Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.11.21 16:46

Najmłodszy radny starostą biłgorajskim

W środę, 21 listopada, poznaliśmy nazwisko nowego gospodarza powiatu biłgorajskiego. Podczas pierwszej w tej kadencji sesji radni wybrali również zastępcę starosty oraz członków zarządu.
Najmłodszy radny starostą biłgorajskim
Najmłodszy radny starostą biłgorajskim

Pierwsza w tej kadencji Rady Powiatu sesja odbyła się w środę, 21 listopada.

Najpierw zdecydowano o wyborze prezydium, czyli przewodniczącego oraz dwóch zastępców przewodniczącego Rady Powiatu. O tym jak wygląda skład prezydium informowaliśmy w artykule pt. Prezydium Rady Powiatu wybrane.

Po tej części przystąpiono do wyboru starosty powiatu. Na to stanowisko zgłoszono dwóch kandydatów - Andreja Szarlipa z PiS i Piotra Majchra z PSL. W głosowaniu tajnym większość radnych poparła przedstawiciela Prawa i Sprawiedliwości. Otrzymał on 13 głosów, jego kontrkandydata poparło 9 radnych. 1 głos nie został oddany. Tym samy gospodarzem powiatu na najbliższe lata został Andrzej Szarlip.

- Współpraca dla rozwoju powiatu biłgorajskiego jest kluczowa i powinna zaistnieć wśród wybranych radnych powiatu biłgorajskiego. Osiągnięcie stawianych celów będzie możliwe jedynie przy współpracy ze wszystkimi radnymi. Z mojej strony wola współpracy jest. Budujmy wspólnie nas powiat, wtedy będzie wszystko dobrze - mówił w rozmowie z portalem bilgorajska.pl Andrzej Szarlip i zaznaczył, że do najważniejszych zadań nowych władz będzie należeć uregulowanie spraw związanych z biłgorajskim szpitalem.

- Kluczową sprawą jest kwestia szpitala, zdajemy sobie z tego sprawę, ale już idąc do wyborów przygotowywaliśmy się do bardzo trudnego wyzwania, jakim jest usprawnienie funkcjonowania tej placówki. Jest to moją osobistą ambicją, by jakość usług była na najwyższym poziomie. Szpital powinien być wizytówką powiatu - dodał Szarlip, wyjaśniając, że zgodnie z linią Prawa i Sprawiedliwości ta placówka powinna być publiczna. Podkreślił też, że jest bardzo pozytywnie nastawiony do współpracy z burmistrzami i wójtami z terenu powiatu. - Na poziomie samorządu nie powinniśmy szukać tego co nas dzieli, a tego co nas łączy, niezależnie od barw politycznych. W samorządzie nie ma miejsca na politykę, jest za to na ciężką, sumienną pracę - podsumował.

Obecny starosta zgłosił kandydata na swojego zastępcę. Zaproponował Tomasza Rogalę, również radnego PiS. Większość radnych zgodziła się na tę kandydaturę, "za" było 19 osób, przeciw zagłosowały 4 osoby.

Do obsadzenia zostały stanowiska członków zarządu. Etatowym członkiem została Beata Strzałka, z poparciem 19 radnych, pozostałe miejsca w zarządzie objęli Andrzej Łagożny oraz Jan Małysza (po 21 głosów "za"). Wszyscy są radnymi Prawa i Sprawiedliwości.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Najmłodszy radny starostą biłgorajskim, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 15728
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (8)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
formaldehyd  do John Snow   I znowu pała, rodzina z Rynku i przedwojennej Nadstawnej he,he,he..
17 grudnia 2018
brak ocen
John Snow  do formaldehyd   prędzej Ćwok , puszczański tzw biłgorajski słoik
16 grudnia 2018
brak ocen
formaldehyd  do John Snow   he,he pudło... jeszcze parę lat i będziesz mi mówił 'dziadzio z Puszczy'.
26 listopada 2018
+0
-1
John Snow  do formaldehyd   oooooooooooooo urażony , trafiłem wpis swoje zrobił:)
26 listopada 2018
+2
-2
formaldehyd  do John Snow   Dopóki nie przestaniesz mówić o ludziach ze wsi 'ćwoki' dopóty nikt nie wybierze Cię nawet do rady rodziców w szkole.
24 listopada 2018
+4
-2
John Snow   czy ktoś mi wytłumaczy dlaczego od wielu , wielu lat , starostą biłgorajskim zostaje jakiś ,cwok np z goraja ,biszczy czy w końcu ciemnogrodu , kiedy na tym stanowisku ,zasiądzie rodowity Biłgorajanin ,,,,,
24 listopada 2018
+8
-9
Mudina   Znam Andrzeja od wielu lat. Jest moim dobrym przyjacielem i człowiekiem godnym tego stanowiska. Ktoś z naszego pokolenia - młody, inteligentny, ambitny! powodzenia i jeszcze raz gratulacje:@
22 listopada 2018
+13
-12
Grzegorz z Chetyna   Marna prowokacja, oj marna :(
21 listopada 2018
+6
-25
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl