Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2015.12.18 19:12 | aktualizacja: 2015.12.18 19:15

45. Świąteczna Masa Krytyczna, czyli rowerowe podsumowanie roku

Celem 45. grudniowej Masy Krytycznej było zachęcenie mieszkańców Biłgoraja do korzystania z roweru w okresie zimowym oraz podsumowanie osiągnięć Biłgoraja w dziedzinie rozwoju infrastruktury rowerowej w mijającym właśnie roku.
45. Świąteczna Masa Krytyczna, czyli rowerowe podsumowanie roku
45. Świąteczna Masa Krytyczna, czyli rowerowe podsumowanie roku

Rok 2015 możemy bez przesady uznać za przełomowy dla rozwoju sieci dróg rowerowych w naszym mieście. Powstało wiele kilometrów nowych dróg rowerowych, w postaci wydzielonych dróg rowerowych, ciągów pieszo-rowerowych, doczekaliśmy się też pierwszych w Biłgoraju pasów rowerowych. Najdłuższa droga rowerowa powstała przy obwodnicy południowej (Al. Jana Pawła II). Jej wielką zaletą jest nawierzchnia asfaltowa i bezpieczne przejazdy na skrzyżowaniach. Powstały też ciągi pieszo-rowerowe przy ul. Moniuszki, ul. Łąkowej i ul. Leśnej. Lepsze przy tych ulicach byłyby pasy rowerowe, bądź też wydzielona droga rowerowa do czego namawialiśmy władze, ale protesty mieszkańców i brak wystarczającego miejsca doprowadziły ostatecznie do powstania ciągów pieszo-rowerowych. Rewolucyjnym w naszym mieście rozwiązaniem są natomiast pasy rowerowe przy ul. Sikorskiego. Jest to bardzo praktyczne i wygodne dla rowerzystów rozwiązanie komunikacyjne.

Przy realizacji tych dróg rowerowych w 2015 r. wystąpiły też pewne mankamenty, między innymi: przy przebudowie Al. Jana Pawła II ustawiono znaki drogowe i słup sygnalizacji świetlnej w ciągu drogi rowerowej, zastosowano zbyt duże obniżenia drogi rowerowej na wjazdach na posesje przy ul. Motorowej, czy też na niektórych odcinkach nie zachowano skrajni drogi rowerowej.

W tym miejscu chcieliśmy też podziękować władzom samorządowym za współpracę i wysłuchiwanie naszych uwag. Dziękujemy Panu Burmistrzowi i jego współpracownikom oraz Panu Staroście. Co prawda nie wszystkie nasze pisma i prośby spotkały się z posłuchem, ale mamy nadzieję, że i tak przyczyniły się do zastosowania możliwie najlepszych rozwiązań rowerowych. Szczególne podziękowania należą się też Pani Marii Góralskiej z Zarządu Dróg Powiatowych za pasy rowerowe przy ul. Sikorskiego. Dziękując władzom samorządowym mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę.

Rokowania na 2016 rok są również optymistyczne. Planowana jest między innymi przebudowa ulicy Długiej i Boh. Monte Cassino, podczas której mają zostać wydzielone pasy rowerowe na całej długości tych ulic. Budując w takim tempie Biłgoraj będzie mógł pochwalić całkiem rozbudowaną siecią dróg rowerowych, pozostanie tylko zadbać o to, aby ta sieć dróg rowerowych była spójna i bezpieczna.

Biłgoraj Przyjazny Rowerzystom
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Biłgoraj Przyjazny Rowerzystom dodany
 
Odsłon: 3348
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (14)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
86b-093
~ ol  Chyba masa patologiczna - 9 rowerów jadących niezgodnie z polskim prawem całym pasem blokując ruch na ulicach. Dlaczego 9 osób może utrudniać życie ludziom w prawie 30 tyś mieście ?
ps. nie mam nic przeciwko rowerom ale macie tyle ścieżek że już mogł byście przestać blokować ulice i robić te Wasze masy na ścieżkach.
18 grudnia 2015
+22
-3
Ostatnio dodane komentarze
PL
fb6-b16
~ narowerze  do ~ jestem gamoniem   Świetne. Faktycznie trzeba być wybitnym gamoniem, żeby stwierdzić, że 9 osób UTRUDNIŁO życie 30 tysiącom.
PS. A z burmistrzem, to masz rację. Pokazał jak traktuje mieszkańców. Zamiast łączyć to dzieli, na lepszych i gorszych. Jednym (samochodziarzom) - całe miasto innym (niezmotoryzowanym, głównie młodzież, osoby starsze, niepełnosprawni, matki z dziećmi w wózkach) - wała. Zupełnie wbrew ideom z których on sam się wywodzi. No więc nie ma powodu do dumy, ale może się w końcu nawróci.
22 grudnia 2015
brak ocen
PL
fb6-b16
~ narowerze  do ~ zejdź z roweru czasami   W ogóle to ja nie rozumiem o co ten ból d.u.p.y. A możesz jakieś konkretne przykłady na "blokowanie ruchu" i "utrudniania życia"? Te frazesy to najzwyklejsze żenujące nadużycie! Konkretne przykłady podaj, gdzie była ta blokada i w jaki sposób "ktoś" ci ŻYCIE utrudnił? Czy ty to ten co mu wszystko utrudnia życie: światła na skrzyżowaniu, ronda, przejścia dla pieszych i inni kierowcy?
A co do dalszej części twojej pustej mowy, o samochodziarzach - to, żeby samochodziarze jeździli po ścieżkach to najpierw te ścieżki muszą być, zresztą i tak już po chodnikach jeżdżą i parkują gdzie popadnie. Ulica jest dla wszystkich jeśli nie ma ścieżki to się jedzie jezdnią. A, że nie ma ścieżki to czyja wina? Odpowiedz sobie sam - nie ten adres twoich bezpodstawnych żali.
Spróbuj odłączyć się od rury wydechowej i wsiądź na rower, poczujesz się lepiej.
22 grudnia 2015
brak ocen
PL
801-4ff
~ zejdź z roweru czasami  do ~ narowerze   No, fajnie by ten świat wyglądał gdyby wszyscy załatwiali sprawy tak jak wy.
Piesi zaczęli by blokować ścieżki rowerowe bo nie podobają im się rowery na chodnikach (oczywiście nazwali by to np. powolne zgodnie z prawem dreptanie w poprzek ścieżki).
Samochodziarze zaczęliby jeździć po ścieżkach rowerowych bo nie podobają im się rowerzyści na drodze (zwłaszcza jak obok mają ścieżkę).
Albo np. kolejarze zablokowaliby przejazdy kolejowe w ramach oczywiście poprawy bezpieczeństwa na tychże przejazdach.
Nie wiem czy kaski macie za ciasne czy spodenki zbyt obcisłe ale zrozum, że każdy kto utrudnia życie innym aby załatwiać swoje sprawy to zwykły łobuz i tyle.
Gdyby tak nie było to ludzie zwyczajnie by z wami jeździli na te masy, wtedy byłoby kolorowo i wesoło. Mów co chcesz ale teraz to zwykła żenada.
21 grudnia 2015
+3
-0
PL
8c7-c7f
~ XYZ   Proponuje zmiane nazwy na garstka krytyczna.
20 grudnia 2015
+4
-0
PL
fb6-b16
~ narowerze   Fajne te przejazdy, jest kolorowo i wesoło. Zawsze to coś się dzieje w tym smutnym miasteczku.
Dzięki tym ludziom coś drgnęło i powolutku się zmienia oblicze tej ziemi. Trzeba tylko przypilnować, aby przy projektowaniu i budowaniu nowej infry urzędnicy nie płodzili takich kwiatków jak do tej pory i będzie dobrze.
Więcej otwartości życzę w Nowym Roku urzędnikom, oraz zauważania potrzeb wszystkich mieszkańców i podejmowania adekwatnych decyzji, bo warto.
Wesołych Świąt. :)
20 grudnia 2015
+0
-6
PL
19c-8a6
~ jestem gamoniem  do ~ Jakiś gamoń krytycznie pisze o biłgorajskiej Masie Krytycznej   jednym z wielu, którym masa patologiczna co miesiąc serwuje te swoje żałosne przejazdy i tak coś mi się zdaje, że jest nas więcej takich "gamoniów" niż was (9, słownie DZIEWIĘĆ) :)
więc gdybyście mieli choć odrobinę klasy i honoru to albo byście sobie dali spokój z ośmieszaniem i wypaczaniem idei masy krytycznej albo jeździjcie po prostu po ścieżkach, może wtedy ludzie do was wrócą i będzie was więcej.
Aha a burmistrz to chyba kilka razy pokazał już gdzie ma was razem z rowerami.
P.S. Ciekawe czy jeździ jeszcze z wami ten wieszcz rowerowy co to jakiś rok czy dwa temu na mój krytyczny komentarz odpowiadał, że "... już nie długo masa będzie się zaczynać pod UM i ciągnąć pod SDH" :))
coś mi się wydaje, że wsiadł do samochodu i odjechał no chyba, że ma cohones i się przyzna do swojej krótkowzroczności.
19 grudnia 2015
+8
-0
PL
fb6-b16
~ narowerze  do ~ ol   Weź "nie.pie.rdol" uśmiechnij się i żyj!
19 grudnia 2015
+2
-6
PL
fb6-b16
~ narowerze  do ~ narowerze   ... i dziewczyny! :D
19 grudnia 2015
+3
-7
PL
fb6-b16
~ narowerze   Świetna robota chłopaki.
19 grudnia 2015
+2
-9
PL
e20-1ce
~ Jakiś gamoń krytycznie pisze o biłgorajskiej Masie Krytycznej   ...a to między innymi dzięki temu przedsięwzięciu Rosłan zaczął dostrzegać rowerzystów i w naszym mieście zaczęły powstawać ścieżki dla rowerzystów.
Wcześniej myślał, że na rowerze to można tylko do lasu ...
19 grudnia 2015
+3
-3
PL
510-763
~ hgfv7   A kiedy zaczną się opłatki i popijawy w urzędach ?Czy zwykły podatnik może się tam załapać?
19 grudnia 2015
+2
-1
PL
510-763
~ vhgf   Proponuję ,żeby zrobili demonstrację przed sklepami rowerowymi w sprawie ich drogich cen , albo niech burmistrz daje dotacje do zakupu roweru, to skandal żeby rower średniej klasy kosztował 1000zł!!!!!Czy Biłgoraj to miasto milionerów?
19 grudnia 2015
+3
-2
PL
b48-03e
~ abc   Wielcy rowerzyści, a nawet podstawowych pojęć nie rozróżniają.
Przy ul. Moniuszki nie ma żadnego ciągu pieszo-rowerowego. Jest zwykły chodnik dla pieszych (z warunkowym dopuszczeniem wjazdu rowerem) i to pieszy ma tam zawsze pierwszeństwo (no a jak widać w okolicach sklepików często pierwszeństwo do skorzystania z chodnika ma jednak auto zastawiając cały w poprzek).
18 grudnia 2015
+9
-1
PL
86b-093
~ ol   Chyba masa patologiczna - 9 rowerów jadących niezgodnie z polskim prawem całym pasem blokując ruch na ulicach. Dlaczego 9 osób może utrudniać życie ludziom w prawie 30 tyś mieście ?
ps. nie mam nic przeciwko rowerom ale macie tyle ścieżek że już mogł byście przestać blokować ulice i robić te Wasze masy na ścieżkach.
18 grudnia 2015
+22
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
21 września 2023 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
dzisiaj, 09:43 Biłgoraj
Kolizja w Biłgoraju. Policjanci sporządzili wniosek do sądu
dzisiaj, 09:43 Biłgoraj
Policjanci rozdawali prezenty
22 września 2023 Biłgoraj
To już 35 lat. Rozpoczęły się tegoroczne SzPŚiPA
W piątek 22 września ruszyły kolejne, 35. już Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorska. Sala widowiskowa Biłgorajskiego Centrum Kultury wypełniona była po brzegi. Na kolejny koncert zapraszamy już jutro.
dzisiaj, 09:06 Tarnogród
Urząd Miejski szuka dyrektora
dzisiaj, 08:27 Józefów
Będzie remont synagogi
w niedzielę, godzina 18:25 Brodziaki
Co się wydarzyło w Brodziakach? [NOWE ZDJĘCIA]
Rekonstrukcja historyczna, przedstawiająca wysiedlenie Brodziaków i rozbicie posterunku w Łukowej to tylko część atrakcji, które przygotowano dla uczestników tegorocznej edycji Pikniku Historycznego. Wydarzenie odbyło się w niedzielę 1 października w Brodziakach.
dzisiaj, 08:53 Łukowa
Folder o dunajowaniu gotowy!
w poniedziałek, godzina 17:08 Korchów Pierwszy
Pomóżmy sprowadzić ciało Marka do domu
w piątek, godzina 10:46 Biłgoraj
Akcja w lasach
Nadleśnictwo Biłgoraj poinformowało, że na terenie całego kraju jest prowadzona akcja, mająca charakter kontrolno - prewencyjny. Będzie ona trwać do 3 października.
dzisiaj, 07:55 Józefów
Powstanie sieć dróg dla pieszych
we wtorek, godzina 19:21 Biłgoraj
Prosto z Pol’and’Rock do Biłgoraja
w niedzielę, godzina 14:06 Biłgoraj
Biegiem do Nadrzecza [NOWE ZDJĘCIA]
W niedzielę 1 października Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju i LKS zaprosili na kolejną edycję imprezy biegowej, czyli XXXV Biegu Ulicznego 10. Po Ziemi Biłgorajskiej. W wydarzeniu znów wzięło udział kilkuset uczestników. Bieg główny odbył się na trasie Biłgoraj - Nadrzecze.
w niedzielę, godzina 08:29 Biłgoraj
Ruch w sprawie przebudowy trasy wojewódzkiej nr 858
w poniedziałek, godzina 15:23 Biłgoraj
Leśnicy rozdają sadzonki
we wtorek, godzina 13:30 Biłgoraj
Mieszkańcy zdecydowali co powstanie w ramach budżetu obywatelskiego
Znamy wyniki tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Na co mieszkańcy Biłgoraja chcą wydać 200 tys. zł?
w niedzielę, godzina 19:12 Gródki Pierwsze
W stawie znaleziono zwłoki mężczyzny
we wtorek, godzina 08:13 Tarnogród
Minister rolnictwa w Tarnogrodzie
w poniedziałek, godzina 08:45 Biłgoraj
Inwestycja za ponad 10 mln zł gotowa
W drugiej połowie września, czyli znacznie wcześniej niż zakładano, dokonano odbioru końcowego zadania inwestycyjnego polegającego na przebudowie ul. Narutowicza w Biłgoraju. Inwestycja, która została dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pochłonęła ponad 10 mln zł.
we wtorek, godzina 08:10 Biłgoraj
Trzy medale dla karateków z Biłgoraja
w niedzielę, godzina 14:10 Goraj
Muzyczna podróż ulicami Goraja i okolicznych miejscowości
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl