Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2020.04.17 15:47 | aktualizacja: 2020.04.17 22:19

Prezes BRW odpowiada staroście na deklarację pomocy. Są pieniądze dla firmy

Obecna sytuacja już daje się we znaki przedsiębiorcom. BRW zgłosiło do PUP zamiar przeprowadzenia zwolnień grupowych. Z apelem o rozważenie tej kwestii zaapelował starosta Andrzej Szarlip i zaoferował pomoc. Prezes BRW Dariusz Formela odpowiedział, że taka pomoc, realizowana przez władze samorządowe może być bardzo potrzebna.
Prezes BRW odpowiada staroście na deklarację pomocy. Są pieniądze dla firmy
Prezes BRW odpowiada staroście na deklarację pomocy. Są pieniądze dla firmy

Wraz w wprowadzeniem w kraju stanu epidemii większość przedsiębiorców stanęła w obliczu poważnych wyzwań. Już na początku kwietnia okazało się, że nie obędzie się bez redukcji zatrudnienia. Potrzebę przeprowadzenia grupowych zwolnień zadeklarowały trzy firmy z powiatu, o czym informowaliśmy w artykule pt. Nie tylko BRW planuje zwolnienia.

Na tę wiadomość zareagował starosta powiatu biłgorajskiego Andrzej Szarlip, który wystosował pismo do prezesa BRW Dariusza Formeli. Gospodarz powiatu zaapelował o rozważenie możliwości zahamowania procesu redukcji zatrudnienia

- W imieniu Zarządu Powiatu w Biłgoraju pragnę wyrazić głębokie zaniepokojenie informacjami dotyczącymi placów zwolnień grupowych w firmach związanych z Grupą Kapitałową BRW, a mianowicie spółkach Black Red White S.A. i Meble - Black Red White Sp. z o. o. Wskazane firmy, wchodzące w skład Grupy Kapitałowej BRW są na terenie powiatu biłgorajskiego jednym z najważniejszych pracodawców, a dla osób w nich zatrudnionych i ich rodzin praca na rzecz tych spółek stanowi niejednokrotnie jedyne źródło dochodu, dlatego tak zrozumiałym jest, iż informacje o planach redukcji zatrudnienia, zwłaszcza w tak trudnym dla nas wszystkich okresie, budzą uzasadniony niepokój i obawy o przyszłość zarówno pracodawców, jak również pracowników - napisał Andrzej Szarlip , deklarując przy tym pomoc ze strony samorządu.

Na pismo odpowiedział prezes BRW.

- Zarząd BRW S.A. oraz zarządy pozostałych spółek wchodzących w skład GK BRW mają świadomość odpowiedzialności jaka na nich ciąży nie tylko w sferze biznesowej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą, ale również za kwestie natury społecznej - rozpoczął Dariusz Formela i dodał, że w pełni podziela troskę o zachowanie jak największej ilości miejsc pracy w obecnym, bardzo trudnym otoczeniu rynkowym, które wynika z decyzji podjętych przez władze państwowe w związku z sytuacją epidemiologiczną zarówno w kraju, jak i poza granicami.

Formela zapewnił też, że zarząd podjął szereg działań, które mają na celu utrzymanie miejsc pracy i poziomu wynagrodzeń, w tym skorzystał z możliwości jakie dają przepisy tzw. tarczy antykryzysowej.

- Plany dotyczące ewentualnych zwolnień grupowych wynikają z konieczności przygotowania się na najbardziej niekorzystne scenariusze, które mogą wystąpić w gospodarce polskiej i światowej, i mamy nadzieję, że nie będą musiały być zrealizowane. (...) Dziękujemy za deklarację wsparcia i pomocy, która realizowana przez władze samorządowe może być bardzo potrzebna, wręcz nieoceniona w tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji i przyczynić się do utrzymania miejsc pracy - napisał prezes Formela .

- Black Red White S.A. i Meble Black Red White sp. z o.o. otrzymają łącznie ponad 2️⃣ 8️⃣, 5️⃣ mln zł. Wnioski zostały już zweryfikowane pozytywnie, a pierwsze środki przekazane na konto firmy. Wszystko dzięki rządowemu programowi tarczy antykryzysowej - przekazał samorząd powiatu.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 12930
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (2)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
Grzegorz z Chetyna   A ten obecny prezes to był kiedykolwiek w Biłgoraju? Czy tylko siedzi w Warszawie i pracuje "zdalnie"?
18 kwietnia 2020
+10
-9
Drakkar   Słudzy kaczkinsona postanowili oddać malutką część myta,która sobie i tak wczesniej czy później odbiorą.
Patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu, i co się wtedy zrobi.
Protokół zniszczenia.
Zaprawdę pieknie to wszystko tymczasowo wygląda.
17 kwietnia 2020
+14
-8
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
21 września 2023 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
w sobotę, godzina 19:30 Biłgoraj
Konkurs talentów w BCK
w sobotę, godzina 11:13 Biłgoraj
Zdążyć z pomocą
22 września 2023 Biłgoraj
To już 35 lat. Rozpoczęły się tegoroczne SzPŚiPA
W piątek 22 września ruszyły kolejne, 35. już Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorska. Sala widowiskowa Biłgorajskiego Centrum Kultury wypełniona była po brzegi. Na kolejny koncert zapraszamy już jutro.
w piątek, godzina 14:12 Biłgoraj
Wkrótce otwarcie pierwszej jadłodzielni w Biłgoraju
w piątek, godzina 12:18 Biłgoraj
Będzie kolejna inwestycja drogowa w Biłgoraju
w piątek, godzina 10:46 Biłgoraj
Akcja w lasach
Nadleśnictwo Biłgoraj poinformowało, że na terenie całego kraju jest prowadzona akcja, mająca charakter kontrolno - prewencyjny. Będzie ona trwać do 3 października.
w sobotę, godzina 08:45 Biszcza
360 zawodników wystartowało nad zalewem
w piątek, godzina 09:20 Biłgoraj
Schola zaprasza do współpracy
w sobotę, godzina 10:35 Biłgoraj
Liście, tukan i egzotyczne kwiaty. Młodzież wzięła się za malowanie bloku [NOWE ZDJĘCIA]
Na jednym z bloków przy placu Wolności w Biłgoraju widniały wulgarne napisy szpecące elewację. Zajęli się tym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5. Pod nadzorem nauczycieli stworzyli prawdziwe dzieło. Akcja odbyła się w sobotę 30 września.
w sobotę, godzina 08:11 Biłgoraj
Policjanci w szkole
w czwartek, godzina 11:16 Biłgoraj
Oszukany przy zakupie pelletu
w środę, godzina 08:17 Region
Ta droga po przebudowie odciąży DW nr 835
We wtorek 26 września podpisano umowę na przebudowę drogi krajowej nr 74 na odcinku między Gorajcem a Szczebrzeszynem. Remont blisko 9 km drogi pochłonie 119 mln zł. Przebudowa tego odcinka, wraz z planowaną budową obwodnicy Gorajca, pozwoli odciążyć drogę wojewódzką nr 835 na odcinku między Frampolem a Biłgorajem.
w środę, godzina 15:23 Biłgoraj
Pilne! Sanepid przekazał informacje o jakości wody
we wtorek, godzina 11:57 Biłgoraj
Areszt dla 21-latka za posiadanie znacznych ilości narkotyków
22 września 2023 Biłgoraj
Poszukiwania 31-latka zakończone
Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju prowadziła poszukiwania zaginionego mieszkańca Biłgoraja. Osoby mogące posiadać informacje na temat miejsca pobytu mężczyzny proszone są o powiadomienie Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju osobiście lub pod numerem telefonu 47 815 20 10. Informacje można przekazać dzwoniąc na numer alarmowy 997/112 lub kontaktując się z najbliższą jednostką policji, także anonimowo.
w piątek, godzina 07:50 Tereszpol-Zaorenda
Biłgorajskie Zawody Rodzinne
w poniedziałek, godzina 12:13 Biłgoraj
Konkurs na dyrektora OIK rozstrzygnięty
w czwartek, godzina 11:12 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
W najbliższych dniach na mieszkańców powiatu biłgorajskiego czeka wiele wydarzeń. Od konferencji poświęconej wsparciu dzieci i młodzieży w kryzysie psychicznym, przez piknik historyczny w Brodziakach, po mobilne koncerty Orkiestry Dętej z Goraja wraz uczniami. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.
w czwartek, godzina 09:03 Powiat
Powstaną chodniki, ciągi piesze i ścieżki rowerowe
w środę, godzina 14:29 Biłgoraj
Obraz Knappa zawisł na ścianie Urzędu Miasta
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl