Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2017.03.06 21:50 | aktualizacja: 2017.03.06 22:25

Kolejne Spotkanie Obywatelskie z działaczami PO

Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej zaprosili mieszkańców Biłgoraja na kolejne Spotkanie Obywatelskie. Odbyło się ono w poniedziałek, 6 marca, w Biłgorajskim Centrum Kultury. Krytycznie oceniano działania partii rządzącej, dyskutowano też o konieczności zawiązania szerszej koalicji ugrupowań opozycyjnych, by możliwe było odsunięcie PiS od władzy.
Kolejne Spotkanie Obywatelskie z działaczami PO
Kolejne Spotkanie Obywatelskie z działaczami PO

Platforma Obywatelska rozpoczęła cykl spotkań z mieszkańcami Lubelszczyzny pod koniec ubiegłego roku. Do Biłgoraja posłowie tej partii przyjechali na początku grudnia. Spotkali się z mieszkańcami, by dyskutować o sytuacji politycznej, przedstawiono też nową deklarację polityczną. Pisaliśmy o tym w artykule pt. "Posypujemy głowy popiołem".

Plan był taki, by do końca czerwca objechać cały kraj, po wakacjach członkowie PO planują powrót do tej formuły.

Kolejne z cyklu Obywatelskich Spotkań odbyło się w poniedziałkowe popołudnie, 6 marca, w Biłgorajskim Centrum Kultury. Zaprosili na nie przewodnicząca Sejmiku Województwa Lubelskiego Zofia Woźnica, poseł Stanisław Żmijan oraz wicemarszałek województwa lubelskiego Krzysztof Grabczuk, który ostatecznie nie mógł uczestniczyć w spotkaniu. Obecni byli za to radni Rady Miasta Lublin Jan Madejek i Zbigniew Jurkowski. Nie zabrakło wiceburmistrza Biłgoraja Michała Deca.

Rozmawiano przede wszystkim o bieżącej polityce partii rządzącej i krytykowano jej działania. Poseł Stanisław Żmijan odniósł się do planów zmian w ordynacji wyborczej dotyczących ograniczenia możliwości urzędowania burmistrzów, wójtów do dwóch kadencji. - PiS dąży do tego, żeby takie prawo obowiązywało od najbliższych wyborów, a jest to klasyczny przykład działania prawa wstecz. Co więcej nie wiadomo czy nie będzie przyspieszonych wyborów jeszcze w tym roku. Ewidentnie temu powinniśmy się przeciwstawić i nie dopuścić do tego, bo standardy demokratycznego państwa prawa powinny być święte. Nasze działania muszą zmierzać do tego, byśmy gruntowali państwo prawa w Polsce, a nie zgadzali się na działania idące w innym kierunku - mówił poseł Żmijan i przypomniał działania rządzących dotyczące Trybunału Konstytucyjnego i próby ograniczenia swobody mediów w Sejmie oraz planowaną reformę oświaty. Uznał, że reforma sądownictwa jest łamaniem konstytucji.

- Ostatni bastion, którego PiS jeszcze nie ma to samorządy. Te pomysły, o których słychać są wg mnie groźne dla naszego państwa i trzeba się im przeciwstawić - dodał parlamentarzysta, podkreślając, że są przecieki dotyczące jeszcze innych planów, a mianowicie podporządkowania szczebla powiatowego samorządu wojewodom.

- Chcą zmieniać ustrój, a nie mają nawet większości konstytucyjnej - mówił dalej Żmijan. Zaznaczył też, że jest za reformowaniem kraju, ale w oparciu o konsultacje i szeroką informację dla społeczeństwa. Odniósł się także do wniosku jednego z uczestników spotkania dotyczącego konieczności stworzenia wspólnych opozycyjnych list wyborczych. Poseł wyjaśnił, że uważa, iż najlepszym rozwiązaniem jest współpraca wszystkich ugrupowań przeciwko PiS. - Trzeba połączyć wszystkie siły, ale to nie jest łatwy proces - stwierdził.

Lawina krytyki spadła także na media publiczne, które kierowane przez Jacka Kurskiego zostały nazwane reżimowymi.

Podczas poniedziałkowego spotkania poruszono także temat programu Rodzina 500+. Zarzuty dotyczyły niedostatecznie przygotowanej ustawy, która daje możliwość nadużyć. Dodatkowo działacze PO uznali, że dodatków środki nie powinny być przyznane osobom najbardziej zamożnym. Dyskutowano również o planach wprowadzenia sieci szpitali. W systemie będzie funkcjonowało ok. 400 szpitali, poza ponad 200. Poseł Stanisław Żmijan wyjaśnił, że placówki w sieci będą otrzymywały pieniądze ryczałtem, czyli środki nie będą szły za pacjentem, co wg niego jest karygodnym postępowaniem.

Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Lubelskiego odniosła się za to do reformy szkolnictwa. Uznała, że kolejna rewolucja w tej sferze jest niepotrzebna, a na zmianach i likwidacji gimnazjów i utworzeniu ośmioletnich szkół podstawowych stracą przede wszystkim dzieci mieszkające na wsi.

Krytykując postępowanie partii rządzącej powiedziała: - To nie prawda, że PiS wygrał wybory, nie uzyskał ponad połowy głosów, ponad połowa to ci, którzy zagłosowali na inne ugrupowania lub nie wzięli udziału w wyborach.

Odnosząc się do zmian w ordynacji wyborczej powiedziała, że jeśli zmiany wejdą w życie to zniszczą samorządy, a to z kolei poskutkuje powrotem do dawnego systemu.

- Mamy już sygnały, że zmienia się nastawienie społeczeństwa, musimy dokonać zmian, ale musi się to odbyć demokratycznymi metodami. Nie możemy być tacy jak oni - podsumował poseł Żmijan.

Podczas dyskusji padły pytania o sens organizowania tego typu spotkań. - Wskazywanie błędów PiS to za mało. Oni wyszli do społeczeństwa, PO też musi tak postąpić. Platforma też powinna coś ludziom dać, zaproponować coś konkretnego, a nie tylko krytykować i mówić, że wszystko jest źle - mówił jeden z mieszkańców. - Nas nie musicie przekonywać, my już jesteśmy przekonani - wtórowała mieszkanka.

- Ja też byłam sceptycznie nastawiona do tego typu spotkań, bo byłam przekonana, że przyjdzie na nie jedynie grupa osób, które popierają PO, ale uznałam, że lepiej jest coś robić. Chociażby pokazywać co już dobrego zostało zrobione, co Platforma wprowadziła, bo faktem jest, że nie umieliśmy się chwalić swoimi osiągnięciami - odpowiadała Zofia Woźnica.

Wszystkie zarzuty zostały przedstawione w formie deklaracji samorządowej. Wg dokumentu PO sprzeciwia się: ograniczeniu kompetencji samorządu terytorialnego, przekazywaniu zadań administracji rządowej bez zapewnienia środków na ich realizację, brakowi konsultacji z samorządem terytorialnym reform wdrażanych na poziomie lokalnym, ograniczeniu możliwości startu sprawdzonym samorządowcom, szczególnie przepisami działającymi wstecz.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 6486
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (29)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
654-607
~ 258  Typowa partia bezideowa .Niemiecka noga w Polsce głód koryta ,wasza wygrana to tysiące Islamistów w Polsce.Dzięki Bogu ,że już jesteście wspomnieniem
6 marca 2017
+33
-14
PL
c33-db2
~ Grzegorz Buczek  Ludzie PO jesteście pozbawieni honoru i uczciwości. Kłamaliście ludzi, że obniżycie podatki(słynne 3x15) oraz uprościcie prawo. Przez 8 lat nie zrobili nic, co by wpłynęło na poprawę życia drobnych przedsiębiorców i zwykłych ludzi. Za euro srebrniki jesteście w stanie sprzedać nawet swoją rodzinę. Gdybyście wygrali wybory to dzisiaj mielibyśny obozy koncentracyjne z imigrantami. Byliście tak skorumpowani, że ludzie mieli was dość i woleli wybrać ten socjalistyczny PiS. PiS jest tragiczny gospodarczo ale przynajmniej dba o interesy Polski. Wy byliści tragiczni gospodarczo oraz dbaliście, o interesy Brukseli. Polsce, jest potrzebna partia Narodowo Wolnościowa inaczej nadal będzie bieda i emigracja.
6 marca 2017
+28
-12
PL
e60-380
~ duki_1  Jeśli to ma być spotkanie z mieszkańcami, to gratuluję tłumów. Jak na 27 tys. miasto, to faktycznie bardzo udane spotkanie :). Było trochę lepiej niz 12 lutego 2014 roku. Wtedy było nas trochę mniej.
7 marca 2017
+14
-1
Ostatnio dodane komentarze
24b-64e
~ forum.4gr.pl   Zobaczcie i podyskutujcie tutaj: http://forum.4gr.pl/viewtopic.php?f=3&t=10469
21 lutego 2018
brak ocen
638-336
~ s   Cyt."To nie prawda, że PiS wygrał wybory"- gadajcie, gadajcie może leming w to uwierzy. Propaganda jak za stalinizmu.
10 marca 2017
+1
-0
PL
f6e-3df
~ Ulia  do ~ Wyborca   Człowieku lecz sie , bo tak chorego na durnia jeszcze nie spotkałam!
8 marca 2017
+3
-4
PL
2fa-d03
PL
ade-2c0
~ Wyborca   Banda platformianych żuli. Was powinno się ścigać jak koniokradów na Dzikim Zachodzie i listy gończe za wami POrozsyłać. POszukiwany taki a taki były poseł lub posłanka-żywy lub martwy. Zosia-Samosia specjalistka od wyprowadzania kasy z NFZ. Poszukajcie jej oświadczeń majątkowych na stronie sejmiku województwa. To nie jest tak, że cała kasa z NFZ idzie na leczenie chorych. Ona jest przeflancowana poprzez prywatne gabinety i przechodnie na konta ich właścicieli. Co prawda zwykły obywatel nie ma dostępu do ich rocznych sprawozdań finansowych ale zdarzają się takie kwiatki jak nasza Zosia co jeszcze zachciało jej się być radną wojewódzką i ona musi złożyć oświadczenie majątkowe. A jeszcze twoerdzi, że ,,nie umieli się chwali swoimi ośiągnięciami..." Czyżby? A u ,,Sowy i przyjaciele" przy ośmorniczkach to nie chwaliliście się? A Sienkiewicz to przecież dobitnie określił wasze osiągnięcia,,ch...j, ***** i kamieni kupa" Na dodatek w tym swoim poje...banym łbie wymyślił prowokację, żeby podpalić budkę wartowniczą przy rosyjskiej ambasadzie. Takiego śmiecia co naraża na szwank dobre imię społeczeństwa polskiego od razu powinno się na 25 lat zasadzić do łagru ,,bez prawa korespondencji" -wtajemniczeni wiedzą o co chodzi. Następna moralna szmata platformiana co teraz siedzi w Brukseli i liże doopę frycom-Bańkowska czy jak jej tam. To twierdziła , że w Polsce za 6 tyś to pracuje idiota albo złodziej. Na koniec zarechotała-ale yaja, ale yaja, ale yaja...Do dzisiaj w uszach szumi mi jej knajacki rechot. No i jest jeszcze Dec, moralny tarnogrodzki śmieć. Człowiek który ma honor i odrobinę patriotyzmu nie spotykał by się z tym złodziejskim bagnem, nie mówiąc o podaniu ręki. A on, proszę bardzo- do zdjęcia jeszcze POzuje. Tworzy front przed odsunieciem zdegenerowanego samorządowego towarzystwa od koryta. Chce razem z Rosłankiem jeszcze przez 25 lat rządzić w Biłgoraju, dlatego nie podoba mu się ograniczenie kadencji burmistrzów i wójtów. W tym zaprzaństwie samorządowym zatracił resztki przyzwoitości. A PSL-u nie zaprosiliście na spotkanie? Błąd. Trzeba ich było zaprosić. Szczególnie byłego posła i prezesa Kółek i Organizacji Rolniczych Władzia Serafina i także już byłego (p)osła Jana Burego. Władzio Serafin siedzi w mamrze za wyłudzenie ze SKOK Wołomin ponad 6 milionów złotych i pranie brudnych pieniędzy /zapewne z łapówek za sprzedawanie intratnych posad w agencjach rolniczych/ Bury i była prokurator z Rzeszowa są oskarżeni i przyjmowanie łapówek i ustawianie swoich ludzi na stanowiskach. Bury to był PSL-owski cwaniak. Brał łapówy w sztabkach złota i chomikował je w siedzibie biskupa, był pewny, że tam ich nie namierzy CBA. Ale agencja POdsłuchała biskupa i teraz zimna doopa. Także jest się czym chwalić, nawet usadziliście na stołkach w Trybunale Konstytucyjnym POsłusznych pachołków co za wypasioną wypłatę przyklepali każdy wyrok a na koniec zwiali z workiem pieniędzy za ,,nie wykorzystany urlop" A za swego politycznego guru wybraliście sobie przewerbowanego do CIA SB-eckiego szpicla Bolka Wałęsę. Gdyby jeszcze mógł ,,wygrać w totolotka to i was zakablował by tam gdzie trzeba. Zapewne dla takiego towarzycha to patron w sam raz. Więcej was jeszcze POchwalić za wasze dokonania?
8 marca 2017
+8
-3
PL
c31-ada
PL
250-d6f
~ WYBRANA KASTA   DO CIUPY
7 marca 2017
+5
-3
PL
e38-f98
~ j 64   pani dr niech pani przeczyta i sie zastanowihttps://vaccgenocide.wordpress.com/tag/dr-jerzy-jaskowski/
7 marca 2017
+2
-1
PL
7b8-024
~ aa  do ~ george   a odnowione miasto to niby dzięki pisuarowi? co robi pranie mózgu ..pomyśl samodzielnie-to nie boli..
7 marca 2017
+7
-4
PL
7b8-024
~ aa  do ~ Veeer   no właśnie..gdzie twój honor? bo głupotę widać..
7 marca 2017
+6
-8
PL
b5c-53b
~ Veeer   Już mamy dość PO! Jak można nie mieć za grosz honoru i obnosić się ze swą głupotą?!
7 marca 2017
+10
-9
PL
37c-246
~ zrozumcie   Nie damy się więcej nabrać na platformę. Rządziliście 8 lat, afera za aferą, ubóstwo normalnych ludzi. Koniec. Nigdy więcej Polacy nie dopuszczą was do koryta, czego dowodem jest frekwencja na waszym spotkaniu. Garstka zagubionych ludzi.
7 marca 2017
+11
-8
PL
9fb-efa
~ hela   Ale Dubiel się wypasł w tym PGK !!!!!!
7 marca 2017
+10
-1
PL
7b8-024
~ aa  do ~ 028   Ukraińcy nie są uchodźcami-nawet ci z Donbasu mogą spokojnie mieszkać w Kijowie..a gdy im UE zniesie wizy żadnego tu nie zobaczysz..
7 marca 2017
+5
-3
PL
358-781
~ Johny   Po co oni wynajmowali salę w BCKU przecież to tylko garstka POopaprańców, mogli się spotkac u Zmijana w biurze. Tam nie było żadnego innego mieszkańca
7 marca 2017
+10
-4
PL
489-2de
~ 028   Może wasza partia zaproponuje w Parlamencie Europejskim ,że jaki kraj nie przyjmie Ukraińców niech płaci 250 tys euro kary .Oni gorsi od mahometów?
7 marca 2017
+4
-5
PL
f72-69f
~ Andrzej   Mina Z. Woźnicy daje mi dużo do myślenia! Pragnienie koryta i to stałego na lata
7 marca 2017
+12
-5
PL
f72-69f
~ Selig   Powinniście się dobrać BOROWCOM i OLSZÓWCE to zobaczycie kto z kim i komu je z ręki... Przekręty i nieuczciwe kredyty
7 marca 2017
+11
-0
PL
34b-f09
~ właśnie  do ~ xcver   grecja niech odda kasę którą wpompowało PO i niech sobie wezmą uchodźców, zresztą u nas uchodźcy już są UKRAIŃCY a nadwyżki nikt nie bierze! Zawsze można zrobić referendum o Brexit ;)
7 marca 2017
+9
-3
PL
e60-380
~ duki_1   Jeśli to ma być spotkanie z mieszkańcami, to gratuluję tłumów. Jak na 27 tys. miasto, to faktycznie bardzo udane spotkanie :). Było trochę lepiej niz 12 lutego 2014 roku. Wtedy było nas trochę mniej.
7 marca 2017
+14
-1
PL
1cf-35a
~ xcver   http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/941096,kary-za-uchodzcow-europa-polska-zaplaci-za-nieprzyjmowanie-imigrantow.html,żadne z was z PO nikt nie protestował,W Polsce bieda a wy jeszcze popieraliście Tuka ,że chce sankcji dla Polski za nieprzyjmowanie mahometów .Przyjmujcie ich na swój koszt .Niech ubogacą kulturowo wasze córki .Kupa idiotów
7 marca 2017
+20
-8
PL
d13-d15
~ franio   Ta Woznica to by sie wstydziła ,już szpital w Biłgoraju uzdrowiła,uciekła ze szpitala i wtedy uzdrawiała jak była w niepublicznym ZOZ ,teraz na oświacie się zna ,to obłudne i wielu to widzi,zarabia prawie 300.000 zł i mądra tylko ,że ma kasę,a spotkanie takie jak i obecność Grabczuka,niedawno z ziemią było zagrożenie,wreszcie sprzedaż na słupy znikła ale nie dzięki PO.Żenada.
7 marca 2017
+16
-5
PL
1ff-b64
~ formaldehyd  do ~ gg   Dostał? ot tak?
7 marca 2017
+3
-1
PL
2d7-d1b
~ gg   Jakby kogoś interesowało kto jakie dopłaty z Unii dostał, to tu ma wyszukiwarkę:
http://beneficjenciwpr.minrol.gov.pl/search
7 marca 2017
+3
-1
PL
7c6-3fd
~ Sympatyk PO   Patrzcie to koniec PO, nawet Rosłan z SLD nie przyszedł do nich na spotkanie bo wie że to koniec PO. Płakał w wyborczej razem z PO ale na spotkanie nie przyszedł.
6 marca 2017
+13
-8
PL
c33-db2
~ Grzegorz Buczek   Ludzie PO jesteście pozbawieni honoru i uczciwości. Kłamaliście ludzi, że obniżycie podatki(słynne 3x15) oraz uprościcie prawo. Przez 8 lat nie zrobili nic, co by wpłynęło na poprawę życia drobnych przedsiębiorców i zwykłych ludzi. Za euro srebrniki jesteście w stanie sprzedać nawet swoją rodzinę. Gdybyście wygrali wybory to dzisiaj mielibyśny obozy koncentracyjne z imigrantami. Byliście tak skorumpowani, że ludzie mieli was dość i woleli wybrać ten socjalistyczny PiS. PiS jest tragiczny gospodarczo ale przynajmniej dba o interesy Polski. Wy byliści tragiczni gospodarczo oraz dbaliście, o interesy Brukseli. Polsce, jest potrzebna partia Narodowo Wolnościowa inaczej nadal będzie bieda i emigracja.
6 marca 2017
+28
-12
PL
654-607
~ 258   Typowa partia bezideowa .Niemiecka noga w Polsce głód koryta ,wasza wygrana to tysiące Islamistów w Polsce.Dzięki Bogu ,że już jesteście wspomnieniem
6 marca 2017
+33
-14
PL
1c6-9c2
~ Michał   Dość tych ludzi. Nigdy więcej ich nie wybierajcie. Żmijan niech powie gdzie w czasach rządów PO pracowała jego rodzina ? Bracia , dzieci itd. Jak wam nie wstyd. Woźnicowa niech powie co PO zrobiło z Polską. I ona dzisiaj atakuje Prawo i Sprawiedliwość. Co ona zrobiła jako radna w sejmiku dla Polski wschodniej?
6 marca 2017
+17
-16
GB
f09-fcc
~ george   przez 8 lat to POwskie scierwo nie interesowalo sie sciana wschodnia a teraz zebrza o glosy w Bilgoraju ?
6 marca 2017
+19
-16
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
6 czerwca 2024 Biłgoraj
Wyjątkowy jubileusz w Biłgoraju [NOWE ZDJĘCIA]
40 lat temu w Biłgoraju powstała pierwsza w Polsce Wioska Dziecięca SOS. Uroczyste obchody jubileuszu, z udziałem władz lokalnych, Zarządu SOS Wiosek Dziecięcych, a także obecnych i byłych pracowników i wychowanków, zorganizowano w czwartek 6 czerwca.
we wtorek, godzina 19:02 Lubelszczyzna
Ogrzewasz dom gazem? Sprawdź, jak otrzymać zwrot VAT
dzisiaj, 11:16 Biszcza
Dwudniowe manewry w powiecie
31 maja 2024 Aleksandrów
Śledczy prowadzą postępowanie ws. drukarni banerów wyborczych w Aleksandrowie
Z ustaleń Onetu wynika, że w październiku ubiegłego roku w garażu na terenie jednej z posesji w Aleksandrowie drukowano materiały wyborcze Marcina Romanowskiego. Obecnie miały tam być drukowane banery kandydatów PiS do Parlamentu Europejskiego. Postępowanie w tej sprawie prowadzi prokuratura w Zamościu. Śledczy podejrzewają, że mogło dojść do nielegalnego wspierania komitetu wyborczego z pominięciem oficjalnych źródeł finansowania.
dzisiaj, 11:46 Łukowa
Akcja pomocy dla 4-letniego Pawełka
w środę, godzina 08:06 Powiat
9 miejscowości bez prądu
dzisiaj, 08:27 Biłgoraj
Sześciu chętnych na budowę nowoczesnego osiedla
W Biłgoraju wkrótce powstanie ekologiczne osiedle bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. właśnie zakończyło przyjmowanie ofert na realizację inwestycji.
dzisiaj, 09:08 Biłgoraj
I LO im. ONZ w czołówce w kraju
we wtorek, godzina 10:03 Obsza
Ostatni dzwonek na przekazanie stanu wodomierza
dzisiaj, 21:13 Biłgoraj
Święto motoryzacji w Biłgoraju
Już w najbliższą niedzielę 16 czerwca w Biłgoraju będzie można podziwiać perełki motoryzacji. Wszystko za sprawą Biłgorajskiego Spotkania z Klasykiem, które odbędzie się na terenie OSiR.
we wtorek, godzina 14:25 Biłgoraj
W biłgorajskim muzeum można zwiedzać nową wystawę
w środę, godzina 07:53 Aleksandrów
Nowi sołtysi zainaugurowali kadencję
dzisiaj, 14:56 Lubelszczyzna
W regionie powstanie prawie 220 km dróg ekspresowych
Sieć tras ekspresowych w woj. lubelskim stale się zwiększa i liczy już ok. 230 km. GDDKiA realizuje kolejnych 13 odcinków dróg o łącznej długości niespełna 220 km.
2 czerwca 2024 Okrągłe
Turniej Wsi 2024 [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
w poniedziałek, godzina 12:17 Kraj
Oni zasiądą w Parlamencie Europejskim
w środę, godzina 15:40 Biłgoraj
To najlepsi sportowcy w powiecie [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 12 czerwca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju zorganizowano Podsumowanie Roku Sportowego 2023/2024. Podczas wydarzenia najlepsi w sporcie szkolnym odebrali dyplomy i puchary. Uhonorowano także nauczycieli i działaczy.
6 czerwca 2024 Goraj
Oficjalne powitanie nowej sekretarz
we wtorek, godzina 09:32 Huta Turobińska
Samochód w rowie. Gdzie jest kierowca?
w poniedziałek, godzina 06:06 Powiat
Oficjalne wyniki głosowania w powiecie biłgorajskim
W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego wzięło udział 29 636 mieszkańców powiatu biłgorajskiego, spośród 79 044 uprawnionych. Wyborcy oddali 29 462 ważne głosy. Największym poparciem wśród głosujących cieszyła się partia Jarosława Kaczyńskiego.
w niedzielę, godzina 11:09 Biłgoraj
Tak wyglądała czerwcowa garażówka [NOWE ZDJĘCIA]
w piątek, godzina 14:34 Biłgoraj
Zdarzenie drogowe na ul. Cegielnianej w Biłgoraju [AKTUALIZACJA]
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl