Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT
2018.10.26 19:03 | aktualizacja: 2018.10.27 10:21

Wojewoda odwiedził powiat biłgorajski

W piątkowe popołudnie, 26 października, na Ziemi Biłgorajskiej gościł wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. Powodem było udzielenie poparcia kandydatom popieranym przez PiS, którzy powalczą w drugiej turze wyborów samorządowych. Najpierw odbyło się spotkanie w biłgorajskim Parku Solidarności, następnie w Biszczy i Potoku Górnym.
Wojewoda odwiedził powiat biłgorajski
Wojewoda odwiedził powiat biłgorajski

Przed nami druga tura wyborów samorządowych. By wesprzeć kandydatów, którzy nadal walczą o fotel gospodarza miasta, czy gminy, związanych z Prawem i Sprawiedliwością powiat biłgorajski odwiedził wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

Najpierw z członkami i sympatykami PiS spotkał się w biłgorajskim Parku Solidarności. Udział w spotkaniach wziął także nowo wybrany radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Grzegorz Wróbel. Wojewoda mówił o frekwencji, która była znacznie wyższa niż w poprzednich wyborach samorządowych. - Te ogromne tłumy przy urnach wyborczych dokonały rewolucji w województwie lubelskim. Przez samorządy województwa przeszło tsunami, ale to się nie zadziało samo. To ludzie dostrzegli, że dotychczasowi włodarze nie robili dobrej roboty dla mieszkańców, na tyle dobrej, żeby mogli rządzić dalej - stwierdził.

Udzielił też poparcia Wojciechowi Gleniowi, który w drugiej turze o fotel burmistrza Biłgoraja powalczy z obecnym włodarzem Januszem Rosłanem. - Tak jak w powiecie biłgorajskim nastąpiła zmiana władzy, powierzyliście państwo Prawu i Sprawiedliwości możliwość samodzielnego rządzenia. Tak jak w niektórych gminach, gdzie wydawało się to niemożliwe, jak w Turobinie powierzyliście państwo władzę kandydatowi PiS Andrzejowi Kozinie, młodemu, ambitnemu a jednocześnie przedsiębiorczemu człowiekowi. Tak jak w samorządzie województwa wydawało się to niemożliwe żeby PiS zdobyło 18 mandatów na 33, a wśród nich jest reprezentant Ziemi Biłgorajskiej Grzegorz Wróbel, tak trzeba dokończyć dzieła w Biłgoraju - mówił wojewoda Przemysław Czarnek.

Następnie wojewoda udał się do Biszczy, gdzie odbyło się spotkanie, podczas którego wyraził nadzieję na reelekcję urzędującego wójta. Zbigniew Pyczko zmierzy się z dotychczasową przewodniczącą Rady Gminy Genowefą Górną.

Zbigniew Pyczko podkreślił co udało się zrobić przez ostatnie lata, wymienił szereg inwestycji związanych zwłaszcza z infrastrukturą drogową, ale także odnawialnymi źródłami energii. - Hasło dzisiejszego spotkania, czyli perspektywa rozwoju gminy, odnosi się do tego, że dużo już zostało zrobione, ale będą też nowe możliwości. Sytuacja, która wytworzyła się po wyborach w sejmiku wojewódzkim jest bardzo sprzyjająca dla naszej gminy. Te środki, które można będzie pozyskać na kolejne inwestycje są w zasięgu naszej gminy - stwierdził wójt Pyczko.

Podczas spotkania wojewoda zachęcał wszystkich do udziału w II turze wyborów, podkreślając, że to nie powinniśmy jej traktować jako ciąg dalszy wyborów samorządowych z 21 października, a zupełnie nowe rozdanie. - Tamte głosy nie mają już żadnego znaczenia. Liczą się tylko głosy, które oddadzą państwo w niedzielę, 4 listopada - podsumował wojewoda Czarnek.

Mimo chęci mieszkańców wojewoda nie zlazł czasu na dyskusję z o lokalnych sprawach i problemach. Tego same dnia odbyło się spotkanie w Potoku Górnym. Tu o reelekcję powalczy obecny wójt Edward Hacia, jego kontrkandydatem będzie Stanisław Dyjak. Wyniki wyborów na wójtów znajdą Państwo pod adresem Wyniki wyborów na wójtów. O biłgorajskiej dogrywce pisaliśmy w artykule pt. Wybory na burmistrza bez rozstrzygnięcia [AKTUALIZACJA].

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 9982
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (13)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
Były pracownik Glenia  Pytam cię Gleń. Czemu u ciebie 80% ludzi pracuje na czarno co???. Taki z ciebie Jezus z Męki Pańskiej. Tak czynisz dobro tak ludziom pomagasz zamiast dać im umowę o prace i godne warunki pracy. Taki człowiek chce być Burmistrzem co na czarno prawie cała firma pracuje. To jak został by burmistrzem to jak by cały Biłgoraj traktował i petentów. Wyzyskujesz ludzi na złomowisku i PAMIĘTAJCIE JAK ON ZOSTANIE BURMISTRZEM BĘDZIE WYZYSKIWAŁ BILGORAJ CZYLI WAS BIŁGORAJANIE TAKI TO KANDYDAT
26 października 2018
+97
-48
Grzegorz z Chetyna  A co między nimi robi poseł Olszówka? Powinien już zacząć się pakować. Marszałek Kuchciński oficjalnie zainicjował procedurę uchylenia immunitetu posłowi, na wniosek min.Ziobry. To tylko kwestia czasu, kiedy usłyszy prokuratorskie zarzuty :(
27 października 2018
+39
-2
autochton  Prawo i Sprawiedliwość dąży do tego, by przejąć władze na wszystkich szczeblach. Następnym krokiem może być wpisanie do Konstytucji wiodącej roli PiS w III RP. Polacy są przyzwyczajeni do systemu monopartyjnego, niesławnej pamięci PZPR miała w wyborach ponad 90% poparcia. PiS-owi jeszcze trochę do tego wyniku brakuje dlatego działacze tej partii robią wszystko, by dogonić nieboszczkę PZPR. A co z tymi co myślą inaczej? Bereza?
27 października 2018
+24
-6
Ostatnio dodane komentarze
formaldehyd  do krzysztofpa   Skoro jest dużo miejsc pracy w tej firmie ale nigdy nie będą dobrze opłacane to w pewnym sensie ich nie ma. Dlatego każdy mówi o nowych miejscach pracy,że ma nadzieję na inną branżę,bardziej opłacalną i opłacaną. Chodzą też słuchy,że jest w Biłgoraju coś takiego jak 'zmowa płacowa'. Byłoby o to łatwo gdyż dużych firm jest tylko kilka. Ale to trzeba byłoby udowodnić.
28 października 2018
+1
-0
formaldehyd  do autochton   Dziękuję. Tobie życzę dużo spokoju, spacerów i szklanki mleka na dobranoc.
28 października 2018
+1
-0
autochton  do formaldehyd   Życzę Ci dużo zdrowia.
28 października 2018
+2
-0
krzysztofpa   tygrys miejsc pracy jest od groma nawet w BRW na wszystkich działach wystarczy dla zatrzymania całej biłgorajskiej młodzieży wystarczy tylko za pracę godnie zapłacić czyli około 3-3,5 tys netto i gwarantuję młodzież nie będzie wyjeżdżać. Fabryki można budować ,tylko w nich za 1.7tys będą pracować 50-60 latkowie chcący dociapać do emerytury albo stado ukraińców.
28 października 2018
+7
-7
Tygrys   Ty były pracownik glenia jak nie masz pojęcia to nie wypisuj bzdur.. Bezczelny cham.
27 października 2018
+4
-13
Tygrys   Rosłan wszystko robi pod swoich koleżków ludziom nie pomaga bo jak ktoś przyjdzie to oczywiscie stara gadka co Ja moge..Porażka..Chodniki i wogole to kasa z uni każdy by zrobił to samo a wszyscy sie podniecają co on tu nie zrobił...Wszyscy uciekają z Biłgoraja bo nie ma pracy..W nidziele miasto pustoszeje takie mamy atrakcje.Nie ma żadnego deptaka zalew porażka i tak dalej Rosłan wszystko blokuje..Ludzie obudzcie sie.Pora na zmiany..Wsyscy na glenia bo on da rade troche zaufania..
27 października 2018
+6
-13
formaldehyd  do autochton   Tak na szybko zanim zatłuczesz klawiaturę podrzucę Ci 3 odpowiedzi, a mianowicie;1. Rządy Millera i Tuska oczywiście były zupełnie inne.2. Monopol i jego definicja. Znowu kłania się podręcznik tym razem do ekonomii. A z tą propagandą to do dziś nie mogę ogarnąć wszystkich kanałów tv, w kiosku nie wiem w czym wybrać z gazet, a radio odbiera mi 'tylko' na 8-iu kanałach.O internecie celowo nie wspomnę.3. Bo sejm do tej pory,czyli przez 28 lat, uchwalał to co przedkładał im Komitet Rodzicielski z podstawówki na Sienkiewicza.A z sądami jak jest każdy widzi,choćby po Biłgoraju. W sądzie znajoma spotkała kiedyś kolegę z podstawówki i zagadała do niego. Trzeba było widzieć przerażenie w oczach przeciwnika z korytarza, który wiedział,że to prokurator. Zejdź na ziemię. I nie nobilituj tej szmaty PZPR bo to z krzywdą dla Ciebie.
27 października 2018
+4
-8
autochton   Historii współczesnej Polski uczyło mnie samo życie np. działając w NZS na uczelni. Nauka historii z podręczników do podstawówki skutkuje wypisywaniem na forach niestworzonych rzeczy. Moje obawy, / nie lęki/ spowodowane są tym, że PiS przejmuje w pewnym zakresie, metody sprawowania władzy charakterystyczne dla poprzedniego ustroju. Temat jest zbyt obszerny jak na post, przywołam tylko trzy analogie z wielu:
1. Faktyczna władzę sprawuje nie rząd a szef partii; możne to być I sekretarz, przewodniczący, itp.
2. Monopol na prawdę, zwalczanie innych poglądów przez wszechobecną propagandę.
3. Zniesiono zasadę trójpodziału władzy; Sejm i Senat uchwalają to, co przedkłada im rząd. Władza sądownicza kontrolowana jest przez polityków.
Mam nieodparte wrażenie, że niepotrzebnie tłukę w klawisze bo i tak nic z tego nie zrozumiesz. Ale niech tam. I nie sil się na polemikę, lepiej weź psa i idź na niedzielny spacer bo pogoda sprzyja.
27 października 2018
+12
-5
formaldehyd  do autochton   Różnica jest zasadnicza ale możesz jej nie dostrzegać. Może przeszkadza ją dostrzec dobrowolny udział w wyborach, głosowanie na dowolnego kandydata a potem opisywanie własnych lęków na wolnym forum w internecie. Zwykły psycholog i podręcznik do historii dla podstawówki wystarczyłby.
27 października 2018
+4
-6
Grzegorz z Chetyna   A co między nimi robi poseł Olszówka? Powinien już zacząć się pakować. Marszałek Kuchciński oficjalnie zainicjował procedurę uchylenia immunitetu posłowi, na wniosek min.Ziobry. To tylko kwestia czasu, kiedy usłyszy prokuratorskie zarzuty :(
27 października 2018
+39
-2
Zygmunt   O widze ze "były pracownik" znowu sie uaktywnił i wkleja te wyssane z palca bzdety z pierwszej tury. Ciekawe kiedy p. Glen nie wytrzyma i wyciągnie z tego konsekwencje.
27 października 2018
+34
-62
autochton   Prawo i Sprawiedliwość dąży do tego, by przejąć władze na wszystkich szczeblach. Następnym krokiem może być wpisanie do Konstytucji wiodącej roli PiS w III RP. Polacy są przyzwyczajeni do systemu monopartyjnego, niesławnej pamięci PZPR miała w wyborach ponad 90% poparcia. PiS-owi jeszcze trochę do tego wyniku brakuje dlatego działacze tej partii robią wszystko, by dogonić nieboszczkę PZPR. A co z tymi co myślą inaczej? Bereza?
27 października 2018
+24
-6
Były pracownik Glenia   Pytam cię Gleń. Czemu u ciebie 80% ludzi pracuje na czarno co???. Taki z ciebie Jezus z Męki Pańskiej. Tak czynisz dobro tak ludziom pomagasz zamiast dać im umowę o prace i godne warunki pracy. Taki człowiek chce być Burmistrzem co na czarno prawie cała firma pracuje. To jak został by burmistrzem to jak by cały Biłgoraj traktował i petentów. Wyzyskujesz ludzi na złomowisku i PAMIĘTAJCIE JAK ON ZOSTANIE BURMISTRZEM BĘDZIE WYZYSKIWAŁ BILGORAJ CZYLI WAS BIŁGORAJANIE TAKI TO KANDYDAT
26 października 2018
+97
-48
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
6 czerwca 2024 Biłgoraj
Wyjątkowy jubileusz w Biłgoraju [NOWE ZDJĘCIA]
40 lat temu w Biłgoraju powstała pierwsza w Polsce Wioska Dziecięca SOS. Uroczyste obchody jubileuszu, z udziałem władz lokalnych, Zarządu SOS Wiosek Dziecięcych, a także obecnych i byłych pracowników i wychowanków, zorganizowano w czwartek 6 czerwca.
11 czerwca 2024 Lubelszczyzna
Ogrzewasz dom gazem? Sprawdź, jak otrzymać zwrot VAT
w niedzielę, godzina 15:12 Zastawie
Zawody w sporcie pożarniczym [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
w czwartek, godzina 08:27 Biłgoraj
Sześciu chętnych na budowę nowoczesnego osiedla
W Biłgoraju wkrótce powstanie ekologiczne osiedle bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. właśnie zakończyło przyjmowanie ofert na realizację inwestycji.
w niedzielę, godzina 16:53 Dyle
Niedziela z "Biłgorajską Nutą" [NOWE ZDJĘCIA]
w poniedziałek, godzina 18:39 Józefów
Zderzenie osobówek w centrum Józefowa
w sobotę, godzina 20:58 Biłgoraj
Jubileusz "Sparty" z Marcinem Dańcem
W sobotę 15 czerwca odbyła się uroczysta gala z okazji 20-lecia działalności klubu RWKS Sparta Biłgoraj, który od dwóch dekad aktywnie działa na rzecz rozwoju sportu w naszym mieście oraz okolicach. W wydarzeniu, które uświetnił występem znany satyryk Marcin Daniec, wzięli udział członkowie i sympatycy klubu, działacze, zawodnicy oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.
w poniedziałek, godzina 09:28 Biłgoraj
Kompletnie pijany motocyklista ujęty przez świadków. Poniesie konsekwencje
w niedzielę, godzina 10:22 Biłgoraj
Klasyki opanowały Biłgoraj [NOWE ZDJĘCIA]
w czwartek, godzina 21:13 Biłgoraj
Święto motoryzacji w Biłgoraju
Już w najbliższą niedzielę 16 czerwca w Biłgoraju będzie można podziwiać perełki motoryzacji. Wszystko za sprawą Biłgorajskiego Spotkania z Klasykiem, które odbędzie się na terenie OSiR.
w poniedziałek, godzina 12:23 Biłgoraj
Kto pokieruje muzeum? Konkurs na dyrektora ogłoszony
w piątek, godzina 08:26 Biłgoraj
Spektakularny sukces ucznia ONZ-etu
3 czerwca 2024 Region
20-latek z powiatu zginął w tragicznym wypadku
Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj po południu na trasie Biłgoraj - Huta Krzeszowska. Kierujący osobowym oplem zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. Pomimo podjętej przez ratowników reanimacji życia 20-latka nie zdołano uratować.
w poniedziałek, godzina 15:20 Karate tradycyjne
Ignacy z medalem Pucharu Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym
w niedzielę, godzina 08:48 Górecko Kościelne
Renowacja posadzki w zabytkowym kościele
10 czerwca 2024 Powiat
Oficjalne wyniki głosowania w powiecie biłgorajskim
W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego wzięło udział 29 636 mieszkańców powiatu biłgorajskiego, spośród 79 044 uprawnionych. Wyborcy oddali 29 462 ważne głosy. Największym poparciem wśród głosujących cieszyła się partia Jarosława Kaczyńskiego.
w poniedziałek, godzina 09:09 Kraj
Ruszają dofinansowania na przydomowe wiatraki
w sobotę, godzina 13:16 Biłgoraj
Biłgoraj w drodze do św. Antoniego
w środę, godzina 15:40 Biłgoraj
To najlepsi sportowcy w powiecie [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 12 czerwca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju zorganizowano Podsumowanie Roku Sportowego 2023/2024. Podczas wydarzenia najlepsi w sporcie szkolnym odebrali dyplomy i puchary. Uhonorowano także nauczycieli i działaczy.
w poniedziałek, godzina 10:38 Kucły
Festiwal Tanwiska za nami [WYNIKI]
w poniedziałek, godzina 09:16 Biłgoraj
Uczniowie "Trójki" mistrzami Polski
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl