Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2017.04.07 13:16 | aktualizacja: 2017.04.07 14:13

Ośrodek ruchu drogowego otwarty. Odbyły się pierwsze egzaminy

Starania o uruchomienie w Biłgoraju ośrodka ruchu drogowego, umożliwiającego zdawanie egzaminów teoretycznych i praktyczny na prawo jazdy trwały wiele lat. Plany udało się zrealizować. W piątek, 7 kwietnia, oficjalnie otwarty został Oddział Terenowy w Biłgoraju Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu. Tego dnia odbyły się też pierwsze egzaminy.
Ośrodek ruchu drogowego otwarty. Odbyły się pierwsze egzaminy
Ośrodek ruchu drogowego otwarty. Odbyły się pierwsze egzaminy

Oddział Terenowy w Biłgoraju Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu funkcjonuje przy ul. Motorowej, na terenie autodromu. Dziś odbyło się uroczyste otwarcie jednostki. - Zainteresowanie władz samorządowych i lokalnej społeczności było olbrzymie. Należy podkreślić władze Starostwa Powiatowego za bardzo duże zaangażowanie ze swej strony i wkład finansowy w realizację przygotowania obiektów. Przy tym nie sposób pominąć władz samorządowych województwa lubelskiego, Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych oraz firm Hewlett Packard, Netia, Orange Polska, Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej i WORD w Zamościu. Wspólnym wysiłkiem i zaangażowaniem powstał Oddział Terenowy w Biłgoraju. Spełniły się tym samym nadzieje, oczekiwania i marzenia nas wszystkich, a szczególnie lokalnej społeczności - mówił Janusz Szatkowski, dyrektor WORD w Zamościu.

W piątkową uroczystość współorganizował starostwa powiatu biłgorajskiego Kazimierz Paterak. Udział w wydarzeniu wzięli także: poseł do Parlamentu Europejskiego Krzysztof Hetman, przedstawiciel marszałka województwa dyrektor Departamentu Polityki Transportowej i Drogownictwa Urzędu Marszałkowskiego Michał Zdun, wicestarosta Jarosław Piskorski, burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan, jego zastępca Michał Dec, wójt gminy Biłgoraj Wiesław Różyński, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Biłgoraju Marek Kanar oraz dyrektorzy WORD w Białej Podlaskiej, Chełmie i Lublinie. Nie zabrakło ks. dziekana Jerzego Kołtuna.

Historię starań o utworzenie ośrodka ruchu w Biłgoraju przedstawił starosta powiatu Kazimierz Paterak. - Starania rozpoczęły się już w 2007r. i zainicjował je zarząd na czele z nieżyjącym już starostą Markiem Onyszkiewiczem. Pomysł nie został wówczas zrealizowany ze względów proceduralnych. W 2015r. ówczesny zarząd i starosta Marian Tokarski, wspólnie z burmistrzem Januszem Rosłanem i burmistrzem Michałem Decem do tematu powrócili, zwracają się do zarządu województwa z wnioskiem o uruchomienie takiej jednostki. We wrześniu 2015r. Sejmik Województwa Lubelskiego podjął uchwałę umożliwiającą uruchomienie filii ośrodka w Biłgoraju. Początkowo rozważana była inna lokalizacja, ostatecznie wybrano teren autodromu. Od tego czasu minęło zaledwie kilka miesięcy i dziś mamy finał działań, a zarazem początek funkcjonowania ośrodka - opowiadał starosta Kazimierz Paterak.

Jerzy Buczko, dyrektor RCEZ wskazał zakres prac adaptacyjnych na autodromie, które wykonano, by przystosować obiekt do wymogów oddziału WORD. - Wymieniono podłogi, wymalowano sale, wymieniono okna i drzwi. Dodatkowo odświeżono elewacje częściowo elewację zewnętrzną. Nasza szkoła z racji kierunków kształcenia wpisuje się w działalność WORD. Uczniowie składają u nas egzaminy z przygotowania do pełnienia roli kierowcy m.in. pojazdów samochodowych - podkreślił dyrektor.

O przygotowaniach do otwarcia WORD w Biłgoraju mogą państwo przeczytać w artykule pt. Oddział WORD na Autodromie. Będzie remont pomieszczeń. O tym, że jeszcze wiosną pierwsi chętni będą mogli zdawać egzaminy na prawo jazdy w Biłgoraju pisaliśmy już na początku lutego w artykule pt. Egzaminy na prawo jazdy w Biłgoraju już wiosną.

Słowa uznania za podjęcie starań skierował do uczestników uroczystości marszałek województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski. - Z przyjemnością obserwowałem dotychczasowe działania podejmowane przez wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego, działające na terenie województwa. Dzisiejsza uroczystość jest świadectwem nieustannego rozwoju tych jednostek, a jednocześnie niezwykle ważnym momentem dla wszystkich mieszkańców powiatu biłgorajskiego. Otwarcie tego oddziału oznacza dla nich szybszy dostęp do wiedzy z zakresu ruchu drogowego, zdobycia kwalifikacji i uzyskania uprawnień kierowcy - napisał.

- Oddział terenowy spełniać będzie funkcje do przeprowadzania egzaminów państwowych, egzaminy teoretyczne będą przeprowadzane w specjalnie do tego przystosowanej i wyposażonej wpięć komputerów sali, natomiast egzaminy praktyczne przeprowadzane będą na placu manewrowym i na ulicach Biłgoraja - podkreślił Janusz Szatkowski.

Zgodnie z zapowiedziami w piątek, 7 kwietnia, odbyły się pierwsze egzaminy. Niestety nie wszyscy pomyślnie je przeszli. Jedna osoba nie poradziła sobie z wyzwaniem. Zapisy na egzaminy na prawo jazdy na kategorie: AM, A1, A2, A, B1 oaz B prowadzone są codziennie w godzinach od 7:30 do 15.30.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Ośrodek ruchu drogowego otwarty. Odbyły się pierwsze egzaminy, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 16834
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (30)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
57a-10d
~ MotoPsyho  Żal,smutek i bezsilność,chlubna historia toru kartingowego jest deptana kawałek po kawałku bo włodarze starej daty według własnego widzimisię są na nie a kilku niemądrych ludzi wybudowało się obok i są zdziwieni hałasem.
Kto nie widzi potencjału tego miejsca w obecnych czasach jest po prostu niegospodarny.
Nie myślcie mieszkańcy że na tor chcą tylko dzieciaki z okolicy co hałasują starymi złomami,poważne firmy czy organizatorzy dużych imprez przez lata byli zbywani aż odeszli od tematu.
Każdy skrawek asfaltu jest rozchwytywany w tym kraju na imprezy motoryzacyjne,a tu najlepiej zaorać bo nie umiemy nie chcemy i tłumaczyć się też nie będziemy.
Kto jeździ leksusem? Bo za starego kartingowca to jest mi po prostu wstyd.Na szczęście ma nerwicę i już siwieje więc może ucichnie zanim asfalt zaorają.
8 kwietnia 2017
+15
-0
ab4-3cb
~ mieszkaniec  Tor przeszkadza temu co ma pseudo warsztat i tej co jezdzi leksusem,a to co nie wiedzieli jak dom stawiali księciunie że tor tam jest????????????
7 kwietnia 2017
+17
-3
Ostatnio dodane komentarze
c68-6c0
~ Plomba   znam tego egzaminatora... nie należy do przyjemnych
9 kwietnia 2017
+1
-0
346-5da
~ taki jeden   No to towarzystwo buraczane dopięło swego i sprowadziło egzaminy na ziemię pszenno-buraczaną. Jak czytam ten zestaw to same zielone buraki. Brakowało co prawda jeszcze trochę sadzonki chociażby Giani z mężem, Cesia M. i jeszcze wielu innych. Oni jednak mieli inne zajęcie - posprzatać oborę.
9 kwietnia 2017
+6
-0
6ea-d29
~ XXI   Dla pieszych i rowerzystów to akurat na plus, bo może zwiększona ilość eLek ucywilizuje choć trochę Kościuszki, czego to nie chcieli zrobić miejscy urzędnicy i zrobili z niej drogę tranzytową, zamiast typowo śródmiejskiej jaka powinna być.
8 kwietnia 2017
+5
-4
3e1-6bf
~ kupa   a na cholerę tam klecha? Już żadne otwarcie nie może się odbyć bez czarnej stonki? Za darmo tam przyjechał, czy dostał w kieszeń za "faty"? Kiedy ci ludzie się obudzą?
8 kwietnia 2017
+10
-1
57a-10d
~ MotoPsyho   Żal,smutek i bezsilność,chlubna historia toru kartingowego jest deptana kawałek po kawałku bo włodarze starej daty według własnego widzimisię są na nie a kilku niemądrych ludzi wybudowało się obok i są zdziwieni hałasem.
Kto nie widzi potencjału tego miejsca w obecnych czasach jest po prostu niegospodarny.
Nie myślcie mieszkańcy że na tor chcą tylko dzieciaki z okolicy co hałasują starymi złomami,poważne firmy czy organizatorzy dużych imprez przez lata byli zbywani aż odeszli od tematu.
Każdy skrawek asfaltu jest rozchwytywany w tym kraju na imprezy motoryzacyjne,a tu najlepiej zaorać bo nie umiemy nie chcemy i tłumaczyć się też nie będziemy.
Kto jeździ leksusem? Bo za starego kartingowca to jest mi po prostu wstyd.Na szczęście ma nerwicę i już siwieje więc może ucichnie zanim asfalt zaorają.
8 kwietnia 2017
+15
-0
a61-d37
~ as   Lubelskie jednym z najbiedniejszych regionów w unii
https://wolnemedia.net/cztery-regiony-polski-wsrod-najbiedniejszych-w-ue/
tnijta kolejno wstenge
8 kwietnia 2017
+3
-2
00f-9cf
~ Messi   Super i nareszcie egzaminy w Biłgoraju http://www.sportbiznes.com.pl
7 kwietnia 2017
+6
-5
1b3-b93
~ ...   Oddział Terenowy w Biłgoraju Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu...
7 kwietnia 2017
+4
-4
354-9b7
~ Ja   A dużo osób na otwarcie zdało?
7 kwietnia 2017
+5
-4
196-005
~ sezon przedwyborczy otwarty   To ten autodrom w tym roku wybudowali,bo wstęgę to chyba już ktoś dawno temu przeciął.Że ten ksiądz daje się wciągać w coś takiego.
7 kwietnia 2017
+8
-7
196-005
~ Humor   Należało by jeszcze zaprosić Pawlaka Burego i chociażby Sawickiego.
7 kwietnia 2017
+8
-5
a61-d37
~ as  do ~ Jeff  
7 kwietnia 2017
+2
-3
804-8dd
~ Adela K.   Szlach ta się bawi za nasze pieniądze, system się zmienia, a pewne rzeczy pozostają stałe.
7 kwietnia 2017
+9
-5
99f-fda
~ Jeff   Parodia z przecinaniem wstęgi to jak z filmu Miś Barei. Dalej władze nie przystosowały się do panujących czasów.
A Autodrom to żal patrzeć jak gnije jedyny tor po prawej stronie wisły.
Najlepiej barierki na długiej prostej i po sprawie.
Następnym etapem tylko czekać jak całkiem zrównają Autodrom z ziemią i powstanie osiedle jak w Lublinie :/ a później żal że młodzież ćwiczy drifty na ulicach !!!
7 kwietnia 2017
+10
-4
d9a-181
~ to zasponsoruj  do ~ xxx   WORD z prawdziwego zdarzenia
ten co nie ma nic zawsze narzeka że dookoła dziadostwo
7 kwietnia 2017
+4
-4
c03-204
~ w...  do ~ Biłgorajak   W momencie jak to piszę to "xxx" miał cztery plusy i jeden minus ( zapewne Twój). A pod Twoim komentarzem było tylko czerwono. Jaki z tego wniosek? Kto jest bardziej b...n?
7 kwietnia 2017
+6
-5
a61-d37
~ as  do ~ klsk   Szkoła jest utrzymywana z pieniędzy podatników.Nikt nie mówi żeby zrobić z tego Las Vegas.Jednak podstawowe prace konserwatorskie powinny być wykonane.Przekładając to na finanse lepiej wydać 10 tys na malowanie czy 100 tys na wymianę dachu?Takie zaniedbanie to brak odpowiedzialności za powierzone mienie i narażanie budżetu na niepotrzebne wydatki no ale przecież to nie z ich kieszeni.
Podobnież z syfem z komina taki dym świadczy o nieprawidłowym spalaniu węgla a co za tym idzie marnowaniem opału bo to co wylatuje z komina można spalić przekształcając to na ciepło równocześnie oszczędzając pieniądze.
Nie wspomnę o tym że autodrom był przez lata zapomniany ze zmarnowanym potencjałem tego miejsca.
7 kwietnia 2017
+3
-3
ee7-073
~ to teraz Biłgoraj   będzie blokowany nie przez rowerzystów ale przez E-lki pałętające się po mieście teraz to już tylko poruszanie piechotą będzie bezpieczne tylko czy napewno
7 kwietnia 2017
+13
-10
109-470
~ klsk  do ~ as   No zapomniałem ze to przeciez ma byc ładnie wszedzie ,zaczyna sie od podworka przecież co sąsiad powie na to ze nie mam ułozonej kostki pod domem za 70 tysi , pomysli ze jestem biedny i gorszy tam ma sie zdawac egzaminy po to zeby otrzymac prawo jazdy a nie wypoczywac jak w spa......
7 kwietnia 2017
+3
-3
af2-fa9
~ Kolesie   Żmijan ten wywalony z ARMiR już dostał tam pracę dlaczego nie piszą o tym portale? Ten Żmijan brat tego z PO.
7 kwietnia 2017
+7
-6
e06-bee
~ 214   Więcej ich nie było do tej wstęgi?No tak jak sekretarze PZPR i jeszcze kler się dołożył a naród dalej na takich tyra
7 kwietnia 2017
+15
-4
ab4-3cb
~ mieszkaniec   Tor przeszkadza temu co ma pseudo warsztat i tej co jezdzi leksusem,a to co nie wiedzieli jak dom stawiali księciunie że tor tam jest????????????
7 kwietnia 2017
+17
-3
a61-d37
~ as   Piękna wizytówka.Brudne budynki i zaniedbany dach jak w jakimś PGR-ze.Ale lepiej było klimatyzację za 380 tys w starostwie założyć niż zadbać o ten autodrom.No i ten syf z komin.Czy to aby nie jeden z nauczycieli warsztatowych krzyczał o smogu w Biłgoraju?Nie musicie malować trawy ale o budynki to należałoby zadbać.
https://bilgorajska.pl/aktualnosc,13742,0,0,0,Osrodek-ruchu-drogowego-otwarty-Odbyly-sie-pierwsze-egzaminy.html?galeria=lb#/zdjecie-artykul-13742-012.jpg
7 kwietnia 2017
+9
-4
e5a-b5b
~ Biłgorajak  do ~ xxx   ale baran z Ciebie co ma piernik do wiatraka- spadaj!!
7 kwietnia 2017
+2
-9
147-923
~ xxx   To nie wygląda jak word tylko komunistyczne baraki ;(
7 kwietnia 2017
+9
-7
af2-fa9
~ Jan   Ksiądz to nie pomylił parafii? To nie teren jego parafii autodrom. Rosłan przywiózł go ze sobą?
7 kwietnia 2017
+11
-5
3cd-df9
~ mimi  do ~ ss   zostaiwli miejsce dla olszówki ale go jarek nie puścił :P xD
7 kwietnia 2017
+6
-2
104-3ec
~ Boguś m3   I jak sie pytam !!!!!!Co z tym torem ?
7 kwietnia 2017
+6
-2
d66-27f
~ ss   Tam jeszcze z dwóch by wlazło do cięcia wstęgi.
7 kwietnia 2017
+12
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl