Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Przysięga Terytorialsów
Minister rodziny odwiedziła Biłgoraj
Oddają pieniądze z 500+
Nieszczęśliwy wypadek podczas naprawy koła
home > Start > Aktualności > Kolejki w szpitalu to wina NFZ
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2015.05.07 09:03

Kolejki w szpitalu to wina NFZ

Podczas kwietniowych obrad po raz kolejny poruszono temat biłgorajskiego szpitala. Na pytania radnych odpowiadał Karol Stpiczyński, wiceprezes Arion Szpitale dzierżawcy placówki.
Kolejki w szpitalu to wina NFZ
Kolejki w szpitalu to wina NFZ

Interpelacje dotyczące szpitala złożył radny Piotr Olszówka, który podkreślał, że przekazuje informacje jakie docierają do niego od mieszkańców. - Niepokojące są informacje jakie docierają do nas na temat funkcjonowania szpitala. Jedna z kwestii to badania wykonywane w laboratorium. Podobno ich wyniki różnią się od tych wykonywanych w innych szpitalach. Kolejna kwestia to czy nastąpiły zmiany na najważniejszych stanowiskach w spółce? Z kim Starostwo kontaktuje się w sprawie szpitala? - pytał radny Piotr Olszówka.
Radny dopytywał o spotkanie, do którego zobowiązały się strony, po ostatniej dyskusji na temat szpitala w sali konferencyjnej Starostwa. Portal bilgorajska.pl pisał o tym w artykule Kto mija się z prawdą w sprawie szpitala?

Na pytania radnego odpowiadał obecny na sesji wiceprezes spółki Karol Stpiczyński. - Nie będę komentował informacji, że wyniki się różnią. Być może inne laboratorium się myli, bo nasze pracuje poprawnie. Być może jest tam jakieś drugie dno. Niedawno zmieniona została technologia na której wykonujemy badania i może to budzi emocje wśród starych pracowników - mówił wiceprezes Arion Szpitale.
Podkreślił, że w ostatnim czasie zatrudniono 2 nowych diagnostów, mieszkańców Biłgoraja. Zaznaczył, że szpital funkcjonuje poprawnie, żadne zmiany nie nastąpiły, a on obecnie przebywa w Biłgoraju bardzo często i może się spotkać, choć żadne takie propozycje nie nastąpiły. - Tak sie dzielimy pracą. Teraz ja jestem bliżej Biłgoraja niż mój wspólnik. Szpital pracuje normalnie.Zapewniona jest obsada lekarska, zapewnione są leki, sprzęt jednorazowy. Nie widzę żadnych problemów w bieżącym funkcjonowaniu szpitala. Jeszcze jedno rozumiem, że sprawy kadrowe budzą emocje, szczególnie w tak ważnym oddziale jakim jest chirurgia, ale po raz kolejny okazało się, że choćby nie wiem jak dobry i lubiany był specjalista, formuła codziennych dojazdów z Lublina, po prostu się nie sprawdza. Jest to zbyt obciążające i stresujące - zaznaczył wiceprezes Stpiczyński.

Radna Beata Strzałka zadała pytanie dotyczące funkcjonowania poradni kardiologicznej oraz czasu oczekiwania na badanie holterem, który wynosi obecnie 2,5 miesiąca. - Oczywiście możemy kupić holtery, ale kto zapłaci za badania. My nasze plany wykonujemy. Wykonujemy także usługi poza planowe, za które nikt nam nie płaci. Stąd kolejki to część tego systemu - wyjaśniał wiceprezes. Radny Olszówka dopytywał także czy firma przynosi straty skoro zakup holterów jest niemożliwy. Wiceprezes wyjaśniał, że zakup 8 holterów rozwiązałby całkiem problem. - Ale pytam kto zapłaci za badania? Ja nie mam wpływu na poziom finansowania przez NFZ, nie ja jestem adresatem tych pytań. Jeśli zechcecie Państwo podjąć działania, które doprowadzą do tego, że NFZ skieruje zdecydowanie większa pulę pieniędzy na kardiologię w placówce w Biłgoraju, to dobrze - mówił wiceprezes Stpiczyński.
Radny pytał także o spotkanie mediacyjne między pracownikami a Zarządem szpitala.
W dyskusję włączył się starosta Marian Tokarski, który zaznaczył, że planowane spotkanie ustalane było z prezesem Radwańskim. - W związku ze zmianą osoby zajmującej się Biłgorajem uzgodnimy to spotkanie już z panem prezesem Stpiczyńskim. Będziemy się jak najszybciej dogadywać, myślę że uda się jeszcze w pierwszych tygodniach maja - zakończył dyskusję starosta Tokarski.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Kolejki w szpitalu to wina NFZ, 0 out of 5 based on 0 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
Red. dodany
 
Odsłon: 2671
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (3)

Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
1ac-d45
~ realny   taki bogaty powiat najniższe bezrobocie to już wiem dlaczego, bo bidaki i bezrobotni leczą się w miejscowym szpitalu dobry pomysł mają władze WSTYD
8 maja 2015
+1
-1
PL
c78-bf1
~ PePE   Czy Pani ginekolog miała dziś za dużo klientów na zamojskiej w gabinecie prywatnym że odwołała obecność w szpitalu i olała zapisane osoby które czekały pół roku na wizytę i po chu.. bierzecie numery telefonu od pacjentów ??? Ja mam się zdzierać z łóżka o szóstej wieźć żona do szpitala by przeczytać na drzwiach dziś szanownej Pani ginekolog nie będzie... Dno i cztery metry wodorostów, brak słów, normalnie trzeci świat.
7 maja 2015
+1
-1
PL
34b-f09
~ mieszkaniec   Czy Pan dyrektor i członkowie jego rodziny leczy się w szpitalu którym on kieruje i również czekają w długiejjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj kolejce? Pozdrawiam
7 maja 2015
+7
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google | Recepcja | Google+ | Zamojska.pl