Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2019.11.02 13:08 | aktualizacja: 2019.11.02 23:39

Już dziś premiera reportażu o Józefie Dechniku

Ta historia ma wiele barw, wciąż ciągną się za nią wielkie emocje. Historycy mówią, żeby obiektywnie ocenić postać Józefa Dechnika trzeba jeszcze czasu i kolejnych pokoleń. Ci którzy go znali i po wojnie budowali z nim Biłgoraj chcą go wspominać. Większość z tych osób po raz pierwszy zdecydowała się publicznie zabrać głos, który zabrzmi w reportażu przygotowanym przez BTK. Premiera już dziś, 2 listopada.
Już dziś premiera reportażu o Józefie Dechniku
Już dziś premiera reportażu o Józefie Dechniku

- Reportaż o Dechniku to głównie historie o jego życiu opowiadane przez tych, którzy go znali, razem z nim pracowali i budowali powojenny Biłgoraj. Wysłuchaliśmy wspomnień, które często po raz pierwszy opowiadane były publicznie.To historie z jego życia, tego co działo się wtedy w Biłgoraju, jak powstawało i rozwijało się miasto. W reportażu opowiadają, Ci którzy go znali o tym jak pracował, jakie decyzje spowodowały o rozwoju miasta, po prostu jakim był człowiekiem. Podejmując próbę nakreślenia w reportażu pełnego obrazu Józefa Dechnika, postaci tak ważnej dla Biłgoraja, jego życiorys analizują też historycy między innymi z IPN - opowiada w rozmowie z naszym portalem kierownik działu medialnego BCK Gabriela Figura. Rozmówcy odnoszą się też do sytuacji sprzed kilku miesięcy, kiedy w Biłgoraju usunięto pomnik Józefa Dechnika . - Nieraz tak sobie myślałam, jak była ta dyskusja wokół pomnika: niechby już rozebrali i niechby spokojnie spał w tym grobie, bo on po prostu nie zasługiwał na taką dyskusję - mówi na koniec reportażu Krystyna Dechnik.

Józefa Dechnika wspominają także: Lucyna Solska, Regina Rogowska, Antoni Strzęciwilk, Janusz Ostrowski, Stanisław Klenk, Jan Gałan, Śp. Antoni Gierczak. Głos historyków w reportażu to: dr Dorota Skakuj, dr Adam Balicki, dr hab. Mirosław Szumiło (IPN) oraz dr Rafał Drabik (IPN).

Emisja reportażu: 2 listopada: kanał TV około 18:00, youtube ( www.bck.lbl.pl ) 17:00, Fanpage BTK 18:00.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Już dziś premiera reportażu o Józefie Dechniku, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 5569

Wideo

Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (6)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
franciszek  to Stasio Schodziński będzie zdziwiony ! O komuniście nakręcili film a o takim prawym wymodlowcu zapomnieli a najbardziej tego maleńkiego człowiecza boli że ...... że jemu nikt pomnika nie postawi aa pomnik Dechnika zawsze może powrócić
2 listopada 2019
+42
-8
Ostatnio dodane komentarze
Stasiu   Propaganda komunistyczna poprzewracała ludziom w głowach. Zmieniają nazwy ulicy gen. Fieldorfa "Nila", kręcą filmy o utrwalaczach władzy okupacyjnej stalinowców. Świat upadł na głowę.
4 listopada 2019
+7
-3
Grzegorz z Chetyna   No niestety! Tak jest w naszym zakłamanym społeczeństwie, że każdy ksiądz to ideał, a każdy komunista... ?
3 listopada 2019
+21
-12
J.Deep   Piękny reportaż przedstawiający utęsknienie zrzeszonych komunistów za tamtymi czasami. Tęsknota do Partii i ich dobrobytu...
3 listopada 2019
+19
-22
formaldehyd   Fajne to zaproszenie do filmu, takie obiektywne, mogliście dodać dla kontry wypowiedź dziecka,którego rodzic 'nie zasługiwał na obrońcę w 44r. i teraz szukają jego szczątków'. I ten bezdyskusyjny rozwój Biłgoraja, no wręcz kosmiczny, a że przypominał równię pochyłą i wymyślanie koła na nowo to też tak obiektywnie wspomnieliście. Tak trzymać.
2 listopada 2019
+17
-24
franciszek   to Stasio Schodziński będzie zdziwiony ! O komuniście nakręcili film a o takim prawym wymodlowcu zapomnieli a najbardziej tego maleńkiego człowiecza boli że ...... że jemu nikt pomnika nie postawi aa pomnik Dechnika zawsze może powrócić
2 listopada 2019
+42
-8
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl