Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualno?ć    Dodaj galerię    Zgło? temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.03.13 08:52

Kłopotów Arionu ciąg dalszy

Na początku marca Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku IX Wydziału dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych postanowił o ustanowieniu zarządu przymusowego nad majątkiem spółki. Co to oznacza?
Kłopotów Arionu ciąg dalszy
Kłopotów Arionu ciąg dalszy

Przypomnijmy : Na początku grudnia wpłynął jednak wniosek do Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku IX Wydziału dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych o ogłoszenie upadłości Arion Szpitale Sp. z o.o. - spółki, która prowadzi biłgorajski szpital. Wniosek złożył Piotr Ruciński, jeden z członków zarządu spółki. Powodem wniosku o ogłoszenie upadłości miała być niewypłacalność spółki. Wg wnioskodawcy wartość zobowiązań pieniężnych Arion Szpitale (z wyłączenie rezerw na zobowiązania i zobowiązań wobec jednostek powiązanych) przekracza wartość aktywów. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Wniosek o upadłość spółki Arion Szpitale. Pozostali członkowie zarządu, czyli Rafał Radwański i Karol Stpiczyński odnieśli się do tej sytuacji sugerując, że powodem takiego działania była chęć odwetu za usunięcie w listopadzie Piotra Rucińskiego z zarządu. Więcej na ten temat znajdą Państwo pod adresem Oświadczenie zarządu spółki Arion. Okazało się, że 27 listopada sąd wstrzymał skuteczność tej uchwały usuwającej Piotra Rucińskiego z zarządu, zawiesił też postępowanie rejestrowe o wpis zmiany w składzie zarządu Arion Szpitale. S ąd Rejonowy Lublin - Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku IX Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych rozpatrzył więc wniosek o ogłoszenie upadłości Arion Szpitale w przedmiocie zabezpieczenia majątku dłużnika. Ustanowiono wówczas, czyli 11 grudnia, nadzorcę tymczasowego (bez jego zgody spółka nie może zaciągnąć nowych zobowiązań, powinna też konsultować wydatki).

Sytuacja się pogarsza. 2 marca 218 roku ten sam sąd wydał postanowienie zmieniające sposób zabezpieczenia majątku spółki poprzez ustanowienie zarządcy przymusowego. Zarząd przymusowy będzie polegać na podejmowaniu przez zarządcę wszystkich czynności związanych z bieżącym prowadzeniem przedsiębiorstwa oraz zachowaniu w stanie niepogorszonym majątku dłużnika (oznacza to faktyczne sprawowanie kontroli, dotychczasowy zarząd nie może podejmować już żadnych decyzji).

Postanowienie to jest prawomocne.

Z końcem lutego na oficjalnej stronie Arion Szpitale pojawiło się oświadczenie podpisane przez Karola Stpiczyńskiego i Rafała Radwańskiego o treści: "Wspólnicy Karol Stpiczyński oraz Rafał Radwański, stanowczo zaprzeczają pogłoskom jakoby mieli zamiar sprzedać posiadane w Spółkach z Grupy ARION udziały Piotrowi Rucińskiemu jak również jakiejkolwiek innej osobie. Nie ponosimy odpowiedzialności za rozporządzenia majątkiem przez osoby trzecie z tytułu zobowiązań osób, które rzekomo porozumiały się z Nami co do sprzedaży przez Nas udziałów, bowiem porozumienie takie jest całkowitą nieprawdą".

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Kłopotów Arionu ciąg dalszy, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 5898
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (12)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
1e0-ba0
~ Olek  ludzie rozliczmy w wyborach PSL i PiS - tych ludzi którzy oddali szpital Arionowi, nie głosujmy na nich, wybierajmy nowych ludzi
13 marca 2018
+32
-1
Ostatnio dodane komentarze
407-2a4
~ haha  do ~ nie dali rady   to skończeni politycy, majcher i woźnicowa. Już nikogo nigdy nie nabiorą. Nikt nie wybierze ich więcej.
14 marca 2018
+2
-2
586-465
~ nie dali rady   takie tuzy jak woznica z platformy,majcher radny powiatu spiąć siły i działać , nie czekać aż obcy cię zastapi , jak zatąpił to wyszło panie i panowie
14 marca 2018
+1
-1
b69-d99
~ szpital dla ludzi   Szpital jest dla ludzi, nie dla starostwa żeby zarabiali 120 tys miesięcznie. Nie dla arionków żeby z biłgoraja wypompowali kasę na szpital Ewa w warszawie. Nasi mieszkańcy zasługują na normalny , bezpieczny na w miarę dobrym poziomie szpital, u nas w mieście. Z normalnym lekarzami, z właściwą obsada pielęgniarską itp. Przyjezdni lekarze którzy tu pracują, nie przyjeżdżają dlatego że u siebie byli najlepsi.......
Niedługo będzie tam porządek.
14 marca 2018
+6
-0
97e-b82
~ to oni   tak zrobili dla swojego dobra,aby brać pieniądze przeznaczone dla chorych to szły do starostwa 120 tysiecy miesięcznie,co przez 7 lat dało około 10 mln uszczerbku ze szpitalnej kasy dla panów w starostwie,tokarski przy pomocy żony lekko urzędował,bezstresowo,,rosłan i klesio dali zasłużony dla biłgoraja Tokarskiemu .Sielanka panów trwała w najlepsze i to powoli sie kończy.sprzęt zniszczony ,lekarze z łapanki,pustkowie,długi będą się odkrywały parę lat,szkoda Pateraka ,bo on winny najmniej,dawać tokarskiego niech rzuci porzeczki czarne i niech teraz poprowadzi czarny biłgorajski szpital,szanse rozwojowe,sprzętu ludzi przez te 7-8 lat zaprzepaszczone,największy strumień pieniędzy unijnych,gorzej prawie nie można było,
14 marca 2018
+2
-0
dfc-be8
~ hehe   zamknąć to g..no to nie szpital to umieralnia
14 marca 2018
+3
-0
488-9a2
~ Chory na tą sytuację   A pocałujcie mnie wszyscy w *****
13 marca 2018
+1
-0
1a4-85b
~ Gość   A miało być tak cudownie !!!
13 marca 2018
+2
-0
b60-b3d
~ ng   komuchy i wszelkiej maści lizusy bądźcie razem to nic wam nie zrobią ,do was wołam zwarty elektoracie zomo ormo i esbecy ,była umowa przy czerwono czarny stole i co czarni chcą nas rozliczać ?Do ciebie wołam Stalinie pomóż nam z głębokości piekła
13 marca 2018
+6
-2
2d4-714
~ bielski  do ~ Olek   A może wszystkich zawsze rozliczajmy po każdej kadencji.
13 marca 2018
+5
-3
a97-5e4
~ j64   Prof. Chodakiewicz: Polska daje Izraelowi wszystko za darmo, popiera we wszystkim, bez wymagania czegokolwiek
Mamy do czynienia z odwróceniem strumienia pomyj wylewanego na Żydów w latach 30. i 40. Teraz te pomyje, bez weryfikacji, lecą na Polaków. I Kreml zaciera ręce powiedział w wywiadzie udzielonym Polskiemu Radiu prof. Marek Jan Chodakiewicz, amerykańsko polski historyk (posiada obywatelstwa obu krajów), profesor w The Institute of World Politics specjalizujący się w badaniu stosunków polsko-żydowskich, tematyki Holocaustu oraz historii Europy Środkowej i Wschodniej.
Chodakiewicz zwrócił uwagę na to, że wielu Żydów mieszkających w II RP nie utożsamiało się z Polską. Upadek państwa polskiego nie zrobił na nich większego wrażenia.
Czytałem dziesiątki tysięcy archiwalnych opublikowanych i nieopublikowanych relacji żydowskich. Przywołam przykład 10 –letniej dziewczynki z Białegostoku. Cieszyła się, że była w szkole za Polski, a potem była ona rosyjska, sowiecka i to jej nie przeszkadzało. Dzieciom polskim to przeszkadzało, a ona tego w ogóle nie zauważała. Wspominała, że później przyszli Niemcy i tatusiowi wszystko zabrali. Jej ojciec był kupcem, w związku z tym to nie oni mu najpierw własność zabrali, tyko sowieci mu wszystko najpierw zabrali, ale pozwolili mu pewnie siedzieć „u siebie w sklepie, jako takiemu „kierownikowi”. Ta dziewczynka w ogóle tego nie rozumiała wyjaśniał historyk.
Podkreśla jednak, że zarzuty o szmalcownictwo wśród ludności polskiej są często wyolbrzymiane przez Żydów.
To jest nieprawda ci, którzy ich ukrywali, byli bardzo rzadko aniołami i bardzo niewielu Żydów znajdowało od razu rodzinę, która by ich przechowała na stałe. Mówimy o łańcuszku ludzi, którzy pomagali, z czego niektórzy pomagali, jako ludzie dobrej woli w sensie chrześcijańskim a niektórzy pomagali raz i już myśleli, że „załatwili sprawę np. pójdę z panią na stację kolejową, kupię pani bilety i pojadę z panią do Krakowa, a potem już pani sobie pójdzie, gdzie pani chce. Jeszcze inni pomagali za pieniądze. Nie każdego tutaj należy potępiać mówi prof. Chodakiewicz. Po prostu brali pieniądze bo byli biedni i dzięki tym funduszom mogli dla ukrywanych przez siebie ludzi jedzenie kupować.
Polska nie przestanie być strategicznym partnerem USA. Jeżeli jednak nie wypłacimy odszkodowań to najbardziej ucierpi nasz wizerunek. Poprzednia ekipa rządząca uważała, że klęczeć na kolanach i przepraszać, nie wiedząc za co jako manewr taktyczny, to świetne rozwiązanie. I chować głowę w piasek w sprawie restytucji mienia: jak wszystkie rządy od 1989 r. Okazuje się jednak, że takie dobre rozwiązanie to ono nie było, skoro tyle spraw się nagromadziło. A obecnie rząd PiS jest jak dzieci we mgle podsumował. Polska musi się nauczyć grać. Od 1989 r. Polska podchodzi do Izraela jak do przyjaciela: daje wszystko za darmo, popiera we wszystkim, bez wymagania czegokolwiek.
za: polskieradio.pl
13 marca 2018
+4
-3
1e0-ba0
~ Olek   ludzie rozliczmy w wyborach PSL i PiS - tych ludzi którzy oddali szpital Arionowi, nie głosujmy na nich, wybierajmy nowych ludzi
13 marca 2018
+32
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
11 sierpnia 2022 Lubelszczyzna
Przybyło milionerów w województwie lubelskim. Ilu rozliczyło się w Biłgoraju?
W ciągu roku w województwie lubelskim przybyło 165 milionerów. W zeznaniach podatkowych za 2020 rok, dochód powyżej miliona złotych zadeklarowało 1190 osób, a za 2021 rok już 1355 osób. Najwięcej milionerów rozliczyło się Pierwszym Urzędzie Skarbowym w Lublinie (305 osób), najmniej w urzędach skarbowych we Włodawie i Hrubieszowie (po 11 osób). A jak to wygląda w Biłgoraju?
dzisiaj, 08:47 Lubelszczyzna
Jeszcze w tym roku przetarg na przebudowę DK74
w czwartek, godzina 13:51 Wólka Abramowska
Dachowanie na trasie 835. Droga jest przejezdna
11 sierpnia 2022 Biłgoraj
Jerzy Buczko zostaje na stanowisku dyrektora RCEZ
Obecny dyrektor Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju jeszcze przez co najmniej rok będzie zarządzał tą placówką. W środę 10 sierpnia taką decyzję podjął jednogłośnie Zarząd Powiatu, obradujący w pełnym - pięcioosobowym - składzie.
dzisiaj, 08:04 Księżpol
Mieszkańcy pokazali serce
w czwartek, godzina 07:57 Biłgoraj
Zakończono poszukiwania zaginionego mężczyzny
8 sierpnia 2022 Biłgoraj
Uciekł z miejsca zdarzenia. Już został doprowadzony do prokuratury
Do tragicznego wypadku doszło w nocy z piątku na sobotę w Luchowie Górnym. Kierujący mercedesem najechał na leżącego na jezdni 36-latka. 23-letni kierujący w niedzielę został doprowadzony do prokuratury. Postawiono mu zarzut nieudzielenia pomocy.
dzisiaj, 08:48 Gmina Biłgoraj
Wkrótce ruszą zebrania wiejskie
dzisiaj, 07:20 Biłgoraj
Do niedzieli będzie jak w piekle
10 sierpnia 2022 Powiat
Ranking zamożności samorządów. Najlepsze od lat miejsce Biłgoraja, spektakularny spadek Biszczy
Zamożność samorządów mierzona dochodem na osobę jest podstawowym wskaźnikiem, na podstawie którego każdego roku przygotowywany jest ranking gmin, powiatów i województw. To daje obraz, w których regionach żyje się lepiej. Gminy z terenu powiatu biłgorajskiego radzą sobie różnie. Jedna z nich zaliczyła spektakularny spadek, bo aż o prawie 500 miejsc. Najlepsze miejsce od lat zajęło miasto Biłgoraj.
w niedzielę, godzina 16:02 Biłgoraj
Pchli targ w Biłgoraju
w czwartek, godzina 10:01 Biłgoraj
Oszuści wykorzystali spoofing, by okraść 43-latkę
12 sierpnia 2022 Biłgoraj
6. Charytatywny Bieg PKO zawita do Biłgoraja
W drugiej połowie sierpnia ruszają zapisy do 6. PKO Biegu Charytatywnego. W tym roku jedną z 12 lokalizacji będzie Biłgoraj. Kiedy odbędzie się bieg?
w niedzielę, godzina 14:55 Biłgoraj
Moto Piknik Rodzinny, czyli pożegnanie starego autodromu
w poniedziałek, godzina 11:38 Biłgoraj
Piorun uderzył budynek biłgorajskiej straży
w środę, godzina 20:56 Biłgoraj
Mini Łazienki w Biłgoraju?
W środowe popołudnie 17 sierpnia odbyły się spotkania konsultacyjne władz miasta i projektantów z mieszkańcami dwóch biłgorajskich osiedli Różnówka i Rapy. Dotyczyły planu rewitalizacji tych terenów. Jakie padały pomysły?
10 sierpnia 2022 Biłgoraj
Wysyp gwiazd w Biłgoraju
w środę, godzina 07:42 Biłgoraj
Kwesta podczas Festiwalu Kultur. Ile udało się zebrać?
we wtorek, godzina 10:05 Biłgoraj
Wniosek o zmianę organizacji ruchu
Radni Rady Miasta Biłgoraja złożyli dwie interpelacje dotyczące zmian w organizacji ruchu na ulicach leżących na terenie miasta. Chodzi o aleję 400-lecia oraz ul. Różówka Stawy. Co ma się zmienić?
we wtorek, godzina 08:21 Biłgoraj
Niebezpieczny tydzień
10 sierpnia 2022 Biłgoraj
Strażnik poszukiwany
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl