Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT Koniec kadencji i co dalej?
2010.12.17 10:15 | aktualizacja: 2010.12.27 18:59

Wójtowie po kadencji

W gminie Turobin i Obsza tegoroczne wybory samorządowe wyłoniły nowych wójtów. A co z tymi, którzy urząd ten sprawowali dotychczas. Ile dostaną odprawy i co zamierzają robić? Gazeta Biłgorajska postanowiła to sprawdzić.

Rządzili gminami po kilkanaście lat, jednak po wyborach musieli pożegnać się z dotychczasowymi stanowiskami. Chodzi o byłych wójtów gminy Turobin i Obsza.

Pierwszy z nich to Alfred Sobótka. Obowiązki wójta gminy Turobin pełnił przez ostatnie 12 lat, jednak po wyborach musiał ustąpić stanowiska Eugeniuszowi Krukowskiemu.

Alfred Sobótka ma wyższe wykształcenie rolnicze. Przed objęciem stanowiska wójta był nauczycielem przedmiotów zawodowych w Zasadniczej Szkole Zawodowej i Technikum Rolniczym dla Dorosłych w Turobinie, jednak tam na czas pracy w samorządzie wziął urlop. Co teraz zamierza i jakie ma plany? - Na razie jest temat rozwiązania mojego stosunku pracy ze szkołą, ponieważ przed funkcją wójta byłem tam nauczycielem. Złożyłem podanie w związku z rozwiązaniem mojego zatrudnienia gdyż wiem, że nie ma tam dla mnie etatu, na razie czekam na odpowiedź. Co zamierzam robić, przede wszystkim trochę odpocząć, a po nowym roku będę starał się czymś zająć - mówi Alfred Sobótka.

Ze stanowiskiem wójta pożegnał się również Kazimierz Paterak, który 20 lat był wójtem gminy Obsza. Jego stanowisko zajął Andrzej Placek. Paterak na razie nie ma planów, jak mówi musi odpocząć i odreagować, a co potem? - Na razie jeszcze nie wiem czym się zajmę, przede wszystkim muszę odpocząć - mówi Kazimierz Paterak, który przed objęciem funkcji wójta był dyrektorem, nauczycielem szkoły, inspektorem oświaty i wychowania. Wykształcenie ma wyższe, magisterskie ekonomiczne i pedagogiczne.

Choć pożegnali się z pracą w urzędzie to jednak urząd o nich nie zapomniał. Byłym wójtom według prawa należy się trzymiesięczna odprawa. A wyniesie ona po kilkanaście tysięcy złotych.

.

En
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
En dodany
 
Odsłon: 10223
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (1)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
c2d-0f6
~ mirko   zeby chociaż jedna sprawowana funkcja przez bylego obszańskiego wykonywana byla sumiennie, na przedłużenie swojej funkcji przedłozyl prawdopodobnie zwolnienie lekarskie, człowiek ten w sposob bezkompromisowy raczej nie rozstanie się ze swoja funkcją, kieruje nadal 'swoimi'.Liczę,że do czasu.
17 grudnia 2010
brak ocen
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w poniedziałek, godzina 11:35 Biłgoraj
Kto zasiądzie w Radzie Powiatu?
Już wiadomo kto przez pięć najbliższych lat będzie zasiadał w Radzie Powiatu Biłgorajskiego. O mandat radnego ubiegało się 149 kandydatów reprezentujących 5 komitetów wyborczych.
w czwartek, godzina 14:07 Księżpol
Od poniedziałku kontrola szamb
w czwartek, godzina 08:32 Księżpol
Mieszkanka powiatu w konkursie Miss Polonia 2024
w poniedziałek, godzina 11:15 Biłgoraj
Znamy skład Rady Miasta Biłgoraja
Podczas niedzielnych mieszkańcy Biłgoraja wybrali 21 radnych, którzy przez najbliższych 5 lat będą decydować o przyszłości miasta. Znamy oficjalne wyniki.
w środę, godzina 08:50 Frampol
Utrudnienia na DW nr 835. Rusza remont
dzisiaj, 09:52 Obsza
Przygotowania do Złotych Godów
w poniedziałek, godzina 10:45 Biłgoraj
Oficjalne wyniki wyborów na burmistrza Biłgoraja
Znamy wyniki wyborów na burmistrza Biłgoraja. W drugiej turze, podobnie jak w 2018 roku, zmierzą się dotychczasowy włodarz Janusz Rosłan i Wojciech Gleń.
dzisiaj, 09:12 Biłgoraj
Starosta wyróżniony medalem 550-lecia Województwa Lubelskiego
w czwartek, godzina 12:16 Biłgoraj
Kompleks boisk sportowych za 4,5 mln zł otwarty [NOWE ZDJĘCIA]
w środę, godzina 08:34 Roztocze
Powstaje dokumentacja projektowa nowych atrakcji turystycznych na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy rozstrzygnął przetarg na wykonanie pełnobranżowej dokumentacji projektowej dwóch nowych atrakcji turystycznych. Inwestycje, które mają być zrealizowane, mają na celu nie tylko wzbogacenie oferty turystycznej regionu, ale także podnoszenie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie turystów do odkrywania i cieszenia się przyrodą.
dzisiaj, 08:49 Korczów
Najlepsi z bezpieczeństwa w ruchu drogowym
w piątek, godzina 07:46 Biłgoraj
Drugie miejsce biłgorajskiego "Medyka"
w poniedziałek, godzina 07:13 Biłgoraj
Wyniki wyborów na wójta gminy Biłgoraj. Znamy skład nowej rady
Znane są już oficjalne wyniki wyborów w gminie Biłgoraj. O fotel wójta ubiegało się trzech kandydatów. Kto uzyskał najwięcej głosów?
w piątek, godzina 09:16 Biłgoraj
Drzewka czekają na chętnych
w czwartek, godzina 08:14 Biłgoraj
90-letni most do remontu. Będą objazdy
w poniedziałek, godzina 08:32 Biłgoraj
Wyniki wyborów z 66% obwodów w Biłgoraju. Będzie druga tura?
Trwa liczenie głosów oddanych w niedzielnym głosowaniu. Według wyników z 66,67% obwodów wybory na burmistrza Biłgoraja nie zostały rozstrzygnięte. Kto ma szansę na udział w drugiej turze?
dzisiaj, 08:36 Biłgoraj
Uczniowie I LO im. ONZ mają indeksy na 21 uczelni
w niedzielę, godzina 13:45 Biłgoraj
Jaka frekwencja w powiecie? [AKTUALIZACJA]
we wtorek, godzina 13:37 Biłgoraj
Do sądu wpłynął akt oskarżenia ws. afery banerowej
Jak informuje radca prawny Marek Błaszczak, pełnomocnik burmistrza Janusza Rosłana, do sądu w Biłgoraju wpłynął akt oskarżenia ws. afery banerowej.
w piątek, godzina 11:59 Biłgoraj
Decydujemy o przyszłości miasta. Spotkania z kandydatami na burmistrza
w niedzielę, godzina 08:07 Biłgoraj
Zgłoszenie o pożarze kościoła i szpitala
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl