Piąta już rocznica śmierci wybitnego Polaka stała się okazją do zorganizowania przez Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej wystawy obrazów olejnych. Autorem prac jest Tadeusz Paszko z Nałęczowa, a wystawa nosi tytuł "Cykl papieski".
Mowa o Janie N., kierowniku Urzędu Stanu Cywilnego w Potoku Górnym, który za nielegalne pobieranie opłat, został skazany na półtora roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata.
W poprzednim artykule wspominaliśmy, że najlepszą formą oddziaływań wychowawczych są, nie jak się powszechnie sądzi kary, ale nagrody. To nagroda pozwala rodzicom wzmacniać pozytywne zachowania ich dzieci. W ten sposób, bez karcenia można utrwalić w małym człowieku ...
W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o niezwykle brutalnym pobiciu do jakiego doszło poniedziałkowej nocy z 5 na 6 kwietnia we Frampolu. Nastoletni Sebastian z licznymi obrażeniami zwłaszcza w okolicach głowy trafił do szpitala. Czy w związku z tą sytuacją odpowiednie służby podjęły działania?
Od wieków stosunki polsko - rosyjskie należą do bardzo skomplikowanych. Polacy w swej historii niejednokrotnie czuli nad sobą cień wschodniego sąsiada.
Polowa msza święta odprawiona przy Pomniku Jubileuszowym na rynku w Biłgoraju zgromadziła tysiące mieszkańców o różnych poglądach, reprezentujących wszystkie barwy i odcienie sceny politycznej.
Dziewięćdziesiąt sześć osób. Część znałem bardzo dobrze, części w ogóle nie znałem. Z jednymi przeprowadzałem długie wywiady, z drugimi nie zamieniłem ani słowa. Wielu pisze i mówi brakuje słów... Ja do powiedzenia mam wiele.
Dziesiątego kwietnia doszło do największej tragedii w powojennej historii Polski. W drodze na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, zginął Prezydent Lech Kaczyński z Małżonką. Śmierć ponieśli wszyscy członkowie delegacji. Ziemia katyńska po raz ...
Pomimo upływu 70 lat od zbrodni katyńskiej, nadal kryje ona swoje mroczne tajemnice, nadal wiele spraw pozostaje niewyjaśnionych. Czy tamte wydarzenia doczekają się kiedyś sprawiedliwego sądu ze strony rosyjskiej?
Spośród ponad tysiąca uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ jest trzech uzdolnionych, młodych ludzi uczestniczących w wielu przedsięwzięciach Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Są to: Mateusz Zawiślak (IIIa) i Jakub Zawiślak (IIa) oraz Dawid Pawlos (IIIi). Fundusz to ...
Proces wychowania dziecka trwa przez długie lata. W tym czasie rodzice stają w obliczu różnych sytuacji i zachowań swoich pociech. Niektóre z nich są naganne i powinny być surowo karane, inne natomiast są godne pochwały. Rodzice widząc pozytywne zachowania swoich ...
Ziemia Katyńska kolejny raz zażądała polskiej krwi Z głębokim żalem w poczuciu narodowego dramatu Zarząd partii Prawo i Sprawiedliwość w Biłgoraju przyjął wiadomość o tragicznej śmierci Prezydenta Rzeczpospolitej Polskie Lecha Kaczyńskiego oraz Jego Małżonki Marii Kaczyńskiej. Zginęli w służbie Ojczyzny, godnie ...
Tak jak politykom nie wychodzi udawanie dziennikarzy (Biłgorajska Nr 11/011), tak samo nie wychodzi im bawienie się w kabareciarzy, choć - to trzeba przyznać - w partyjnych szeregach nie brakuje posłów pokroju Stańczyka. Lub jak ktoś woli - błazna.
Halloween, sitcomy, telenowele, programy śniadaniowe… Nawet święto zakochanych skopiowaliśmy z zachodu. Na razie wszystko jakoś się kręci. Jest strasznie, śmiesznie, romantycznie i smacznie.
Na początku czerwca 1944 roku oddziały frontowe Wehrmachtu, przystąpiły do operacji "Strumwind I". Utworzony "kocioł" zamykał w swym wnętrzu lasy lipskie i janowskie. W "kotle" znalazły się głównie zgrupowania partyzantki radzieckiej i Armii Ludowej. Po 3 dniach doszło do ...
Grzechy i grzeszki, kłamstwa, manipulacje, oszustwa. Piekło wybrukowane jest dobrymi chęciami, Sejm obietnicami bez pokrycia. Kiedyś w Platformie był Rokita, ale tego diabła diabli wzięli, a Niemcy pobili go, zanim trafił do nieba. Dziś narzekają na innego czorta.
Latem 1943 roku pod pretekstem "zwalczania band", Niemcy wznowili akcję pacyfikacyjno-wysiedleńczą "Wehrwolf". W czerwcu i lipcu 1943 roku we wszystkich powiatach wysiedlano 171 wsi. Cała akcja objęła na Zamojszczyźnie 297 wiosek i około 110 tysięcy ludzi, czyli 34 ...
W poniedziałek 8 marca będziemy obchodzili święto wszystkich Pań. Kiedyś nieodzownym elementem obchodów tego dnia był skromny goździk i rajstopy w pudełku. Dzisiaj kobiety liczą na znacznie więcej.
Dobry trener dba o swoich zawodników. W przypadku gdy mają spadek formy - zmotywuje. Jest z nimi na dobre i na złe. Wesprze, pomoże, skrytykuje. Są jednak błędy, których się nie wybacza. Błędy, po których zawodnik schodzi z boiska… Na dobre.
Pierwsze miesiące roku to czas rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych. Mimo, że zeznania podatkowe są składane od wielu lat, większość podatników ma wciąż z ich wypełnieniem mnóstwo problemów. Kampania informacyjna "Szybki PIT", ma na celu ...
O sukcesach biłgorajskiej poetki Haliny Ewy Olszewskiej pisaliśmy kilka tygodni temu. Teraz przyszedł czas na kolejne wielkie, bo ogólnopolskie osiągnięcia tej autorki. Jej utwory wygrały Konkurs Poetycki, w którym brali udział poeci z całego kraju.
27 października policja otrzymała zgłoszenie o zaginięciu mieszkanki gminy Turobin. Niestety poszukiwania zakończyły się tragicznie. W środowe przedpołudnie policjanci odnaleźli ciało kobiety.
dzisiaj, 14:50
Obsza
Przetarg na odbiór odpadów
w piątek, godzina 09:07
Biłgoraj
Nowy kierownik w Biłgoraju
w niedzielę, godzina 16:52
Biłgoraj
Biłgoraj uhonorował bohatera [NOWE ZDJĘCIA]
W niedzielę, 10 listopada, w Biłgorajskim Centrum Kultury miała miejsce wyjątkowa uroczystość nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Biłgoraja ppor. Józefowi Steglińskiemu ps. "Cord". Wieczór poświęcony był bohaterowi, który swą niezłomnością zasłużył na szczególne miejsce w historii regionu. Uroczystość uświetniła prapremiera filmu dokumentalnego "Ten skrawek ziemi to wolna Polska".