Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualno?ć    Dodaj galerię    Zgło? temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
TARNOGRÓD
2016.11.29 09:12 | aktualizacja: 2016.11.29 12:54

Co dalej z nocną i świąteczną opieką zdrowotną w Tarnogrodzie?

Od 1 listopada Tarnogród nie ma nocnej i świątecznej opieki medycznej. Władze miasta wystosowały w tej sprawie pismo do Zarządu Powiatu. - Nie opłaca się nam - tłumaczą władze Arion Szpitale.
Co dalej z nocną i świąteczną opieką zdrowotną w Tarnogrodzie?
Co dalej z nocną i świąteczną opieką zdrowotną w Tarnogrodzie?

15 listopada do Zarządu i Rady Powiatu Biłgorajskiego wpłynęło pismo od władz Tarnogrodu dotyczące zaprzestania z dniem 1 listopada przez spółkę Arion świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej na terenie miasta.

- Powstała sytuacja jest wynikiem prowadzonej świadomej polityki firmy Arion. Sytuacja systematycznie się powtarza i ta forma działalności jest likwidowana lub zawieszana każdego roku w IV kwartale - od czasu kiedy to Arion wygrał przetarg na tę formę świadczeń medycznych. Przedstawiciele spółki już w 2015 roku podczas spotkania z radnymi Rady Miejskiej w Tarnogrodzie jednoznacznie wskazywali, że ze względu na nieopłacalność!!! jest konieczność zaprzestania świadczenia nocnej i świątecznej opieki medycznej w Tarnogrodzie - napisali dodając, że pryzmat rentowności to jedyny powód pozbawienia mieszkańców południowej części powiatu możliwości korzystania z opieki medycznej w okresie nocnym i świątecznym.

Władze Tarnogrodu podkreśliły, że liczne protesty mieszkańców gmin Tarnogród, Biszcza, Obsza, Potok Górny i Księżpol są wyrazem zapotrzebowania na tego rodzaju usługi. Takie protesty miały miejsce każdorazowo, gdy Arion zaprzestawał świadczenia nocnej i świątecznej opieki medycznej. Podkreśliły także, że liczba pacjentów nie jest faktycznym odzwierciedleniem zapotrzebowania na te usługi "ze względu na prowadzoną działalność dezinformacyjną - okresowe nie świadczenie usług, świadczenie usług bez obsady lekarskiej, odsyłanie do Biłgoraja oraz brak chociażby szyldu nad drzwiami przychodni".

W piśmie zawarto także zarzuty pod adresem spółki. Władze Tarnogrodu przytaczają obietnice dotyczące uruchomienia w Tarnogrodzie działalności rehabilitacyjnej, które do tej pory nie zostały spełnione "a zakończyły się całkowitą likwidacją tej formy lecznictwa w tarnogrodzkim szpitalu". Podkreślają także, że Arion nie wykonuje zakontraktowanych w NFZ usług .

Na listopadowej sesji rady powiatu (24 listopada) o wyjaśnienie sprawy został poproszony dyrektor biłgorajskiego szpitala Włodzimierz Kaczmara. - Umowa na udzielanie świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej wskazywała jako jedyne miejsce udzielania świadczeń Biłgoraj. W związku z licznymi prośbami mieszkańców Tarnogrodu spółka Arion Szpitale podjęła decyzję o utworzeniu dodatkowego miejsca udzielania świadczeń w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Ewidencja udzielania świadczeń wskazuje, że średnio miesięczne świadczenia są udzielane około 60 pacjentom. Z uwagi na bardzo małe zainteresowanie punkt udzielania świadczeń jest nieuzasadniony. Z tego względu spółka poinformowała o zaprzestaniu udzielania tych świadczeń w Tarnogrodzie. Stanowczo należy zdementować nieprawdziwe stwierdzenie jakie znalazło się w piśmie. Nieprawdą jest jakoby występowało okresowe nie świadczenie usług, świadczenie usług bez obsady lekarskiej czy odsyłanie do Biłgoraja. Brak szyldu nad drzwiami "przychodnia" nie świadczy o tym, że świadczenia nie są udzielane - tłumaczył dyrektor. Dodał, że Arion otrzymał decyzję od dyrektora lubelskiego oddziału NFZ wyrażającą zgodę na ograniczenie świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Co dalej z nocną i świąteczną opieką zdrowotną w Tarnogrodzie?, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 4082
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (2)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
013-87b
~ Kornel   Zdrowie i pierwsza pomoc dla tej firmy nie jest ważna. Z chwila przyjęcia przez Arion Szpitale służby zdrowia w powiecie, nastąpił chaos. Dotknęło do w szczególności Tarnogrodu i ościennych gmin, bowiem ca jakoś czas sytuacja ulega zmianie i taki chaos wprowadza sama firma ponieważ raz ta opieka jest a raz jej niema. To spowodowało, że pacjenci stracili zaufanie do takiej opieki nie tylko do tej w Tarnogrodzie ale i w Biłgoraju, bardziej szanowni są w Leżajsku czy w Zamościu a firma Arion robi biznes kupuje zabytkowe dworki w Lublinie i wiele innych.
3 grudnia 2016
+1
-0
PL
c89-97a
~ jon   A co dalej z Karetkami w powiecie !!!??
Czemu nikt nic o tym nie pisze, problem uważam ze jest bardzo ważny !!!
Czemu nikt sie tym nie zainteresuje !!
30 listopada 2016
+1
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
11 sierpnia 2022 Lubelszczyzna
Przybyło milionerów w województwie lubelskim. Ilu rozliczyło się w Biłgoraju?
W ciągu roku w województwie lubelskim przybyło 165 milionerów. W zeznaniach podatkowych za 2020 rok, dochód powyżej miliona złotych zadeklarowało 1190 osób, a za 2021 rok już 1355 osób. Najwięcej milionerów rozliczyło się Pierwszym Urzędzie Skarbowym w Lublinie (305 osób), najmniej w urzędach skarbowych we Włodawie i Hrubieszowie (po 11 osób). A jak to wygląda w Biłgoraju?
dzisiaj, 10:08 Biłgoraj
Dzięki czujności mieszkańca, nietrzeźwy kierowca stanie przed sądem
w czwartek, godzina 13:51 Wólka Abramowska
Dachowanie na trasie 835. Droga jest przejezdna
11 sierpnia 2022 Biłgoraj
Jerzy Buczko zostaje na stanowisku dyrektora RCEZ
Obecny dyrektor Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju jeszcze przez co najmniej rok będzie zarządzał tą placówką. W środę 10 sierpnia taką decyzję podjął jednogłośnie Zarząd Powiatu, obradujący w pełnym - pięcioosobowym - składzie.
dzisiaj, 08:47 Lubelszczyzna
Jeszcze w tym roku przetarg na przebudowę DK74
w czwartek, godzina 07:57 Biłgoraj
Zakończono poszukiwania zaginionego mężczyzny
8 sierpnia 2022 Biłgoraj
Uciekł z miejsca zdarzenia. Już został doprowadzony do prokuratury
Do tragicznego wypadku doszło w nocy z piątku na sobotę w Luchowie Górnym. Kierujący mercedesem najechał na leżącego na jezdni 36-latka. 23-letni kierujący w niedzielę został doprowadzony do prokuratury. Postawiono mu zarzut nieudzielenia pomocy.
dzisiaj, 08:04 Księżpol
Mieszkańcy pokazali serce
dzisiaj, 08:48 Gmina Biłgoraj
Wkrótce ruszą zebrania wiejskie
10 sierpnia 2022 Powiat
Ranking zamożności samorządów. Najlepsze od lat miejsce Biłgoraja, spektakularny spadek Biszczy
Zamożność samorządów mierzona dochodem na osobę jest podstawowym wskaźnikiem, na podstawie którego każdego roku przygotowywany jest ranking gmin, powiatów i województw. To daje obraz, w których regionach żyje się lepiej. Gminy z terenu powiatu biłgorajskiego radzą sobie różnie. Jedna z nich zaliczyła spektakularny spadek, bo aż o prawie 500 miejsc. Najlepsze miejsce od lat zajęło miasto Biłgoraj.
dzisiaj, 07:20 Biłgoraj
Do niedzieli będzie jak w piekle
w niedzielę, godzina 16:02 Biłgoraj
Pchli targ w Biłgoraju
12 sierpnia 2022 Biłgoraj
6. Charytatywny Bieg PKO zawita do Biłgoraja
W drugiej połowie sierpnia ruszają zapisy do 6. PKO Biegu Charytatywnego. W tym roku jedną z 12 lokalizacji będzie Biłgoraj. Kiedy odbędzie się bieg?
w czwartek, godzina 10:01 Biłgoraj
Oszuści wykorzystali spoofing, by okraść 43-latkę
w niedzielę, godzina 14:55 Biłgoraj
Moto Piknik Rodzinny, czyli pożegnanie starego autodromu
w środę, godzina 20:56 Biłgoraj
Mini Łazienki w Biłgoraju?
W środowe popołudnie 17 sierpnia odbyły się spotkania konsultacyjne władz miasta i projektantów z mieszkańcami dwóch biłgorajskich osiedli Różnówka i Rapy. Dotyczyły planu rewitalizacji tych terenów. Jakie padały pomysły?
w poniedziałek, godzina 11:38 Biłgoraj
Piorun uderzył budynek biłgorajskiej straży
10 sierpnia 2022 Biłgoraj
Wysyp gwiazd w Biłgoraju
we wtorek, godzina 10:05 Biłgoraj
Wniosek o zmianę organizacji ruchu
Radni Rady Miasta Biłgoraja złożyli dwie interpelacje dotyczące zmian w organizacji ruchu na ulicach leżących na terenie miasta. Chodzi o aleję 400-lecia oraz ul. Różówka Stawy. Co ma się zmienić?
w środę, godzina 07:42 Biłgoraj
Kwesta podczas Festiwalu Kultur. Ile udało się zebrać?
we wtorek, godzina 08:21 Biłgoraj
Niebezpieczny tydzień
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl