Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2015.10.21 16:09

Drogi - Praca - Rodzina

Pod tym hasłem idzie do wyborów, pochodzący z powiatu biłgorajskiego, Stanisław Żmijan. Przewodniczący sejmowej Komisji Infrastruktury, podkreśla, że miasto Biłgoraj jest modelowym przykładem zrealizowanych inwestycji drogowych.
Drogi - Praca - Rodzina
Drogi - Praca - Rodzina

Stanisław Żmijan to mgr inż. budownictwa, a także doświadczony samorządowiec. Był Radnym Rady Miasta Międzyrzec Podlaski w latach 1990-1998, Radnym Sejmiku Województwa Lubelskiego w latach 1998-2001, Poseł na Sejm RP czterech kadencji, Przewodniczący Komisji Infrastruktury. Urodził się w Tarngrodzie, a wychował w Zamchu. Do powiatu biłgorajskiego wraca często gdyż tu osiadła cała jego rodzina. Od wielu lat w Biłgoraju działa także filia jego biura poselskiego.
Hasło wyborcze Stanisława Żmijana, "Dwójki" na liście wyborczej Platformy Obywatelskiej, to: Drogi - Praca - Rodzina.

- Nie ulega wątpliwości, że infrastruktura transportu jest kluczem do rozwoju, rozwoju szeroko rozumianego. W pierwszej kolejności, oczywiście rozwoju gospodarczego. Tak się złożyło w moim życiu, że i z wykształcenia i z wykonywanego zawodu jestem inżynierem budownictwa, a specjalizuję się w infrastrukturze transportu. Moje życie zawodowe, a teraz także w parlamencie sprowadza się do pracy właśnie w tym obszarze - mówi przewodniczący sejmowej Komisji Infrastruktury.

Z rozwojem gospodarczym pojawiają się inwestycje, miejsca pracy, a zatem możliwości zarabiania, zaspokajania swoich potrzeb. To drugie hasło kampanii- praca. Za pracą idzie rodzina, kiedy to młodzi ludzie realizują swoje marzenia i oczekiwania. - Jako ojciec i dziadek wiem czego potrzebuje rodzina. Chcę ograniczyć umowy śmieciowe i konsekwentnie pracować nad podwyższeniem płacy minimalnej. Wiem jak potrzebne są nowe żłobki i przedszkola, aby matki mogły wrócić do pracy zawodowej. Współtworzyłem program "Mieszkanie dla Młodych", by dać szansę i perspektywy na przyszłość jak największej ilości młodych ludzi - podkreśla poseł Żmijan.

Poseł Żmijan przez IV kadencję przewodniczył pracom Komisji Infrastruktury. Jak podkreśla jego praca skupiała się na infrastrukturze transportu na terenie Lubelszczyzny. Był współautorem trzech bardzo ważnych projektów, a w konsekwencji ustaw: specustawy drogowej, lotniskowej i kolejowej. - To są specjalne regulacje umożliwiające szybkie przygotowywanie inwestycji, a zatem przyjmowania środków unijnych i przekładania ich na realne inwestycje: odcinki dróg samochodowych, kolejowych i sztandar inwestycyjny naszego województwa - nowe lotnisko w Świdniku - wymienia kandydat Platformy Obywatelskiej.

W IV kadencji Sejmu, tj. w latach 2007-2013 zrealizowano szereg poważnych inwestycji. Jak zauważa Poseł najlepiej odzwierciedla te osiągnięcia miasto Biłgoraj. - Zrealizowane inwestycje to przebudowa dróg: Zamojskiej, Kościuszki, Tarnogrodzkiej, Północna Obwodnica Miasta, Południowa Obwodnica Miasta i przygotowania do kolejnej inwestycji która umożliwi połączenie tych dróg, co pozwoli na objechanie miasta dookoła. Wyłączyliśmy ruch tranzytowy z miasta, poprawiamy ekonomikę przejazdu, ale przede wszystkim podnosimy bezpieczeństwo w mieście, przez to że piesi i rowerzyści są oddzieleni od potoku ruchu samochodowego - mówi poseł Żmijan, który wspierał także dwie inne inwestycje miejskie: przebudowę BCK i OSiR.

Z innych sukcesów minionej kadencji, w skali całej Lubelszczyzny, poseł Żmijan wymienia: wprowadzenie do planu w latach 2014-2020 drogi Nr 17 z Lublina do Warszawy w standardzie drogi ekspresowej, dwujezdniowej, drogi Nr 19 z Lublina do Rzeszowa także w standardzie drogi ekspresowej, dwujezdniowej. Bardzo ważne jest także wprowadzenie do tego planu drogi Nr 2 od Warszawy do Terespola w standardzie drogi ekspresowej.

- Chciałbym kontynuować swoją pracę, która nie tylko daje przyjemność, ale przynosi konkretne efekty. Mamy co robić. Chcemy drogę Nr 17 od miejscowości Piaski do Lubyczy Królewskiej poprowadzić w standardzie drogi ekspresowej, drogę Nr 12 także od Piask do przejścia w Dorohusku. Przed nami jeszcze dużo zadań. W związku z tym na pewno będzie czym się zajmować, jeżeli mieszkańcy regionu zaufają mi kolejny raz i umożliwią zdobycie mandatu w drodze aktu głosowania w dniu 25 października - podsumowuje Przewodniczący Komisji Infrastruktury.

Stanisław Żmijan startuje z 2 pozycji listy Platformy Obywatelskiej RP, jego kandydaturę popierają biłgorajskie struktury PO.

Finansowane z materiałów wyborczych KWW Platformy Obywatelskiej RP.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Drogi - Praca - Rodzina, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 2438
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Forum tego artykułu zostało zamknięte.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl