Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2017.02.07 14:03

Egzaminy na prawo jazdy w Biłgoraju już wiosną

Już wiosną pierwsi chętni będą mogli zdawać egzaminy teoretyczne i praktyczne na prawo jazdy w Biłgoraju. Pod koniec stycznia Sejmik Województwa Lubelskiego podjął uchwałę zmieniającą statut WORD w Zamościu, tak by możliwe było tworzenie oddziałów terenowych. Prace, mające na celu przystosowanie pomieszczeń na autodromie do potrzeb WORD, są na ukończeniu.
Egzaminy na prawo jazdy w Biłgoraju już wiosną
Egzaminy na prawo jazdy w Biłgoraju już wiosną

Droga do utworzenia w Biłgoraju ośrodka egzaminowania była długa, ale starania przyniosły efekt.

O planach zlokalizowania w stolicy powiatu biłgorajskiego ośrodka egzaminowania kierowców pisaliśmy już w 2015 roku. Wówczas nad uchwałą dotyczącą utworzenia oddziału terenowego WORD pochylili się radni Sejmiku Województwa Lubelskiego. Podczas głosowania przychylili się do takiego wniosku, o czym informowaliśmy w artykule pt. Egzaminy na prawko w Biłgoraju!. Potem były rozmowy dotyczące lokalizacji. Ostateczne zdecydowano, że ośrodek ruchu powinien znajdować się na terenie autodromu. Decyzję zaakceptował Zarząd Województwa Lubelskiego. - Pod koniec września 2016 r. starosta biłgorajski wystąpił do Zarządu Województwa Lubelskiego o przyjęcie propozycji lokalizacji oddziału WORD Zamościu na terenie autodromu, obiektu będącego w trwałym zarządzie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju. ZWL na posiedzeniu zaakceptował propozycję lokalizacji oddziału terenowego WORD w Zamościu na terenie autodromu - informowała wówczas Beata Górka rzecznik prasowy marszałka województwa lubelskiego.

Pod koniec ubiegłego roku podjęto więc działania zmierzające do przystosowania budynku do potrzeb ośrodka. O tym bilgorajska.pl informowała w artykule pt. Oddział WORD na Autodromie. Będzie remont pomieszczeń. Całość będzie zlokalizowana na terenach pozostających w zarządzie powiatu.

O plac manewrowy i budynek zadbało Starostwo, zamojski WORD przekazał meble, zamówił także komputery. Planuje się otworzyć 4 stanowiska, gdzie będą przeprowadzane egzaminy teoretyczne. - Obecnie prace są na końcowym etapie, przygotowana jest sala egzaminacyjna, powstaje łącze internetowe z Państwową Wytwórnią Papierów Wartościowych, które jest niezbędne do zabezpieczenia dokumentów. Plac manewrowy będzie gotowy jak tylko poprawi się aura, pozostało jedynie wyznaczenie linii - wyjaśnia rzecznik Górka.

Kropką nad i było podjęcie przez Sejmik Województwa Lubelskiego uchwały zmieniającej statut WORD w Zamościu tak, by dyrektor mógł utworzyć oddział terenowy. W planach na najbliższe tygodnie jest także uruchomienie biura obsługi klienta, by przyszli kierowcy mogli zapisywać się na egzaminy. A te mają ruszyć już w maju. - To jest realny termin - podsumowuje Beata Górka.

W Biłgoraju będzie można uzyskać prawo jazdy kategorii AM, A1, A2, A, B1 i B, czyli uprawnienia do kierowania motorowerami, motocyklami, quadami i oczywiście samochodami osobowymi.

red.
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
Egzaminy na prawo jazdy w Biłgoraju już wiosną, 5.0000 out of 5 based on 3 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 21278
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (27)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
655-23f
~ blondyna  czyli teraz będziemy prawko załatwiać na autodromie a nie u pracownika w starostwie!?
7 lutego 2017
+27
-9
Ostatnio dodane komentarze
PL
8ce-b06
~ Jasio   Pierwszy Egzamin Zdają Wszyscy ! Okazja ! Musi być dobry początek !
18 lutego 2017
brak ocen
PL
5c1-27f
~ obiektywnie   kąśliwość "kierowcy" nie na miejscu, prawda jest taka, że mieszkańcy sąsiadujący z Autodromem mają prawo domagać się wyciszenia hałasu.
9 lutego 2017
+1
-2
PL
ed6-d2e
~ namaxadziwak  do ~ Wwa   Królewicz z Koziej Wólki ?
9 lutego 2017
+1
-0
PL
d9a-181
~ kto wie może   na egzamin takie kolejki będą że rok na przód trzeba będzie się zapisywać
Zamość Tarnobrzeg Lublin i inne wsie zjadą do Biłgoraja żeby tutaj na naszych pięknych ulicach łatwo zdać egzamin
9 lutego 2017
+2
-1
PL
b3f-9d9
~ BMW   A co z driftem ,gdzie ja będę gumę palił?
9 lutego 2017
+2
-0
PL
235-551
~ kierowca   oczywiście że zaplanowane jest postawienie ekranów dźwiękochłonnych chroniących pobudowanych mieszkańców ul.Motorowaj przed hałasem i aby to było bardziej skuteczne postawienie ich przewidziane jest na granicy waszych działek
9 lutego 2017
+1
-1
PL
e74-198
~ w odniesieniu   W odniesieniu do tematu podanego przez komentatora "poczytajcie", dziwne wydaje się utrzymywanie przez Starostwo etatu rzecznika prasowego. W wielu starostwach jak i w innych urzędach administracji tego etatu nie ma. Skoro istnieją etaty ds promocji , te osoby mogą wypełniać te zadania, zresztą co tu wypełniać, każdy szef w administracji powinien być na tyle kumaty , ups kompetentny, żeby sprawnie wypowiadać się wobec mediów bez konieczności zatrudniania rzecznika.
9 lutego 2017
+5
-0
PL
e74-198
~ obiektywnie   Bardzo dobrze, że znowu w Biłgoraju będzie można zdobywać prawo jazdy. Autodrom ma być na toi przygotowany, może wreszcie zamontują tam odpowiednie płoty, wyciszające hałas,czas najwyższy.Na to powinny znaleźć się dotacje, bo skoro na terenie kraju, w niektórych miejscach stawiano je nawet na polu ( heh), bardziej zasadne wydaje się ogrodzenie nimi Autodromu. Należy się o to postarać.
9 lutego 2017
+2
-2
PL
9c8-a66
~ To teraz Zwierzyniec   Wiem, że człowiek i tak uczy się jeździć po zdaniu egzaminu, ale no bez jaj, takie przenoszenie nauki do coraz mniejszych miasteczek nie pomaga. Kursant przez 30h nauczy się z zamkniętymi oczami jeździć po mieście.
9 lutego 2017
+4
-2
PL
8f1-b45
8 lutego 2017
+2
-2
PL
1b3-b93
~ BIŁGORAJANKA  do ~ fff   tak, ale zauważ, że jadąc ze wspomnianej przeze mnie Nadstawnej do Puszczy masz do wyboru albo Kościuszki, albo ul. Dąbrowskiego... a chyba wszyscy wiemy co się dzieję na skrzyżowaniu ul. Dąbrowskiego, przejechanie prosto na puszczę w godzinach porannych lub popoludniowych, przy najwiekszym natężeniu ruchu graniczy z cudem.
8 lutego 2017
+1
-4
PL
d9a-181
~ Rolkarz   przez takiego pieszego wtargniętego nierozgarniętego i tych mistrzuniów kierownicy to nie jeden egzamin będzie oblany
egzaminatora nie interesuje to że ktoś jedzie za szybko interesuje to że zdający wymusił pierwszeństwo i pewnie najlepiej będzie oblać kogoś wyjeżdżając z tego skrzyżowania cicha poniatowskiego tam jest łuk i jak ktoś jedzie poniatowskiego szybko to zawsze wymusisz pierwszeństwo
8 lutego 2017
brak ocen
PL
085-710
~ fff  do ~ BIŁGORAJANKA   No patrz, a jakby takie kierowca trochę pomyślał i skorzystał z innej ulicy niż Kościuszki (nadłożył te kilkaset metrów) to zamiast 20 minut by jechał max 7-10.
To jest właśnie też problem, że większość kierowców nie potrafi myśleć i wybrać odpowiedniej trasy. Każdy pcha się na Kościuszki, a przecież nie musi. Ludzie jadący z Placu Wolności, czy od Zamojskiej do Puszczy w zdecydowanej większości muszą pchać się na Kościuszki. A przecież są obwodnice, czy nawet Długa/BMC. Gdyby ludzie trochę myśleli to na Kościuszki był by znacznie mniejszy ruch.
W Biłgoraju nie ma problemu z korkami, może kilka razy w roku przed świętami miasto zapcha się konkretnie, poza tymi wyjątkami to po prostu jazda z prędkością 15-20 na godzinę w ścisłym centrum w godzinach szczytu to norma dla każdego miasta. Ulica nie jest z gumy, jak taka Kościuszki ma natężenie 15 tysięcy aut na dobę, z czego większość przez te kilka godzin szczytu to cudów nie zdziałasz.
8 lutego 2017
+11
-1
PL
3fe-7eb
~ Biłgorajanin   WORD znajdujący się na wsi nie będzie miał kategorii T i BE.Wielkie brawa dla starostwa!!!
8 lutego 2017
+6
-5
PL
1b3-b93
~ BIŁGORAJANKA  do ~ Wwa   pomki młodzieży, wyprzedzanie "na gazete"... no tak, faktycznie wielki problem... sorry, ale w Bilgoraju nie da się jeździć przepisowo, zwłaszcza jak Ci taki jeden Pan Staszek z drugim Panem Jankiem wsiądą za kółko pierwszy raz od 30 lat; Biłgoraj, godziny szczytu, miasto zapchane, chcesz człowieku dostać się do puszczy z Nadstawnej jedziesz 20 min. Dlaczego? Ano właśnie dlatego, że ww. panowie jadą 20 km/h nawet jeśli jest czysta ulica... więc co ty robisz? wku*wiasz się, wyprzedzasz na tą twoją "gaze" rowerzystów, nie zatrzymujesz się do 0, kiedy sytuacja tego wymaga, tylko kombinujesz jak tylko sie da, aby szybciej. Takie są realia tego miasta i nic tego zmieni. A co do wspomnianych pomków, to co twoim zdaniem mają robić młodzi, kiedy do wyboru na weekend mają tylko warke, gdzie nigdy nie ma miejsc i exodus, o którym się wypowiadać nie muszę... Do narzekania to wszyscy pierwsi, ale żeby coś naprawic, poprawić to nie ma komu.... ehhh ten pełen hipokryzji Biłgoraj....
8 lutego 2017
+4
-7
PL
7a6-d05
~ .  do ~ Do Wwa   No i może wyjdzie to na dobre mieszkańcom, a szczególnie pieszym i rowerzystom. Elki spowolnią ruch i będą jeździć zgodnie z przepisami (czego o długoletnich kierowcach powiedzieć raczej nie można w większości), będą przepuszczać pieszych na przejściach i nie będą wyprzedzać rowerzystów "na gazetę" na Kościuszki, bo egzamin oblany, to i może lokali miszcze kierownicy się czegoś nowego nauczą przy okazji jak poobserwują innych.
7 lutego 2017
+8
-5
NL
4da-6b1
~ Do Wwa   Nam chodzi o szkoły nauki jazdy , które będą przyjeżdżać do Biłgoraja szkolić się przed egzaminem. Biłgoraj stanie się "torem" nauki jazdy
7 lutego 2017
+6
-4
PL
4e4-acc
~ Wwa   Śmiać mi się chce jak specjaliści wypowiadają się, że Biłgoraj będzie zakorkowany przez egzaminy :D To co wy myślicie, że dziennie tych egzaminów będzie 5 tysięcy? :D Wyjedzie sobie 5-6 aut każdego dnia i tyle :D Na pewno nie będzie to większy problem niż wieśniaki w czwartek, które wyciągają 26 letniego mercedesa ze stodoły i jeżdżą po mieście jak po swoim podwórku. No i młodzieży, która robi sobie pomki wkoło pedała. Bardzo pomaga to w wyjeździe z podporządkowanych ulic.
7 lutego 2017
+11
-13
PL
d9c-0ed
~ R.   porażka, Biłgoraj będzie przejezdny tylko nocą !
7 lutego 2017
+7
-8
PL
e07-533
~ ono   Zacznie sie dziać na drogach, jak powyjeżdzaja !!! masakra
7 lutego 2017
+7
-4
PL
e7a-fa5
~ Jan   Kasa pójdzie do Zamościa , po co filia. Nie myślą radni?
7 lutego 2017
+10
-4
FR
0ec-a5d
~ INRZYNIER OGULNY   Na ulicach z pobliskich województw będzie wysyp nauk jazdy "L" korki gwarantowane w Biłgoraju. Poza tym ten tor manewrowy to wertepy
7 lutego 2017
+7
-5
PL
d98-3af
~ Dobry człowiek  do ~ Zoro   Pewnie furlepa, on wszędzie się nadaje :D
7 lutego 2017
+8
-3
PL
989-d81
~ Zoro   Kogo by się tu spodziewać na stanowisku kierowniczym tegoż ośrodka, hmmm? Może jakieś podpowiedzi?
7 lutego 2017
+5
-3
PL
9f3-1ae
~ do blondyny   Naprawdę ty jesteś głupia.
7 lutego 2017
+3
-13
PL
e73-82d
~ Andrzej   mogli by jeszcze zrobić chociaz na T i E
7 lutego 2017
+15
-4
PL
655-23f
~ blondyna   czyli teraz będziemy prawko załatwiać na autodromie a nie u pracownika w starostwie!?
7 lutego 2017
+27
-9
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl