Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2017.12.21 17:01

SP ZOZ - na wszelki wypadek

Podczas przedświątecznej sesji Rady Powiatu podjęta została uchwała w sprawie utworzenia Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju. Za przyjęciem tego rozwiązania głosowało 21 radnych, jeden wstrzymał się od głosu. Uchwała jest efektem zawirowań prawnych i możliwości ogłoszenie upadłości prowadzącej placówkę spółki Arion Szpitale.
SP ZOZ - na wszelki wypadek
SP ZOZ - na wszelki wypadek

W czwartek 21 grudnia temat utworzenia SP ZOZ został pojęty podczas obrad Rady Powiatu i od razu wzbudził duże kontrowersje u części radnych. Najwięcej wątpliwości miał radny Marian Tokarski, który przedstawił szereg pytań. Poruszył m.in. kwestie innych możliwości wyjścia z sytuacji, jak utworzenie spółki pracowniczej. Pytał czy kwestia utworzenia SP ZOZ została poprzedzona odpowiednimi analizami i rozmowami z przedstawicielami załogi, NFZ czy urzędnikami wojewody. Pytał także jak prowadzenie ZOZ wpłynie na finanse samorządu i co będzie z uzyskaniem kontraktu z NFZ. Swoje wątpliwości zgłosili także radna Beata Strzałka i radny Henryk Paska.

Wątpliwości te, przynajmniej częściowo, próbował rozwiać starosta Kazimierz Paterak. Podkreślał, że faktycznie nikt nie wie jaka jest sytuacja w spółce Arion i "scenariusz" utworzenia przez powiat SP ZOZ jest krokiem na wypadek ogłoszenia upadłości spółki. - Chcemy przygotować się na najgorsze. Mam nadzieję, że do ogłoszenia upadłości spółki Arion nie dojdzie, ale podjecie dzisiejszej uchwały sprawi, że w takim przypadku będziemy o krok dalej. Uchwała nie zamyka drogi do innych rozwiązań - zaznaczał starosta Kazimierz Paterak dodając, że podjęcie uchwały nie wiąże się z większymi zobowiązaniami finansowymi. Jednak chodzi o czas i w razie ogłoszenia upadłości spółki gotowa struktura SP ZOZ pozwoli od razu wystąpić do NFZ o ogłoszenie konkursu na nowy kontrakt.

Podczas głosowania nad uchwałą 21 radnych głosowało za, nikt nie zagłosował przeciwko uchwale, radny Marian Tokarski wstrzymał się od głosu.

Od 2010 roku szpital w Biłgoraju dzierżawiony jest spółce Arion, która do tej pory prowadzi placówkę. Przypomnijmy, że decyzja o likwidacji SP ZOZ i przekazaniu szpitala na 25 lat prywatnej firmie, wynikała z wieloletniej, trudnej sytuacji finansowej szpitala. Po siedmiu latach władze powiatu chcą powrócić do wcześniejszej formy funkcjonowania firmy.

Przypomnijmy, że Portal bilgorajska.pl jako pierwszy poinformował o trudnej sytuacji spółki Arion w artykule: Wniosek o upadłość spółki Arion Szpitale Na początku grudnia do Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku IX Wydziału dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych wpłynął wniosek o ogłoszenie upadłości Arion Szpitale Sp. z o.o. Wniosek złożył członek zarządu spółki Piotr Ruciński. W tej sprawie nie wpłynęło żadne oficjalne pismo ani do starostwa, ani do władz szpitala. Po kilku dniach władze spółki Arion odcięły się od tego wniosku, wskazując w swoim oświadczeniu, że Piotr Ruciński został odwołany ze swojego stanowiska i w "celach odwetowych" działa przeciwko spółce. Oświadczenie zarządu opublikowaliśmy w artykule: Oświadczenie zarządu spółki Arion

Jednak sąd rozpatrzył wniosek pozytywnie i zdecydował o dokonaniu zabezpieczenia majątku dłużnika Arion Szpitale sp z o. o. poprzez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego. Informowaliśmy Państwa o tym w artykule: Tymczasowy nadzorca sądowy w szpitalu

Sytuacja w spółce Arion jest coraz bardziej napięta. Władze powiatu nie chcą czekać do ostatniej chwili na rozwój wypadków i zdecydowały, że dla zapewnienia ciągłości funkcjonowania szpitala, konieczne będzie wprowadzenie zmian. Zarząd powiatu podjął decyzję o przedstawieniu na sesji uchwały powołania Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju. O tych planach pisaliśmy w artykule Szpital wraca do powiatu? Powstanie SP ZOZ?

RED.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
SP ZOZ - na wszelki wypadek, 0 out of 5 based on 0 ratings
RED. dodany
 
Odsłon: 5275
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (10)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
e33-2f8
~ Levy  Polskie Stronnictwo Ludowe jest jedną z największych partii w naszym kraju i jedyną """Part Szubrawców Ludowych""". Ideologicznie ugrupowanie opiera się na postulatach pomocy rodzinom = rodzina na Swoim czyli zajmujemy wszystkie stanowiska od A do Z). Symbolem PSL jest charakterystyczna zielona koniczyna z wpisanym w nią skrótem od pełnej nazwy partii. Odwracając koniczynkę zawsze będzie |czerwona|. Zasadą PSL jest pomoganie strukturom stawiając ich na stanowiska w ZUS, KRUS, szkołach, Urzędach i Starostwach.
Kto jest w PSL i przysięga na koniczynkę dostaje PRACĘ.
Piotr O. prosił o pracę zanim został posłem i teraz "wszystkich ma gdzieś". Znając Sztandarowego działacza PSL Lewandowskiego - nie mylić z Piłkarzem Lewandowskim "NABYŁ PRAWO JAZDY" KOSZT: "650zł bez egzaminu ..."
21 grudnia 2017
+17
-0
Ostatnio dodane komentarze
6ca-bf4
~ nie jest dobrze   Panowie z powiatu nie bądżcie ,,cienkimi bolkami,, ci trzej wspólnicy , co są w Arion szpitale mają około 10 spółek z o.o. i sami są w jeszcze kilkunastu innych,np;arion szpitale to główny produkt tych wilków , a wielu pracowników szpitala ma umowy np. z arion med,nie jest w stanie nikt z zewnątrz przewidzieć przebiegu zdarzeń,tylko kto znalazł i po co było oddawać taki piękny szpital w takie brutalne ręce,członkowie zarządu i panie ,, mocno zasłużony,, ,,czy honorowy,, Tokarski główny wodzu,, z tym szpitalem - połóżcie się na tydzień w tym grajdole i się przekonacie jak jest się chorym co dostaniecie a ile musicie dać swojego,, pora najwyższa opamiętajcie się,po wyjściu z tego pseudo szpitala nawet karty pobytu w nim nie wystawiają , bo sam się o tym przekonałam a byłam w czerwcu tego roku i karty nie otrzymałam,fatalnie chorym być z tymi spółkami,co tylko kasa,kasa i kasa.
22 grudnia 2017
+2
-0
056-564
~ ciekawy   Na wszelki wypadek to ksiądz jajka nosi:)
22 grudnia 2017
+3
-0
830-ba7
~ wrrrrrr  do ~ wolf666   partia darmozjadow
22 grudnia 2017
brak ocen
830-ba7
~ wolf666   PSL =Popieraj Swojego Lumpa
22 grudnia 2017
+1
-0
c14-8b3
~ maryjan   a tokarski jaki dumny na tym zdjęciu,z czego ta duma wynika , z mądrości czy może bardziej z próżności,wielu mawia o nim bardziej inaczej , zresztą klasę pokazał , aż taczka poszła w ruch i się skończyło i gienka nie pomogła, sam był przyczynkiem a teraz filozofuje.
22 grudnia 2017
+3
-0
7ed-525
~ mieszkaniec   Ciekawe co w tej sprawie ma do powiedzenia radny Józef Borowiec... :)
22 grudnia 2017
brak ocen
ce5-68c
~ poczytaj   Panie starosto ,panie zarządzie , czy wiesz,-cie ,że Arion szpitale , że arion -med , że arion farma,że arion clinik, że arion finanse, że arion ewa clinik,i kilka innych oraz ,że trzej wspólnicy z ario szpitala są w kilkunastu innych spółkach każdy z nich oddzielnie,gorzej dzierżawcy wybrać nie mogliście,a Tokarski podaje w wątpliwość , czyżby szkoda mu było tych arionów?
22 grudnia 2017
+3
-0
e88-2cb
~ Andi   Co za żenada! Zgraja postarzałych mędrców.
21 grudnia 2017
+11
-0
c1f-d19
~ Normalny   Na wszelki wypadek..., to się księdza zaprasza.
21 grudnia 2017
+7
-0
e33-2f8
~ Levy   Polskie Stronnictwo Ludowe jest jedną z największych partii w naszym kraju i jedyną """Part Szubrawców Ludowych""". Ideologicznie ugrupowanie opiera się na postulatach pomocy rodzinom = rodzina na Swoim czyli zajmujemy wszystkie stanowiska od A do Z). Symbolem PSL jest charakterystyczna zielona koniczyna z wpisanym w nią skrótem od pełnej nazwy partii. Odwracając koniczynkę zawsze będzie |czerwona|. Zasadą PSL jest pomoganie strukturom stawiając ich na stanowiska w ZUS, KRUS, szkołach, Urzędach i Starostwach.
Kto jest w PSL i przysięga na koniczynkę dostaje PRACĘ.
Piotr O. prosił o pracę zanim został posłem i teraz "wszystkich ma gdzieś". Znając Sztandarowego działacza PSL Lewandowskiego - nie mylić z Piłkarzem Lewandowskim "NABYŁ PRAWO JAZDY" KOSZT: "650zł bez egzaminu ..."
21 grudnia 2017
+17
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA
we wtorek, godzina 10:15 Biłgoraj
Były poseł skazany. Wyrok usłyszał też inspektor w wydziale komunikacji
Jest nieprawomocny wyrok sądu w sprawie byłego posła Piotra O. Za kupienie za łapówkę prawa jazdy został skazany na 1 rok i 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata, ma też zapłacić grzywnę. Ukarany został też inspektor Starostwa Powiatowego Krzysztof L.
we wtorek, godzina 11:47 Biłgoraj
Oświadczenie burmistrza po obchodach rocznicy Powstania Warszawskiego
w środę, godzina 20:23 Biłgoraj
Piknik z Konstytucją. Do Biłgoraja przyjechali m.in. sędziowie Tuleja i Czajka
29 lipca 2021 Zagrody
Policjanci poszukują świadków śmiertelnego wypadku
Policjanci z Biłgoraja poszukują świadków tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło 3 sierpnia 2020 roku około godziny 16:00 na DW 835 w miejscowości Zagrody. Kierowca fiata jadący z przyczepką z nieustalonej przyczyny na łuku jezdni zjechał na przeciwny pas ruchu wprost pod jadący z naprzeciwka ciągnik siodłowy marki Volvo. Policjanci kierują apel do wszystkich, którzy w tym czasie podróżowali tą trasą.
we wtorek, godzina 18:48 Biłgoraj
Pielgrzymi w Biłgoraju
w środę, godzina 11:11 Biłgoraj
Pielgrzymi z Biłgoraja wyruszyli na szlak
w niedzielę, godzina 23:38 Biłgoraj
W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej okręg Zamość rejon Biłgoraj oraz burmistrz Biłgoraja zaprosili do uczestnictwa w uroczystościach patriotyczno - religijnych z okazji 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
w niedzielę, godzina 21:40 Górecko Kościelne
Charytatywny festyn z Rafałem Brzozowskim
w poniedziałek, godzina 13:52 Biłgoraj
Czołówka na trasie Okrągłe - Smólsko
w sobotę, godzina 13:22 Sól
Operacja Czysta Rzeka na Białej Ładzie
W sobotnie przedpołudnie 31 lipca ekopatrol Operacji Czysta Rzeka odwiedził powiat biłgorajski. Celem było sprzątnie Białej Łady na odcinku od Soli do Rudy Zagrody.
dzisiaj, 10:48 Lubelszczyzna
Wzrost zakażeń na Lubelszczyźnie
dzisiaj, 10:21 Biłgoraj
Znaleziono dwie suczki [AKTUALIZACJA]
23 lipca 2021 Biłgoraj
Zaprezentowano koncepcję przebudowy szpitala
W piątkowe popołudnie 23 lipca odbyła się sesja Rady Powiatu w Biłgoraju. Podczas obrad przedstawiona została koncepcja rozbudowy szpitali w Biłgoraju oraz budynku w Tarnogrodzie. W Biłgoraju ma powstać SOR oraz lądowisko dla helikopterów. Co jeszcze się zmieni?
w środę, godzina 12:04 Gromada
Próba kradzieży katalizatora w Gromadzie. Policja poszukuje sprawców
dzisiaj, 11:01 Biłgoraj
2. stopień zagrożenia. Ostrzeżenie dla powiatu przed burzami
28 lipca 2021 Smoryń
Potwierdzono ognisko ASF w powiecie biłgorajskim
W jednym z gospodarstw w Smoryniu w gminie Frampol potwierdzono ognisko afrykańskiego pomoru świń. To pierwsze ognisko choroby w naszym regionie w tym roku. Jak poinformował Główny Inspektorat Weterynarii wdrożono procedury likwidacji ogniska.
dzisiaj, 10:25 Powiat
56-latek nie dał się oszukać
w środę, godzina 09:58 Biłgoraj
Skradziono szczeniaka
23 lipca 2021 Biłgoraj
Jest dofinansowanie na budowę hali sportowej przy biłgorajskiej "Jedynce"
W czwartek 22 lipca ogłoszono wyniki głównego naboru do programu "Sportowa Polska" w trzech kategoriach: inwestycje lokalne w szkołach, klubach sportowych oraz te ogólnodostępne. Dofinansowanie w łącznej kwocie ponad 374 mln zł otrzyma 260 inwestycji sportowych. Wśród dofinansowanych wniosków znalazła się m.in. budowa Centrum Rehabilitacyjno-Sportowego przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju.
w sobotę, godzina 08:35 Józefów
Kąpielisko zamknięte. W wodzie wykryto enterokoki
w poniedziałek, godzina 12:21 Księżpol
46-latek utopił się w stawie
dzisiaj, 08:55 Biłgoraj
Sprzeciw mieszkańców wobec planów modernizacji autodromu. Driftowi mówią stanowcze nie!
Mieszkańcy ulicy Motorowej, przy której znajduje się biłgorajski autodrom protestują przeciwko pomysłowi przebudowy obiektu i chcą konsultacji społecznych w tej sprawie. Chodzi przede wszystkim o drift (zarówno zawody i jazdy szkoleniowe) i związane z tym uciążliwości. Wystosowali oficjalne pismo do Starostwa Powiatowego, w którym zawarli swoje obawy. Co napisali?
w środę, godzina 09:09 Obsza
Policja na festynie
27 lipca 2021 Biłgoraj
Targi ślubne w Biłgoraju
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl