Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2015.10.14 12:37 | aktualizacja: 2015.10.14 12:44

Rowerzyści apelują o usunięcie usterek

Cykliści reprezentujący inicjatywę Biłgoraj przyjazny rowerzystom zwrócili uwagę na usterek w ciągu nowo budowanej drogi rowerowej przy południowej obwodnicy Biłgoraja. Zwrócili się do burmistrza miasta i starosty powiatu biłgorajskiego z prośbą o ich usunięcie. O jakie usterki chodzi?
Rowerzyści apelują o usunięcie usterek
Rowerzyści apelują o usunięcie usterek

- Jako przedstawiciele inicjatywy Biłgoraj Przyjazny Rowerzystom zwracamy się do Pana z prośbą o zobowiązanie wykonawcy południowej obwodnicy Biłgoraja do usunięcia usterek w ciągu nowo budowanej drogi rowerowej przy tej obwodnicy - napisali w oficjalnym piśmie rowerzyści.

Wspomniane usterki dotyczą:

1. Obniżenia poziomu drogi rowerowej na przecięciu z wjazdami na posesję przy ulicy Motorowej. Ten sposób budowy drogi rowerowej jest niezgodny z Zaleceniami dotyczącymi Standardów technicznych budowy i oznakowania tras rowerowych w ramach Działania V.2 Programu Operacyjnego Rozwoju Polski Wschodniej. Zalecenia w punkcie 9 mówią: "Droga rowerowa na przecięciu z wjazdem na posesję zachowuje swój poziom (jest równa na długości)". Zdjęcie nr 1

2. Ustawienia słupa sygnalizacji świetlnej w ciągu drogi rowerowej na skrzyżowaniu ulic: Krzeszowskiej i Al. Jana Pawła II. Słup sygnalizacji świetlnej ustawiony w ciągu drogi rowerowej w oczywisty sposób zagraża bezpieczeństwu rowerzystów. Zdjęcie nr 2

3. Brak kontynuacji drogi rowerowej w kierunku ul. Krzeszowskiej po przekroczeniu przejazdu rowerowego na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Krzeszowskiej. Zdjęcie nr 3

- Uważamy, że nowo budowane drogi rowerowe powinny być one wykonane z należytą starannością i zgodnie z przepisami, tak aby były funkcjonalne i służyły mieszkańcom przez długie lata. Niniejszym pismem chcemy zwrócić uwagę projektantom, wykonawcom i osobom nadzorującym poszczególne inwestycje drogowe o dbałość przy wdrażaniu rozwiązań dotyczących ruchu rowerowego. Liczymy na pozytywne ustosunkowanie się do naszej prośby - dodają członkowie inicjatywy.

Pisma trafiły do Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego we wtorek, 13 października.

red.
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
Rowerzyści apelują o usunięcie usterek, 5.0000 out of 5 based on 3 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 5646
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (44)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
52b-6af
~ Kaczyński  Już ja widzę jak zrywają kostkę na wjazdach na posesję i wyrównują do poziomu trasy bo jakaś łajza ma problemy z jazdą na rowerze.
15 października 2015
+21
-6
Ostatnio dodane komentarze
PL
fb6-b16
~ narowerze  do ~ Rebai   Mógłbyś zdefiniować frazę "Prawdziwy rowerzysta"?
Co to znaczy że nie chcą jeździć. Oczywiście że chcą. Chcą też żeby projektant i urzędnik wykonywali swoja pracę należycie bo za to im płacimy.
18 października 2015
brak ocen
PL
fb6-b16
~ narowerze  do ~ Rebai   Hej.Czyli twierdzisz, że wszystko jest ok? Bardzo obiektywnie widzę. Bubel z twoich pieniędzy również. Przedstawia się konkretne argumenty i zwraca uwagę na błędy i fuszerkę, aby przynajmniej w przyszłości nie dochodziło do takiego dysponowanie publicznymi pieniędzmi. Mógłbyś rozwinąć temat "pępek świata"? Jak na razie to zabłysną projektant i bynajmniej nie pępkiem.
18 października 2015
brak ocen
PL
7ed-dd6
~ Rebai  do ~ Kaczyński   Dokładnie!Złej baletnicy to i rąbek u spódnicy przeszkadza..Nie umieją jeździć to niech nie jeżdżą.Tym prawdziwym rowerzystom to nie przeszkadza tylko jeżdżą
18 października 2015
brak ocen
PL
7ed-dd6
~ Rebai   I jeszcze co??Krzykacze,wiecznie im źle.Nie jesteście pępkiem Świata.
18 października 2015
brak ocen
PL
69e-c08
~ vip   Jeśli się coś tworzy, to zgodnie z przepisami - krótka piłka! Źle zrobione - trzeba poprawić (koszt projektanta lub wykonawcy)!
17 października 2015
+3
-0
PL
fb6-b16
~ narowerze  do ~ w...   Nigdy nie widziałem. Staram obracać się w śród rzetelnych ludzi.
Za to czytałem Konstytucję RP, Kodeks Cywilny, KPA, KPK, KK, PP, PoRD itp.
http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/806557,kiedy-urzednik-odpowie-za-popelnienie-bledu.html
16 października 2015
+0
-1
PL
a09-8f6
~ ej to jo  do ~ narowerze   przesiadłem się na rower bo było lato i wszędzie remonty,ale teraz wrócę do "ałta" hehehe
16 października 2015
brak ocen
PL
fb6-b16
~ narowerze  do ~ Anna   CO za hipokryzja. Kto tu jest łajzą? Rowerzysta który na co dzień boryka się z torem przeszkód zafundowanym przez niedouczonego projektanta i gnuśnego urzędnika? Czy leniwy kierowca, który wyjeżdżając z posesji swoim Suvem musi mieć idealną równiutką drogę, kiedy jedzie 500m do sklepu i parkuje na chodniku, albo w drzwiach sklepu? No kto tu jest łajzą? Widziałeś, aby nowo budowana jezdnia miła takie fałdy? Bo ja nie. A czym różni się droga dla rowerów od drogi dla samochodów? Zasada jest ta sama, ma być bezpiecznie, intuicyjnie i czytelnie, tylko w mniejszej skali.
16 października 2015
+3
-2
PL
fb6-b16
~ narowerze  do ~ w...   A jakie to ma znaczenie? Ty byłeś w Rumunii i opowiesz nam jakie tam buduje się drogi dla rowerów.
16 października 2015
+1
-1
PL
e1a-536
~ Anna  do ~ Podatnik   aleś ty tępy Podatniku, szkoda że nie jesteś projektantem lub wykonawcą, ty na pewno zaprojektował byś i wykonał dobrze. Jak was czytam to myślę, że dlatego ludzie z Polski wyjeżdża. Wymagania, wymagania ale od siebie nic
16 października 2015
+2
-3
PL
36d-375
~ w...  do ~ narowerze   Widziałeś urzędnika, który odpowiada za swoje błędy?
15 października 2015
brak ocen
PL
36d-375
~ w...  do ~ narowerze   Co Ty piep. byłeś kiedyś w Rumunii?
15 października 2015
+1
-1
PL
523-8f2
~ Podatnik  do ~ Kaczyński   Czytam te komentarze i jako osoba nie poruszająca się rowerem , twierdzę że nie łajzy na rowerach , a łajza bardziej przy komputerze.Bo dlaczego za nasze pieniądze ma być zbudowane coś po pierwsze niezgodnie z ustawą , dla wygody wykonawcy ? To tak jak by nam kierowcom zamiast znaków ograniczenia prędkości co 40 metrów wstawiać w asfalt wyboje. Całą drogę rowerową można było wykonać na wysokości jezdni i nie było by problemu. Powinni to naprawić , myślę że od tego jest inspektor nadzoru a i inne służby. Zmiana na zgodną z ustawą powinna być wykonana na koszt wykonawcy lub projektanta który wykonał wadliwy projekt.Mamy w mieście stosowne władze które z pewnością dopilnują aby pieniądze z dotacji unijnej zostały wydane zgodnie z prawem aby nie było ryzyka zwrotu.
15 października 2015
+5
-1
PL
fb6-b16
~ narowerze  do ~ YYYYYY?????   Już błysną. Projektant i urzędnik.
15 października 2015
+2
-2
PL
fb6-b16
~ narowerze  do ~ ckm177   A propos logiki. Gdzie przeczytałeś, że ktoś domaga się kosztownych w tym momencie przeróbek? Jest zwrócenie uwagi na kilka błędów, niebezpiecznych i niezgodnych z zapisami odpowiednich ustaw. Jeśli miały by być poprawki to tylko na koszt projektanta i urzędnika który na to pozwolił.
15 października 2015
+1
-1
PL
fb6-b16
~ narowerze  do ~ ckm177   Rozbawiłeś mnie tym. Dzięki. Na bani to ty te komentarze piszesz. Chciałem się założyć o 0,7 soku z marchwi.
15 października 2015
+2
-2
PL
fb6-b16
~ narowerze   Korzystając z okazji, może coś głębszego. Ale ostrzegam czytanie tego tekstu może zmienić twoje postrzeganie spraw roweru w mieście. Czytasz na własną odpowiedzialność.
Właśnie to co lansują rowerzyści od kilku już lat. Niestety spotykając się z oporem władz miasta i brak chęci nawet i próbę zrozumienia problemu.
--- O co w tym wszystkim chodzi? Stworzenie możliwości poruszania się innym niż samochód środkiem transportu jest właśnie właściwym kierunkiem rozwoju miasta! Nawet jeśli nie Ty na tym skorzystasz, to ktoś inny przesiądzie się z samochodu na rower, dzięki czemu Twoja podróż będzie szybsza.
Transport w mieście nie działa w próżni, a ulice nie są z gumy. Zachwycenie samochodem z lat 90 doprowadziło do degradacji wszystkich innych form transportu i mamy to co widzimy każdego dnia na ulicy Kościuszki. Jeśli więc chcemy zapewnić mieszkańcom sprawniejszą obsługę transportową, musimy te inne formy transportu rozwijać. A każdy kierowca powinien rozwojowi budowy dróg dla rowerów kibicować, bo to oznacza mniej kierowców na jezdni, a więc i polepsza jego standard podróży, miej korków, bardziej czyste powietrze, mniej hałasu, lepszy standard życia. Jak widać same korzyści, i właściwie brak negatywnych efektów.
I jeszcze jedno, bo często pojawiają się zarzuty, że rowerzyści z Masy Krytycznej na siłę chcą posadzić wszystkich na rowery. Chcę zadać kłam tej filozofii. Nie, nie chcą. Rowerzyści organizujący MK chcą tylko budowy bezpiecznej infrastruktury dla roweru, a użytkownicy pojawią się sami. Po za tym i tak jest ich wielu, wystarczy przejść się obok szkół, czy zakładów pracy i urzędów. Pomimo licznych niedogodności liczba użytkowników roweru rośnie i będzie nadal rosła. Dlatego tak ważne jest już dzisiaj budowanie dobrych dróg dla rowerów, dla przyszłych użytkowników również.
Czy Burmistrz albo Starosta, zechcieli by coś dodać od siebie? Kiedy pełnomocnik w urzędzie ds rozwoju roweru w mieście? Bo jak widać po obrazkach patologia budowlana dalej będzie kwitła.
15 października 2015
+4
-3
PL
c1c-adc
~ ckm177  do ~ ckm177   A i jeszcze to że wnioskuje że jeździsz na bani to po tym że jak chcesz się zakładać to odrazu o alkohol. Dziękuje tyle w tym temacie.
15 października 2015
+0
-3
PL
c1c-adc
~ ckm177  do ~ narowerze   Iście logiczne myślenie roz********* coś co już jest gotowe i wywalić kilkadziesiąt tysięcy złotych a za te pieniądze mogli by ci wybudować pare kilomertów ścieżek bez słupów NA ŚRODKU.
A jeżeli nie posiadasz aż tak rozbudowanych zdolności manualnych a żeby oninąć tą śmiertelnie groźną przeszkode w postaci słupa sygnalizacji świetlnej która wcale nie jest na środku to poprostu onijaj to miejsce, bądz też nie jeździj na bani.
ps. Atak w sumie to mogli by go przestawic za chodnik i umieścić na nim taki żółty przycisk do zmiany świateł i wtedy by było oburzenie cuklistów czemu ten słup nie stoji przy ulicy bo my musimy zejść z roweru i narazić się na zderzenie z pieszym na chodniku.
Czyli tak wygląda twoje logiczne myślenie
15 października 2015
+2
-1
PL
fb6-b16
~ narowerze  do ~ ckm177   Tutaj nie chodzi o "pojeżdżenie" sobie w niedziele rowerem. Jeżeli codziennie do pracy miałbyś tą drogą jeździć w dużej grupie rowerzystów, a na środku słup, na pewno śpiewałbyś inaczej. Zakładam się o 0,7.
15 października 2015
+6
-3
PL
fb6-b16
~ narowerze  do ~ ckm177   Jak widać z logicznym myśleniem i wyobraźnią u ciebie nie najlepiej. Ten sposób projektowania to są lata 80-90. Takim i inwestycjami cofamy się do tamtych lat. Ale widać że niektórzy w tych latach jeszcze żyją i dobrze im z tym.
- A po co rowerzystom lepiej? Niech mają gorzej. Według twojego myślenia, rowerzysta z założenia ma mieć gorzej.
Nie dość że to niezgodne z przepisami to na prawdę może być niebezpieczne. Ale ty nie jeździsz rowerem to skąd możesz to wiedzieć.
15 października 2015
+4
-2
PL
c1c-adc
~ ckm177  do ~ narowerze   Może na temat słupów na środku drogi coś wiecej. Te słupy stoją jakieś 40-45 cm od krawęrznika a za słupem zostaje jakieś 160 cm na ścieżkę plus chodnik wiec nie wiem czy twój mózg to ogarnia ale z której strony nie patrzeć nie sa na środku. I nie wydaje mi się że trzeba uprawiać jakieś sporty ekstremalne czy mieć jakieś nadprzyrodzone moce aby przejechać obok tych słupów bezpiecznie.
ps. Na pytanie A CO W NOCY? Odpowiadam: Jest to sygnalizacja świetlna a reszty się domyśl.
15 października 2015
+2
-3
PL
fb6-b16
~ narowerze  do ~ ckm177   Argumentacja świetna, tylko gorzej z logiką. Może na temat słupów na środku drogi coś więcej. Zdajesz sobie sprawę, że słup na środku drogi może właśnie doprowadzić do takie samej sytuacji jak opisana przez ciebie dziura w jezdni? Czy twój mózg to ogarnia?
15 października 2015
+5
-4
PL
fb6-b16
~ narowerze  do ~ Kaczyński   Za pewne tego nie zrobią. Chyba, że zaskarżymy wykonawcę i projektanta do sądu administracyjnego za wykonywanie prac budowlanych w pasie drogowym niezgodnie z ustawą.i rozporządzeniem MTiGm oraz MI.
15 października 2015
+5
-2
PL
fb6-b16
~ narowerze  do ~ Anka   Próbujesz zaklinać rzeczywistość? Idealnie? Na środku drogi? Słupy nie są po to aby utrudniać. Zwróć uwagą szczególnie na zdjęcie nr 3 i przejazd rowerowy. Wyminięcie 2 rowerzystów w tym miejscu będzie porównywalne ze sztuczką cyrkową. Zapewne wielu będzie przejeżdżać po przejściu dla pieszych. A wtedy będzie afera. I tak będą się rodzić konflikty, bo rowerzyści po przejściu jeżdżą. Teraz proszę użyć logiki. Dzięki komu? Projektantowi i nadzorującemu takie inwestycje. To ustawienia sygnalizatora jest niezgodne z ustawą. A my za to płacimy my wszyscy. Czy projektant w ogóle używa głowy? Nie. Wiecie kto projektował to skrzyżowanie? Dziadki leśne z Zamościa. Stary beton. Wystarczy pojechać do Zamościa i zobaczyć jakie tam są kwiatki rowerowe.
15 października 2015
+4
-4
PL
fb6-b16
~ narowerze  do ~ xxx   Na całym świecie? A możesz konkretniej? (chyba że na myśli Rumunię i Białoruś?) Bo ja akurat na całym świecie widzę zupełnie inną tendencję.
Obrażasz i nie masz wiedzy. Wiesz, że z takich Dróg Dla Rowerów korzystają różni ludzie, niektórzy faktycznie inwalidzi na wózkach oraz wiele osób starszych i młodych, dzieci, mniej doświadczeni rowerzyści. I co nie mają oni prawa do przemieszczania się i zasługują na takie traktowanie? Człowieku więcej kultury i empatii. Bo żart Ci się ewidentnie nie udał. Jesteś obrzydliwy i żenujący.
15 października 2015
+4
-2
PL
fb6-b16
~ narowerze  do ~ sss   A właściwie to o co ci chodzi? Spóźniasz się gdzieś przez to? Wyjdź z domu 1 minutę wcześniej. Bo taka jest różnica przejazdu tego odcinka z tymi prędkościami (90 i 100).
15 października 2015
+3
-4
PL
c1c-adc
~ ckm177  do ~ aaa   Po to trzeba łatać dziury że jak bedziesz jechał(a) i ci wpadnie przednie koło w dziure i pocałujesz asfalt to nie bedziesz musiał(a) nieść zębów w kieszeni do domu i skóry z tyłka nie bedą musieli ci na twarz przeczczepić. Myślę że wystarczająca argumętacja.
15 października 2015
+4
-2
PL
0b4-a5b
~ RiderTheBiłgo  do ~ abc   Po co w ogóle ta dyskusja? Złapała Was kiedykolwiek policja za to, że jedziecie 100km/h na drodze gdzie dozwolone jest 90? Wątpię. Ja sobie wyjeżdżam z Frampola, ustawiam tempomat na 140km/h i mam w d**** jakieś prędkości projektowe czy dozwolone.
15 października 2015
+2
-6
PL
91e-804
~ abc  do ~ sss   Tak?
To podaj jakieś oficjalne źródło (ustawę/rozporządzenie), mówiące o tym, że może być dozwolona prędkość 100kmh na drodze jednojezdniowej z 1 pasem ruchu w każdym kierunku (taka jak Biłgoraj - Frampol).
100kmh może być dozwolona na drodze klasy GP, ale taka droga musi mieć po co najmniej 2 pasy ruchu w każdym kierunku (jak Wisłostrada w Tarnobrzegu).
.
Prędkości dozwolone reguluje kodeks drogowy, a tam jest:
3. Prędkość dopuszczalna poza obszarem zabudowanym, z zastrzeżeniem ust. 4 i 5, wynosi:
na autostradzie 140 km/h,
na drodze ekspresowej dwujezdniowej 120 km/h,
na drodze ekspresowej jednojezdniowej oraz na drodze dwujezdniowej co najmniej o dwóch pasach przeznaczonych dla każdego kierunku ruchu 100 km/h,
na pozostałych drogach 90 km/h;
.
O 100kmh trąbili tylko niedouczeni dziennikarze, którzy biorą się za pisanie o czymś o czym nie mają pojęcia.
100kmh to jedna z prędkości projektowych dla drogi klasy GP, ale prędkość projektowa i prędkośc dopuszczalna to dwie całkiem różne rzeczy.
Dla przykładu podam, że Obwodnica Północna w Biłgoraju ma prędkość projektową 60kmh (łuki 70 kmh), a jak wiemy dozwolona jest 90kmh.
Przebudowywane obecnie Jana Pawła ma prędkość projektową 60 kmh (nowy odcinek w Puszczy 70kmh), a dozwolona będzie 50kmh na całym odcinku.
15 października 2015
+5
-1
PL
ad3-602
~ sss  do ~ abc   100km jest dopuszczalna nie tylko na drodze ekspresowej ale i drodze klasy GP. Tylko dlaczego różne źródła trąbiły o tym hucznie a później wszystko ucichło.
15 października 2015
+2
-3
PL
52b-6af
~ Kaczyński   Już ja widzę jak zrywają kostkę na wjazdach na posesję i wyrównują do poziomu trasy bo jakaś łajza ma problemy z jazdą na rowerze.
15 października 2015
+21
-6
DE
f34-22f
~ aaa  do ~ ckm177   Widze Pan: kierowca na codzień, cyklista od święta,
a jest duża grupa osób będących cyklistami na codzień, to powiedz im jak dojechć rowerem z Bojarów/Różnówki do BRW, czy z Puszczy do Modela jadąc "fajnymi trasami rowerowymi, nie jadąc po drogach wojewódzkich"?
"znaki przestawiać bo kilka łajz nie umie ominąć znaku lub słupa."
To tak jak wśród kierowców:
Po co dziury łatać? Bo kilka łajz za kierownicą nie umie uminąc dziury? Absurd!
14 października 2015
+7
-7
DE
80a-782
~ asd  do ~ A11   Za ten odcinek to w starostwie powinny polecieć głowy.
Jest to fragment drogi powiatowej.
W województwie wywalczyli zrobienie tego łącznika (chyba jako pierwszy taki w ramach Greenvelo), a co robi starostwo?
Nic?
Czeka na oznakowanie (już zrobione i finansowane przez ZDW) i teraz pewnie są zadowoleni, że robota zrobiona i niedługo będą się chwalić, że trasa przebiega przez powiat biłgorajski, mimo, że nic nie zrobili sami. A jak się jacyś turyści napatoczą to będą kląć na tych co znakowali, że każą jechać (pchać) po piasku.
Przes teren starostwa przebiega kilkadziesią km szlaku i nic nie zrobili, przez miasto Biłgoraj przebiega jakieś 5-6km szlaku i miasto dało 5 tysięcy na pomoic w budowie MOR przy Obw. Północnej.
Czy utwardzenie kruszywem 2km leśnej drogi to zadanie przerastające możliwości starostwa?
Wstyd.
14 października 2015
+7
-0
PL
802-69b
~ ckm177   Jestem kierowcą i cyklistą ale k**** nie róbcie sobie jaj słupy przestawiać znaki przestawiać bo kilka łajz nie umie ominąć znaku lub słupa. A za chwile będzie że na czerwonym może przejechać cyklista, bo on na rowerze jedzie. Jest tyle fajnych tras na rower nie trzeba jeździć po wojewódzkich trasach, jak to lubicie tak naprawdę to dobrze wiecie że to są trasy c*****. Więc nie narzekajcie tylko nie przeszkadzajcie.
ps. kamizelki odblaskowe jak już chcecie po kimś jechać to zróbcie kampanię miedzy sobą i zacznijcie być widoczni.
14 października 2015
+12
-5
PL
ee6-3f3
~ abc  do ~ Anka   Słyszałeś o czymś takim jak wysięgniki?
Projektanci/wykonawcy Zamojskiej (od Aldika do krzywego0 ronda na Leśnej) też chyba nie słyszeli, bo początkowo postawili znaki drogowe na środku ścieżki rowerowej, a dopiero po zainteresowaniu społeczeństwa sprawą zmienili na znaki na wysięgnikach.
http://img585.imageshack.us/img585/2208/r99g.jpg
14 października 2015
+5
-2
PL
ee6-3f3
~ abc  do ~ sss   Jeśli posiadasz prawo jazdy to dla dobra wszystkich idź jutro rano do WK Starostwa i je zwróć.
Gdybyś znał chociaż podstawowe przepisy już byś wiedział dlaczego.
Prędkość 100km/h na drodze jednojezdniowej jest dopuszczona tylko na drodze ekspresowej, a nic mi nie wiadomo, żeby DW835 od razu z drogi wojewódzkiej stała się ekspresową.
Te 100km/h to wymysł tzw. dziennikarza, który nie odróżnia prędkości projektowej od prędkości dozwolonej na podstawie PoRD.
Jak wymysły pseudo dziennikarza stawiasz nad przepisami prawa to brak słów, a jak uważasz, że jest inaczej to pokaż jakieś oficjalne źródło, które mówiło o prędkości 100kmh na tym odcinku?
14 października 2015
+6
-0
PL
d9a-181
~ Anka   Idiotyczne postulaty. Sygnalizatory przenieść na asfalt albo za chodnik albo zlikwidowac. Te sygnalizatory i zjazdy są ustawione i wykonane idealnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
14 października 2015
+6
-6
PL
1f3-bb1
~ YYYYYY?????   nie no bez jaj ktoś chce zabłysnąć??????
14 października 2015
+4
-4
PL
b27-06c
~ xxx   szanowni inwalidzi biłgorajscy nie rowerzysci na calym swiecie sie sa takie zjazdy tylko u nas wszystkim to przeszkadza .. taki mamy narod niestety nie buduje sie zle buduje sie jeszcze gorzej za robote sie wescie spolecznicy
14 października 2015
+6
-4
PL
ad3-602
~ sss   Dlaczego na trasie Frampol - Wysokie nie można jeździć z podwyższona prędkością 100km poza terenem zabudowanym jak to było głoszone w trakcie wykonywania tego odcinka.
14 października 2015
+5
-1
NO
56b-333
~ A11   A co powiecie na odcinek drogi rowerowej Wolaniny Bukownica
14 października 2015
+5
-1
PL
d9a-181
~ cińki   za te słupy to powinni Tobie zabrać kartę rowerową
a jeśli chodzi o te wszystkie ścieżki rowerowe to to nie jest wygodne jak jedziesz szybciej na tych podjazdach rzuca
cyklista traci przyczepność i kontakt z rzeczywistością
no ale co zrobić
dla plebsu nie ma się co wysilać
14 października 2015
+8
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w poniedziałek, godzina 09:36 Biłgoraj
Odpowiedź wiceprezesa Arion Szpitale Sp. z o.o. na list otwarty w sprawie biłgorajskiego szpitala
Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski wystosował list otwarty do mieszkańców Biłgoraja dotyczący sytuacji biłgorajskiego szpitala. W odpowiedzi na przytoczone zarzuty, w imieniu zarządu spółki Arion Szpitale Sp. z o.o., głos zabrał wiceprezes Karol Stpiczyński. Poniżej publikujemy pełną treść stanowiska.
dzisiaj, 12:16 Biłgoraj
Nie ustąpił pierwszeństwa, zderzył się z pojazdem i dachował
w niedzielę, godzina 14:50 Biłgoraj
Czerwcowa garażówka
w piątek, godzina 08:55 Powiat
Nauczyciele odznaczeni
Wojewoda lubelski Lech Sprawka w asyście lubelskiego kuratora oświaty Teresy Misiuk wręczył nauczycielom z terenu województwa lubelskiego odznaczenia państwowe i resortowe. Postanowieniami prezydenta RP i ministra edukacji i nauki nauczyciele z terenu powiatów biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego, zamojskiego i Miasta Zamość odebrali Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę i Medale Komisji Edukacji Narodowej.
w czwartek, godzina 20:50 Biłgoraj
Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy na scenie BCK
dzisiaj, 10:42 Lubelszczyzna
3,5 tys. osób na kwarantannie
w piątek, godzina 19:16 Tarnogród
Uroczyste otwarcie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury
W piątek, 11 czerwca, odbyło się uroczyste otwarcie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury. Trwający niemal dwa lata remont pochłonął 7 mln zł.
w niedzielę, godzina 12:09 Biłgoraj
Rowerzyści ruszyli na rajd
dzisiaj, 09:42 Biłgoraj
"W rytmie miasta" na rozpoczęcie nowego cyklu koncertów w Biłgoraju
8 czerwca 2021 Biszcza
Sprawcy usiłowania zabójstwa zatrzymani. Grozi im nawet dożywocie
Czujność policjantów i legitymowanie idących nocą nieznanych mężczyzn przyczyniły się do ujawnienia i zatrzymania sprawców usiłowania zabójstwa. Dwaj mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego wtargnęli do mieszkania 75-latka w celach rabunkowych. Zaatakowali go podczas snu, dotkliwie pobili i okradli. Nieprzytomny 75-latek został przewieziony do szpitala. Zatrzymani przez policjantów mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani. Grozi im nawet dożywotnie więzienie.
w sobotę, godzina 22:27 Biłgoraj
Folk Miss i Folk Mister wybrani
w poniedziałek, godzina 12:03 Biłgoraj
Brakuje pół miliona złotych
3 czerwca 2021 Biłgoraj
Z Chrystusem w Najświętszym Sakramencie ulicami miasta
Dziś (czwartek 3 czerwca) obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Po rocznej przerwie znów mogliśmy uczestniczyć w procesjach ulicami miasta.
w sobotę, godzina 16:50 Biłgoraj
"Od chodzonego do poloneza" na rozpoczęcie Dnia Polskiego Folkloru
w niedzielę, godzina 07:57 Biłgoraj
"Barwy regionów" - koncert na zakończenie Dnia Polskiego Folkloru
w czwartek, godzina 16:07 Kraj
Konferencja dot. luzowania obostrzeń. Jakie nowości ogłosił premier?
W czwartkowe popołudnie 10 czerwca odbyła się konferencja prasowa poświęcona obostrzeniom związanym z sytuacją epidemiczną. Premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski przekazali jakie decyzje zostały podjęte odnośnie zasad, które będą obowiązywać podczas wakacji. Pierwsze luzowania nastąpią już w najbliższą niedzielę.
6 czerwca 2021 Biłgoraj
W Biłgoraju odbędzie się pochówek dzieci utraconych
dzisiaj, 08:17 Biłgoraj
Turniej Szkół Mody Odzież "Odnowa"
dzisiaj, 08:36 Biłgoraj
Trwa opracowanie koncepcji na modernizację i rozbudowę budynku szpitala w Biłgoraju
W Starostwie Powiatowym w Biłgoraju odbyło się kolejne spotkanie robocze dotyczące opracowania koncepcji na modernizację i rozbudowę budynku szpitala w Biłgoraju. - Kiedy udało się nam jako powiatowi pozyskać środki budżetowe z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych na działania związane z rozwojem naszego szpitala przystąpiliśmy do prac koncepcyjnych. Firma wyłoniona zgodnie z ustawą prawo zamówień publicznych przygotowuje takie opracowanie - informuje wicestarosta Tomasz Rogala.
dzisiaj, 08:07 Biłgoraj
Medale dla karateków
dzisiaj, 09:16 Biłgoraj
Dostałeś link do logowania, by otrzymać płatność? To może być oszustwo
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl