Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT
2019.05.24 13:19 | aktualizacja: 2019.05.24 19:55

W niedzielę pójdziemy do urn

W najbliższą niedzielę, 26 maja, wybierzemy 52 posłów do Parlamentu Europejskiego. Lokale wyborcze będą czynne od 7.00 do 21.00. Przypominamy, że dziś od północy obowiązywać będzie cisza wyborcza, a za jej złamanie grożą kary.
W niedzielę pójdziemy do urn
W niedzielę pójdziemy do urn

Wybory do Parlamentu Europejskiego reprezentującego interesy obywateli w UE odbywają się co pięć lat. Do głosowania uprawnionych jest ponad 360 mln obywateli w całej Unii, w tym ponad 3 mln Polaków.

W niedzielnym głosowaniu wybierzemy 52 przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Od 1 lipca w Europarlamencie zasiądzie jednak 51 posłów. Ostatni mandat zostanie zawieszony do czasu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Listę kandydatów, którzy ubiegają się o miejsce w PE znajdą Państwo pod adresem: Zbliżają się wybory [AKTUALIZACJA].

Aby oddać głos należy udać się do właściwego dla miejsca zamieszkania lokalu wyborczego zabierając ze sobą dowód osobisty lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem. Członkowie komisji wyborczej zweryfikują nazwisko w spisie wyborców i wydadzą kartę do głosowania. Na karcie należy oddać tylko jeden głos przy nazwisku wybranego kandydata. Aby oddany przez nas głos był ważny linie w kratce muszą się krzyżować.

Przypominamy również, że punktualnie o północy rozpocznie się cisza wyborcza. Oznacza to, że do zamknięcia lokali wyborczych zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej w jakiejkolwiek formie oraz podawanie do publicznej wiadomości sondaży, dotyczących przewidywań co do wyniku wyborów. Musimy pamiętać, że cisza wyborcza obowiązuje także w Internecie.

Jak informuje Urząd Miasta w Biłgoraju w dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego zapewniona zostanie pomoc dla wyborców niepełnosprawnych, służąca ich udziałowi w głosowaniu, poprzez zorganizowanie bezpłatnego dowozu tych osób do lokali wyborczych. W celu zgłoszenia potrzeby zapewnienia transportu, należy skontaktować się z tutejszym urzędem w dniu wyborów pod numerami telefonów: 84 686 96 00, 84 686 96 21, 84 686 96 22, aby ustalić godzinę wyjazdu do lokalu wyborczego.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
W niedzielę pójdziemy do urn, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 880
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (1)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
Grzegorz z Chetyna   Jak cisza wyborcza? Od dawna wiadomo, że jest to fikcja.
24 maja 2019
+3
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl