Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2020.04.09 09:27

Starosta apeluje do prezesa BRW

Ze względu na niekorzystne dla rynku meblowego zmiany w gospodarce krajowej i światowej BRW zgłosiło do PUP zamiar przeprowadzenia zwolnień grupowych. Zaniepokojenie tym faktem wyraził starosta biłgorajski, który wystosował pismo do prezesa firmy Dariusza Formeli. Co napisał?
Starosta apeluje do prezesa BRW
Starosta apeluje do prezesa BRW

O tym, że jedna z największych firm w regionie - BRW - ma w planach przeprowadzenie zwolnień grupowych na terenie całego kraju pisaliśmy w arykule pt. Nie tylko BRW planuje zwolnienia. Informowaliśmy, że dwie spółki grupy BRW chcą zwolnić prawie 2 tys. osób. Proces ten ma się rozłożyć na kilka miesięcy bieżącego roku - od końca kwietnia do końca grudnia.

O rozważenie możliwości zahamowania procesu redukcji zatrudnienia po rozmowie telefonicznej z prezesem Dariuszem Formelą poprosił starosta powiatu Andrzej Szarlip. Gospodarz powiatu wystosował oficjalne pismo do szefa BRW S.A.

- W imieniu Zarządu Powiatu w Biłgoraju pragnę wyrazić głębokie zaniepokojenie informacjami dotyczącymi placów zwolnień grupowych w firmach związanych z Grupą Kapitałową BRW , a mianowicie spółkach Black Red White S.A. i Meble - Black Red White Sp. z o. o. - rozpoczął Andrzej Szarlip i dodał: - Wskazane firmy, wchodzące w skład Grupy Kapitałowej BRW są na terenie powiatu biłgorajskiego jednym z najważniejszych pracodawców, a dla osób w nich zatrudnionych i ich rodzin praca na rzecz tych spółek stanowi niejednokrotnie jedyne źródło dochodu, dlatego tak zrozumiałym jest, iż informacje o planach redukcji zatrudnienia, zwłaszcza w t ak trudnym dla nas wszystkich okresie, budzą uzasadniony niepokój i obawy o przyszłość zarówno pracodawców, jak również pracowników.

Starosta w tym samym piśmie zwrócił się z apelem o dogłębne rozważenie możliwości zahamowania procesu redukcji zatrudnienia, a przez to wyeliminowanie lub ograniczenie negatywnych skutków społecznych, które ten proces ze sobą przyniesie. Jednocześnie zadeklarował pomoc i wsparcie ograniczyć skutki epidemii.

- Niestety skutki gospodarcze pandemii dotykają także mieszkańców naszego powiatu. Zależy mi, aby nasi mieszkańcy odczuli w możliwie najmniejszym stopniu skutki kryzyzu. Powiatowy Urząd Pracy wystąpił do MRPISP (w ramach tarczy antykryzysowej) o 20 mln na wsparcie dla przedsiębiorców. W tym trudnym czasie ważne jest utrzymanie każdego miejsca pracy - mówi starosta powiatu.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 13077
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (5)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
@niezależny@  Obudzili się :(. Jak większość produkcji już poza Biłgorajem. Mielec dał im już dawno specjalną strefę ekonomiczną i drogę krajową a tu co ? Grajdół. Ikea chciała wejść nie dali możnowładcy, to teraz jak się ma tylko jednego większego pracodawcę (firm państwowych nie liczę a Model chociaż dobrze zarządzany zatrudnia jednak mniej ludzi) w mieście to się nie dziwić że zaraz będzie kryzys i krach i wtedy dopiero będzie wesoło w MIEŚCIE BIŁGORAJU. Ale dalej nie głosują na starych wiernych. (Starosta z wyboru wewnętrznego więc jego nie liczymy).
Pozdrawiam i Spokojnych Świąt.
9 kwietnia 2020
+27
-4
Grzegorz z Chetyna  Dokładnie tak! Obudzili się z ręką w nocniku, albo jak kto woli "musztarda po obiedzie"... :(
9 kwietnia 2020
+19
-6
Ostatnio dodane komentarze
autochton   Czekamy na zwolnienia w Starostwie, UM, Gminie Biłgoraj, Agencji Rozwoju i innych instytucjach na które muszą zarabiać pracownicy BRW! Wtedy będzie można obniżyć podatki i pracodawcy będą mogli utrzymać zatrudnienie. Czekamy na razie cierpliwie.
10 kwietnia 2020
+9
-3
fala   Panie Starosto! Szanowny Panie! jeśli Pan chcesz pomóc to Prezes Kaczyński może być receptą. Skoro prezesowi BRW "wypadają pieniądze z kieszeni" i zwalnia ludzi bo ma takie "widzi mi się" to myślę że Pan Kaczyński ma głębszą kieszeń i może do niej sięgnąć i rzucić trochę kasy?! i poratować tą sytuację, a może zrezygnuje z obostrzeń? Myślę że Pan jako Starosta z jednej partii nie pisze tego listu do BRW żeby pokazać że robi Pan to dla dobra wszystkich i że również stosowny list pójdzie do władzy, która na pewno coś zaradzi. Za co z góry dziękuję. Chciałbym poznać odpowiedź i wiele innych osób też. Ładniej by to wyglądało jakby były podjęte jakieś działania, bo każdy wie że jak się ma obrót to i jest kasa a jak jest kasa to się płaci kredyty oraz pensje pracowników. Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt
10 kwietnia 2020
+7
-3
Grzegorz z Chetyna   Dokładnie tak! Obudzili się z ręką w nocniku, albo jak kto woli "musztarda po obiedzie"... :(
9 kwietnia 2020
+19
-6
@niezależny@   Oczywiście chodziło mi o stwierdzenie: "Niech głosują"
;)
9 kwietnia 2020
+4
-2
@niezależny@   Obudzili się :(. Jak większość produkcji już poza Biłgorajem. Mielec dał im już dawno specjalną strefę ekonomiczną i drogę krajową a tu co ? Grajdół. Ikea chciała wejść nie dali możnowładcy, to teraz jak się ma tylko jednego większego pracodawcę (firm państwowych nie liczę a Model chociaż dobrze zarządzany zatrudnia jednak mniej ludzi) w mieście to się nie dziwić że zaraz będzie kryzys i krach i wtedy dopiero będzie wesoło w MIEŚCIE BIŁGORAJU. Ale dalej nie głosują na starych wiernych. (Starosta z wyboru wewnętrznego więc jego nie liczymy).
Pozdrawiam i Spokojnych Świąt.
9 kwietnia 2020
+27
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
8 kwietnia 2024 Biłgoraj
Kto zasiądzie w Radzie Powiatu?
Już wiadomo kto przez pięć najbliższych lat będzie zasiadał w Radzie Powiatu Biłgorajskiego. O mandat radnego ubiegało się 149 kandydatów reprezentujących 5 komitetów wyborczych.
w środę, godzina 10:07 Józefów
Leśnicy sprzedają URSUSA 4514
11 kwietnia 2024 Księżpol
Od poniedziałku kontrola szamb
8 kwietnia 2024 Biłgoraj
Znamy skład Rady Miasta Biłgoraja
Podczas niedzielnych mieszkańcy Biłgoraja wybrali 21 radnych, którzy przez najbliższych 5 lat będą decydować o przyszłości miasta. Znamy oficjalne wyniki.
w czwartek, godzina 10:23 Biłgoraj
Oświadczenie prezesa PGK ws. możliwych nieprawidłowości w oczyszczalni ścieków
we wtorek, godzina 06:47 Biłgoraj
Napad na lombard
8 kwietnia 2024 Biłgoraj
Oficjalne wyniki wyborów na burmistrza Biłgoraja
Znamy wyniki wyborów na burmistrza Biłgoraja. W drugiej turze, podobnie jak w 2018 roku, zmierzą się dotychczasowy włodarz Janusz Rosłan i Wojciech Gleń.
w poniedziałek, godzina 07:53 Biłgoraj
Pożegnanie radnych
10 kwietnia 2024 Frampol
Utrudnienia na DW nr 835. Rusza remont
8 kwietnia 2024 Biłgoraj
Wyniki wyborów na wójta gminy Biłgoraj. Znamy skład nowej rady
Znane są już oficjalne wyniki wyborów w gminie Biłgoraj. O fotel wójta ubiegało się trzech kandydatów. Kto uzyskał najwięcej głosów?
11 kwietnia 2024 Księżpol
Mieszkanka powiatu w konkursie Miss Polonia 2024
w czwartek, godzina 09:48 Biłgoraj
W starostwie można oddać krew
10 kwietnia 2024 Roztocze
Powstaje dokumentacja projektowa nowych atrakcji turystycznych na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy rozstrzygnął przetarg na wykonanie pełnobranżowej dokumentacji projektowej dwóch nowych atrakcji turystycznych. Inwestycje, które mają być zrealizowane, mają na celu nie tylko wzbogacenie oferty turystycznej regionu, ale także podnoszenie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie turystów do odkrywania i cieszenia się przyrodą.
we wtorek, godzina 12:53 Biłgoraj
Tak zmieni się skwer
w środę, godzina 13:01 Gmina Biłgoraj
Ograniczenia w korzystaniu z wody w gminie Biłgoraj
8 kwietnia 2024 Biłgoraj
Wyniki wyborów z 66% obwodów w Biłgoraju. Będzie druga tura?
Trwa liczenie głosów oddanych w niedzielnym głosowaniu. Według wyników z 66,67% obwodów wybory na burmistrza Biłgoraja nie zostały rozstrzygnięte. Kto ma szansę na udział w drugiej turze?
w czwartek, godzina 14:29 Biłgoraj
Na OSiR ratują życie
7 kwietnia 2024 Biłgoraj
Jaka frekwencja w powiecie? [AKTUALIZACJA]
9 kwietnia 2024 Biłgoraj
Do sądu wpłynął akt oskarżenia ws. afery banerowej
Jak informuje radca prawny Marek Błaszczak, pełnomocnik burmistrza Janusza Rosłana, do sądu w Biłgoraju wpłynął akt oskarżenia ws. afery banerowej.
w środę, godzina 11:55 Wyścigi samochodowe
Karol Kręt pierwszym Polakiem w Carrera Cup od 9 lat
w poniedziałek, godzina 22:08 Biłgoraj
Spotkanie otwarte z Wojciechem Gleniem
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl