Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT
2017.01.31 08:18 | aktualizacja: 2017.01.31 14:55

Rewolucja na stanowiskach wójtów i burmistrzów?

W ostatnim czasie głośno zrobiło się o planach rządzących wprowadzenia zasady dwukandecyjności dla prezydentów, burmistrzów i wójtów. Jeśli taka ustawa wejdzie w życie w tym roku, w powiecie biłgorajskim dojdzie do prawdziwej rewolucji na stanowiskach gospodarzy gmin. Jedynie dwóch wójtów będzie mogło ubiegać się o kolejną kadencję, pozostali pożegnają się z dotychczasowymi funkcjami.
Rewolucja na stanowiskach wójtów i burmistrzów?
Rewolucja na stanowiskach wójtów i burmistrzów?

SONDA

Czy jest Pan/Pani za wprowadzeniem zasady dwukadencyjności dla wójtów i burmistrzów?

Jesienią przyszłego roku odbędą się kolejne wybory samorządowe. Znów wybierzemy radnych, ale przede wszystkim prezydentów, burmistrzów i wójtów gmin, czyli osoby, które wskazują kierunek rozwoju samorządu. Jest spora szansa, że przyszłoroczne wybory przeprowadzone zostaną wg nowych zasad. Chodzi o pomysł wprowadzenia dwukandencyjności, czyli ograniczenia możliwości sprawowania funkcji gospodarza gminy, czy miasta do dwóch kadencji, co oznacza maksymalnie 8 lat na stanowisku.

Jeśli zmiany wejdą w życie powiat biłgorajski czeka prawdziwa rewolucja, bo jedynie 2 wójtów (w powiecie jest 14 gmin) będzie mogło ubiegać się o kolejną kadencję. Pozostali będą musieli ustąpić miejsca swoim następcom.

Najdłużej funkcję gospodarza gminy, bo od 1990r., pełni wójt Aleksandrowa Józef Biały. Jedynie nieco krótszy staż mają wójtowie gmin Łukowa i Potok Górny. Stanisław Kozyra i Edward Hacia rządzą samorządami od 1998r.

Jednym z najdłużej urzędujących gospodarzy jest także burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan. Pierwszy raz na to stanowisko został wybrany w 2002r. Teraz twa jego 4 kadencja. Wszyscy pozostali burmistrzowie, czyli Tadeusz Niedźwiecki z Frampola, Roman Dziura z Józefowa i Eugeniusz Stróż z Tarnogrodu także rządzą dłużej niż dwie kadencje. Każdy z panów jest gospodarzem swojej gminy po raz trzeci.

Podobny staż mają wójtowie gmin: Biłgoraj - Wiesław Różyński, Biszcza - Zbigniew Pyczko, Księżpol - Lech Rębacz. Za rok drugą kadencję zakończą za to gospodarze gmin Turobin Eugeniusz Krukowski i Obsza Andrzej Placek.

Kto zatem będzie mógł ubiegać o reelekcję? Swoją pierwszą kadencję sprawują obecnie wójt gminy Goraj Antoni Łukasik oraz wójt gminy Tereszpol Jacek Pawluk.

Przypomnijmy: Zmiany w ordynacji wyborczej PiS postulowało już podczas kampanii. Wg szefa tej partii Jarosława Kaczyńskiego takie rozwiązanie rozbiłoby lokalne układy. Przeciwnicy mówią o niekonstytucyjności pomysłu. Poza wprowadzeniem zasady kadencyjności prezydentów, burmistrzów i wójtów (nie dotyczy ona starostów i marszałków województw) planowane jest także wprowadzenie przezroczystych urn oraz transmisji z liczenia głosów.

A co Państwo myślą o dwukadencyjności? Prosimy o zagłosowanie w naszej sondzie.

red.
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
Rewolucja na stanowiskach wójtów i burmistrzów?, 5.0000 out of 5 based on 3 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 13395
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (51)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
9a4-79b
~ JANUSZ  NIE PISZ GŁUPOT POŚLE OLSZ. TYLKO WYTŁUMACZ SIE Z WYŁUDZONEGO KREDYTU
31 stycznia 2017
+19
-3
PL
53c-a5e
~ abc  Taki Kaczyński 1 kadencja senatora i 7 kadencji posła i wszystko o.k, ale już wójt burmistrz wiecej niż 2 kadencje to dla nich źle
Bądźmy szczerzy wiadomo o co chodzi. PiS ma świadomość, że w samrządach nie mają szans w sprawiedliwej walce, więc w ten sposób chca wykosić najmocniejszych kontrkandydatów i wtedy będą mieli szanse wepchać swoje partyjne miernoty do samorządowego koryta.
Jeśli już chcą tej zmiany to mogę być w sumie na tak, ale pod jednym najważniejszym warunkiem. Każdy poseł i senator, który ma na koncie co najmniej 2 kadencje ma zakaz startu w wyborach parlamentarnych.
31 stycznia 2017
+36
-22
PL
0d5-658
~ j23  Bezrobotny, 1500 zł oszczędności i kredyt 388 000. Gdzie jest taki bank, sam wezmę jak spłata miesięczna to 233 zł
31 stycznia 2017
+15
-2
Ostatnio dodane komentarze
PL
4ef-90f
~ czytelnik   Komentator "Jan" ma tyle z Bogiem wspólnego co prostytutka z cnotą.Jak on śmie, ten wulgarny pieniacz, używać słowa Bóg.
1 lutego 2017
+3
-0
PL
4ef-90f
~ obiektywnie   No cóż, skoro tylko podwie kadencje, to w parlamencie też należy po dwie, tam to dopiero kliki i sitwy zagrażające naszej Ojczyźnie. Bez umiaru program telewizyjny przesycony wojnami, polityczną propagandą, co za dużo to niestety - efekt będzie odwrotny, obrzydzą ludziom temat historii, zwłaszcza, że zamiast obiektywizmu,często pokazuje się jednostronnie interpretowane zdarzenia,ile razy można oglądać krwawe jatki fatalnym finałem. Żadne to bohaterstwo pchać się bez szans na śmierć. Skandaliczne podgrzewanie emocji, wzbudzanie nienawiści -zamiast dążyć, żeby społeczeństwo uczyło się kulturalnego sposobu bycia i życzliwości. Niestety w obecnych czasach wielu ludzie zapomniało np. słowa "dziękuję" i jak coś od kogoś dostaną z dobrego serca, wielu nie potrafi podziękować, ani przeprosić jeśli popełniają nietakt. Tacy, którzy nie potrafią powiedzieć "dziękuję", nie warci nawet kropli wody, gdyby od tego zależało ich życie. Ze złem, głupotą, prymitywizmem nie należy się godzić. Społeczeństwu na siłę nie wolno zabraniać wyboru kadencyjnością. Wójtowie czy burmistrzowie, to nie strażnicy żyrandola ale ludzie pracujący dla dobra gminy, czy miasta wielu czyni to bardzo efektywnie, więc na takich warto stawiać, a nie zamieniać na oszołomów.
1 lutego 2017
+6
-1
PL
ade-2c0
~ Jan   No to komunistyczne łobuzy, kumple śpicla i konfidenta Bolka Wałęsy pójdą pod wyborczy topór. Tak nam dopomóż Bóg.
1 lutego 2017
+3
-6
PL
be4-a74
~ BR   Trochę mnie pomysł PiS-u przeraził, że ograniczono do 2 kadencji możliwość pełnienia urzędu burmistrza, czy wójta. Niektórym, tak, jak naszemu burmistrzowi, nie można niczego zarzucić. Być może dzieje się źle w dużych miastach, a nie w małych miejscowościach.
1 lutego 2017
+5
-2
PL
d9a-181
~ Ciekawi mnie jedno   czy jak wprowadzi rząd tę zasadę to jak ludzie nie będą mogli oddać głosu na swojego zaufanego gospodarza czy w ogóle pójdą do urn
i wtedy wiadomo że zostanie ktoś burmistrzem czy wójtem ale przy frekwencji 15-20%
źle mi się kojarzą te zmiany, plan każdy musi mieć żeby coś osiągnąć
Hitler też tak postępował a jak zdobył pełną władzę to wszyscy wiemy jak to się skończyło
1 lutego 2017
+8
-2
PL
4ef-90f
~ mieszkaniec   Pomysł ograniczający kadencje do dwóch,jest kontrowersyjny, dobrych włodarzy głupotą jest się pozbywać. Pozbyć to się należy towarzystwo niszczące demokrację, trójpodział władzy powinien być zasadą a nie autorytaryzm.
1 lutego 2017
+7
-2
PL
ab4-3cb
~ iza   olszowka pochodzi z soli i jest tam zameldowany
1 lutego 2017
+1
-1
PL
b6f-3bb
~ Edek   Pasożyty z ZUSu, Sa epidu reszta zatruwaczy ormalnego życia. Na stronie poniżej można zgłaszać najgorszych pasożytów. Lista będzie podana w mediach. Teraz czas zacząć telepać portkami pasożyty(urzędnicy) Biłgorajskie. http://www.niepokonani2012.pl/?page_id=53
31 stycznia 2017
+3
-1
PL
0ff-dd9
~ Jasio.   Co to oznacza ? Wielu Panów ze zgryzoty ! Że utraciło takie stołki może się, rozchorować ! Oby nie śmiertelnie !
31 stycznia 2017
+2
-5
PL
208-6b4
~ Bielski  do ~ j23   Dawaj jeszcze wszystkie wypowiedzi Pani Poseł Tokarskiej i Posła Szeligi - porównamy wszystkich - może być ciekawie !!!!
31 stycznia 2017
+7
-1
PL
b15-ade
~ Edek   Największym wrogiem polskiej gospodarki jest ZUS i Sanepid. My młodzi musimy te terrorystyczne twory zutylizować jak śmieci, oj przepraszam to obraza dla śmieci, bo nawet ze śmieci da się coś pożytecznego zrobić. Jak PiS i Morawiecmi nie potrafią tego zutylizować to trzeba lokalnie nasyłać na urzędasów patrole policji. Niech im się odechce pasożytowania i gnębienia zwykłych ludzi. Odciąć ogrzewanie niech sobie farelki przynoszą do pracy.
31 stycznia 2017
+5
-4
PL
565-86b
~ llogan  do ~ do-~ logan   nie dziw sie nasz prezydent doslownie nic nie moze,bez wiedzy wszechcesarza
31 stycznia 2017
+8
-6
PL
f58-e01
~ w...   I co z tego. Żaden z Nich nie trafi do " zasilkowni". Miejscówka będzie odpowiednia przygotowana wcześniej. Będzie jak na filmie ,Poszukiwany/ Poszukiwana. Cyt. " MÓJ MĄŻ Z ZAWODU JEST DYYREKTTOREMMM".
31 stycznia 2017
+8
-1
PL
a06-f6f
~ do-~ logan   I tu się mylisz , przecież jak tak go ludzie kochają to po przerwie 4 letniej znowu może zostać władcą jakiegoś ***** .Największą paranoją jest to ,że wójt czy burmistrz może zwolnić z płacenia podatku a prezydent Polski nie może
31 stycznia 2017
+4
-4
PL
565-86b
~ logan   W tej chwili rozsadny burmistrz lub wojt dba o interesy gminy,bo od tego zalezy nastepny jego wybor na stanowisko.Po tej pseudo rewolucji,dbal bedzie tylko w pierwszej kadencji a w drugiej bedzie mial wszystko w xxxxx,bo i tak wiecej nie bedzie rzadzil
31 stycznia 2017
+9
-7
PL
a06-f6f
~ 2p   Kadencyjność , super pomysł.Powinno to również dotyczyć posłów senatorów itd, ta samo ludzie powinni wybierać prezesa sądu czy komendy policji , czy nawet dyrektorów szkół , radny też powinien być max dwie kadencje
31 stycznia 2017
+16
-4
PL
53c-a5e
~ abc   Taki Kaczyński 1 kadencja senatora i 7 kadencji posła i wszystko o.k, ale już wójt burmistrz wiecej niż 2 kadencje to dla nich źle
Bądźmy szczerzy wiadomo o co chodzi. PiS ma świadomość, że w samrządach nie mają szans w sprawiedliwej walce, więc w ten sposób chca wykosić najmocniejszych kontrkandydatów i wtedy będą mieli szanse wepchać swoje partyjne miernoty do samorządowego koryta.
Jeśli już chcą tej zmiany to mogę być w sumie na tak, ale pod jednym najważniejszym warunkiem. Każdy poseł i senator, który ma na koncie co najmniej 2 kadencje ma zakaz startu w wyborach parlamentarnych.
31 stycznia 2017
+36
-22
PL
d9a-181
~ dd  do ~ j23   jak wyłudził kredyt i oświadcza że ma kredyt to przecież totalnym idiotą trzeba być
31 stycznia 2017
+7
-0
PL
d0d-906
~ PPP  do ~ j23   WYŁUDZIŁ KREDYT NA SFAŁSZOWANE ZAŚWIADCZENIE
31 stycznia 2017
+11
-1
PL
0d5-658
~ j23  do ~ do j23   Bezrobotny, 1500 zł oszczędności i kredyt 388 000. Gdzie jest taki bank, sam wezmę jak spłata miesięczna to 233 zł
31 stycznia 2017
+15
-2
PL
7c3-a9d
~ do j23  do ~ j23   ten kredyt hipoteczny podobno wyłudzony na fałszywe zaświadczenie
31 stycznia 2017
+10
-0
PL
0d5-658
~ j23   Oświadczenie majątkowe z początku kadencji:
http://orka.sejm.gov.pl/osw8.nsf/0/D2022943276ECAD3C1257EF8004285C7/%24File/OSW8P_281.pdf
Oświadczenie z 27.04.2016
http://orka.sejm.gov.pl/osw8.nsf/0/D3AEA25C0FAEC273C1257FA2003B942A/%24File/OSW81_281.pdf
Z oświadczeń wynika że przez 5 miesięcy spłacił 1192 zł kredytu hipotecznego na budowę domu. Bidulka.
31 stycznia 2017
+8
-0
PL
fbf-b1a
~ as   1.Jakie pojecie o tym kto jak rzadzi w takich pierdziszewach jak Biłgoraj może mieć pomysłodawca tej ustawy.
2.Jak pokazuje rzeczywistość biłgorajska ludzie głosuja nie na partię a na człowieka.
3. Burmistrz jest już czwartą kadencję.Sam sie nie wybrał.Przez ten czas zdobył wiedzę oraz doświadczenie.Wie z kim i jak rozmawiać oraz które drzwi należy otwierać.
4.Chcecie nowego burmistrza?Ile lat zajmie mu obeznanie sie z obowiązkami,przepisami,ustawami,a jeśli nie odnajdzie sie na nowym stanowisku i bedzie źle zarzadzał miastem?Może zamiast przygladać sie burmistrzowi nalezałoby zwrócić uwage na osoby które z nim współpracują lub czyje interesy reprezentują.
5."Wg szefa tej partii Jarosława Kaczyńskiego takie rozwiązanie rozbiłoby lokalne układy. Przeciwnicy mówią o niekonstytucyjności pomysłu. Poza wprowadzeniem zasady kadencyjności prezydentów, burmistrzów i wójtów (nie dotyczy ona starostów i marszałków województw)"
Znaczy sie że starostwie,marszałkowie i posłowie nie mają lokalnych układów i są krystalicznie czyści.Poszedłbym o krok dalej i ustanowił iż żaden urzędnik państwowy nie może należeć do żadnej partii politycznej nawet do koła gospodyń wiejskich.
31 stycznia 2017
+18
-12
PL
8f1-b45
~ Bogdan   Kto popiera aby Rosłan i inni nie kandydowali - wystarczy im tyle lat, niech wreszcie pożyją jak zwykły mieszkaniec i zobaczą życie za 2 tysiące a nie za 12 tysięcy na miesiąc. Kto popiera zmianę niech kliknie oceń ZA. Kto przeciw niech kliknie oceń PRZECIW.
31 stycznia 2017
+26
-21
PL
0d5-658
~ j23   Wypowiedź 5
Wypowiedzi na posiedzeniach Sejmu
Posiedzenie nr 24 w dniu 05-09-2016 (1. dzień obrad)
retransmisja wypowiedzi
15. punkt porządku dziennego:
Informacja bieżąca.
Poseł Piotr Olszówka:
Pani Marszałek! Wysoka Izbo! Panie Ministrze! Naprawdę ta późna pora daje się we znaki. Panie ministrze, bardzo krótkie pytanie do pana. Jeżeli chodzi o rynek zbóż, chciałbym zapytać o tę niestabilność, która trwa już kilka lat. Czy to jest też wynikiem tego, że w tej chwili więcej zbóż importujemy, niż eksportujemy? Czy to ma z tym związek? W jaki ewentualnie sposób można pomóc rolnikom w tym, aby ta cena zbóż była wyższa?
Drugie pytanie dotyczy producentów pomidorów. W tej chwili jesteśmy po zbiorach pomidorów, jest sprzedane tylko 30% całej produkcji, więc pytanie moje jest następujące: Co zrobić z resztą i jak pomóc tym rolnikom? Dziękuję bardzo. (Oklaski)
31 stycznia 2017
+5
-8
PL
9a4-79b
~ JANUSZ   NIE PISZ GŁUPOT POŚLE OLSZ. TYLKO WYTŁUMACZ SIE Z WYŁUDZONEGO KREDYTU
31 stycznia 2017
+19
-3
PL
0d5-658
~ j23   Wypowiedź 4
Wypowiedzi na posiedzeniach Sejmu
Posiedzenie nr 21 w dniu 22-06-2016 (2. dzień obrad)
retransmisja wypowiedzi
13. punkt porządku dziennego:
Pytania w sprawach bieżących.
Poseł Piotr Olszówka:
Dziękuję, pani marszałek.
Wysoka Izbo! Panie Ministrze! Wprawdzie na część moich wątpliwości pan minister już odpowiedział, niemniej jednak chciałbym zapytać o spotkanie z panem komisarzem Hoganem, które miało miejsce w marcu w naszym parlamencie, i rolę rolników w umocnieniu łańcucha żywnościowego. Mamy tu taką sytuację, że rolnicy mają bardzo niskie ceny, a sprzedaż detaliczna wygląda tak, jak wygląda, czyli na półkach sklepowych tak naprawdę nic się nie zmienia. Pan komisarz złożył deklarację, że zostanie powołana grupa zadaniowa, która będzie tę kwestię rozwiązywała, i będą na to środki unijne. Tak że bardzo bym prosił pana ministra, aby powiedział, jak to wygląda, czy w ogóle (Dzwonek) coś w tym temacie się dzieje, czy te deklaracje są realizowane, czy nie. Tak naprawdę mamy jeszcze w komisji rolnictwa Unii Europejskiej swoich przedstawicieli. Czy coś w tym temacie jest w Unii Europejskiej robione? Bardzo dziękuję.
31 stycznia 2017
+2
-7
PL
0d5-658
~ j23   Wypowiedź 3
Wypowiedzi na posiedzeniach Sejmu
Posiedzenie nr 30 w dniu 15-11-2016 (1. dzień obrad)
retransmisja wypowiedzi
8. punkt porządku dziennego:
Sprawozdanie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej o poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt (druki nr 897 i 986).
Poseł Piotr Olszówka:
Bardzo dziękuję, panie marszałku.
Bardzo dziękuję za ten dzisiejszy głos, za tę debatę. Myślę, że takich ustaw powinno być więcej. Jesteśmy zgodni co do tego, że ta ustawa jest bardzo potrzebna. Samorządy czekały na to, tym bardziej wszystkie stowarzyszenia, które zajmują się ochroną zwierząt, którym los zwierząt nie jest obcy. Tak że bardzo serdecznie dzisiaj chciałbym wszystkim podziękować za ten dobry głos. Mam nadzieję, że będzie więcej takich ustaw w Sejmie. Myślę, że samorząd będzie zadowolony, a tym samym nasze społeczeństwo. Dziękuję bardzo. (Oklaski)
31 stycznia 2017
+3
-6
PL
0d5-658
~ j23   Wypowiedź 2
Wypowiedzi na posiedzeniach Sejmu
Posiedzenie nr 30 w dniu 15-11-2016 (1. dzień obrad)
retransmisja wypowiedzi
8. punkt porządku dziennego:
Sprawozdanie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej o poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt (druki nr 897 i 986).
Poseł Sprawozdawca Piotr Olszówka:
Dziękuję.
Panie Marszałku! Panie Ministrze! Wysoka Izbo! Mam zaszczyt w imieniu komisji przedstawić sprawozdanie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej o projekcie dotyczącym uzupełnienia zakresu zadań własnych gmin o zapobieganie bezdomności zwierząt, druk nr 897.
W projekcie proponuje się, aby wyliczenie elementów programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności miało charakter otwarty, a także aby program ten mógł obejmować plan sterylizacji lub kastracji zwierząt w gminie. W dniu 2 września 2016 r. projekt wpłynął do Sejmu, 4 października 2016 r. skierowano go do pierwszego czytania w Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. W dniu 4 listopada 2016 r. odbyło się pierwsze czytanie na posiedzeniu wspólnym komisji. Po pierwszym czytaniu w komisjach sporządzono sprawozdanie, druk nr 986. Co do zasady projekt z druku nr 897 nie budzi kontrowersji. Obecni na sali przedstawiciele stowarzyszeń czy też samorządowców nie zgłaszali zastrzeżeń, projekt się podobał. Wprowadzono drobną korektę redakcyjną w art. 1 w zmianie 2.
Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej przyjęły sprawozdanie wraz z poprawką. Dziękuję bardzo. (Oklaski)
31 stycznia 2017
+2
-7
PL
0d5-658
~ j23   Poseł z podkarpacia od początku swojej kadencji miał 5 wystąpień sejmowych tj. 0.3333.... wysąpienia na miesiąc. Krótko mówiąc jest tam niepotrzebny. A wystąpienia dotyczyły:
1. Wypowiedzi na posiedzeniach Sejmu
Posiedzenie nr 17 w dniu 27-04-2016 (1. dzień obrad)
retransmisja wypowiedzi
2. punkt porządku dziennego:
Sprawozdanie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi o poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy o wyścigach konnych (druki nr 356 i 422).
Poseł Piotr Olszówka:
Panie Marszałku! Pani Minister! Wysoka Izbo! Chciałbym zadać pytanie pani minister: Czy prawdą jest, że zmniejszenie liczby członków klubu jedynie poprawi funkcjonowanie tego klubu?
Następnie chciałbym się odnieść do tego, że tutaj padały bardzo mocne słowa, można powiedzieć, na temat działania, na temat tego, jak to będzie źle po tej zmianie, która nastąpi, mam nadzieję, niebawem. Niemniej jednak w komisji nie było dobrej woli, aby można było ten temat merytorycznie przedyskutować.
Ja bym chciał jeszcze zapytać wnioskodawców. Do tej pory było zapisane w ustawie, że liczba członków klubu wynosiła od 15 do 25. Czy zdarzyło się kiedyś, że było tych członków 15?
Ja bym chciał zapytać również: Czy zawsze będzie tak, cokolwiek będzie miała wspólnego komisja rolnictwa... czy będzie się to sprowadzało tylko i wyłącznie do zmian w stadninach koni? Dziękuję bardzo.
31 stycznia 2017
+6
-6
PL
831-a0a
~ aaaa   Nie rozumiem was ludzie skąd ten wasz jad. Dla mnie jest logiczne że jeśli sie ktoś sprawdza czy sprawdził to będzie wybierany przez większość i na odwrót tak więc nie wiem po co te zmiany dajmy ludziom wybór.
31 stycznia 2017
+4
-11
PL
0d5-658
PL
20d-3a0
~ Gość   Zgadzam się z "mieszkańcem powiatu", ponadto pytanie kto za to zapłaci?
31 stycznia 2017
+4
-3
PL
23f-4dc
~ mieszkaniec powiatu   Jeżeli kadencje w burmistrza i wójta mają być dwa lata to i posła i senatora też dwa lata
31 stycznia 2017
+9
-2
PL
d9a-181
~ fffelek   czy burmistrz czy to wójt ma wokół siebie ludzi którzy go zastąpią
drużyna będzie ta sama tylko dwie osoby na innej pozycji będą grały
całkowity zakaz uczestniczenia w życiu politycznym ludzi urodzonych przed 1970 rokiem to by miało może jakiś sens
31 stycznia 2017
+6
-3
PL
7dc-344
~ ble ble  do ~ Edek   a świnie latają
31 stycznia 2017
+5
-9
PL
7dc-344
~ takie tam  do ~ Edek   Tak młodzi wejdą i zlikwidują podatki bo ich nienawidzą o w mordę, cytując klasyka "I nie będzie niczego". Pozdrawiam
31 stycznia 2017
+3
-12
PL
3ba-f6e
~ Edek   Młodzi jak dojdą do władzy to powinni zająć się cięciem podatków, wywarciem presji na sanepidzie i ZUSie np. przez gnębienie tych pasożytów używając policji i wszystkich dostępnych środków, tak aby gmina Biłgoraj była najbardziej przyjaznym miejscem do tworzenia działalności gospodarczej w Polsce. Następnie tak po około roku zlikwidować niepotrzebne stanowiska urzędnicze w tym i straż miejską. Delegacje młodych włodaży powinny jeździć do firm w całej Polsce z ofertami prowadzenia działalności w Biłgoraju. Trzeba również wywrzeć presję aby w gminie Biłgoraj powstała specjalna strefa ekonomiczna.
31 stycznia 2017
+21
-9
PL
804-8dd
~ sdqx   I jak tu nie głosować na PIS. Bravo
31 stycznia 2017
+8
-8
PL
9a4-79b
~ mecenas Prawa   SUPER - Gnać Komuchów - tych co się przykleili i przefarbowali
31 stycznia 2017
+7
-4
PL
3ba-f6e
~ Edek   Nareszcie to komunistyczne koło wzajemnej adoracji wskrócie Kuklux klan przestanie pasożytować. Młodzi nienawidzą podatków i regulacji. Jest nadzieja, że młodzi ludzie zmasakrują sanepidy i podatki w Biłgoraju.
31 stycznia 2017
+12
-3
PL
d9a-181
~ i taka właśnie może być ta zmiana  do ~ Dobra zmiana   choć
31 stycznia 2017
+2
-2
PL
d9a-181
~ Dobra zmiana   Jestem za
chodź mógłbym być również przeciw
punkt widzenia zależy od punktu siedzenia
31 stycznia 2017
+4
-1
PL
7dc-344
~ podatnik   Prawo nie działa wstecz 2 kadencję licząc od wejścia w życie ustawy tj. od 2018 roku ;)
31 stycznia 2017
+5
-4
PL
142-ac9
~ seba   Najwyższy czas zlikwidować te dożywotnie stanowiska dla ludzi niezastąpionych.Pozdrawiam
31 stycznia 2017
+5
-4
PL
ab8-e97
~ ted   Nareszcie,brawo.
31 stycznia 2017
+6
-4
PL
9a4-79b
~ Ryba   ROSŁAN powinien odejść do swojego lokum co ma w Zamościu na wieki
31 stycznia 2017
+4
-5
PL
804-8dd
~ Adela K.   Rewolucja to będzie w urzędach, bo wiele osób straci pracę i to oni powinni się bać. Powinni jeszcze wprowadzić zakaz sprawowania funkcji radnych przez osoby pracujące w urzędach lub podległym urzedom, by nie było sytuacji, że osoba jest radnym miejskim i jednocześnie pracuje jako nauczyciel w szkole która podlega miastu.
31 stycznia 2017
+10
-0
PL
982-c3d
~ ...   Bzdurny zamysł,doprowadził by do zapaści wiele gmin,sprawdzeni ludzie umiejący zarządzać,tym bardziej że nie ma godnych kandydatów
31 stycznia 2017
+5
-10
PL
a0c-a16
~ kolanko   BRAVO !!!
31 stycznia 2017
+8
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
29 czerwca 2024 Kolarstwo
Tour de Pologne Women na drogach powiatu
W dniach 28-30 czerwca na terenie województwa lubelskiego odbywa się druga edycja Tour de Pologne Women. W sobotę 29 czerwca uczestniczki wyścigu przejechały przez powiat biłgorajski.
w piątek, godzina 11:36 Józefów
Wilki w józefowskich lasach
w sobotę, godzina 08:52 Potok Górny
Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego przechodzi na emeryturę
3 lipca 2024 Biłgoraj
Rodzinna tragedia w Biłgoraju. Nie żyje kobieta
W środowe popołudnie w Biłgoraju doszło do rodzinnej tragedii. W jednym z domów ujawniono zwłoki kobiety. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracują policjanci.
w piątek, godzina 11:04 Biłgoraj
Zderzenie trzech pojazdów na ulicy Sikorskiego [AKTUALIZACJA]
w sobotę, godzina 12:04 Powiat
Podwójny alert dla powiatu
3 lipca 2024 Zagumnie
W gminie Biłgoraj doszło do zabójstwa?
Biłgorajscy policjanci prowadzą czynności w związku z podejrzeniem zabójstwa i usiłowania zabójstwa, do którego miało dojść na terenie gminy Biłgoraj. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju, a na miejscu trwają działania śledcze.
w piątek, godzina 12:20 Huta Turobińska
Łoś nie przeżył zderzenia z autem
we wtorek, godzina 09:41 Biszcza
Wielkie święto miodu i pieroga nad zalewem
5 lipca 2024 Biłgoraj
Śledczy podali szczegóły tragicznych wydarzeń w Biłgoraju
W środę 3 lipca w jednym z domów przy ulicy Kościuszki w Biłgoraju ujawniono zwłoki 57-letniej mieszkanki miasta. Prokuratura podała szczegóły tragedii.
w czwartek, godzina 08:01 Biłgoraj
Tak wygląda postęp prac przy budowie największego toru wyścigowego w regionie
w sobotę, godzina 19:01 Obsza
Konkurs kulinarny na granicy województw
we wtorek, godzina 10:33 Powiat
Znamy wyniki matur. Jak wypadli nasi uczniowie?
Wraz z końcem maja zakończył się też maturalny maraton. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich właśnie poznali wyniki swojej pracy. Dane przekazała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie.
w piątek, godzina 09:11 Biłgoraj
Przetarg na nowe miejsce rekreacji
w poniedziałek, godzina 12:02 Potok Górny
KGW z powiatu na podium
w sobotę, godzina 11:20 Józefów
Nowa siedziba nadleśnictwa coraz bliżej
Leśnicy z Józefowa doczekają się nowej siedziby. W ostatnich dniach czerwca ogłoszono przetarg na budowę budynku administracyjnego Nadleśnictwa Józefów wraz z towarzyszącą infrastrukturą.
we wtorek, godzina 16:54 Biłgoraj
Sensacyjne odkrycie archeologiczne. Skarb wkrótce wróci do muzeum
we wtorek, godzina 09:47 Jędrzejówka
Młody kierowca z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala
w poniedziałek, godzina 08:19 Biłgoraj
Nowe bloki w Biłgoraju. Wybrano wykonawcę inwestycji
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. rozstrzygnęło przetarg na budowę bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Inwestycja powstanie przy ulicy Ks. Stanisława Matrasia w Biłgoraju.
w poniedziałek, godzina 15:47 Jędrzejówka
Osobówka uderzyła w drzewo
w środę, godzina 12:59 Powiat
Szczegółowe wyniki egzaminu ósmoklasisty. Która szkoła wypadła najlepiej?
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl