Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe przedpołudnie, 6 czerwca, na ulicy Polnej w Biłgoraju. W wyniku potrącenia przez samochód osobowy do szpitala trafiła 72-letnia rowerzystka.
Biłgorajski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprosił na kolejną, dwunastą już edycję Biegu Sitarskiego. Wydarzenie odbyło się w niedzielę 8 czerwca, a uczestnicy mieli do pokonania dystans 5 lub 15 km.
32-letni kierowca Volvo, który wsiadł za kierownicę pomimo spożycia alkoholu, stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi. Samochód wjechał do rowu i dachował, ostatecznie zatrzymując się na boku w lesie. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia ...
Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się młodzi pływacy MKS "Sparta" Biłgoraj podczas Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików, które odbyły się w miniony weekend w Lublinie. Drużyna 12-latków wywalczyła drugie miejsce, zdobywając łącznie 16 medali i ustępując jedynie reprezentacji Olimpijczyk 23 Lublin.
Przetarg na modernizację i rozbudowę kompleksu sportowego "Moje Boisko Orlik 2012" w Józefowie trwał dłużej niż pierwotnie zakładano, ale inwestycja nie jest zagrożona. Umowy z wykonawcami robót właśnie zostały podpisane, prace potrwają do jesieni, a część kosztów gmina pokryje ...
Księżniczki, rycerze, smoki i całe mnóstwo bajkowych postaci pojawiło się na "Balu w Krainie Książki", który odbył się 4 czerwca w Aleksandrowie. Jego organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie, a współorganizatorami Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie i biblioteka szkolna.
W weekend Biłgoraj tętnił życiem do późnych godzin nocnych. Wszystko za sprawą Dni Miasta. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z niedzielnej części wydarzenia.
Międzygminne zawody sportowo - pożarnicze odbyły się w niedzielne popołudnie 8 czerwca, w Płusach (gmina Księżpol). Strażacy ochotnicy z czterech gmin rywalizowali w takich konkurencjach jak sztafeta i ćwiczenia bojowe. Kto był najlepszy?
W niedzielę, 8 czerwca, w Górecku Kościelnym odbyła się czwarta edycja Pielgrzymki Samorządowców i Sołtysów Powiatu Biłgorajskiego. Do udziału zaprosili przewodniczący Rady Powiatu Marian Kurzyna oraz starosta biłgorajski Andrzej Szarlip.
W niedzielę 8 czerwca odbyła się kolejna edycja biłgorajskiej wyprzedaży garażowej. I tym razem chętnych do upolowania perełek z drugiej ręki nie brakowało.
Zakład Gospodarki Komunalnej w Obszy przypomina, że kończy się kolejny okres rozliczeniowy za wodę. Dlatego prosi mieszkańców, by odczytali stan wodomierzy i przekazali dane telefonicznie lub przez internet.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wypłatę świadczenia 800+ na nowy okres. Część rodziców jeszcze nie złożyła wniosku. Powinni przesłać go najpóźniej do końca czerwca, żeby otrzymać całe świadczenie.
Niezwykłe dzieło trafił do tarnogrodzkiej biblioteki z rąk biłgorajskiego architekta i pasjonata fotografii Krzysztofa Potockiego. To obraz, który przypomina o tragedii, jaka rozegrała się ponad 20 lat temu, w jednej ze szkół Biesłanie.
PGE zapowiada planowane przerwy w dostawie energii elektrycznej w sześciu miejscowościach na terenie powiatu biłgorajskiego. Utrudnienia potrwają od 9 do 16 czewca i obejmą m.in. Różaniec, Sokołówkę i Tarnogród.
Rozpoczęła się największa impreza plenerowa w regionie - Dni Biłgoraja 2025. Dwudniowe święto miasta rozpoczęło się od muzycznych występów, spotkań z lokalną kulturą i rodzinnych atrakcji i przyciągnęło liczne grono mieszkańców i gości.
W sobotnie popołudnie mieszkańcy Bukowej oraz zaproszeni goście wzięli udział w uroczystości przekazania ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Pojazd, który niedawna służył w strukturach Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraj, teraz trafił w ręce druhów z OSP.
Na dobry początek Jarmark Sitarski Tak rozpoczynają się tegoroczne Dni Biłgoraja. W sobotę i niedzielę czekają na Państwa stragany z rzemiosłem artystycznym, rękodziełem, produktami regionalnymi, czy tradycyjną twórczością ludową.
W sobotnie przedpołudnie 7 czerwca zorganizowana została konferencja miast partnerskich Biłgoraja. Samorządowcy spotykają się w stolicy powiatu tylko raz w roku, przy okazji Dni Biłgoraja. 0 Stworzyliśmy jedną wielką rodzinę samorządów w wolnej Europie - mówił Ondrej Brendza ze Stropkowa.
Miasto i gmina Biłgoraj oraz gmina Księżpol z dofinansowaniem z funduszy unijnych. W piątek, 6 czerwca br., w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie włodarze odebrali umowy na dofinansowanie projektów dotyczących edukacji i wsparcia społecznego.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami dla powiatu biłgorajskiego. Niebezpieczne zjawiska mogą wystąpić już dziś od godziny 17:00 i potrwać do późnych godzin nocnych.
Już od 25 lat jesteśmy obecni w tych miejscowościach, towarzysząc mieszkańcom w najważniejszych decyzjach finansowych. Przez ten czas zdobyliśmy zaufanie wielu osób, pomagając im realizować codzienne plany i marzenia. Nasze zaangażowanie i troska o potrzeby Klientów sprawiają, że SKOK Chmielewskiego ...
Nowe drogi w gminie Biłgoraj. Oficjalnie przekazano plac budowy
W gminie Biłgoraj powstaną nowe drogi. W poniedziałek 18 maja przekazano plac budowy pod realizację inwestycji drogowych w Gromadzie i Żelebsku.
w niedzielę, godzina 09:59
Goraj
Wkrótce zbiórka gabarytów. Jakie są zasady?
w sobotę, godzina 21:19
Biłgoraj
Największa impreza tej wiosny rozpoczęta. Dżem i Skolim wystąpią w Biłgoraju
we wtorek, godzina 11:31
Biłgoraj
Marsz Godności przeszedł ulicami Biłgoraja
We wtorkowy poranek 19 maja ulicami Biłgoraja przeszedł marsz. To część obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, organizowanego z inicjatywy Zespołu Szkół Specjalnych w Biłgoraju.
5 maja 2026
Kozaki
Ogromny pożar lasu w powiecie. Droga wojewódzka nr 849 nieprzejezdna
w niedzielę, godzina 08:32
Kraj
Ruszyły zwroty nadpłaconej składki
w niedzielę, godzina 19:34
Biłgoraj
Koncerty gwiazd przyciągnęły tłumy mieszkańców i turystów [NOWE ZDJĘCIA]
Nad zalewem Bojary w Biłgoraju trwa koncertowa część wydarzenia "Biłgoraj Go! Lubelskie Flow! Otwarcie Sezonu Turystycznego 2026". Wieczorne występy gwiazd przyciągnęły tłumy mieszkańców oraz gości z całego regionu.
w poniedziałek, godzina 14:10
Gmina Biłgoraj
Zdarzenie drogowe z udziałem karetki
5 maja 2026
Gmina Łukowa
Tragedia podczas gaszenia pożaru. Rozbił się samolot gaśniczy
w piątek, godzina 13:24
Luchów Dolny
Mieszkanka powiatu świętuje 100. urodziny
W piątek 15 maja w gminie Tarnogród odbył się wyjątkowy jubileusz. Pani Zofia Szmołda z Luchowa Dolnego świętowała swoje 100. urodziny.
12 maja 2026
Biłgoraj
Największa impreza tej wiosny już w najbliższy weekend
w poniedziałek, godzina 08:04
Dereźnia Solska
Uczennica z gminy Biłgoraj na II miejscu w Polsce
w niedzielę, godzina 11:36
Biłgoraj
Wielkie święto turystyki w Biłgoraju. Przed uczestnikami koncerty gwiazd i liczne atrakcje [NOWE ZDJĘCIA]
Po sobotniej inauguracji wydarzenia "Biłgoraj Go! Lubelskie Flow! Otwarcie Sezonu Turystycznego 2026" nad zalewem Bojary w Biłgoraju, niedziela upływa pod znakiem sportowych emocji i rodzinnych atrakcji. Od rana mieszkańcy oraz turyści korzystają z licznych aktywności przygotowanych w ramach imprezy, a wieczorem na scenie pojawią się m.in. Skolim i legendarny Dżem.
w poniedziałek, godzina 09:05
Gmina Biłgoraj
Gmina Biłgoraj szuka sekretarza
w piątek, godzina 08:07
Biłgoraj
Tłumy pojawią się nad biłgorajskim zalewem. Miasto wprowadza zmiany w ruchu i specjalne autobusy
10 maja 2026
Biłgoraj
Św. Maria Magdalena ogłoszona patronką Biłgoraja [NOWE ZDJĘCIA]
Msza święta pod przewodnictwem biskupa Mariana Rojka, tłumy mieszkańców i barwny korowód ulicami Biłgoraja - tak przebiega główny dzień obchodów święta patronki miasta, św. Marii Magdaleny.
we wtorek, godzina 18:37
Biłgoraj
"Dzień dobrych uczynków" w Biłgoraju
w sobotę, godzina 10:36
Aleksandrów
Zdarzenie drogowe w Aleksandrowie. Jedna osoba trafiła do szpitala
12 maja 2026
Korytków Duży
Historia strażackiego Stara trafiła do ogólnopolskiej telewizji
Do Ochotniczej Straży Pożarnej w Korytkowie Dużym przyjechała ekipa telewizji Polsat News, aby nagrać reportaż dotyczący trudnej sytuacji w jakiej znalazła się jednostka.
we wtorek, godzina 14:12
Biłgoraj
Majówka w "Katoliku"
w niedzielę, godzina 13:47
Pływanie
Młodzi pływacy z Biłgoraja na zgrupowaniu kadry wojewódzkiej
9 maja 2026
Gmina Józefów, gmina Łukowa
Internet zalały teorie spiskowe o pożarze Puszczy Solskiej
Akcja gaśnicza w Puszczy Solskiej nie dobiegła jeszcze końca, a w internecie już zaczęły pojawiać się teorie spiskowe dotyczące przyczyn pożaru. Sprawą zainteresował się m.in. Demagog - stowarzyszenie zajmujące się fact-checkingiem i walką z dezinformacją.
we wtorek, godzina 14:41
Osuchy
Muzeum w Osuchach o krok od nowoczesnej wystawy stałej
10 maja 2026
Biłgoraj
Garażówka przyciąga tłumy [NOWE ZDJĘCIA]
w czwartek, godzina 17:50
Nadleśnictwo Józefów
Ogromne straty w Puszczy Solskiej. Spłonęło ponad 1100 hektarów lasu
Lasy Państwowe podsumowały akcję gaśniczą po pożarze w Puszczy Solskiej. Ogień objął ponad 1100 hektarów lasów, w tym tereny planowanego rezerwatu przyrody. Leśnicy rozpoczęli ocenę strat i przygotowują się do wieloletniego procesu odbudowy zniszczonych obszarów.
13 maja 2026
Biłgoraj
Starostwo szuka dyrektora
we wtorek, godzina 12:04
Biłgoraj
Pożegnalna sesja Rady Seniorów
12 maja 2026
Nadleśnictwo Józefów
Pożar ugaszony, ale las nadal groźny. Jest apel do mieszkańców
Pożar w Puszczy Solskiej został ugaszony, jednak zagrożenie wciąż nie minęło. Władze powiatu biłgorajskiego apelują do mieszkańców oraz osób przebywających na terenach leśnych o zachowanie szczególnej ostrożności.
6 maja 2026
Gmina Józefów
Sytuacja opanowana, ale nadal bardzo ciężka - przekazał minister
11 maja 2026
Biłgoraj
Zdarzenie drogowe na feralnym skrzyżowaniu w Biłgoraju [AKTUALIZACJA]