Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT
2018.02.08 11:19 | aktualizacja: 2018.02.08 11:24

Prawo jazdy - zmiany dla przyszłych kierowców

Odkąd w Biłgoraju utworzony został ośrodek ruchu drogowego na ulicach można zauważyć sporą ilość "elek". Teraz może pojawić się ich jeszcze więcej. W czerwcu wejdą w życie nowe przepisy m.in. wprowadzające okres próbny dla młodych kierowców. Wiele osób chce zrobić prawo jazdy jeszcze przed tym terminem.
Prawo jazdy - zmiany dla przyszłych kierowców
Prawo jazdy - zmiany dla przyszłych kierowców

W kwietniu ubiegłego roku w Biłgoraju powstał, wyczekiwany od lat, ośrodek ruchu drogowego, który jest filią zamojskiej placówki. Informowaliśmy o tym w artykule pt. Ośrodek ruchu drogowego otwarty. Odbyły się pierwsze egzaminy. Od razu okazało się, że chętnych do zdawania egzaminów teoretycznych i praktycznych nie brakuje. Tylko w ciągu pierwszego miesiąca w Oddziale Terenowym w Biłgoraju przeprowadzono 34 egzaminy teoretyczne, a zdawalność wyniosła 52,94%. Natomiast zdawalność egzaminu praktycznego wyniosła 60,87%. W kwietniu przeprowadzono 23 egzaminy praktyczne. Więcej na ten temat znajdą Państwo w artykule pt. Zdawalność wyższa niż w Zamościu.

Na ulicach Biłgoraja zrobiło się tłoczno, o każdej porze dnia można zobaczyć tzw. "elki", czyli kursantów szkolących swoje umiejętności przed egzaminem na prawo jazdy. Teraz może być ich jeszcze więcej.

Już 4 czerwca w życie wejdą nowe przepisy dotyczące wydawania uprawnień do kierowania pojazdami. Co się zmieni? Przede wszystkim wprowadzony zostanie okres próbny dla młodych kierowców, co oznacza, że przez dwa lata od uzyskania uprawnień będą ich obowiązywać limity prędkości - 50 km/h w obszarze zabudowanym, 80 km/h poza obszarem zabudowanym, 100 km/h na autostradzie oraz drodze ekspresowej dwujezdniowej.

Ale to nie wszystko. Młody kierowca nie wcześniej niż przed 4. miesiącem od zdobycia prawa jazdy i nie później niż po 8. miesiącu będzie zobowiązany do odbycia dwóch kursów przeszkalających z zagrożeń w ruchu i doskonalenia techniki jazdy. Ich koszt to ok. 300 zł.

Wraca także zielony liść na szybie auta (niezależnie od tego czy będzie on własnością młodego kierowcy, czy pojazd będzie użyczony). Będzie on musiał widnieć na samochodzie przez pierwszych 8 miesięcy posiadania prawa jazdy przez kierowcę.

By zdobyć prawo jazdy na starych zasadach trzeba się pospieszyć. Liczy się bowiem nie data zdania egzaminu, a faktycznego otrzymania dokumentu, a na ten czeka się nawet do trzech tygodni.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Prawo jazdy - zmiany dla przyszłych kierowców, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 4747
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (10)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
Ostatnio dodane komentarze
majka23   Raczej na razie zmian nie będzie dopóki nie zapanuja nad tym cepikiem: https://www.prawo-jazdy-360.pl/aktualnosci/cepik
14 grudnia 2018
brak ocen
b63-82c
9 lutego 2018
+5
-0
062-7a7
~ BU-BU   No No
8 lutego 2018
+1
-0
cac-014
~ ja   Chory kraj:)
8 lutego 2018
+1
-1
e9c-17f
~ Hetman Zawiślak Wielki  do ~ prawo jazdy Olszowki   Nawet mu włos z głowy nie spadnie a do ciebie prowokatorze niedługo zapukają smutni panowie.
8 lutego 2018
+4
-10
e51-7b0
~ niezle   >a na ten czeka się nawet do trzech tygodni.
Chyba Pan redaktor żartuje, tydzien temu wymieniałem i całośc zajęła równo pięć dni robocznych
8 lutego 2018
+2
-4
a7f-d6e
~ aa  do ~ fgf   kiedyś tak było-w technikach uzyskiwało się prawo jazdy..za darmo..teraz liczy się kasa..
8 lutego 2018
+5
-2
7d5-962
~ fgf   Nauka jazdy autem czy motorem powinna być już przedmiotem w szkole średniej , kto na kursie nauczy się jechać i poznać budowę tych maszyn?To kpina , już nie wspominam o kulturze jazdy
8 lutego 2018
+5
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl