Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2017.02.02 18:03

Nowy starosta, nowa pensja

Od stycznia powiat biłgorajski ma nowego starostę. Na dzisiejszej sesji Rady Powiatu ustalono jego miesięczne wynagrodzenie, które jest o ponad 1000 zł wyższe od wynagrodzenia jego poprzednika.
Nowy starosta, nowa pensja
Nowy starosta, nowa pensja

10 stycznia Rada Powiatu wybrała nowego starostę. Został nim Kazimierz Paterak, dotychczasowy przewodniczący rady. Pisaliśmy o tym w artykule Mamy nowego starostę. Wybory były konsekwencją rezygnacji ze stanowiska dotychczasowego włodarza powiatu Mariana Tokarskiego.

Skoro jest nowy starosta należało ustalić jego miesięczne wynagrodzenie. Rada Powiatu zajęła się tym na dzisiejszej sesji, w czwartek 2 lutego. Przewodniczący rady przedstawił projekt uchwały, która zakładała ustalenie pensji na wysokości 12054 zł brutto. Kwota ta jest wyższa o ponad 1000 zł od miesięcznego wynagrodzenia jego poprzednika Mariana Tokarskiego. - Uchwała to była omawiana na posiedzeniach komisji stałych i przez nie opiniowana pozytywnie. Na składowe miesięcznego wynagrodzenia wchodzą: wynagrodzenie zasadnicze 6000 zł, dodatek funkcyjny 2100 zł, dodatek specjalny (od 20 do 40% wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego) 2754 zł, dodatek stażowy (maksymalnie 20% do wynagrodzenia zasadniczego) 1200 zł. Razem 12054 zł brutto - wyjaśniał radnym przewodniczący Piotr Majcher.

Podwyżka pensji dla nowego starosty nie spodobała się radnym opozycji, o czym poinformowali radę. - Skąd wzrost pensji dla pana starosty i to na początek jego pracy? Wzrost o ponad 1000 zł nie jest małą kwotą, gdzie na naszym terenie zarobki nie są powalające. Przypomnę, że za jego poprzednika padła propozycja podwyżki pensji dla starosty, ale Marian Tokarski odmówił jej przyjęcia. Myślę, że pan Paterak pójdzie w ślady swojego poprzednika i nie przyjmie tej podwyżki - powiedział przewodniczący Klubu Radnych PiS w Radzie Powiatu Henryk Paska.

Nowy starosta nie wypowiedział się w tej kwestii, a jedynie wstrzymał się od głosu podczas głosowania nad uchwałą dotyczącą podwyżki jego pensji. W rezultacie uchwała weszła w życie 13 głosami za, 6 przeciw i 1 wstrzymującym się.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Nowy starosta, nowa pensja, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 6835
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (33)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
37c-246
~ pielegniarka  Pielęgniarka w szpitalu z nocami zarobi całe 2 tys. A starosta 12 tys. W sejmie mocno twierdził że nie ma wpływu na pracę szpitala ani jego nadzór. Przecież to KOMPROMITACJA takie słowa. To ustawowy obowiazek powiatu i starosty !!!! Biłgorajanie muszą jeździć do innych szpitali bo tutaj strach się leczyć.
2 lutego 2017
+42
-0
PL
1b3-b93
~ Andrzej  Pogonić PSL i PO i SLD . Rosłan tez dostał podwyżkę. Oni nie maja wstydu. Paterak a co on zrobił ze takie pieniądze? Jak uważacie że trzeba ich zmienić dajcie ZA . Dość tego. Niech idą zarabiać 2 tysiące jak inni ludzie.
2 lutego 2017
+41
-2
PL
9f1-c71
~ vw  Te 1000 zł radni mogą mu dać ze swoich wypłat , ale oni dają kasę podatników to co ich obchodzi szmal publiczny , ze swoich nie płacą. A czemu tak mało ?Dajcie mu 100000 i tak ze swoich nie płacicie
2 lutego 2017
+34
-4
Ostatnio dodane komentarze
PL
904-54b
~ sdx   dobra zmiana
5 lutego 2017
+1
-1
PL
fbf-b1a
~ as  do ~ podatnik   Nie nauczyli czytania ze zrozumieniem?
5 lutego 2017
brak ocen
PL
652-02c
~ 52   Ruskie powiedzenie jest, ruki Bóg dał żeby brały .Widać PSL pasi to powiedzenie i w praktyce chętnie je stosują
4 lutego 2017
+6
-0
PL
892-a88
~ podatnik  do ~ as   I tu się mylisz, skoro Tobie to wystarczy, to siedź dalej w dresie
4 lutego 2017
brak ocen
PL
ade-2c0
~ Wyborca   Sprawdziło się w tym przypadku przysłowie-,, Po złym panie jeszcze gorszy nastanie" Tokarski to przynajmniej miał gest i zrzekł się podwyżki. Ten samorządowy darmozjad jeszcze niczym się nie wykazał, opłatków kilograma nie spożył, wstęg nie naprzycinał, skrzynki wódy z radnymi nie wypił a już załatwił sobie podwyżkę. A to dopiero początek. Jak zasmakuje w dobrobycie i darmowej forsie zagrabionej podatnikom to co kwartał będzie chciał podwyżki bo się ,,napracow"
4 lutego 2017
+13
-1
PL
7f4-286
~ marek   Ten człowiek nie jest wart takich pieniedzy!! Ludzie kto go wogóle wybrał !! był kiedyś wójtem Obszy nic tam nie zrobił!!.
4 lutego 2017
+8
-0
PL
1b3-b93
~ Observer   Albowiem bracia powiadam Wam bilet PKS-u z Osuch jest droższy niż z Biszczy. Koszty dojazdu dla nowego starosty wzrosły więc podwyżka słuszna. Powierzmy go miłosierdziu radnych. Amen!
4 lutego 2017
+3
-0
PL
2b4-7eb
~ imi   Czyli, ja rozumiem podstawowym zadaniem rady powiatu jest ustalenie pensji starosty a owego jego pobieranie. No fajnie.
A co po za tym? Ja bym chciał przeczytać co nowy starosta zamierza zmienić, a co poprawić w funkcjonowaniu powiatu. I nie chodzi o sam urząd, ale jednostki zarządzane przez urząd. Czy starosta ma wizję rozwoju regionu? Czy tylko będzie pobierał 12 tysi. Dla mnie to może zarabiać i 15 tys aby tylko efekty pracy były widoczne i co najmniej dobre.
3 lutego 2017
+5
-0
PL
89e-e39
~ laka  do ~ dziadek   Ale radnych ludzie, zgadzam się, z tymi wyborami to były niezłe jaja, gdyby PSL nie było na liście jaki jedynka, to wynik też by był inny. Jak tą partię kochają ludzie widać po wyborach do sejmu.
Czeka ją taki los jak SLD, Samoobronę, UW i tym podobne.
3 lutego 2017
+3
-0
PL
f62-4a3
~ dziadek  do ~ asdfasdf   Tyle że starostę wybierają sami radni bezradni. Chyba pora na rewolucję jak na ukrainie
3 lutego 2017
+6
-0
PL
0fb-f5c
~ Ula   Krajowe przecież poszły w górę...więc jak nam to i im ;-)tylko jakoś tak na moim pasku niby za mało w stosunku do tego co piszą w artykule...chyba porozmawiam z pracodawcą.
3 lutego 2017
+5
-0
PL
804-8dd
~ asdfasdf   Wstydu nie mają. Ale wszystko zmieni się po następnych wyborach, bo te były, że tak powiem grzecznie trochę dziwne, bo przypomnę że było prawie 18% głosów nieważnych. Ostatnia kadencja to trzeba się jeszcze nachapać.
3 lutego 2017
+8
-1
PL
13b-57d
~ PSL   PSL - pieniądze służą ludziom - tylko trzeba na to najpierw zapracować, moim zdaniem owszem tak, ale najpierw pokarzcie wyniki pracy tego pana!!!
3 lutego 2017
+6
-0
PL
99a-985
~ seba   Przecież on nie pracuje jeszcze miesiąca czasu czym się tak wykazał w pracy? - Sodoma i Gomora. Pozdrawiam.
3 lutego 2017
+9
-0
PL
d9a-181
~ qra   jak zostanie wprowadzona kara śmierci to dopiero będą się działy cuda niewidy
a strajku już więcej nie będzie
jedyną grupą społeczną która nic nie może ugrać to są robole więc kto będzie patrzył na nich
budżetówka czyli urzędnicy policja straż pożarna wojsko
mają jak pan starosta według ustawy
lekarze przedsiębiorcy mają prawo pisane pod siebie bo mają swoje lobby czyli legalnie zapłacą za przepisy dla samych siebie
nikt tego porządku świata nie będzie zmieniał bo wtedy zapanuje bałagan
jak Bush na początku lat 90 mówił właśnie o "New World Order" to właśnie wtedy się zaczęło
3 lutego 2017
+3
-0
PL
f63-af6
~ Adam   To się nuż w kieszeni sam otwiera co te pasożyty na pieniądzach ludzi się pasą ,PASOŻYTY!!!!!!!!!!!!!!
3 lutego 2017
+13
-0
PL
ab8-e97
~ ted   Tak wybraliście tak macie
3 lutego 2017
+8
-1
PL
fbf-b1a
~ as   Łojojoj rewolucja,powstanie,wyjdźmy na ulice,dzien sznura a prawda jest tak że GUNWO zrobicie oprócz krzyku w internecie i zaplusowania komentarza.Golili,golą i golić was beda a wy nawet nie piśniecie bo tak sie dzieje od 89 roku z tą tylko różnicą że teraz możecie wyjechać do szwaba zbierać buraki.
Nic sie tu nie zmieni a bedzie jeszcze gorzej,uchodźcy wu szwaba maja wieksze zasiłki niz wy tu wypłaty ale wszystko jest ok bo panstwo kosi was przy wypłatach jakies 80 procent po to miedzy innymi żeby takiemu staroscie dac 10 tysiecy wypłaty.Dopóki mata na piwo i kiełbache tyłka nie ruszyta i bedzie dalej żebrakami we własnym państwie.
3 lutego 2017
+7
-0
PL
e76-055
~ ***  do ~ Andrzej   Osobiscie znam tati dom gdzie 2 osoby utrzymuja sie za niecale 900 zl.A zoladki maja takie same.
3 lutego 2017
+4
-1
PL
1b3-b93
~ Jarosław Kaczyński  do ~ Ax   A Paska to co by zrobił jakby go wybrali na starostę? Za 3 tys pracowałby? Nie, też by brał 12 tysiaki!!!
2 lutego 2017
+8
-1
PL
6d5-83b
~ Ax   Dobrze, że jest opozycja i jeden radny Paska co głos potrafi zabrać i głowy w piasek nie chowa. Kiedy obecny Starosta Paterak zdołał się wykazać aby na podwyżkę zapracował.
2 lutego 2017
+8
-5
PL
892-a88
~ podatnik   Ludzie wyjdźmy w końcu na ulice, to Suweren powinien ustalać pensje urzędasom. Przestańmy się dawać oszukiwać. To wszystko z NASZYCH PODATKÓW, za które można kupić dziecku kosmetyki, odzież albo zabawki
2 lutego 2017
+13
-2
PL
ade-2c0
~ jan   Partia Szubrawców Ludowych tak ma. Żreć całą mordą dopóki koryto w zasięgu ryja. To są bękarty sowieckich sołdatów spłodzeni w czasie przemarszu tej dziczy przez terytorium Rzeczpospolitej. Jeszcze niczego nie dokonał, niczym się nie wykazał a podwyżka już o całe 1000 zł. To jego pretorianie dali mu podwyżkę i oczekują, że on zrobi miejsce i da etaty ich żonom, córkom i zięciom. Trzeba teraz czekać jak Paterak wyskoczy z propozycją,żeby radnym podnieść diety do 2500 zł miesięcznie. I tak radny nawet jak sesji w miesiącu nie ma i w starostwie się nie pojawia / oprócz wizyty w sprawie etatu dla żony /córki, zięcia/ to i tak dietę weźmie. Było tak, że jak radna powiatowa wyjechała do pracy do Niemiec to i tak starostwo przelewało jej dietę na konto. To jest już normalny burdel i złodziejstwo w biały dzień. Ja mam nadzieję, że pojawi się drugi Jakub Szela i zrobi z tymi powiatami porządek. Wśród mieszkańców panuje opinia, że z tymi złodziejami w białych kołnierzykach należy postępować jak z koniokradami na Dzikim Zachodzie. Kara była wymierzana natychmiastowo, potrzebny był tylko sznur i sędzia pokoju. No i trumna z nieheblowanych desek.
2 lutego 2017
+16
-0
PL
37c-246
~ pielegniarka   Pielęgniarka w szpitalu z nocami zarobi całe 2 tys. A starosta 12 tys. W sejmie mocno twierdził że nie ma wpływu na pracę szpitala ani jego nadzór. Przecież to KOMPROMITACJA takie słowa. To ustawowy obowiazek powiatu i starosty !!!! Biłgorajanie muszą jeździć do innych szpitali bo tutaj strach się leczyć.
2 lutego 2017
+42
-0
PL
d71-0bc
~ Czerepach   A jemu co na tym zdjęciu , słabo czy co? tyle wody ma nastawiali
2 lutego 2017
+9
-0
PL
f68-956
~ 2l   Może jakaś organizacja zrobi protesty pod UM , Gminą , Starostwem , przeciw takim wypłatom dla włodarzy i to za co?Za chodzenie do kościoła i stanie pod pomnikami?Taka praca .leżeli ludzie nie będą protestować to oni będą darli ile się da ,a jeszcze premie , dodatki , kierowca na posyłki, sekretarka do robienia kawy ,wycieczki na koszt podatnika. Ludzie zróbcie coś bo to się nigdy nie skończy
2 lutego 2017
+11
-1
PL
d71-0bc
~ Panie ziom   A co Pan myśli ,że białe kołnierzyki to tanie są?A wie Pan ile kosztuje np. proszek do prania itp. Starosta przecież nie może chodzić w gumiakach.
2 lutego 2017
+6
-0
PL
1b3-b93
~ Andrzej   Pogonić PSL i PO i SLD . Rosłan tez dostał podwyżkę. Oni nie maja wstydu. Paterak a co on zrobił ze takie pieniądze? Jak uważacie że trzeba ich zmienić dajcie ZA . Dość tego. Niech idą zarabiać 2 tysiące jak inni ludzie.
2 lutego 2017
+41
-2
PL
d9a-181
~ takie jest prawo jak się idzie do kogoś w gości   jak dają to trzeba brać
jeść i pić
jak dawali to mogli dać full wypas czyli 12 525 zł
może powiat nie zbankrutuje
2 lutego 2017
+6
-1
PL
86d-fb8
~ formaldehyd   Słabo mi się zrobiło..
To trochę tak jakbym wyrzucił wypłatę w błoto. Takie uczucie.
2 lutego 2017
+12
-2
PL
696-b2a
~ ziom   Pasożyty sobie podnoszą wypłaty a sprzątacza ,panie z internatu i basenu w budowlance zarabia 1500zł na rękę i od kilku lat nie było podwyżek płac a ta szkoła podlega pod starostwo. Dla darmozjadów w białych kołnierzykach są zawsze pieniądze.
2 lutego 2017
+16
-1
PL
eca-da0
~ Edek   Pasożyty z ZUSu, Sanepidu i reszta zatruwaczy normalnego życia. Na stronie poniżej można zgłaszać najgorszych pasożytów. Lista będzie podana w mediach. Teraz czas zacząć telepać portkami pasożyty(urzędnicy) Biłgorajskie. http://www.niepokonani2012.pl/?page_id=53
2 lutego 2017
+6
-2
PL
9f1-c71
~ vw   Te 1000 zł radni mogą mu dać ze swoich wypłat , ale oni dają kasę podatników to co ich obchodzi szmal publiczny , ze swoich nie płacą. A czemu tak mało ?Dajcie mu 100000 i tak ze swoich nie płacicie
2 lutego 2017
+34
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w poniedziałek, godzina 14:43 Józefów
Nie żyje zastępca burmistrza Józefowa Ryszard Ostasz
W niedzielę 13 września zmarł Ryszard Ostasz, zastępca burmistrza Józefowa. Pogrzeb odbędzie się we wtorek, 15 września.
dzisiaj, 16:51 Biłgoraj
Maraton MTB w Biłgoraju
dzisiaj, 10:53 Lubelszczyzna
Najnowsze dane dot. zakażeń SARS-CoV-2
6 września 2020 Biłgoraj
Rowerzyści pojadą pod prąd
Dobiegł końca remont ulic Sienkiewicza, Skłodowskiej - Curie i Piaskowej. Wraz z końcem prac zmieniła się organizacja ruchu na ulicy Sienkiewicza. Odtąd kierowcy pojadą w stronę Piaskowej. Nie dotyczy to jednak rowerzystów, ponieważ w tym miejscu powstał pierwszy w regionie kontrapas rowerowy.
dzisiaj, 17:53 Biłgoraj
Wyścigi modeli RC
dzisiaj, 15:35 Biłgoraj
Biłgorajanie promują zrównoważony transport
w piątek, godzina 09:30 Biłgoraj
Alarm bombowy w Starostwie. Ewakuowano ponad 100 osób [AKTUALIZACJA]
Dziś rano (piątek, 18 września) pracownica Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odebrała maila z informacją o podłożeniu w budynku niebezpiecznego ładunku. Natychmiast została podjęta decyzja o ewakuacji pracowników. Obecnie trwa akcja policji i straży pożarnej.
w sobotę, godzina 11:19 Powiat
122 nowe zakażenia SARS-CoV-2, zmarł 46-latek z infekcją COVID-19
w piątek, godzina 08:26 Biłgoraj
Kuba Nizio nagrał debiutancki singiel
w sobotę, godzina 10:04 Biłgoraj
Nowy termin zakończenia rewitalizacji Placu Wolności
Trwają prace przy przebudowie Placu Wolności i budynku Urzędu Miasta w Biłgoraju. Zadanie miało być gotowe do końca września. Już wiadomo, że terminu nie uda się dotrzymać. Została wyznaczona nowa data zakończenia prac.
dzisiaj, 08:41 Biłgoraj
Trwa nabór do GF "Pokolenia"
w piątek, godzina 10:55 Lubelszczyzna
Wzrost liczby zakażeń. Zmarła 60-letnia pacjentka
11 września 2020 Biłgoraj
Projektant ratusza o rewitalizacji Placu Wolności: "Kosztowne i niepotrzebne błędy"
Dobiega końca rewitalizacja Placu Wolności i przebudowa Urzędu Miasta w Biłgoraju. Już można zobaczyć jaki będzie efekt prac, co nie spodobało się projektantowi ratusza. Antoni Herman postanowił przedstawić swoje zastrzeżenia. Są Państwo ciekawi jakie wytknął błędy?
w sobotę, godzina 08:25 Goraj
W Goraju stanął krzyż pandemiczny
13 września 2020 Biłgoraj
Wrześniowa garażówka
w czwartek, godzina 14:59 Biłgoraj
"Cel był jeden - zniszczyć polski naród"
W czwartkowe przedpołudnie, 17 września, w Biłgoraju zorganizowane zostały uroczystości rocznicowe, mające na celu przypomnienie tragicznej historii sprzed 81 lat. Tego dnia Armia Czerwona wkroczyła do Polski. -Trzeba było wielu poświęceń, przelanej krwi, wielu dramatów rodzinnych, ale ten cel zniszczenia narodu nigdy nie został osiągnięty. Polska nigdy nie została zniszczona - mówił starosta Andrzej Szarlip.
w poniedziałek, godzina 12:01 Biłgoraj
Wyglądało groźnie
w czwartek, godzina 08:40 Obsza
Będzie lepsza droga wojewódzka
w środę, godzina 17:16 Biłgoraj
Śmieci znów będą droższe? Podatki pójdą w górę?
Podczas wrześniowej sesji Rady Miasta Biłgoraja dyskutowano nad zmianami w tegorocznym budżecie oraz zmianami w wieloletniej prognozie finansowej. Okazało się, że jest konieczność przesunięcia środków na gospodarkę komunalną, a dokładnie odbiór odpadów. Jak mówił radny Jan Skrok system powinien sam się finansować, należy zatem podjąć dyskusję o podniesieniu opłat za odbiór odpadów.
w sobotę, godzina 07:40 Biłgoraj
Posprzątajmy razem [NOWE ZDJĘCIA]
we wtorek, godzina 10:01 Biłgoraj
Awaria kanalizacji i odwołane lekcje [AKTUALIZACJA]
13 września 2020 Powiat
Powiatowe święto chleba
Żniwa zakończone, czas podziękować Bogu za obfity plon. W niedzielne przedpołudnie, 13 września, władze powiatu biłgorajskiego zorganizowały uroczystości dożynkowe. Ze względu na sytuację epidemiologiczną miały one znacznie skromniejszy charakter niż w ubiegłych latach.
w piątek, godzina 10:41 Biłgoraj
Trwa akcja #sadziMY
w środę, godzina 10:51 Lubelszczyzna
Ponad 40 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wśród nich mieszkańcy powiatu
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl