Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2016.11.14 14:38 | aktualizacja: 2016.11.14 15:23

Marian Tokarski rezygnuje z funkcji starosty powiatu biłgorajskiego

Na początku przyszłego roku Marian Tokarski przestanie być gospodarzem powiatu biłgorajskiego. Starosta złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska.
Marian Tokarski rezygnuje z funkcji starosty powiatu biłgorajskiego
Marian Tokarski rezygnuje z funkcji starosty powiatu biłgorajskiego

Jak informuje w rozmowie z portalem bilgorajska.pl przewodniczący Rady Powiatu w Biłgoraju pod koniec października wpłynęło oficjalne pismo od Mariana Tokarskiego, w którym gospodarz powiatu zwraca się z prośbą o przyjęcie przez Radę Powiatu jego stanowiska dotyczącego rezygnacji z funkcji starosty powiatu biłgorajskiego.

Starosta wskazał w piśmie datę 10 stycznia przyszłego roku, jako moment zakończenia funkcjonowania na tym stanowisku, jednocześnie nie uzasadniając swojej decyzji w żaden sposób.

- Przychylając się do prośby starosty, w dniu 10 stycznia, zostanie zwołana sesja Rady Powiatu, podczas której radni będą głosować nad przyjęciem wniosku. Jeśli rezygnacja zostanie przyjęta będzie konieczność wybrania nowego zarządu oraz nowego starosty - wyjaśnia Kazimierz Paterak.

Rezygnacja starosty z zajmowanego stanowiska jest bowiem równoznaczna z rezygnacją całego zarządu. Przyjęcie rezygnacji przez radę następuje zwykłą większością głosów. Jest szansa, że tego samego dnia poznamy nazwisko nowego starosty. - Ja bym tak chciał, by rada od razu, podczas tej sesji wybierała nowego starostę oraz nowy zarząd - podsumował przewodniczący Paterak.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Marian Tokarski rezygnuje z funkcji starosty powiatu biłgorajskiego, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 9593
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (24)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
631-316
~ Jaś  Jeszcze powinien ze sobą zabrać Mariana Klechę /ur. 12.września 1946r./ któremu przedłużył dyrektorowanie w LO im ONZ na następną kadencję. Temu potomkowi małorolnego chłopa ciągle mało. Emerytura-63 156,84 zł, pensja dyr. 89 102,08 zł, dieta przew. rady miasta 22 260zł, dieta ze spółki dla zag. wsp. grunt. 1 038,40zł /wszystko dochody roczne/ Czy ci ludzie mają choćby odrobinę honoru Donalda Trampa, który zgodził się na pełnienie urzędu Prezydenta Stanów Zjednoczonych za 1 /słownie: jednego / dolara rocznie?
14 listopada 2016
+29
-2
PL
156-f09
~ yogi  Tak przy okazji zapytam - co z biłgorajskim szpitalem pod rządami wspaniałej spółki arion ??? Bo niektóre oddziały to dno i 10 (dziesięć) metrów mułu...
14 listopada 2016
+29
-2
PL
ee7-073
~ po wizycie polszmatu  w biłgoraju maniek rezygnuje czytaj ... ***** zaczyna boleć teraz się dowiemy kto kręcił biłorajską prokuraturą ale będzie jazda
14 listopada 2016
+20
-4
Ostatnio dodane komentarze
PL
631-316
~ Ja   Oglądaliście dzisiaj Interwencję na Polsacie? Sprawa radnego gminy Księżpol Jana Księdza co miał ukryty w domu rewolwer i zapas amunicji. Prezes sądu w Biłgoraju-Jodłowski- stwierdził, że posiadanie rewolweru i amunicji to ,,mała szkodliwość" czynu a następnie wyprosił operatora kamery z sądu a sam zwiał do drugiego pomieszczenia. Ten radny na dodatek jest pracownikiem starostwa biłgorajskiego. Starosta Maniek Tokarski stwierdził, że on nic nie wie o rewolwerowcu !!! Tak samo jak nic nie wiedział o pracowniku-łapówkarzu wydziału komunikacji co wydawał prawa jazdy kierowcom-pijakom. Sąd przez dwa lata jeszcze nie rozpatrzył jego sprawy. Zapewne czekają aż się sprawa przedawni albo boją się że łapówkarz zacznie sypać wspólników. I kto to mówi,że starostwo nie ma osiągnięć. Ma i to na skalę krajową. Zapewne następny reportaż redakcja Interwencji zrobi z udziałem pracowników referatów budownictwa z Urzędu Miejskiego i Starostwa a także z udziałem Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Oni na bohaterów takiego programu zasłużyli wybitnie...
16 listopada 2016
+6
-0
PL
d13-d15
~ lipa   Po co chciał być srarostą , a terez rezygnuje?
16 listopada 2016
+1
-0
PL
6ea-9da
~ brrrrrrrrrrrrrrrr   a to pech ze dopiero teraz to wyszlo na jaw Michal F wstrzymal by sie ze skladaniem CV do ZUS :))))niegospodarnosc ma we krwi :)) a Nadstawna cala co to na niego glosowala ma w d...p iee:)
15 listopada 2016
+6
-0
PL
631-316
~ Jaś.   Przecież już raz odprawę pobrał. Ale potem śp. Marek O co był starostą znowu go zatrudnił. To co drugi raz odprawa?
15 listopada 2016
+3
-0
PL
84e-de5
~ Bez znaczenia  do ~ Dlaczego nie głosowali w listopadzie?   Nie ma znaczenia czy zagłosują w listopadzie. Jeżeli będzie jakaś sesja w listopadzie to z upływem listopada sprawa sama się rozwiązuje. Paterak wyjaśnia na bilgoraj com: "W przypadku rezygnacji starosty rada powiatu na najbliższej sesji podejmuje uchwałę o przyjęciu rezygnacji całego zarządu. Niepodjęcie uchwały, o przyjęciu rezygnacji całego zarządu, jest równoznaczne z przyjęciem rezygnacji z upływem ostatniego dnia miesiąca, w którym odbyła się sesja rady powiatu."
15 listopada 2016
+0
-1
PL
286-32c
~ Dlaczego nie głosowali w listopadzie?  
Art. 31a. 1. W przypadku złożenia rezygnacji przez starostę jej przyjęcie następuje zwykłą większością głosów.
2. W przypadku rezygnacji starosty rada powiatu na najbliższej sesji podejmuje uchwałę o przyjęciu rezygnacji całego zarządu.
15 listopada 2016
+3
-1
PL
d13-d15
~ biznes   10 tysięcy miesięcznie za te msze , kropienia ,otwarcia,za tych staruchów emerytów i ich dalsze zatrudnianie,na odejście 3 miesięczna odprawa tj,30 000 zl i odprawa emerytalna tyle samo albo i wiecej co razem daje ponad 60.000 zł i próba przenoszenia podatku na rok 2017 ,bo wtedy będą mniejsze dochody i zapłaci ze stawki 18 % a w tym roku byłaby stawka 32 % co daje, gdyby odszedł w tym roku podwójny podatek w zł,to kwota do zaoszczędzenia około 10 tys zł. jak odejście nastąpi w roku 2017 . I o to chodzi Panu Tokarskiemu i tym co mu to ułatwiają.Jak nie wiadomo o co chodzi to o kasę.
15 listopada 2016
+5
-1
PL
d13-d15
~ lipa   tak rezygnuje pod koniec pażdziernika i sesja za trzy miesiące ,to gra wstrętna tego facia,jak rezygnuje to, to czynię i nie przeciągam,bo szkoda odejść,np jak nowy wójt przychodzi to poprzedni ma na odejście maksymalnie 10 dni a tu wszyscy grają,podają w starym roku na 70 dni przed zakonczeniem roku , a przesuwają na przyszły rok ,to gra układów,co ciekawe zamieszany jest Pan Paterak,Panie mój drogi wójcie przypomnij jak ci Tokarski dopomagał w Obszy,jak Cię spychał i klinował,bądż Pan normalny w tej sytuacji i nie popieraj układu,bo sesje możesz zwołać w ciągu 7dni a więc takich sesji w tym roku może być kilkanaście ,
15 listopada 2016
+4
-1
PL
6ea-9da
~ ave-jaaaaaaa   Tokarski blefuje :) wiaodmo ze nie ma kandydata na to stanowisko Wolanin ma dzialalnosc ,chyba z eprzepisze wsyztsko na zone dzieci , Piskorski ??? nie koniecznie wtedy Tokarski powie no widzicie , nie ma komu nie chcem ale muszem :))))znany lekarz tez musialby praktyki lekarskich zaprzestac :)
15 listopada 2016
+4
-1
PL
92f-b2a
~ seba   Nareszcie jakaś dobra wiadomość,oby tylko nie zmienił zdania- bo go koledzy partyjni prosili. Pozdrawiam.
15 listopada 2016
+6
-1
PL
3d3-88b
~ fakt   Ludzie !...do komentujących tutaj - jeszcze w coś wierzycie ? Kto by nie był to będzie...Polak.Taka Polska jacy jej obywatele,od prezydenta po żula.Nie potrafimy żyć dla innych,a tylko dla siebie.Nawet jeśli ktoś taki pozytywny się trafi to go zaraz zagryzą ci którzy boją się wysilić ponad pańszczyznę bo poczują się zagrożeni.Stare hasło "nie wychylaj się" jest nadal aktualne bo taki mamy charakter narodowy.Popatrzcie na posłów.Jak rządziło PO to coś tam dla PISu było beee,jak teraz rządzi PIS to to samo jest cacy.W tym kraju każdy ru...a każdego albo usiłuje to robić bo tacy jesteśmy w większości,a nawet ci co nie są z racji mniejszości siedzą cicho.Przecież nami rządzimy...my sami.
15 listopada 2016
+4
-2
SE
de2-440
~ mieszkaniec miasta   A teraz przed odejscie do rozliczenia -i tak za szpital i Do
czego doprowadzil ten czlowiek z Bilgorajskim szpitalem
jak stan tego obiektu i rozliczenie sie z alegla zaplata dla personelu -takie sytuacje sa absurdem i do odebrania z jego odprawy i emerytury -czlowieku Ty byles za to odpowiedzialny ,a nie tylko kasa za siedzenie w staroswie
15 listopada 2016
+14
-1
PL
633-74d
~ 231   I co z tego jak jego polityka zostanie , jeden staruch odejdzie i przyjdzie taki sam , tu nie chodzi o osobę fizyczną tylko o sposób sprawowania władzy,non stop msze , kropidła na drogach , stanie pod pomnikami ,akademie i opłatki , taka jest praca starosty i następny nie będzie inny
14 listopada 2016
+12
-4
PL
d58-e8a
~ biłgorajanka   TO może niech jeszcze weźmie ze sobą "nieusuwalnego Klechę", którego mianował.
14 listopada 2016
+14
-1
PL
156-f09
~ yogi   Tak przy okazji zapytam - co z biłgorajskim szpitalem pod rządami wspaniałej spółki arion ??? Bo niektóre oddziały to dno i 10 (dziesięć) metrów mułu...
14 listopada 2016
+29
-2
PL
52b-6af
~ Schodziński   To, że Tokarski będzie połowę kadencji ustalono zaraz po wyborach bo koryto jest jedno a PSL-owców kilkunastu.
14 listopada 2016
+9
-3
PL
631-316
~ Jaś   Jeszcze powinien ze sobą zabrać Mariana Klechę /ur. 12.września 1946r./ któremu przedłużył dyrektorowanie w LO im ONZ na następną kadencję. Temu potomkowi małorolnego chłopa ciągle mało. Emerytura-63 156,84 zł, pensja dyr. 89 102,08 zł, dieta przew. rady miasta 22 260zł, dieta ze spółki dla zag. wsp. grunt. 1 038,40zł /wszystko dochody roczne/ Czy ci ludzie mają choćby odrobinę honoru Donalda Trampa, który zgodził się na pełnienie urzędu Prezydenta Stanów Zjednoczonych za 1 /słownie: jednego / dolara rocznie?
14 listopada 2016
+29
-2
PL
d8c-512
~ Do Jan   Jeśli nie głosować na PSL to nakogo?? Przeciesz im wszystkim chodzi tylko o stołki i godziwe wypłaty. Gdybyś i ty tyle zarabiał co ta cała banda złodzieji to też byś robił wszystko żeby zostać.
14 listopada 2016
+7
-4
PL
ee7-073
~ po wizycie polszmatu   w biłgoraju maniek rezygnuje czytaj ... ***** zaczyna boleć teraz się dowiemy kto kręcił biłorajską prokuraturą ale będzie jazda
14 listopada 2016
+20
-4
PL
56a-25a
~ Kato   może ktoś wreszcie młodszy?
14 listopada 2016
+11
-2
PL
ab8-5ca
~ Wr   Szkoda
14 listopada 2016
+7
-10
PL
8f1-b45
~ Jan   Ludzie nie głosujmy na PSL. Im chodzi tyko o stołki. Nie wybierajmy ludzi z PSL.
14 listopada 2016
+17
-4
PL
631-316
~ Jan   Jak go ładnie egzekutywa ZSL-PSL POprosi to zastanie nadal na stanowisku.
14 listopada 2016
+11
-1
PL
d9a-181
~ Maniuś   bedzie podwyżka to zostaje
14 listopada 2016
+12
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl