Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Wypadek, samobójstwo, czy zabójstwo?
W ostatniej chwili uratowali 58-latkę
136km/h przez wieś
Zmiana na stanowisku komendanta w Biłgoraju
home > Start > Aktualności > Pensje z opóźnieniem
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.01.13 09:17 | aktualizacja: 2018.01.16 10:03

Pensje z opóźnieniem

Był już wniosek o ogłoszenie upadłości spółki Arion Szpitale i powołanie Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju. Teraz do pracowników szpitala dotarły kolejne niepokojące informacje - dotyczące braku możliwości terminowego zrealizowania wszystkich zobowiązań z tytułu umów o pracę. Ostateczny termin wypłaty wyznaczono na 15 stycznia.
Pensje z opóźnieniem
Pensje z opóźnieniem

Wraz z początkiem grudnia ub. r. dowiedzieliśmy się o złożonym wniosku o ogłoszenie upadłości spółki Arion Szpitale - podmiotu prowadzącego szpital w Biłgoraju. Autorem wniosku był jeden ze wspólników Piotr Ruciński. Informowaliśmy o tym fakcie w artykule pt. Wniosek o upadłość spółki Arion Szpitale. Pozostali wspólnicy oświadczyli, że motywem takiego działania była chęć odwetu. Panowie są bowiem w konflikcie, a Piotr Ruciński został usunięty z zarządu, jednak zmiany w KRS nastąpiły dopiero po wpłynięciu do sądu wniosku o ogłoszenie upadłości.

Pod koniec grudnia Rada Powiatu postanowiła o powołaniu Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju. Uchwała była efektem zawirowań prawnych i możliwości ogłoszenie upadłości prowadzącej placówkę spółki Arion Szpitale.Więcej przeczytają Państwo w artykule pt. SP ZOZ - na wszelki wypadek.

Niestety to nie koniec problemów. 10 stycznia pracownicy szpitala otrzymali pismo, w którym zostali poinformowani o braku możliwości terminowego zrealizowania wszystkich zobowiązań z tytułu umów o pracę.

- W dotychczasowej historii funkcjonowania szpitala w Biłgoraju pod zarządem spółki dokładaliśmy starań, aby opierała się ona na wzajemnym szacunku i poszanowaniu wzajemnych zobowiązań. Dokładaliśmy wszelkich wysiłków, aby zobowiązania pracodawcy realizowane były terminowo. Ta filozofia towarzyszyła i nadal towarzyszy naszej wizji zarządzania. Niestety w związku z krokami poczynionymi przez odwołanego członka zarządu w chwili obecnej zaistniała sytuacja okresowej destabilizacji przepływów finansowych. Ma ona wpływ na terminową realizację zobowiązań z tytułu umów o pracę. Efektem jest brak możliwości terminowego zrealizowania wszystkich zobowiązań - napisali do pracowników dyrektor Tomasz Kwiatkowski i prezes zarządu Rafał Radwański.

Podkreślili również, że wiedzą, iż ta sytuacja uderza w szczególności w pracowników najsłabszych, dla których każdy dzień zwłoki stanowi problem. Dlatego zapewnili o podjęciu czynności w celu uzyskania możliwości zrealizowania wypłat w możliwie najkrótszym czasie. Ostateczny termin ustalono na 15 stycznia.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Pensje z opóźnieniem, 0 out of 5 based on 0 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
red. dodany
 
Odsłon: 4391
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (20)

Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
d26-abd
~ vhh  A to nie błogosławiony Schodzinski co dekalog na starostwie wieszał oddał szpital łachmaniarzom?
13 stycznia 2018
+21
-0
b20-d11
~ ela  Brawo! Oddaliście szpital w ręce nieudaczników. Cierpią przez nich pacjenci i cały personel.
13 stycznia 2018
+20
-0
6c7-0c2
~ ba93x  jak można oddać państwowy szpital w dzierżawe prywatnym osobom??!! to tak jakby oddać komende policji prywatnym osobm które będą robić co im sie zechce zadłużac i za to nie odpowiadac itp
13 stycznia 2018
+20
-0
Ostatnio dodane komentarze
3da-6c8
~ jak   no i były te pensje,coś cicho
15 stycznia 2018
brak ocen
5b4-9a6
~ Może dwa miliony Euro Biłgorajskie są wWarsawie   EvaClinic z Warszawy jest pierwszym szpitalem w Europie, który od kilku tygodni przeprowadza termiczne leczenie mięśniaków. Urządzeniem Alpinion Alpius 900, o wartości około dwóch milionów euro, dysponuje nowy właściciel kliniki firma „Arion Szpitale”.
14 stycznia 2018
+1
-0
1db-aa0
~ No na pensje dla pracowników Biłgoraja nie ma ale na warszawke to mają   EvaClinic z Warszawy jest pierwszym szpitalem w Europie, który od kilku tygodni przeprowadza termiczne leczenie mięśniaków. Urządzeniem Alpinion Alpius 900, o wartości około dwóch milionów euro, dysponuje nowy właściciel kliniki firma „Arion Szpitale”.
http://www.evaclinic.pl/index.php/HIFU_-_najnowsza_metoda_leczenia_...
14 stycznia 2018
+1
-0
903-cae
~ pacjent   osobiście dziwię się, że za taka pracę noce, święta bez rodziny pielęgniarki zarabiają takie grosze, ale po co im dać lepiej prezesów opłacić na stołkach.
14 stycznia 2018
+2
-0
e3e-983
~ pracownik   jak żyć za najniższą krajową. wszystkie dodatki wrzucone do podstawy!
14 stycznia 2018
+2
-0
7d0-afc
~ pracownik   oddajcie nam to co nasz. za co mamy żyć??????
14 stycznia 2018
+2
-0
1c7-0f7
~ Mac   I dobrze ze oddali szpital który był zarzadzany przez znajomych polityków a nie fachowców. Zapomnieliście jak szpital przynosił 5-6 mln strat rocznie, jak nic się nie robiło w powiecie? Chcecie aby to wróciło?
Arion to nie ideał ale wole ich niż "specjalistów" ze starostwa
14 stycznia 2018
+3
-2
3e1-b58
~ tak   i schodziński też brylował w oddaniu szpitala wilkom i dlatego przegrał sromotnie wybory,
13 stycznia 2018
+9
-0
be1-18a
~ oburzony   Czy wypłat będzie z odsetkami karnymi, bo ci ludzie mają rachunki i im naliczane są odsetki karne.
13 stycznia 2018
+7
-0
b2d-fdb
~ Wyborca   PIS-owskie szmaciarze i łajdaki głosowali za oddaniem szpitala w dzierżawę prywatnej, szemranej spółce. Teraz będą go znowu oddłużać, kombinować kto i jaki PIS-ior będzie dyrektorem itd. A przecież działali razem ze sztandarowym hersztem ZSL-PSL-owskiej mafii. Ale do odpowiedzialności się nie poczuwają. To zakłamani i fałszywi hochsztaplerzy. Złapią PIS-owca jak bierze łapówkę albo coś zwędzi to zaraz ogłaszają, że on już nie jest w PIS bo go właśnie wyrzucili. To tak jak złodzieja złapią jak kradnie ale on mówi, że to nie jego ręka.
13 stycznia 2018
+10
-1
c0c-814
~ Jon   A gdzie są związki na czele z Panią Wojdą !??
13 stycznia 2018
+6
-1
0cc-88e
508-39f
~ as   Ograniczenie biurokracji,likwidacja urzędów pracy,rozwiązanie konkordatu,zmniejszenie ilości posłów itp,itd czy sprawna służba zdrowia?
13 stycznia 2018
+5
-3
e5a-651
~ 0[   Kiedy starostwo zostanie oddane spółce Arion?
13 stycznia 2018
+12
-0
d26-abd
~ vhh   A to nie błogosławiony Schodzinski co dekalog na starostwie wieszał oddał szpital łachmaniarzom?
13 stycznia 2018
+21
-0
315-ec3
~ taka prawda   to oddał Nie żyjący Inyskiewicz pod dyktando zasłużonego dla biłgoraja tokarskiego,tym się właśnie zasłużył niczym więcej,no i giena ,, mojewoda,, mocno w tym pomagała ,żeby mężuś mógł bezstresowo być póżniej starostą .I to się udało ,tyle ,że sytość została wsród Tokarskich.A ponad 100 tysiecy ludzi i obecnie pracownicy ,, uwidieli,,
13 stycznia 2018
+15
-0
846-1e8
~ J56   No pielęgniarki, wsiadać z posłem Zawiślakiem do samochodu i jazda do biura Duda-pomoc. Raz Wam pomogli to i tym razem nie odmówią a szczególnie gdy na nich znów będziecie głosowały.
13 stycznia 2018
+7
-9
6c7-0c2
~ ba93x   jak można oddać państwowy szpital w dzierżawe prywatnym osobom??!! to tak jakby oddać komende policji prywatnym osobm które będą robić co im sie zechce zadłużac i za to nie odpowiadac itp
13 stycznia 2018
+20
-0
3a4-ac8
~ klk   A KTO ODDAŁ JAK NIE PIŚORY !!!
13 stycznia 2018
+13
-5
b20-d11
~ ela   Brawo! Oddaliście szpital w ręce nieudaczników. Cierpią przez nich pacjenci i cały personel.
13 stycznia 2018
+20
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google | Recepcja | Google+ | Zamojska.pl