Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Kto "za" 13 osiedlem?
2012.04.22 21:23 | aktualizacja: 2012.04.22 21:32

Władza zapyta mieszkańców

Pod koniec października ubiegłego roku informowaliśmy Państwa o pomyśle utworzenia dodatkowego, trzynastego osiedla w Biłgoraju. Miałoby ono być wydzielone z obszaru Osiedla Puszcza Solska. Teraz władze miasta postanowiły zapytać o zdanie mieszkańców. W tym celu wraz z końcem kwietnia rozpoczną się konsultacje społeczne.
Władza zapyta mieszkańców
Władza zapyta mieszkańców

"Utworzenie Osiedla Nowakowskiego poprzez wydzielenie go z obszaru Osiedla Puszcza Solska" - tego zadania będą dotyczyły konsultacje społeczne, które odbędą się w dniach od 30 kwietnia do 21 maja br. Odpowiednie rozporządzenie zostało wydane w połowie bieżącego miesiąca.

Konsultacje odbędą się zarówno w formie spotkań władz miasta i osiedla z mieszkańcami Osiedla Puszcza Solska jak równeż poprzez udostępnienie ankiet, w których biłgorajanie będą mogli ustosunkować się do pomysłu wydzielenia nowego obszaru na terenie miasta.

Podobna procedura wdrożona była w ubiegłym roku, kiedy to o władze pytały o zdanie w sprawie "wyprostowania" granic miasta i włączenia części Gminy Biłgoraj do terytorium należącego do Gminy Miasta Biłgoraj. Wtedy z możliwości wyrażenia swojej opinii skorzystała niewielka częśc mieszkańców spornego terenu. Jak będzie tym razem?

Przypomnijmy: Pomysł wydzielenia nowego osiedla padł na jednym ze spotakń Rady Osiedla. - Na posiedzeniu zobowiązałem się do przedstawienia wniosku o utworzenie nowego osiedla wzdłuż ul. Nowakowskiego, tak też miałoby się ono nazywać. Chciałbym się dowiedzieć, jakie są możliwości wszczęcia procedury - interpelował podczas jednej z sesji Rady Miasta radny Krzysztof Żbikowski.

Potem sprawy nabrały tempa. Do przewodniczącego Rady Miasta wpłynęło pismo w tej sprawie. Rada Osiedla Puszcza Solska uzasadniała w nim swój pomysł, pisząc m.in. o tym, że obecnie istniejące osiedle jest największe w całym mieście, a na ul. Nowakowskiego, wciąż powstają nowe budynki, co oznacza, że nowe osiedle rozwijałoby się w szybkim tempie. - Ulica Nowakowskiego jest rozwojową, powstaje tam dużo nowych budynków, także ludzie są zainteresowani bliższym dostępem do władzy. Teraz spotkania Rady Osiedla odbywają się w Miejskim Zespole Szkół, a to jest zbyt daleko dla mieszkańców tej ulicy - tak w rozmowie z bilgorajska.pl uzasadniał podjęcie inicjatywy Zygmunt Majewski, przewodniczący Rady Osiedla Puszcza Solska.

Argumentem za wydzieleniem nowej jednoski miałyby być także różne problemy, z jakimi borykają się mieszkańcy ul. Nowakowskiego i okolicznych terenów.

A co myślą o tym czytelnicy bilgorajska.pl? Uważają państwo powstanie 13 osiedla za dobry pomysł? Wynki konsultacji będą znane niebawem.

red.
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Władza zapyta mieszkańców, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 6476
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (7)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
b0a-369
~ WYJAŚNIENIE - bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja   W ZWIĄZKU Z TYM,ŻE JUŻ KILKU INTERNAUTÓW UŻYWA MOJEGO NICKU, CZYLI "bezrobotny robotnik drogowy" SKŁADAM NASTĘPUJĄCE WYJAŚNIENIE:Każdy internauta może sprawdzić, czy wyżej wskazanego nicku używam ja czy ktoś inny.A mianowicie mój IP to: "bOa - 369".Ponadto nadmieniam,iż IP można sprawdzić w ten sposób, iż przez chwilę należy trzymacz kursor nad wpisem w pozycji czasu jego nadania np. "przed chwilą", "5 minut temu", "wczoraj" itd. Natomiast, z przyczyn oczywistych, nie komentuję wpisów niektórych internautów, którzy dokonują wpisów mających znamiona znieważenia i inwektyw.
23 kwietnia 2012
+3
-1
PL
e99-7ff
~ bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja   z w/w artykułu wynika iż aspekt społeczno-wewnętrzny jest czynnikiem amprowizującym natężenie działania.Nie należy podejmować pochopnych decyzji ,natomiast dla dobra mieszkańców należy zwrócić sie o opinie do pana burmistrza,gdyż on jako jedyny ma odpowiednie doświadczenie i jest kompetentnyi wie co jest najlepsze dla nas.Żądam również powołania społecznego komitetu nadzorującego, uczynienia mnie prezesem lub umnieszczenia mojej osoby w składzie komisji rewizyjnej miasta.
23 kwietnia 2012
+1
-4
PL
a58-a11
~ Troll   "Trzynasta dzielnica"
23 kwietnia 2012
+3
-2
PL
3ba-a5b
~ q   Oczywiście pytanie do OBECNEJ?
23 kwietnia 2012
+0
-3
PL
3ba-a5b
~ q   Nie myl pojęć.Tu chodzi o nowe osiedle a nie o głosowanie na Sesji.A skąd ty to wszystko wiesz.Chyba,że byłeś na Sesji i brałej czynny udział.BRAWO!
23 kwietnia 2012
+0
-4
PL
9c4-f53
~ obserwator   Słuszny wniosek,żeby podzielić tę część miasta na dwa osiedla. Co do głosowania, radny Żbikowski miał rację, zresztą jak większość radnych.
23 kwietnia 2012
+2
-3
PL
3f5-fe3
~ Obecna   Żbikowski już dawno powinien sobie dać spokój. To co pokazał na ostatniej sesji - głosowanie w czasie powrotu na salę, kompromityuje tego radnego.
22 kwietnia 2012
+5
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
20 listopada 2021 Biłgoraj
Kontrole straży miejskiej w Biłgoraju. Wykryto nieprawidłowości
W ostatnim czasie na terenie Biłgoraja prowadzone były kontrole dotyczące odprowadzania wód opadowych do kanalizacji sanitarnej. Okazało się, że nie wszyscy przestrzegają zasad. Właścicieli nieruchomości zobowiązano do usunięcia nieprawidłowości.
w piątek, godzina 15:19 Biłgoraj
Przy parafii św. Marii Magdaleny powstaje Zakon Rycerzy Kolumba
w piątek, godzina 08:12 Gmina Biłgoraj
Strażacy z gminy Biłgoraj wybrali nowe władze
24 listopada 2021 Biłgoraj
Pół wieku razem
W środowe popołudnie 24 listopada w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyła się uroczystość Złotych Godów, czyli 50-lecia pożycia małżeńskiego. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie i kwiaty wręczył małżeństwom burmistrz Janusz Rosłan.
w piątek, godzina 11:23 Lubelszczyzna
Prawie 30 tys. mieszkańców województwa lubelskiego na kwarantannie
we wtorek, godzina 10:54 Biłgoraj
Zwłoki znalezione w biłgorajskim parku
21 listopada 2021 Biszcza
47-latek usłyszał zarzut nieudzielenia pomocy
Zarzut nieudzielenia pomocy poszkodowanemu pieszemu usłyszał 47-latek z powiatu pruszkowskiego, który w minioną środę w Biszczy oddalił się z miejsca wypadku. Pieszy, który dostał się pod koła kierowanego przez niego volkswagena, z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Zatrzymany mężczyzna posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych ponieważ był w przeszłości kilkukrotnie zatrzymywany za prowadzenie pod wpływem alkoholu.
w piątek, godzina 11:17 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w piątek, godzina 09:16 Biłgoraj
Biłgoraj w czołówce Rankingu Gmin Lubelszczyzny 2021
27 listopada 2021 Tarnogród
"Skarby Tarnogrodu - grodu u bram Roztocza" - wystawa w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury
Grupa EKSPLORATORZY to pasjonaci odkrywcy: Janusz Szabat, Piotr Magoch i Grzegorz Szymanik, którzy w wolnym czasie wnikliwie przeszukują miejsca odsłonięte podczas przebudowy drogi nr 835.
w czwartek, godzina 09:13 Powiat
Kolejne alarmy bombowe w szkołach na terenie powiatu
w środę, godzina 07:22 Aleksandrów
Gospodynie w telewizji śniadaniowej
w środę, godzina 17:43 Biłgoraj
Rada Miasta Biłgoraja uchwaliła nowe podatki od nieruchomości?
Kwestią zmiany wysokości stawek podatkowych, obowiązujących na terenie Biłgoraja zajęli się radni Rady Miasta podczas sesji, która odbyła się w środowe popołudnie 1 grudnia. Skutkiem finansowym na być większy wpływ do budżetu miasta o 1,5 mln zł w skali roku. Nie obeszło się bez dyskusji na ten temat. Przeciwni podwyżce byli radni PiS.
w środę, godzina 11:16 Krasne
Stracił panowanie nad ciągnikiem i wjechał do rowu
w poniedziałek, godzina 09:06 Łukowa
Wypadek w gminie Łukowa. 4 osoby trafiły do szpitali
w czwartek, godzina 09:02 Biłgoraj
Utworzenie strefy płatnego pakowania już pewne
W Biłgoraju powstanie strefa płatnego parkowania niestrzeżonego, która obejmie obszar kilku miejskich ulic charakteryzujących się znacznym deficytem miejsc postojowych. Za parkowanie, w którym miejscu będziemy płacić?
w czwartek, godzina 10:26 Biłgoraj
Rowerzysta z 3 promilami wjechał pod samochód
we wtorek, godzina 14:39 Biłgoraj
Przedszkole Samorządowe nr 2 apeluje o zwrot puszki z pieniędzmi
w poniedziałek, godzina 17:59 Biłgoraj
Wykład ministra Czarnka w Biłgoraju
W poniedziałkowe popołudnie 29 listopada, w sali katechetycznej przy kościele pw. Św. Jana Pawła II w Biłgoraju odbyło się spotkanie z ministrem edukacji Przemysławem Czarnkiem. Tematem rozmowy była suwerenność kraju. - Warunkiem suwerenności narodu jest niepodległość państwa - mówił minister.
26 listopada 2021 Gmina Biłgoraj
Pensja wójta w górę
w piątek, godzina 08:48 Powiat
Ostrzeżenie IMGW. Na drogach może być bardzo ślisko
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl