Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2015.07.24 12:36 | aktualizacja: 2015.07.24 14:21

Kto do Sejmu?

Za dwa miesiące nazwiska osób ubiegających się mandat posła nie będą już tajemnicą. Na razie struktury wszystkich partii w powiecie biłgorajskim przygotowują się do kampanii, choć stopień zaawansowania prac jest różny. Wybory parlamentarne rozpisane zostały na 25 października.
Kto do Sejmu?
Kto do Sejmu?

Do północy 15 września komitety wyborcze mogą zgłaszać listy kandydatów na posłów i senatorów. To stosunkowo dużo czasu, jednak kampania wyborcza rusza dużo wcześniej. Znalezienie kandydatów i kompromisu przy układaniu list także zajmuje sporo czasu. Członkowie powiatowych struktur wszystkich partii prowadzą rozmowy z potencjalnymi kandydatami i przedstawiają swoje propozycje do zaakceptowania wyższym władzom.

Pewna jest obsada list Polskiego Stronnictwa Ludowego. Kandydaci zostali zaakceptowani przez Wojewódzką Konwencję Wyborczą PSL. "Jedynką" w okręgu nr 7 chełmsko-zamojskim została poseł Genowefa Tokarska. Ludowcy postawili na doświadczonych kandydatów, obecnych w polityce od wielu lat. To oni są w czołówkach list, natomiast wiele osób zaskoczonych jest 11. pozycją wójta gminy Biłgoraj, Wiesława Różyńskiego. Sam kandydat nie przejmuje się miejscem na liście. - Z każdej pozycji na liście można wygrać, a wyborcy głosują na kandydatów, przede wszystkim, oceniając ich osiągnięcia, doświadczenie, zaangażowanie w sprawy społeczne. Nie jestem zawiedziony 11. miejscem. Niektórzy liczą na "jedynkę" na liście, mi przypadły nawet dwie - żartuje wójt Wiesław Różyński.

Poza Genowefą Tokarską w parlamencie nasz powiat reprezentuje jeszcze poseł Piotr Szeliga. Nie określił się oficjalnie, czy będzie ubiegał się o ponowny wybór. Ze względu na pracę w sejmie nie miał czasu odpowiedzieć na naszego maila z pytaniami o najbliższe plany.

Duże szanse na wprowadzenie reprezentanta powiatu do parlamentu ma Prawo i Sprawiedliwość. Struktury biłgorajskie kładą nacisk na wymianę pokoleniową w polityce i promują młodych działaczy z powiatu. Jednak listy kandydatów nie są jeszcze zatwierdzone. - Pojawiają się w mediach nazwiska, rzekomo zarekomendowanych przez struktury powiatowe kandydatów PiS, na listę wyborczą. Jednak są to tylko osoby brane pod uwagę. Na liście mogą znaleźć się zupełnie inni reprezentanci naszego powiatu - informuje Piotr Olszówka, pełnomocnik powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości.

Niepewna jest sytuacja w biłgorajskiej Platformie Obywatelskiej. Są problemy ze znalezieniem kandydatów. Trwają rozmowy i nie ma jeszcze "pewnych" nazwisk. Zatwierdzenie list wyborczych PO nastąpi pod koniec lipca. Wiele osób liczy na udział w wyborach radnej Sejmiku Województwa Lubelskiego Zofii Woźnicy. Szefowa Platformy Obywatelskiej w powiecie biłgorajskim zaznacza, że na razie nie planuje startu w wyborach parlamentarnych. - Liczę na dobrą pozycję na liście posła Stanisława Żmijana, który pochodzi z naszego powiatu i jest związany z Biłgorajem. Na pewno nasi członkowie zaangażują się w jego kampanię - mówi przewodnicząca Zofia Woźnica.

Podobna sytuacja jest w biłgorajskim Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Poszukiwania kandydatów jeszcze trwają. Kilka dni temu władze krajowe partii zdecydowały o wspólnym starcie SLD z Zielonymi i Twoim Ruchem. Jak wyjaśnia Aleksander Bełżek, szef SLD w naszym powiecie, trwają rozmowy, ale decyzja o zawiązaniu koalicji, umożliwia start z komitetu także osób z naszego powiatu, spoza kręgu osób związanych z Sojuszem.

Rozmowy zakończyły się w strukturach Kongresu Nowej Prawicy. Partia będzie startowała z listy Pawła Kukiza. Przedstawiciel biłgorajskich struktur i prezes Regionu Lubelskiego Stanisław Bąk mówi, że z powiatu biłgorajskiego zostały zgłoszone dwie osoby. Nie chce podać nazwisk, gdyż kandydatury nie zostały jeszcze oficjalnie zaakceptowane. Artur Dobrowolski, przedstawiciel Pawła Kukiza w naszym regionie zaznacza, że nie będzie łatwo dostać się na listę. - Najpierw trzeba wykazać się pracą i zaangażowaniem - do wyborów jeszcze daleko. Oczywiście, że przydałby się reprezentant Biłgoraja w parlamencie i w dodatku taki, który nie przyniósłby nam wstydu - mówi Artur Dobrowolski.

RED.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Kto do Sejmu?, 0 out of 5 based on 0 ratings
RED. dodany
 
Odsłon: 4422
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (28)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
e0e-51f
~ Gelo  Tokarska podwyższyła nam wiek emerytalny do 67 lat. Nie można na takich ludzi głosować. Tokarska niech zajmie się wnukami.
24 lipca 2015
+25
-7
Ostatnio dodane komentarze
PL
2a7-d7e
~ Obserwator  do ~ Biłgoraj   Oj Michale, Michale... nie ładnie dokonywać wpisów promujących siebie. A poza tym to jak tam zakończyły się próby nagrywania, szukania brudów u innych... chyba sam się podpieprzyłeś...? ;) Mądrość i wychowanie często wynosi się z domu, a Ty najwyraźniej ją zgubiłeś gdzieś po drodze...
28 lipca 2015
brak ocen
PL
89a-f67
~ cdn.   Wytyczne na wybory A.D. 2015:
1. Idziemy na wybory.
2. Nie głosujemy na "Jedynki".
3. Nie głosujemy na tych, którzy poparli wiek emerytalny 67!
4. Nie głosujemy na tych, co poparli kradzież pieniędzy z funduszy otwartych.
5. Nie głosujemy na tych, których gęby straszyły w telewizji w ostatnich latach.
6. Wszyscy inni mogą być wybierani.
27 lipca 2015
+6
-1
PL
e59-d38
~ stan   Pan Dobrowolski nie jest przedstawicielem Ruchu Kukiza .
27 lipca 2015
+1
-0
PL
7b1-4fa
~ Wiktor   powienien znowu dostac kadencje Szeliga zrobił puki co tak "Dużo" wstydu dla Biłgoraja
27 lipca 2015
+0
-1
PL
5f1-78a
~ Jasio   Czy w wyborach występuje pewny kandydat. Marian Klecha ?
26 lipca 2015
+1
-0
PL
2c8-a35
~ wyborca  do ~ cxc   Tak pokazał zdobył ok. 6 tysięcy głosów a ty ile zdobyłeś zazdrosniku??
25 lipca 2015
+4
-2
DE
110-8d6
~ miłoszs  do ~ ja   No i później rządzą nami takie Wiesie, Marianki, Gienie z (tfu!) PSL co to ich od koryta granatem oderwać cięzko będzie. Mówie Wam z tej partii co jeden to większy squrwysyn, poustawiali swoich wszędzie od kierownika do sprzątaczki. Jeżeli ktoś chce głosować na te babcie co każe ludziom do śmierci pracować to jest debil albo z PSLu. Ona jak pierdzi w stołek całe życie to może pracować do 100 lat i blokować młodym ludziom mozliwość rozwoju - a co tam, z mlodymi to te "polityki" widzą się przy kasie w supermarkecie, jak zakupy robią a młody ich kasuje. JAk powiedział klasyk "chłop ze wsi wyjdzie, wieś z chłopa nigdy!"
25 lipca 2015
+12
-5
PL
52b-6af
~ cxc  do ~ Biłgoraj   Mulawa pokazał na co go stać w ostatnich wyborach samorządowych. Sejm niech sobie daruje i się nie ośmiesza.
25 lipca 2015
+7
-6
PL
e98-fbe
~ ja   to znowu zaczyna sie walka niwrobow o koryto,zredukowac sejm o polowe a senaat zlikfidowacbo tylu darmozjadow nakarmic to kosztoje.
24 lipca 2015
+8
-2
PL
a83-c7c
~ ja   Trza bedzie Wiesiowi na wieś wracać, bo tam we warszawie mogą jego języka nie skumać. Imię adekwatne do osoby, słoma z butów wystaje..
24 lipca 2015
+8
-5
PL
99c-6bf
~ Jarek  do ~ Biłgoraj   Poseł szeliga też miał taktyke trolowania w komentarzach. Niech koziana zamiast "solić" głupoty zacznie się udzielać społecznie bo łądnie mówić w garniturze co drugi potrafi. I marsz w obronie telewizji trwam to nie działanie społeczne
24 lipca 2015
+7
-5
PL
495-e2e
~ biłgorajanka  do ~ Jacek   Ordecki z Biłgoraja??? Odkąd to???
24 lipca 2015
+1
-4
PL
495-e2e
~ Polak  do ~ mantek   A ty z Radecznicy piszesz???? Macie tam dostep do internetu????
24 lipca 2015
+3
-7
PL
dc2-c71
~ 20;l   Tokarska bierze emeryturę i kasę jako poseł , jakie teraz obiecanki da ludziom?Gdzie ten zalew na Brodziakach?A może sińce nad zalewem zlikwiduje
24 lipca 2015
+10
-5
NL
8c0-6f3
~ mantek  do ~ Gelo   niech ***** bykom jaja do snu kołysać!
24 lipca 2015
+6
-3
NL
8c0-6f3
~ mantek  do ~ Biłgoraj   idz na odwyk pijaku z pisu
24 lipca 2015
+5
-5
NL
8c0-6f3
~ mantek  do ~ Biłgoraj   biłgorajski pis to stado baranów, zbieranina pijaków i lizodupów z całego powiatu!!! nie tknąłbym tego szamba nawet kijem maczanym w gownie. Jak się patrze na te mordy to mi się rzygać i srać na raz chce.
24 lipca 2015
+10
-8
PL
299-2b0
~ Biłgoraj   Andrzej Kozina wygra te wybory , czas na młodych i aktywnych mieszkańców powiatu biłgorajskiego
24 lipca 2015
+4
-19
PL
bcd-9cb
~ Biłgoraj   Przyszły poseł z naszego powiatu to pan Michał Mulawa, jest doświadczony i kompetentny. Jest jedynym poważnym kandydatem i ma największe poparcie.
24 lipca 2015
+8
-22
PL
89a-f67
~ biało - czerwony   450 nierobów. Tylu musimy utrzymać, + Senat. Po co? Czym zajmuje się poseł? Głównie swoją karierą i obsadzaniem stołków przez kolesi partyjnych. Załatwiają posady w KRUS-ie, w Agencji Restrukturyzacji Rolnictwa i gdzie tylko się da. Nieprawda?
Czy Kukiz coś zmieni? Przynajmniej próbuje, szanse są małe by zagrozić strukturom biurokratyczno - partyjnym. Powodzenia, panie Pawle i wielki szacun.
24 lipca 2015
+10
-6
PL
ee1-f3e
~ Jacek   Tylko z PiS Kazimierz Ordecki. Nasz z Biłgoraja. Olszówka nie nadaje się.
24 lipca 2015
+6
-7
CH
1c7-366
~ Marek K.   Nie mieszkam już w Polsce bo zarabiam ponad 6000 euro miesięcznie w systemie BCC Warsaw: http://www.bogaty-typy.pl Żyję szczęśliwie i popieram waszego KUKIZA
24 lipca 2015
+6
-3
PL
e0e-51f
~ Gelo   Tokarska podwyższyła nam wiek emerytalny do 67 lat. Nie można na takich ludzi głosować. Tokarska niech zajmie się wnukami.
24 lipca 2015
+25
-7
PL
d2c-e78
~ xfgrfgr   Głosuję zawsze na ostatniego z listy ,szkoda ,że żeby dostać się do sejmu to trzeba należeć do jakiejś partii albo od niej startować , są ludzie społecznicy gdzie nigdzie nie należą i nie mają szans być na listach bo nie włażą w d... władzy
24 lipca 2015
+4
-6
PL
31d-810
~ Gmina   To pokazali Różyńskiemu miejsce w szeregu. Szkoda marnować głosu i tak przegra.
24 lipca 2015
+11
-8
PL
12b-6d6
~ Mirek   Ludzie nie głosujcie na PSL ani na PO. Dość ich rządzenia.
24 lipca 2015
+17
-9
PL
17e-50f
~ Adam   Dobrowolski? To nie głosuje już na Kukiza. Niech zmieni sobie przedstawiciela.
24 lipca 2015
+13
-4
PL
28e-6a8
~ Jackowierc   Czarnym koniem zajedzie do Sejmu ten co ma dwie jedynki.
Tak mówią......
24 lipca 2015
+10
-11
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
21 marca 2020 Powiat
Zachorowała młoda kobieta z pow. biłgorajskiego
Mamy kolejny potwierdzony przypadek zachorowania na COVID-19, potwierdzony pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Zakażona SARS-CoV-2 jest młoda kobieta z powiatu biłgorajskiego.
w czwartek, godzina 15:58 Powiat
Dwóch mężczyzn z powiatu chorych na COVID-19
w czwartek, godzina 10:12 Biłgoraj
Koronawirus w biłgorajskiej komendzie?
27 marca 2020 Powiat
W tym roku nie będzie tradycyjnej Wielkanocy
Ze względu na sytuację spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa Stolica Apostolska wydała wytyczne dotyczące obchodów Wielkanocy. Jak w tym roku będą wyglądały święta?
w czwartek, godzina 14:22 Biłgoraj
Zbyt wiele osób w kościele - zgłoszenie na KMZB
dzisiaj, 10:33 Nadrzecze
Izolatorium w Nadrzeczu
24 marca 2020 Kraj
Rząd wprowadza kolejne restrykcje
We wtorkowe popołudnie, 24 marca, odbyła się konferencja prasowa Premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Szef rządu przekazał informację o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń, które obowiązują już od dziś. Co nas czeka w najbliższych tygodniach?
w poniedziałek, godzina 20:15 Biłgoraj
W Biłgoraju zmarł pacjent zakażony koronawirusem
w czwartek, godzina 11:52 Frampol
Zmiana decyzji dotyczącej targowiska we Frampolu
26 marca 2020 Biłgoraj
Co z konkursem na dyrektora LO im. ONZ?
W lutym Starostwo Powiatowe w Biłgoraju ogłosiło konkurs na stanowisko dyrektora LO im. ONZ. Zarząd odstąpił jednak od rozstrzygnięcia konkursu, ale powierzył pełnienie obowiązków szefa placówki dotychczasowej wicedyrektor Jolancie Rycyk.
w czwartek, godzina 08:12 Frampol
Targowisko we Frampolu otwarte
we wtorek, godzina 08:30 Biłgoraj
Izolatorium funkcjonuje w powiecie biłgorajskim
w sobotę, godzina 08:32 Biłgoraj
Targowiska zamknięte do odwołania
W związku z zagrożeniem epidemiologicznym na miejskich targowiskach wprowadzono zakaz handlu, który obowiązywał do 25 marca. Z uwagi na stan epidemii podjęto decyzję o przedłużeniu ograniczenia.
w środę, godzina 20:30 Lubelszczyzna
Lepsze wieści - tylko jeden nowy przypadek zakażenia
dzisiaj, 10:49 Diecezja Zamojsko - Lubaczowska
Pierwszych Komunii w maju nie będzie
20 marca 2020 Biłgoraj
Lekcje on-line
Od minionego poniedziałku trwa przerwa od zajęć w szkołach, ale jak podkreśla Ministerstwo Edukacji nie oznacza to przerwy od nauki. Teraz lekcje odbywają się on-line, nawet za pośrednictwem Youtube.
w środę, godzina 09:20 Długi Kąt
Rozpalili ognisko wbrew zakazowi zgromadzeń
26 marca 2020 Powiat
SARS-CoV-2 u mieszkańca powiatu biłgorajskiego
25 marca 2020 Biłgoraj
Prokuratura wraca do pracy, pracownicy sądu kontynuują kwarantannę
We wtorek, 24 marca decyzją biłgorajskiego sanepidu Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju wznowiła działalność. Testy na obecność koronawirusa okazały się negatywne, dzięki czemu było możliwe skrócenie kwarantanny. Zawieszona pozostaje działalność biłgorajskiego sądu.
we wtorek, godzina 15:33 Gmina Biłgoraj
Odbiór śmieci w gminie Biłgoraj na nowych zasadach
w niedzielę, godzina 20:44 Lubelszczyzna
18 nowych zakażeń SARS-CoV-2 i 5 ozdrowieńców
20 marca 2020 Kraj
Wprowadzono stan epidemii. Szkoły będą zamknięte do świąt
W piątkowy wieczór, 20 marca premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu w Polsce stanu epidemii. Przerwa od zajęć w szkołach została wydłużona do Wielkanocy. Ale to nie jedyna zmiana. Co oznacza stan epidemii?
w niedzielę, godzina 10:06 Biłgoraj
Prawomocny wyrok za usiłowanie gwałtu i groźby
w środę, godzina 21:39 Lubelszczyzna
Piąta ofiara śmiertelna koronawirusa na Lubelszczyźnie
21 marca 2020 Biłgoraj
Dziś ruszyła kolejna akcja sprzątania lasów
W sobotę, 21 marca, ruszyła kolejna akcja sprzątania biłgorajskich lasów, organizowana przez #BiłgorajEKOchallenge. Akcja potrwa do 20 czerwca.
w czwartek, godzina 21:04 Lubelszczyzna
151 przypadków zakażenia koronawirusem
w środę, godzina 12:35 Lubelszczyzna
"Zbliżamy się do najtrudniejszej sytuacji, dynamicznego wzrostu zakażonych"
24 marca 2020 Powiat
Skrócony wniosek o odroczenie składek ZUS
Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać m.in. z odroczenia składek na ubezpieczenia społeczne ze względu na epidemię koronawirusa, mogą już skorzystać z nowego skróconego wniosku. Jest na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
26 marca 2020 Biłgoraj
Zmiana terminu odbioru odpadów
dzisiaj, 08:54 Biłgoraj
PCK opiekuje się chorymi w okresie pandemii
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl