tłuszczem, w młodym wieku ludzie borykają się ze schorzeniami układu krążenia i chorobami płuc, a służba zdrowia ma deficyt finansowy, a kto za to płaci? Ja, Pani, my wszyscy!
30 listopada 2015
+4
-7
PL
a09-8f6
~ Zuza   Niszczycie rower jako środek rekreacji, upolityczniacie go jako środek transportu pozbawiając tym samym wolności! Takie działania doprowadzą do uregulowań prawnych (już doprowadziły po części) i do zniszczenia radości jaką dawał kiedyś kiedy był „wolny”. Ktoś na tym chce zbić interes medialny a może i polityczny.
30 listopada 2015
+9
-2
PL
19c-291
~ Adam  do ~ stojak   Oni muszą mieć honorowe parkingi dla rowerów z "asfaltu"haha tylko ciemna masa ma problem z parkowaniem swoich rowerów bolidów inni rowerzyści nie mają takich problemów i widać że ciemna masa porusza się jak jest ciemno i już niewielu zostało normalni ludzie mają gdzie jeździć i potrafią parkować rowerem nawet kopertę sobie radzą hahaha
30 listopada 2015
+6
-1
PL
19c-291
~ Adam  do ~ narowerze   Objawy paranoi i szaleństwa to pierwsze co się nasuwało na myśl jak się widziało tych pajaców w kamizelkach w nocy blokujących środkowe pasy na głównej ulicy i jestem pewien że ty byłeś tam głównym bohaterem i pomysłodaw
30 listopada 2015
+12
-1
PL
fb6-b16
~ narowerze  do ~ stojak   A po co wycina się drzewa, betonuje parki i skwery?? Żeby taki gbur miał gdzie zaparkować swoją puszkę. Ile kosztuje jedno miejsce parkingowe pod 1 samochód. Podejrzewam, że trochę więcej niż 50 pln, a po za tym masz swój garaż. Nie masz garażu? Stać cie na furkę, a na garaż cię nie stać ?
Pora wprowadzić opłaty za parkowanie samochodów w centrum. Tzw. opłatę klimatyczną za zatruwanie powietrza w mieście.
30 listopada 2015
+3
-9
PL
fb6-b16
~ narowerze  do ~ Co za ludzie   Czyżbyś groził uczestnikom przejazdu? Zacznij się leczyć. Widzę tu objawy paranoika i szaleńca. Tobą na prawdę należało by się zająć, zanim komuś krzywdy nie zrobisz.
Nie pierwszy i nie ostatni raz w korku stałeś.
30 listopada 2015
+2
-9
PL
d9a-181
~ gosc  do ~ Co za ludzie   startuj lebigo nie boje się
30 listopada 2015
+0
-2
PL
19c-291
~ Adam  do ~ ak   Widziałem tych przebierańców w nocy w kłębach spalin i nie było żadnego radiowozu ,śmiesznie to wyglądało jak by nie mieli gdzie tylko środkiem głównej ulicy w spalinach blokując ruch ,logiki w tym żadnej nie widziałem.nie lepiej po scieżkach dla rowerów jest ich nie mało i nie wdychać spalin prosto z rur wydechowych nie łatwiej zamknąć się w garażu i włączyć silnik i inchalacji zażywać?????
30 listopada 2015
+6
-0
PL
c5e-c55
~ ak  do ~ Co za ludzie   W takiej kolumnie rowerzystów na początku jedzie radiowóz i na końcu. Ja wiem jedno jak byś ich wyprzedził to byś dostał mandat a może i jakie punkty. I zdaje się na początku radiowóz powinien mieć włączone niebieskie koguta a ten na końcu niebieskie z czerwonym i.
30 listopada 2015
+3
-0
PL
9c1-2c3
~ Rider   Zapraszam wszystkich kierowców na zlot krytyczny, który odbędzie się w najbliższą niedzielę!!! Będziemy popier@lać samochodami po ścieżkach rowerowych!! Celem akcji jest zwrócenie uwagi na stoplamka krwistego żółtawego oraz wywłócznik skrętoległy, które są zagrożone wyginięciem!!! Obecność obowiązkowa, pamiętajcie żeby zabrać ze sobą kaski i założyć pedalskie rajtuzy!! Do zobaczenia na akcji!!
30 listopada 2015
+12
-4
PL
31e-87d
~ Co za ludzie   No i znowu mnie wku#$@li. Po kiego #$uja wy się pchacie na tą główną, co? I jeszcze jedziecie środkiem jak święte krowy. Mało macie ku#@a tych ścieżek? Teraz jak obwodnica otwarta to możecie sobie w kółko jeździć po tych ścieżkach ale nieee, wy się musicie ubrać jak pajace i blokować kosciuszki żeby każdy widział. Cieszcie się, ze bylem w środku tego korka co go zrobiliście bo jakbym był na początku to mogłyby mi nerwy puścić i dla niektórych masa krytyczna skonczylaby sie stanem krytycznym. Banda debili.
30 listopada 2015
+13
-6
PL
7df-6ed
~ stojak   Ale frekfencja widze dopisała z miesiąca na miesiąc coraz wiecej protestujących..................o stojaki.PS niektórzy posiadają w jednośladzie stopki ale może to za drogi gadżet(12,50PLN)
30 listopada 2015
+12
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
21 września 2023 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
dzisiaj, 09:43 Biłgoraj
Kolizja w Biłgoraju. Policjanci sporządzili wniosek do sądu
dzisiaj, 09:43 Biłgoraj
Policjanci rozdawali prezenty
22 września 2023 Biłgoraj
To już 35 lat. Rozpoczęły się tegoroczne SzPŚiPA
W piątek 22 września ruszyły kolejne, 35. już Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorska. Sala widowiskowa Biłgorajskiego Centrum Kultury wypełniona była po brzegi. Na kolejny koncert zapraszamy już jutro.
dzisiaj, 09:06 Tarnogród
Urząd Miejski szuka dyrektora
dzisiaj, 08:27 Józefów
Będzie remont synagogi
w niedzielę, godzina 18:25 Brodziaki
Co się wydarzyło w Brodziakach? [NOWE ZDJĘCIA]
Rekonstrukcja historyczna, przedstawiająca wysiedlenie Brodziaków i rozbicie posterunku w Łukowej to tylko część atrakcji, które przygotowano dla uczestników tegorocznej edycji Pikniku Historycznego. Wydarzenie odbyło się w niedzielę 1 października w Brodziakach.
dzisiaj, 08:53 Łukowa
Folder o dunajowaniu gotowy!
w poniedziałek, godzina 17:08 Korchów Pierwszy
Pomóżmy sprowadzić ciało Marka do domu
w piątek, godzina 10:46 Biłgoraj
Akcja w lasach
Nadleśnictwo Biłgoraj poinformowało, że na terenie całego kraju jest prowadzona akcja, mająca charakter kontrolno - prewencyjny. Będzie ona trwać do 3 października.
dzisiaj, 07:55 Józefów
Powstanie sieć dróg dla pieszych
we wtorek, godzina 19:21 Biłgoraj
Prosto z Pol’and’Rock do Biłgoraja
w niedzielę, godzina 14:06 Biłgoraj
Biegiem do Nadrzecza [NOWE ZDJĘCIA]
W niedzielę 1 października Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju i LKS zaprosili na kolejną edycję imprezy biegowej, czyli XXXV Biegu Ulicznego 10. Po Ziemi Biłgorajskiej. W wydarzeniu znów wzięło udział kilkuset uczestników. Bieg główny odbył się na trasie Biłgoraj - Nadrzecze.
w niedzielę, godzina 08:29 Biłgoraj
Ruch w sprawie przebudowy trasy wojewódzkiej nr 858
w poniedziałek, godzina 15:23 Biłgoraj
Leśnicy rozdają sadzonki
we wtorek, godzina 13:30 Biłgoraj
Mieszkańcy zdecydowali co powstanie w ramach budżetu obywatelskiego
Znamy wyniki tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Na co mieszkańcy Biłgoraja chcą wydać 200 tys. zł?
w niedzielę, godzina 19:12 Gródki Pierwsze
W stawie znaleziono zwłoki mężczyzny
we wtorek, godzina 08:13 Tarnogród
Minister rolnictwa w Tarnogrodzie
w poniedziałek, godzina 08:45 Biłgoraj
Inwestycja za ponad 10 mln zł gotowa
W drugiej połowie września, czyli znacznie wcześniej niż zakładano, dokonano odbioru końcowego zadania inwestycyjnego polegającego na przebudowie ul. Narutowicza w Biłgoraju. Inwestycja, która została dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pochłonęła ponad 10 mln zł.
we wtorek, godzina 08:10 Biłgoraj
Trzy medale dla karateków z Biłgoraja
w niedzielę, godzina 14:10 Goraj
Muzyczna podróż ulicami Goraja i okolicznych miejscowości
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl