Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2020.04.09 09:27

Starosta apeluje do prezesa BRW

Ze względu na niekorzystne dla rynku meblowego zmiany w gospodarce krajowej i światowej BRW zgłosiło do PUP zamiar przeprowadzenia zwolnień grupowych. Zaniepokojenie tym faktem wyraził starosta biłgorajski, który wystosował pismo do prezesa firmy Dariusza Formeli. Co napisał?
Starosta apeluje do prezesa BRW
Starosta apeluje do prezesa BRW

O tym, że jedna z największych firm w regionie - BRW - ma w planach przeprowadzenie zwolnień grupowych na terenie całego kraju pisaliśmy w arykule pt. Nie tylko BRW planuje zwolnienia. Informowaliśmy, że dwie spółki grupy BRW chcą zwolnić prawie 2 tys. osób. Proces ten ma się rozłożyć na kilka miesięcy bieżącego roku - od końca kwietnia do końca grudnia.

O rozważenie możliwości zahamowania procesu redukcji zatrudnienia po rozmowie telefonicznej z prezesem Dariuszem Formelą poprosił starosta powiatu Andrzej Szarlip. Gospodarz powiatu wystosował oficjalne pismo do szefa BRW S.A.

- W imieniu Zarządu Powiatu w Biłgoraju pragnę wyrazić głębokie zaniepokojenie informacjami dotyczącymi placów zwolnień grupowych w firmach związanych z Grupą Kapitałową BRW , a mianowicie spółkach Black Red White S.A. i Meble - Black Red White Sp. z o. o. - rozpoczął Andrzej Szarlip i dodał: - Wskazane firmy, wchodzące w skład Grupy Kapitałowej BRW są na terenie powiatu biłgorajskiego jednym z najważniejszych pracodawców, a dla osób w nich zatrudnionych i ich rodzin praca na rzecz tych spółek stanowi niejednokrotnie jedyne źródło dochodu, dlatego tak zrozumiałym jest, iż informacje o planach redukcji zatrudnienia, zwłaszcza w t ak trudnym dla nas wszystkich okresie, budzą uzasadniony niepokój i obawy o przyszłość zarówno pracodawców, jak również pracowników.

Starosta w tym samym piśmie zwrócił się z apelem o dogłębne rozważenie możliwości zahamowania procesu redukcji zatrudnienia, a przez to wyeliminowanie lub ograniczenie negatywnych skutków społecznych, które ten proces ze sobą przyniesie. Jednocześnie zadeklarował pomoc i wsparcie ograniczyć skutki epidemii.

- Niestety skutki gospodarcze pandemii dotykają także mieszkańców naszego powiatu. Zależy mi, aby nasi mieszkańcy odczuli w możliwie najmniejszym stopniu skutki kryzyzu. Powiatowy Urząd Pracy wystąpił do MRPISP (w ramach tarczy antykryzysowej) o 20 mln na wsparcie dla przedsiębiorców. W tym trudnym czasie ważne jest utrzymanie każdego miejsca pracy - mówi starosta powiatu.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Starosta apeluje do prezesa BRW, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 11874
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (5)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
@niezależny@  Obudzili się :(. Jak większość produkcji już poza Biłgorajem. Mielec dał im już dawno specjalną strefę ekonomiczną i drogę krajową a tu co ? Grajdół. Ikea chciała wejść nie dali możnowładcy, to teraz jak się ma tylko jednego większego pracodawcę (firm państwowych nie liczę a Model chociaż dobrze zarządzany zatrudnia jednak mniej ludzi) w mieście to się nie dziwić że zaraz będzie kryzys i krach i wtedy dopiero będzie wesoło w MIEŚCIE BIŁGORAJU. Ale dalej nie głosują na starych wiernych. (Starosta z wyboru wewnętrznego więc jego nie liczymy).
Pozdrawiam i Spokojnych Świąt.
9 kwietnia 2020
+27
-4
Grzegorz z Chetyna  Dokładnie tak! Obudzili się z ręką w nocniku, albo jak kto woli "musztarda po obiedzie"... :(
9 kwietnia 2020
+19
-6
Ostatnio dodane komentarze
autochton   Czekamy na zwolnienia w Starostwie, UM, Gminie Biłgoraj, Agencji Rozwoju i innych instytucjach na które muszą zarabiać pracownicy BRW! Wtedy będzie można obniżyć podatki i pracodawcy będą mogli utrzymać zatrudnienie. Czekamy na razie cierpliwie.
10 kwietnia 2020
+9
-3
fala   Panie Starosto! Szanowny Panie! jeśli Pan chcesz pomóc to Prezes Kaczyński może być receptą. Skoro prezesowi BRW "wypadają pieniądze z kieszeni" i zwalnia ludzi bo ma takie "widzi mi się" to myślę że Pan Kaczyński ma głębszą kieszeń i może do niej sięgnąć i rzucić trochę kasy?! i poratować tą sytuację, a może zrezygnuje z obostrzeń? Myślę że Pan jako Starosta z jednej partii nie pisze tego listu do BRW żeby pokazać że robi Pan to dla dobra wszystkich i że również stosowny list pójdzie do władzy, która na pewno coś zaradzi. Za co z góry dziękuję. Chciałbym poznać odpowiedź i wiele innych osób też. Ładniej by to wyglądało jakby były podjęte jakieś działania, bo każdy wie że jak się ma obrót to i jest kasa a jak jest kasa to się płaci kredyty oraz pensje pracowników. Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt
10 kwietnia 2020
+7
-3
Grzegorz z Chetyna   Dokładnie tak! Obudzili się z ręką w nocniku, albo jak kto woli "musztarda po obiedzie"... :(
9 kwietnia 2020
+19
-6
@niezależny@   Oczywiście chodziło mi o stwierdzenie: "Niech głosują"
;)
9 kwietnia 2020
+4
-2
@niezależny@   Obudzili się :(. Jak większość produkcji już poza Biłgorajem. Mielec dał im już dawno specjalną strefę ekonomiczną i drogę krajową a tu co ? Grajdół. Ikea chciała wejść nie dali możnowładcy, to teraz jak się ma tylko jednego większego pracodawcę (firm państwowych nie liczę a Model chociaż dobrze zarządzany zatrudnia jednak mniej ludzi) w mieście to się nie dziwić że zaraz będzie kryzys i krach i wtedy dopiero będzie wesoło w MIEŚCIE BIŁGORAJU. Ale dalej nie głosują na starych wiernych. (Starosta z wyboru wewnętrznego więc jego nie liczymy).
Pozdrawiam i Spokojnych Świąt.
9 kwietnia 2020
+27
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
we wtorek, godzina 16:28 Biłgoraj
Biłgorajskie obchody Dnia Strażaka [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
We wtorek 30 maja, w Biłgorajskiej Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyły się uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Były Odznaczenia i życzenia satysfakcji ze służby.
dzisiaj, 14:21 Biłgoraj
"Dzielnicowy Roku" po pierwszym etapie
we wtorek, godzina 09:36 Szyszków
Pijany kierowca forda wjechał w budynek
w sobotę, godzina 20:51 Biłgoraj
Dni Biłgoraja. Koncerty na scenie letniej BCK
W tym roku Dni Biłgoraja odbywają się pod hasłem "W krainie Słowian". Wydarzenie rozpoczęło się w sobotę 27 maja. Można było wziąć udział w jarmarku, a wieczorem rozpoczęły się koncerty. Na scenie BCK wystąpili Head Vision, Kuba Nizio, Diana Kotuła, czy Lubelska Federacja Bardów.
we wtorek, godzina 10:19 Aleksandrów
Pożar domu w Aleksandrowie
dzisiaj, 14:43 Biłgoraj
Prezes KRUS w Biłgoraju
17 maja 2023 Biłgoraj
Jest program Dni Biłgoraja. Kto zagra?
Już w przyszły weekend odbędą się Dni Biłgoraja. Podczas wydarzenia zaplanowano całą masę atrakcji, gwiazdą będzie zespół Poparzeni Kawą Trzy.
dzisiaj, 07:54 Powiat
Dzień Dziecka - co przygotowano dla najmłodszych?
dzisiaj, 09:56 Józefów
Wybrano wykonawcę przebudowy dróg
24 maja 2023 Biłgoraj
Podatki w górę?
Podczas środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja, po raz kolejny wrócono do tematu podwyżki stawek podatkowych od nieruchomości. Tym razem udało się uchwalić nowe kwoty?
dzisiaj, 07:17 Biłgoraj
Złoty indeks dla Miłosza
w poniedziałek, godzina 17:22 Tereszpol
"W Krwawym Polu" na Wzgórzu Polak
24 maja 2023 Biłgoraj
Głosowanie nad absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza
Częścią środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja (24 maja) było głosowanie w sprawie udzielenia burmistrzowi absolutorium, czyli stwierdzenia prawidłowości podjętych działań finansowych w poprzednim roku. Radni musieli też podjąć decyzję co do udzielenia włodarzowi wotum zaufania.
dzisiaj, 08:10 Tarnogród
XIV Przegląd Piosenki Przedszkolnej "Na ludową nutę"
w poniedziałek, godzina 09:23 Biłgoraj
Rowerzystka trafiła do szpitala
w niedzielę, godzina 22:04 Biłgoraj
Dni Biłgoraja za nami
W drugi dzień świętowania organizatorzy zaprosili na plac przy BCK. Na scenie letniej zaprezentowały się lokalne zespoły, ale wystąpił tez teatr z Dąbrowicy. Na zakończenie wystąpiła zwyciężczyni Voice of Poland Ola Nizio.
19 maja 2023 Biłgoraj
Budynek zniknął
24 maja 2023 Biłgoraj
Firma z Biłgoraja na 5. miejscu w rankingu Forbesa
we wtorek, godzina 11:47 Biłgoraj
Międzygminne porozumienie podpisane
Partnerstwo "Gminy Powiatu Biłgorajskiego dla Rozwoju Gospodarczego" to projekt, który ma pomóc w rozwoju gmin. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane podczas spotkania, które odbyło się we wtorkowe przedpołudnie 30 maja, w Urzędzie Miasta w Biłgoraju. Zaprezentowano też projekt Strategii IIT.
w poniedziałek, godzina 17:29 Rokitów
90-lecie OSP Rokitów
w niedzielę, godzina 00:52 Biłgoraj
Poparzeni Kawą Trzy z koncertem w Biłgoraju
w sobotę, godzina 11:47 Biłgoraj
Przyjaźń ponad granicami
Biłgoraj współpracuje z miastami partnerskimi od prawie 30 lat. To sposób na wsparcie i wymianę doświadczeń. Okazją do podsumowań są konferencje miast partnerskich, które odbywają się każdego roku przy okazji Dni Biłgoraja. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w sobotnie przedpołudnie 27 maja i zorganizowane zostało w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Podczas wydarzenia, z okazji 25-lecia współpracy odnowiono umowę z litewskim Kelme.
w niedzielę, godzina 14:42 Biłgoraj
Wioska Słowian stanęła w centrum miasta [NOWE ZDJĘCIA]
we wtorek, godzina 07:18 Biłgoraj
Kolejne sukcesy naszych fryzjerek
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl