Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualno?ć    Dodaj galerię    Zgło? temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2018.04.25 12:44 | aktualizacja: 2018.04.25 14:32

Kolejny raz rozmawiali o szpitalu

W środę 25 kwietnia odbyła się sesja Rady Powiatu. Głównym punktem obrad była dyskusja na temat sytuacji biłgorajskiego szpitala. W obradach uczestniczyli m.in. dyrektor lubelskiego NFZ i syndyk masy upadłości spółki Arion Szpitale.
Kolejny raz rozmawiali o szpitalu
Kolejny raz rozmawiali o szpitalu

Od kilku miesięcy sytuacja biłgorajskiego szpitala jest coraz bardziej niepokojąca. W połowie marca Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku IX Wydziału dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych po rozpoznaniu sprawy z wniosku Piotra Rucińskiego o ogłoszenie upadłości Arion Szpitale postanowił ogłosić upadłość spółki, organu prowadzącego biłgorajski szpital. Informowaliśmy o tym w artykule: Ogłoszono upadłość spółki Arion Szpitale

Nad majątkiem spółki Arion Szpitale pieczę sprawuje syndyk masy upadłości. Został nim Leszek Jarosz, który był obecny na środowej sesji. Przewodniczący Rady Powiatu Piotr Majcher poprosił go o przedstawienie m.in. bieżącej sytuacji szpitala, w jaki sposób wpływa ona na zabezpieczenie opieki medycznej w naszym powiecie i ewentualnej cesji kontraktu z NFZ na powołany przez powiat SP ZOZ. Jak podkreślał syndyk, jego działalność musi być zachowawcza. Do momentu uprawomocnienia się wyroku sądu w sprawie upadłości firmy nie może on podejmować "nieodwracalnych decyzji", a jego rola, wyznaczona przez przepisy prawne, sprowadza się głównie do zaspokojenia roszczeń właścicieli. Oczywiście cały czas prowadzona jest bieżąca działalność placówki i realizowany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Rozpocznie się też remont bloku operacyjnego, aby spełnić wymagania sanitarne. Trwają także inne prace np. inwentaryzacja majątku. Praca syndyka trwa już 6 tygodni, jednak, jak podkreślał syndyk Leszek Jarosz, jeszcze za wcześnie, by uzyskać pełny obraz realnych kosztów oraz wykonać całą inwentaryzację majątku. Syndyk poinformował zebranych o poczynionych krokach prawnych, min. złożeniu doniesieniu o możliwości popełnienia przestępstwa do prokuratury oraz poinformowaniu wojewody i ministra zdrowia o sytuacji w biłgorajskim szpitalu.

Głos zabrał także dyrektor lubelskiego oddziału NFZ Karol Tarkowski, który zapewnił zebranych, że zna sytuację w biłgorajskim szpitalu, nie tylko ze strony zawodowej, ale i z osobistych, niestety złych doświadczeń. Odniósł się do możliwości cesji kontraktu na inny podmiot (SP ZOZ powołany przez powiat), podkreślając, że zgodnie z interpretacją ministerstwa zdrowia nowy podmiot musi zapewnić realizacje świadczeń na dobrym poziomie. Teoretycznie, przy braku konkurencji w realizacji świadczeń szpitalnych, SP ZOZ mógłby otrzymać kontrakt bez konkursu, ale już przy świadczeniach ambulatoryjnych o kontrakt mogą do konkursu stanąć inne podmioty. Dyrektor Tarkowski nawiązał do umowy ze spółką Arion, zarzucając wcześniejszym władzom powiatu brak możliwości kontroli poczynań spółki Arion właśnie przez złą umowę. Ponadto wyraził zdziwienie, że Rada Powiatu mogła powierzyć szpital nowej spółce, której kapitał zakładowy wynosił 100 tys. zł. Do czasów przekazania szpitala spółce odniósł się radny Marian Tokarski, zasiadający wówczas w zarządzie powiatu, twierdząc, że było to wówczas najlepsze wyjście.

Na zakończenie dwugodzinnej dyskusji o szpitalu poseł Piotr Olszówka stwierdził, że spotkanie na forum rady powinno nastąpić po spotkaniach w gronie władz powiatu, NFZ, syndyka, po wypracowaniu rozwiązań. Starosta Kazimierz Paterak zaznaczał, że prowadzone były rozmowy, a on widzi rozwiązanie w obustronnym rozwiązaniu umowy i bezzwłocznym przejęciem szpitala przez SP ZOZ. Syndyk jest sceptycznie nastawiony do tego rozwiązania, gdyż może to spowodować dłuższą przerwę w funkcjonowaniu szpitala. Temat powołania przez powiat SP ZOZ padł już w grudniu. Wtedy to Rada na wniosek starosty podjęła uchwałę o utworzeniu SP ZOZ. Informowaliśmy o tym w artykule: SP ZOZ - na wszelki wypadek Jednak na pytania posła Olszówki, kiedy SP ZOZ zacznie faktycznie funkcjonować i dlaczego przez tyle miesięcy sprawa nie nabrała tempa, starosta stwierdził, że były problemy ze znalezieniem odpowiednich osób, a wszelkie procedury, terminy administracyjne etc. potrwają jeszcze około trzech miesięcy.

RED.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Kolejny raz rozmawiali o szpitalu, 0 out of 5 based on 0 ratings
RED. dodany
 
Odsłon: 4453
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (16)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
c03-6ae
~ Oni zawinili - teraz szykują się do wyborów samorządowych aby zając stanowiska... dla dobra swoich rodzin i bliskich  ~ W czerwcu 2010 podpisano umowę dzierżawy szpiata dla Arion Skład Rady Powiatu III kadencji 2006-2010
Bełżek Aleksander - działacz SLD marzący o kolejnych stanowiskach
Borowiec Józef - "niemowa" na sesjach
Borowiec Łukasz - przestępca atakujący posłów i działaczy na polecenie Agaty
Czarny Józef - szkoda się wypowiadać ...
Doliński Krzysztof - dziwne ...
Flor Paweł - uciekła ...
Iskra Antoni - wierny dla lewych i psl
Jabłoński Ryszard - działacz tylko po co ...
Kucharczuk Marian - chyba sumienie go gryzie ... jak ma sumienie
Kurzyna Marian - wszystko zrobi aby być i trwać ... na stanowiskach
Lachowicz Marian - szkoda gadać i pisać ...
Niespodziewański Stanisław - wierny Schodzińskiemu wchodząc w układ z PSL
Nieścior Wiesław - miły i pracowity ... nie potrzebnie w polityce
Onyszkiewicz Marek - Świeć Panie nad jego ...
Papierz Ryszard - szkoda, że to zrobiłeś Rysiu
Piskorski Jarosław - Odpowiedzialny do końca ... ale on o tym nie pamięta
Pluskwa Józef - szkoda, pisać ...
Popik Zbigniew - i po co ...
Różański Janusz - coś ty narobił ...
Schodziński Stanisław - zawsze ukłony za 30 skarbników ... pojdzie w uklady sprzedając się z prawicy dla lewicy ... ZAWSZE I WSZĘDZIE ...
Tokarski Marian - przecież on temu nie winien???? Zasłużony i wierny towarzysz dla powiatu ...
Wolanin Dariusz - Kara-TE ... W polityce po co ... na co ...
Woźnica Zofia - biznes to jest najważniejsze ... wierni samemu sobie
25 kwietnia 2018
+39
-0
f79-492
~ szpital  No całkiem jcyrk. Nikt nie jest winien. Ani Tokarski, ani radni, ani nawet majcher, który nóżkami przebiera żeby wskoczyć na stołek dyrektora. Zapomniał już, że kiedyś nim był ? I do czego doprowadziły rządy takich asów ?? Teraz się obudził i pyta o kondycję szpitala, a co robił przez całą kadencję ? Wybory idą, trzeba ratować stołeczek ??
Pielęgniarki tyrają za grosze, mieszkańcy boją się tam leczyć, a winnego nie ma ? Nie wiecie gdzie jest kasa ? Klinika Ewa w Warszawie, wybudowana z zysków naszego szpitala. Pozdrawiamy także ***** które przez chwilę sądziły że coś znaczą, bo dawały kurduplowi i reszcie. Niedługo powiatowy urząd pracy Was przyjmie :)))
25 kwietnia 2018
+24
-0
220-fc1
~ Pracownicy Arion Szpitale sp z o.o.  Może prezes NFZ wyjaśni co się stało z pieniędzmi na pensje dla pracowników Arion Szpitale , pracownicy pracujący na umowach zlecenie i kontraktach nie mają wypłaty za kilka miesięcy ,dla większości jet to jedyne źródło utrzymania .Narodowy Fundusz Zdrowia płaci co miesiąc na leczenie i pensje , więc Gdzie są nasze pensje .
25 kwietnia 2018
+20
-0
Ostatnio dodane komentarze
821-bdb
~ ~ Pracownicy Arion Szpitale sp z o.o.   Może prezes NFZ wyjaśni co się stało z pieniędzmi na pensje dla pracowników Arion Szpitale , pracownicy pracujący na umowach zlecenie i kontraktach nie mają wypłaty za kilka miesięcy ,dla większości jet to jedyne źródło utrzymania .Narodowy Fundusz Zdrowia płaci co miesiąc na leczenie i pensje , więc Gdzie są nasze pensje .
27 kwietnia 2018
+8
-0
ad2-e98
~ katastrofalnie   oddali szpital w dzierżawę i mieli leciutko - prawda panie Tokarski,sielanka przez okres jak pan był starostą,imprezy ,fety,wstęgi przecinane ,imprezy ,przyjęcia,studniówki,rozdawnictwo wydawnictw,torebek,żyć nie umierać,tak ci wyszło ,że teraz powiat zmuszony jest do zakupu tego szpitala w przetargu publicznym,ale pokazałeś klasę w rządzeniu,a ile ludzi cierpiało przez to, a ilu nie żyje?
27 kwietnia 2018
+9
-0
dbb-c38
~ katastrofa   tak tokarski załatwił szpital,że nowiutki wybudowany i sprzet nowoczesny wyposażony oddali w ręce obce ze 100 tysiacami zł kapitału spółki a oddane mienie kilkaset milionów, umowa jednostronna,sprazęt wywozili i tworzyli nowy podmiot ewa klinic ,zostawili ruinę i zgliszcza,tokarskiemu żona utorowałą ścieżkę bycia bezstresowym starostą , bo szpital go nie obchodził,tokarski dostał wysoką odprawę i wysoką emeryturę i ma czelność sie jeszcze odzywać,bo pozostali co podpisali dzierżawę milczą ze wstydu,w końcu wywieżli go na taczce z kwadratowym kółkiem,a giena dlaczego nie przychodzi na sesje?
26 kwietnia 2018
+11
-1
624-223
~ podatnik   Oczywiście nikt nie jest winien bo nikt nie wiedział o wyłudzeniach lekarzy ,o wydawaniu praw jazdy za kasę ,o bezprawnych zmianach granic ewidencyjnych przez geodetów w powiecie i gigantycznej kasie zapewnionej na najbliższe lata . O arogancji niektórych urzędników dla których petent jest jak wrzód na d.....bo coś chce. Brać pieniądze i nic nie robić .
25 kwietnia 2018
+10
-1
ba1-eb0
~ J63   szef NFOZ mówi o 100 000 zł, ARION jak przyszedł miał kapitał 5000 zł.
25 kwietnia 2018
+6
-0
f79-492
~ szpital   No całkiem jcyrk. Nikt nie jest winien. Ani Tokarski, ani radni, ani nawet majcher, który nóżkami przebiera żeby wskoczyć na stołek dyrektora. Zapomniał już, że kiedyś nim był ? I do czego doprowadziły rządy takich asów ?? Teraz się obudził i pyta o kondycję szpitala, a co robił przez całą kadencję ? Wybory idą, trzeba ratować stołeczek ??
Pielęgniarki tyrają za grosze, mieszkańcy boją się tam leczyć, a winnego nie ma ? Nie wiecie gdzie jest kasa ? Klinika Ewa w Warszawie, wybudowana z zysków naszego szpitala. Pozdrawiamy także ***** które przez chwilę sądziły że coś znaczą, bo dawały kurduplowi i reszcie. Niedługo powiatowy urząd pracy Was przyjmie :)))
25 kwietnia 2018
+24
-0
44a-515
~ jjj   nie rozumie o jakim przetargu mowi syndyk,mamy odkupic nasz szpital ktory jest w dzierzawie.Istne panstwo w panstwie.
25 kwietnia 2018
+8
-0
7f4-e2f
~ podatnik   Zróbcie porządek , pytanie ile będzie co miesiąc inkasował syndyk . A pracownicy szpitala zaległe wypłaty mogą sobie darować ,bo według prawa są ostatni na liście . Winnych należy pociągnąć do odpowiedzialności ,a wniosek złożyć z daleka od miejscowej prokuratury.
25 kwietnia 2018
+14
-0
e15-f79
~ J56   Ze wszystkich tutaj wymienionych radnych, tylko radni SLD i PO byli przeciwni przekazaniu szpitala obecnej spółce. Teraz nie zrównujcie ich z radnymi PiS , PSL i LPR bo jest to obrzydliwe. Nie starajcie się wybielać PiSu.
25 kwietnia 2018
+11
-7
d0f-2eb
~ Lancz Dyrektora   Czy to nie publiczne paluszki spożywa Sz.P. dyr. Kwiatkowski ?
25 kwietnia 2018
+8
-0
c03-6ae
~ Oni zawinili - teraz szykują się do wyborów samorządowych aby zając stanowiska... dla dobra swoich rodzin i bliskich   ~ W czerwcu 2010 podpisano umowę dzierżawy szpiata dla Arion Skład Rady Powiatu III kadencji 2006-2010
Bełżek Aleksander - działacz SLD marzący o kolejnych stanowiskach
Borowiec Józef - "niemowa" na sesjach
Borowiec Łukasz - przestępca atakujący posłów i działaczy na polecenie Agaty
Czarny Józef - szkoda się wypowiadać ...
Doliński Krzysztof - dziwne ...
Flor Paweł - uciekła ...
Iskra Antoni - wierny dla lewych i psl
Jabłoński Ryszard - działacz tylko po co ...
Kucharczuk Marian - chyba sumienie go gryzie ... jak ma sumienie
Kurzyna Marian - wszystko zrobi aby być i trwać ... na stanowiskach
Lachowicz Marian - szkoda gadać i pisać ...
Niespodziewański Stanisław - wierny Schodzińskiemu wchodząc w układ z PSL
Nieścior Wiesław - miły i pracowity ... nie potrzebnie w polityce
Onyszkiewicz Marek - Świeć Panie nad jego ...
Papierz Ryszard - szkoda, że to zrobiłeś Rysiu
Piskorski Jarosław - Odpowiedzialny do końca ... ale on o tym nie pamięta
Pluskwa Józef - szkoda, pisać ...
Popik Zbigniew - i po co ...
Różański Janusz - coś ty narobił ...
Schodziński Stanisław - zawsze ukłony za 30 skarbników ... pojdzie w uklady sprzedając się z prawicy dla lewicy ... ZAWSZE I WSZĘDZIE ...
Tokarski Marian - przecież on temu nie winien???? Zasłużony i wierny towarzysz dla powiatu ...
Wolanin Dariusz - Kara-TE ... W polityce po co ... na co ...
Woźnica Zofia - biznes to jest najważniejsze ... wierni samemu sobie
25 kwietnia 2018
+39
-0
1ac-60c
~ Czy zarząd Powiatu powinien odpowiadać za złą umowe ?   Dyrektor Tarkowski nawiązał do umowy ze spółką Arion, zarzucając wcześniejszym władzom powiatu brak możliwości kontroli poczynań spółki Arion właśnie przez złą umowę. Ponadto wyraził zdziwienie, że Rada Powiatu mogła powierzyć szpital nowej spółce, której kapitał zakładowy wynosił 100 tys. zł.
25 kwietnia 2018
+15
-2
220-fc1
~ Brawo Syndyk - w końcu jeden odważny   Syndyk poinformował zebranych o poczynionych krokach prawnych, min. złożeniu doniesieniu o możliwości popełnienia przestępstwa do prokuratury oraz poinformowaniu wojewody i ministra zdrowia o sytuacji w biłgorajskim szpitalu.
25 kwietnia 2018
+15
-0
220-fc1
~ Pracownicy Arion Szpitale sp z o.o.   Może prezes NFZ wyjaśni co się stało z pieniędzmi na pensje dla pracowników Arion Szpitale , pracownicy pracujący na umowach zlecenie i kontraktach nie mają wypłaty za kilka miesięcy ,dla większości jet to jedyne źródło utrzymania .Narodowy Fundusz Zdrowia płaci co miesiąc na leczenie i pensje , więc Gdzie są nasze pensje .
25 kwietnia 2018
+20
-0
ec3-b00
~ Adela.K.   A co T ma mówić, że popełnili błąd, ale ludzie ich rozliczą, wybory już na jesieni.
25 kwietnia 2018
+20
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
11 sierpnia 2022 Lubelszczyzna
Przybyło milionerów w województwie lubelskim. Ilu rozliczyło się w Biłgoraju?
W ciągu roku w województwie lubelskim przybyło 165 milionerów. W zeznaniach podatkowych za 2020 rok, dochód powyżej miliona złotych zadeklarowało 1190 osób, a za 2021 rok już 1355 osób. Najwięcej milionerów rozliczyło się Pierwszym Urzędzie Skarbowym w Lublinie (305 osób), najmniej w urzędach skarbowych we Włodawie i Hrubieszowie (po 11 osób). A jak to wygląda w Biłgoraju?
dzisiaj, 10:08 Biłgoraj
Dzięki czujności mieszkańca, nietrzeźwy kierowca stanie przed sądem
w czwartek, godzina 13:51 Wólka Abramowska
Dachowanie na trasie 835. Droga jest przejezdna
11 sierpnia 2022 Biłgoraj
Jerzy Buczko zostaje na stanowisku dyrektora RCEZ
Obecny dyrektor Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju jeszcze przez co najmniej rok będzie zarządzał tą placówką. W środę 10 sierpnia taką decyzję podjął jednogłośnie Zarząd Powiatu, obradujący w pełnym - pięcioosobowym - składzie.
dzisiaj, 08:47 Lubelszczyzna
Jeszcze w tym roku przetarg na przebudowę DK74
w czwartek, godzina 07:57 Biłgoraj
Zakończono poszukiwania zaginionego mężczyzny
8 sierpnia 2022 Biłgoraj
Uciekł z miejsca zdarzenia. Już został doprowadzony do prokuratury
Do tragicznego wypadku doszło w nocy z piątku na sobotę w Luchowie Górnym. Kierujący mercedesem najechał na leżącego na jezdni 36-latka. 23-letni kierujący w niedzielę został doprowadzony do prokuratury. Postawiono mu zarzut nieudzielenia pomocy.
dzisiaj, 08:04 Księżpol
Mieszkańcy pokazali serce
dzisiaj, 08:48 Gmina Biłgoraj
Wkrótce ruszą zebrania wiejskie
10 sierpnia 2022 Powiat
Ranking zamożności samorządów. Najlepsze od lat miejsce Biłgoraja, spektakularny spadek Biszczy
Zamożność samorządów mierzona dochodem na osobę jest podstawowym wskaźnikiem, na podstawie którego każdego roku przygotowywany jest ranking gmin, powiatów i województw. To daje obraz, w których regionach żyje się lepiej. Gminy z terenu powiatu biłgorajskiego radzą sobie różnie. Jedna z nich zaliczyła spektakularny spadek, bo aż o prawie 500 miejsc. Najlepsze miejsce od lat zajęło miasto Biłgoraj.
dzisiaj, 07:20 Biłgoraj
Do niedzieli będzie jak w piekle
w niedzielę, godzina 16:02 Biłgoraj
Pchli targ w Biłgoraju
12 sierpnia 2022 Biłgoraj
6. Charytatywny Bieg PKO zawita do Biłgoraja
W drugiej połowie sierpnia ruszają zapisy do 6. PKO Biegu Charytatywnego. W tym roku jedną z 12 lokalizacji będzie Biłgoraj. Kiedy odbędzie się bieg?
w czwartek, godzina 10:01 Biłgoraj
Oszuści wykorzystali spoofing, by okraść 43-latkę
w niedzielę, godzina 14:55 Biłgoraj
Moto Piknik Rodzinny, czyli pożegnanie starego autodromu
w środę, godzina 20:56 Biłgoraj
Mini Łazienki w Biłgoraju?
W środowe popołudnie 17 sierpnia odbyły się spotkania konsultacyjne władz miasta i projektantów z mieszkańcami dwóch biłgorajskich osiedli Różnówka i Rapy. Dotyczyły planu rewitalizacji tych terenów. Jakie padały pomysły?
w poniedziałek, godzina 11:38 Biłgoraj
Piorun uderzył budynek biłgorajskiej straży
10 sierpnia 2022 Biłgoraj
Wysyp gwiazd w Biłgoraju
we wtorek, godzina 10:05 Biłgoraj
Wniosek o zmianę organizacji ruchu
Radni Rady Miasta Biłgoraja złożyli dwie interpelacje dotyczące zmian w organizacji ruchu na ulicach leżących na terenie miasta. Chodzi o aleję 400-lecia oraz ul. Różówka Stawy. Co ma się zmienić?
w środę, godzina 07:42 Biłgoraj
Kwesta podczas Festiwalu Kultur. Ile udało się zebrać?
we wtorek, godzina 08:21 Biłgoraj
Niebezpieczny tydzień
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl