Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2017.10.03 11:12 | aktualizacja: 2017.10.03 11:23

WORD w Biłgoraju ma kłopoty?

Biłgorajski oddział WORD funkcjonuje w mieście od kwietnia br. O bieżącą kondycję ośrodka pytał podczas wrześniowej sesji Rady Powiatu radny Zenon Iskra. Starosta wyjaśnił, że władze ośrodka starały się o zwolnienie z opłat za wynajem pomieszczeń, argumentując to kiepską sytuacją oddziału terenowego. Jaka decyzja została podjęta?
WORD w Biłgoraju ma kłopoty?
WORD w Biłgoraju ma kłopoty?

Oddział Terenowy w Biłgoraju Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu został oficjalnie uruchomiony na początku kwietnia br. Relację z tej uroczystości znajdą Państwo pod adresem Ośrodek ruchu drogowego otwarty. Odbyły się pierwsze egzaminy.

Ośrodek funkcjonuje przy ul. Motorowej, na terenie autodromu. Od początku jego istnienia stało się jasne, że było zapotrzebowanie społeczne na tego typu instytucję. Już pierwszego dnia odbyły się egzaminy teoretyczne i praktyczne na prawo jazdy.

W połowie maja sprawdzaliśmy poziom zdawalności. Okazało się, że jest wyjątkowo dobrze, więcej na ten temat znajdą Państwo w artykule pt. Zdawalność wyższa niż w Zamościu.

Temat powrócił podczas wrześniowej sesji Rady Powiatu. O obecną kondycję oddziału pytał starostę radny Zenon Iskra. - Wg mnie kondycja WORDu wygląda dobrze, wg władz ośrodka nie dobrze. Nie mam informacji dotyczących kosztów miesięcznych funkcjonowania ośrodka. Natomiast mogę powiedzieć, że nie tak dawno dyrekcja WORD w Zamościu zwróciła się do mnie z wnioskiem o całkowite zwolnienie z opłat z tytułu korzystania z pomieszczeń na terenie autodromu, tłumacząc, że na dzień dzisiejszy ośrodek terenowy w Biłgoraju przynosi im straty w wysokości 65 tys. zł - mówił starosta Kazimierz Paterak, dodając, że wg niego problem polega na podejściu do kosztów funkcjonowania.

Gospodarz powiatu wyjaśnił, że zaproponował, by władze WORD w Zamościu złożyły wniosek o przesunięcie rat płatności do końca roku, jeżeli do tego czasu sytuacja się nie poprawi to Zarząd Powiatu przeanalizuje sytuację i podejmie decyzję dotyczącą ewentualnych zaległości w spłacie zobowiązań.

Druga strona uznała, że korzystniejsze dla niej będzie podpisanie aneksu do umowy zawartej z RCEZ (zarządcą obiektu) i taki wniosek trafił już do dyrektora Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej. Zarząd przedstawił negatywne stanowisko dotyczące zwolnienia z opłat.

W ciągu minionych miesięcy w Biłgoraju teoretyczne egzaminy na prawo jazdy zdawało 1081 osób, natomiast 1242 osoby zapisały się na egzamin praktyczny, 37 osób nie przystąpiło do niego. Wpływy od zdających wyniosły za ten okres 211 tys. 181 zł. Średnio było 10 egzaminów praktycznych dziennie.

Średnie przychody miesięczne to ponad 35 tys. zł. Zatrudniona jest jedna osoba, druga jest na stażu. - Wydaje się więc, że Zamość do Biłgoraja nie dokłada - podsumował starosta. O dalszych losach OT WORD w Biłgoraju będziemy informować.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
WORD w Biłgoraju ma kłopoty?, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 20251
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (10)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
3af-85a
~ Jan  Zamość się połapał, że dochody spadły bo zdawających w Zamościu ubyło. I szukają dziury w całym. Chcą doprowadzić do tego, żeby w Biłgoraju nie było ośrodka i wróciło stare....
3 października 2017
+34
-3
Ostatnio dodane komentarze
1b3-b93
~ szelige   Tokarski i Rosłan trzymają w ukladzie Klechę,ma 71 lat i dyrektor,w 2012 roku przeszedł na emeryturę , i Tokarski ponownie zawarł z nim umowę i emerytura i umowa o pracę i rada miasta,zastepcy dyrektora z układu z biszczy Mazurek prezes PSL,spotkania z młodzieżą przed wyborami w szkole ,podpisy wyborcze,zasłużony miasta b-j ,pytają ludzie czym , chyba wzajemnym układem ,bo kto normalny rozwiązuje umowę i ponownie zawiązuje,podobnie było z B.Obszanska w oxfort na przemysłowej,też pracowała ponad 5 lat i brała emeryturę i feta lecia szkoły,gdzie bez korepetycji ani rusz,a szkoła to publiczna,rzekomo najlepiej przygotowuje ale przy wydatnej pomocy rodziców.Wydaje się ,że warto było odejść przy 65 latach i oszczędzić sobie honoru i powagi.
4 października 2017
+8
-1
b25-645
~ obserwator  do ~ qqqqqq   Jejku jejku... Zapomniał wół jak cieleciem był. Mnie też nieraz się spieszy, lecz nie wyobrażam sobie, aby w jakikolwiek sposób poganiać jadącą przede mną elkę. Nie trąbię, nie wyprzedzam, nie poganiam, bo zdaję sobię sprawę że tam kilka metrów przede mną siedzi kursant, który dopiero "łapie" samochód. Życzę więcej tolerancji
4 października 2017
+2
-0
0a2-3e0
~ @@@  do ~ Jan   Powiedz bratu, żeby PKS przejął naukę jazdy. Zawodowy hejterze
4 października 2017
+1
-2
278-713
~ Eleonora   A nie można zatrudnić kogoś nieodpłatnie?
3 października 2017
+1
-8
090-ac3
~ prawda jest taka   większość hetmańcow co nie zdali egzaminu w hetmanowie przyjeżdża do biłgoraja zdawać a co za tym idzie w hetmanowie spadają zyski za powtórzone egzaminy i to jest problem
3 października 2017
+12
-2
c6f-229
~ Iczynskie hetmany   chcą zdyskredytować Biłgoraj bo w iczynie kasa się nie zgadza zamojskie hetmany zawsze zrobią wszystko żeby zdyskredytować Biłgoraj , a nawet biłgorajscy egzaminatorzy potrafili przysłużyć hetmańcom.
3 października 2017
+17
-8
3af-85a
~ Jan   Zamość się połapał, że dochody spadły bo zdawających w Zamościu ubyło. I szukają dziury w całym. Chcą doprowadzić do tego, żeby w Biłgoraju nie było ośrodka i wróciło stare....
3 października 2017
+34
-3
4c4-3dd
~ j 64   Mial byc WORD w LOK i bylby spokuj Teraz zaczynaja aie klopoty ?Zamosc traci przyszlych kierowcow wiec tworzy problemy Pwinien byc LOK
3 października 2017
+9
-5
578-932
~ qqqqqq   Potrzebny ten ośrodek jak wrzód na D. Jeżdżą po mieście tylko te melepety 15 hm/h i korkują proste krzyżówki... zda to egzamin w tej mieścince a potem zostawiają auta na rogatkach Lublina i do autobusu...
3 października 2017
+12
-17
79f-133
~ xcv   Taka władza jacy wyborcy
3 października 2017
+4
-8
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl