Każdego roku odbywa się światowy zjazd użytkowników motocykli turystycznych. Wydarzenie organizowane jest przez Międzynarodową Federację Motocyklową (FIM). W tym roku w imprezie wezmą udział także grupy z Polski, w tym jedna z Biłgoraja. Do Holandii motocykliści wyruszyli w niedzielny poranek, 26 ...
Dni Frampola od kilku lat organizowane są w ostatni weekend lipca. Sobota 25 lipca upłynęła pod znakiem sportowych zmagań dla dzieci i dorosłych: konkurencje zostały przeprowadzone na boisku KS "Włókniarz" i nad zalewem. Główne atrakcje imprezy są zaplanowane na niedzielę.
W ubiegłym roku Powiatowa Organizacja Ligi Obrony Kraju, działająca na terenie powiatu biłgorajskiego, otrzymała sztandar. Dziś, w sobotę, 25 lipca, odbyło się uroczyste wręczenie i poświecenie sztandaru. Rodzicami Chrzestnymi zostali Genowefa Tokarska i Janusz Rosłan.
1 sierpnia, na ul. Gen Sikorskiego w Biłgoraju, ustawiony zostanie mammobus. Z bezpłatnych badań mogą skorzystać kobiety już od 40 roku życia. Sprawdź czy jesteś zdrowa. Badanie jest bezbolesne a może uratować życie. Szczegóły poniżej.
W piątkowy wieczór Fundacja Kresy 2000 zaprosiła mieszkańców Biłgoraja i okolic na wyjątkowe wydarzenie. W Skwerze Saskim w Biłgoraju, pod gołym niebem, wystawiono dramat Wiesława Myśliwskiego w inscenizacji Stefana Szmidta pt. "Drzewo".
Dzisiaj przed południem w miejscowości Zagródki doszło do kolizji. Samochód osobowy zderzył się z koniem. Zwierzę wybiegło na ulicę, wprost pod nadjeżdżające auto.
Za dwa miesiące nazwiska osób ubiegających się mandat posła nie będą już tajemnicą. Na razie struktury wszystkich partii w powiecie biłgorajskim przygotowują się do kampanii, choć stopień zaawansowania prac jest różny. Wybory parlamentarne rozpisane zostały na 25 października.
Od dwóch miesięcy obowiązują nowe przepisy, zaostrzające kary dla piratów drogowych. W tym czasie kilkunastu kierowców straciło uprawnienia do kierowania pojazdami. Nałożono jednak mniej mandatów.
Gmina Józefów otrzyma pieniądze na utworzenie Dziennego Domu Pobytu dla Seniorów. To jeden z zaledwie siedmiu samorządów w województwie lubelskim, które dostaną wsparcie z Ministerstwa Pracy i Polityki Socjalnej w ramach rządowego programu "Senior-Wigor".
W powiecie biłgorajskim, podobnie jak w całym kraju, coraz więcej rodziców stara się o opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej, w sprawie odroczenia obowiązku szkolnego sześciolatków. Dla rodziców, decydujących się na ten krok, to ostatni dzwonek, by uzyskać opinię przed rozpoczęciem roku szkolnego.
Od spektaklu pod gołym niebem, który zostanie zaprezentowany w piątkowy wieczór, rozpoczną się wydarzenia weekendowe. W tym tygodniu zachęcamy do udziału w Dniach Frampola, czy otwarciu sezonu wodnego w Biszczy. Szczegóły poniżej.
Zakończyła się realizacja projektu pn. "Tarnogród - miejsce z przyszłością" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013, który był kontynuacją działań promocyjnych gminy Tarnogród oraz budowaniu marki Tarnogród.
Kilkunastu członków Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości Powiatu Biłgorajskiego uczestniczyło w konferencji zorganizowanej w środę 22 lipca. Głównym tematem spotkania były przygotowania do zbliżającej się kampanii wyborczej.
Dziś po południu, na ul. Krzeszowskiej w Biłgoraju, doszło do wypadku z udziałem czterech samochodów osobowych. Przyczyną było najechanie jednego z pojazdów na tył drugiej osobówki.
W środowy poranek, 22 lipca, na skrzyżowaniu ulic gen. Komorowskiego i Boh. Monte Cassino w Biłgoraju, doszło do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych. Żaden z panów uczestniczących w zdarzeniu nie czuje się winny. Wniosek o ukaranie trafi więc do sądu.
Dziś przed południem, doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia na drodze krajowej nr 74, przy skręcie na Radzięcin. Jedna osoba trafiła do szpitala. Nie ma utrudnień w ruchu.
14 lipca, odbył się Tatra Road Race - wyścig dla kolarzy szosowych rozgrywany na trudnej górskiej trasie w okolicach Zakopanego. Udział w wydarzeniu wzięli reprezentanci Biłgorajskiego Stowarzyszenia Kolarzy - BSK Miód Kozacki.
W ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2015 w roku bieżącym realizowane są 3 zadania na drogach powiatowych. Dwie schetynówki wykonane są w prawie 60%, w trzeciej obejmującej drogi na terenie gmin Tarnogród i Obsza prace ruszyły w lipcu, gdyż ...
Kilkuset mieszkańców Frampola zgromadziło się w niedzielne popołudnie przy fontannie na rynku, aby uczestniczyć w plenerowym koncercie. Gwiazdą była Kapela "GACOKI" z Gaci Przeworskiej k. Przeworska, a przed nią zaśpiewały: solistka Justyna Branewska z Frampola i Zespół wokalny GOSPA z Karolówki.
Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w całym kraju biją na alarm. W okresie wakacyjnym dochodzi do większej niż zwykle liczby wypadków, a wielu dawców wyjeżdża na urlopy i krwi zaczyna dramatycznie brakować.
W ubiegłym tygodniu spłonęło ponad półtora ha lasów. Przyczyną było wypalanie gałęzi. Ale strażacy z KP PSP w Biłgoraju walczyli także z pożarami suszarni tytoniu, w ostatnich dniach były trzy tego typu zdarzenia.
W tym tygodniu odbędzie się przekazanie terenu pod przebudowę tych właśnie ulic. Następnie ekipa remontowa przeniesie się na most na ul. Sikorskiego. - Zależy nam na zminimalizowaniu utrudnień w ruchu. Wszystko ustalamy we współpracy z firmą wykonującą ...
Jednym z najistotniejszych elementów procesu weryfikacji klienta, dokonywanego przez firmę oferującą usługi pożyczkowe, jest sprawdzanie go pod kątem ewentualnego zadłużenia w bazach typu: KRD (Krajowy Rejestr Długów), BIK (Biuro Informacji Kredytowej) czy BIG (Biuro Informacji Gospodarczej).
Masz już dość pracy dla innych? Uważasz, że szef cię nie docenia? Masz mnóstwo pomysłów na usprawnienie swojej pracy, ale nikt cię nie słucha? Marzysz o podwyżce i awansie, a mimo to, że pracujesz w pocie czoła nic z tego ...
Nowe drogi w gminie Biłgoraj. Oficjalnie przekazano plac budowy
W gminie Biłgoraj powstaną nowe drogi. W poniedziałek 18 maja przekazano plac budowy pod realizację inwestycji drogowych w Gromadzie i Żelebsku.
w niedzielę, godzina 09:59
Goraj
Wkrótce zbiórka gabarytów. Jakie są zasady?
w sobotę, godzina 21:19
Biłgoraj
Największa impreza tej wiosny rozpoczęta. Dżem i Skolim wystąpią w Biłgoraju
dzisiaj, 11:31
Biłgoraj
Marsz Godności przeszedł ulicami Biłgoraja
We wtorkowy poranek 19 maja ulicami Biłgoraja przeszedł marsz. To część obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, organizowanego z inicjatywy Zespołu Szkół Specjalnych w Biłgoraju.
dzisiaj, 14:12
Biłgoraj
Majówka w "Katoliku"
dzisiaj, 14:41
Osuchy
Muzeum w Osuchach o krok od nowoczesnej wystawy stałej
w niedzielę, godzina 19:34
Biłgoraj
Koncerty gwiazd przyciągnęły tłumy mieszkańców i turystów [NOWE ZDJĘCIA]
Nad zalewem Bojary w Biłgoraju trwa koncertowa część wydarzenia "Biłgoraj Go! Lubelskie Flow! Otwarcie Sezonu Turystycznego 2026". Wieczorne występy gwiazd przyciągnęły tłumy mieszkańców oraz gości z całego regionu.
w niedzielę, godzina 08:32
Kraj
Ruszyły zwroty nadpłaconej składki
w poniedziałek, godzina 14:10
Gmina Biłgoraj
Zdarzenie drogowe z udziałem karetki
w piątek, godzina 13:24
Luchów Dolny
Mieszkanka powiatu świętuje 100. urodziny
W piątek 15 maja w gminie Tarnogród odbył się wyjątkowy jubileusz. Pani Zofia Szmołda z Luchowa Dolnego świętowała swoje 100. urodziny.
5 maja 2026
Kozaki
Ogromny pożar lasu w powiecie. Droga wojewódzka nr 849 nieprzejezdna
dzisiaj, 12:04
Biłgoraj
Pożegnalna sesja Rady Seniorów
w niedzielę, godzina 11:36
Biłgoraj
Wielkie święto turystyki w Biłgoraju. Przed uczestnikami koncerty gwiazd i liczne atrakcje [NOWE ZDJĘCIA]
Po sobotniej inauguracji wydarzenia "Biłgoraj Go! Lubelskie Flow! Otwarcie Sezonu Turystycznego 2026" nad zalewem Bojary w Biłgoraju, niedziela upływa pod znakiem sportowych emocji i rodzinnych atrakcji. Od rana mieszkańcy oraz turyści korzystają z licznych aktywności przygotowanych w ramach imprezy, a wieczorem na scenie pojawią się m.in. Skolim i legendarny Dżem.
w poniedziałek, godzina 08:04
Dereźnia Solska
Uczennica z gminy Biłgoraj na II miejscu w Polsce
12 maja 2026
Biłgoraj
Największa impreza tej wiosny już w najbliższy weekend
10 maja 2026
Biłgoraj
Św. Maria Magdalena ogłoszona patronką Biłgoraja [NOWE ZDJĘCIA]
Msza święta pod przewodnictwem biskupa Mariana Rojka, tłumy mieszkańców i barwny korowód ulicami Biłgoraja - tak przebiega główny dzień obchodów święta patronki miasta, św. Marii Magdaleny.
w poniedziałek, godzina 09:05
Gmina Biłgoraj
Gmina Biłgoraj szuka sekretarza
5 maja 2026
Gmina Łukowa
Tragedia podczas gaszenia pożaru. Rozbił się samolot gaśniczy
12 maja 2026
Korytków Duży
Historia strażackiego Stara trafiła do ogólnopolskiej telewizji
Do Ochotniczej Straży Pożarnej w Korytkowie Dużym przyjechała ekipa telewizji Polsat News, aby nagrać reportaż dotyczący trudnej sytuacji w jakiej znalazła się jednostka.
w piątek, godzina 08:07
Biłgoraj
Tłumy pojawią się nad biłgorajskim zalewem. Miasto wprowadza zmiany w ruchu i specjalne autobusy
w sobotę, godzina 10:36
Aleksandrów
Zdarzenie drogowe w Aleksandrowie. Jedna osoba trafiła do szpitala
9 maja 2026
Gmina Józefów, gmina Łukowa
Internet zalały teorie spiskowe o pożarze Puszczy Solskiej
Akcja gaśnicza w Puszczy Solskiej nie dobiegła jeszcze końca, a w internecie już zaczęły pojawiać się teorie spiskowe dotyczące przyczyn pożaru. Sprawą zainteresował się m.in. Demagog - stowarzyszenie zajmujące się fact-checkingiem i walką z dezinformacją.
w niedzielę, godzina 13:47
Pływanie
Młodzi pływacy z Biłgoraja na zgrupowaniu kadry wojewódzkiej
w środę, godzina 12:39
Biłgoraj
Starostwo szuka dyrektora
w czwartek, godzina 17:50
Nadleśnictwo Józefów
Ogromne straty w Puszczy Solskiej. Spłonęło ponad 1100 hektarów lasu
Lasy Państwowe podsumowały akcję gaśniczą po pożarze w Puszczy Solskiej. Ogień objął ponad 1100 hektarów lasów, w tym tereny planowanego rezerwatu przyrody. Leśnicy rozpoczęli ocenę strat i przygotowują się do wieloletniego procesu odbudowy zniszczonych obszarów.
10 maja 2026
Biłgoraj
Garażówka przyciąga tłumy [NOWE ZDJĘCIA]
dzisiaj, 08:21
Dereźnia Solska
"Łączy nas pamięć" - uczniowie z Dereźni Solskiej w Ogólnopolskiej Akcji Żonkile
12 maja 2026
Nadleśnictwo Józefów
Pożar ugaszony, ale las nadal groźny. Jest apel do mieszkańców
Pożar w Puszczy Solskiej został ugaszony, jednak zagrożenie wciąż nie minęło. Władze powiatu biłgorajskiego apelują do mieszkańców oraz osób przebywających na terenach leśnych o zachowanie szczególnej ostrożności.
w niedzielę, godzina 08:39
Biłgoraj
Matematyczny sukces uczniów ONZ-etu
11 maja 2026
Biłgoraj
Zdarzenie drogowe na feralnym skrzyżowaniu w Biłgoraju [AKTUALIZACJA]