Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
MIASTO I GMINA BIŁGORAJ
2015.01.27 10:28

Koncepcja budowy obwodnicy zachodniej Biłgoraja oraz rozbudowy drogi Nr 835 ponownie do wglądu

3 lutego o godz. 15.00 w lokalu remizy OSP w Rogalach odbędzie się spotkanie dotyczące koncepcji rozbudowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 835. Tego samego dnia o  godz. 17.00 na sali konferencyjnej Urzędu Miasta Biłgoraj mieszkańcy Biłgoraja i gminy Biłgoraj będą mogli zapoznać się z koncepcją budowy obwodnicy zachodniej miasta Biłgoraj.
Koncepcja budowy obwodnicy zachodniej Biłgoraja oraz rozbudowy drogi Nr 835 ponownie do wglądu
Koncepcja budowy obwodnicy zachodniej Biłgoraja oraz rozbudowy drogi Nr 835 ponownie do wglądu

Koncepcje programowo - przestrzenne budowy obwodnicy zachodniej miasta Biłgoraj oraz rozbudowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 835 do Majdanu Nowego zostały opracowane w ramach projektu pn.: "Upowszechnienie podejścia funkcjonalnego w planowaniu przestrzennym poprzez określenie granic i kierunków rozwoju obszaru funkcjonalnego Miasta Biłgoraj".Z koncepcjami programowo - przestrzennymi budowy obwodnicy zachodniej miasta Biłgoraj oraz rozbudowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 835 do Majdanu Nowego poza wymienionymi spotkaniami można zapoznać się również na stronie www.mofbilgoraj.pl oraz w Urzędzie Gminy Biłgoraj w pokoju nr 39.

Opracowanie koncepcji jest jednym z działań projektu: "Upowszechnienie podejścia funkcjonalnego w planowaniu przestrzennym poprzez określenie granic i kierunków rozwoju obszaru funkcjonalnego Miasta Biłgoraj", który od 29 maja 2013 roku jest realizowany przez Gminę Biłgoraj w partnerstwie z Gminą Miasto Biłgoraj i Gminą Księżpol. W ramach projektu został już wyznaczony Miejski Obszar Funkcjonalny Miasta Biłgoraj, opracowano Strategię Rozwoju Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Biłgoraj - Dokument ramowy i przeprowadzono dla niej Strategiczną Ocenę Oddziaływania na Środowisko.

W końcowej fazie opracowywania jest Plan rozwoju przedsiębiorczości MOF, Strategia Rozwoju Turystyki na obszarze Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biłgoraja, Analiza funkcjonalno - przestrzenna zagospodarowania głównych terenów inwestycyjnych oraz Plan działań w zakresie rozwoju współpracy sieciowej (klastrowej) przedsiębiorstw z branży turystycznej działających na terenie MOF Biłgoraj. W trakcie opracowywania jest dokumentacja techniczna na budowę ścieżek rowerowych na terenie trzech gmin. Zadanie obejmuje opracowanie dokumentacji technicznej dla blisko 63 km nowych ścieżek i szlaków rowerowych, które razem z istniejącymi już szlakami rowerowymi stworzą spójny system tras rowerowych na terenie MOF Biłgoraj. Ponadto opracowana została koncepcja wspólnego oznakowania wszystkich planowanych i istniejących tras oraz koncepcja lokalizacji i budowy Miejsc Obsługi Rowerzystów.

Wszystkie te działania służą realizacji nowej zasady tzw. podejścia terytorialnego, zakładającego odejście od postrzegania obszarów przez pryzmat granic administracyjnych na rzecz obszarów funkcjonalnych. Podejście to będzie kluczowe w nowym okresie programowania 2014 - 2020.

Ewelina Lemieszek
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Ewelina Lemieszek dodany
 
Odsłon: 18198
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (7)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
c03-8e6
~ XXI  Halo urzędnicy!
Mamy XXI wiek i te dokumenty powinny już dawno być dostępne na stronie Miasta/Gminy, tak, aby wszyscy mogli się zapoznać.
27 stycznia 2015
+14
-0
Ostatnio dodane komentarze
Ten komentarz został oznaczony jako spam
PL
b69-a27
~ ...  do ~ mm   No właśnie też tak myślę, że szkoda robić ten fragment od Gromady do ul. Granicznej, przecież na 835 od Gromady do wiaduktu nie ma i nie będzie raczej nigdy zabudowy mieszkaniowej , poza tym są tam wzdłuż 835 drogi serwisowe i nie ma potrzeby robić obwodnicy tego odcinka.
Niby twierdzą, że projektują po to aby otworzyła nowe tereny inwestycyjne między nową obwodnicą a 835, ale do tego nie trzeba zaraz obwodnicy przez pola, wystarczą jakieś serwisówki od 835 w kierunku zachodnim.
Jednak gdyby powstała w tym kształcie jak na mapie, to prawdopodobnie będzie też przedłużona obwodnica północna w kierunku skrzyżowania ul. Granicznej z ul. Batorego, tak aby się połączyć z ta planowaną obwodnicą.
Na mapach z MPZP widać taki jakby zostawiony szeroki pas na przedłużenie obwodnicy północnej w kierunku zachodnim.
27 stycznia 2015
+5
-0
PL
3e6-40c
~ mm   Troche bez sensu.
Jadac od Zamoscia na Przemysl, aby wjechac na obwodnice trzeba bedzie pojechac kawalek na Lublin, aby potem znow wracac.
Cos na wzor tego co mamy jadac od Janowa do Zamoscia.
Nie mozna zaczac budowy nowej obwodnicy, na wysokosci obecnego ronda przy wiadukcie? Zaoszczedzi sie na budowie drogi z Gromady do torow oraz nie bedzie trzeba budowac dodatkowego wiaduktu.
27 stycznia 2015
+7
-1
PL
760-db8
~ nmn   A kiedy policja zrobi porządek z Biłgorajską ośmiornicą?Znowu z Lublina muszą jechać i sprzątać po naszym MO?
27 stycznia 2015
+6
-1
PL
a9a-b48
~ patologia w urzędach jest to wiadomo nie od dziś  do ~ jg y   ale rodziny nie są patologiczne i policjant któremu ktoś pomógł kiedyś jak teraz może zwalczać korupcję
te wszystkie powiązania są efektem załatwiania
swój swemu załatwi
swój swemu oka nie wykole
27 stycznia 2015
+10
-1
PL
c03-8e6
~ XXI   Halo urzędnicy!
Mamy XXI wiek i te dokumenty powinny już dawno być dostępne na stronie Miasta/Gminy, tak, aby wszyscy mogli się zapoznać.
27 stycznia 2015
+14
-0
PL
760-db8
~ jg y   Kiedy CBŚ przyjrzą się tym przetargom i umowom , nasi z MO nic nie zrobią skoro biją się jakiejś pijanej morderczyni a przecież też maja oddział do walki z korupcją i jakoś nie słychać o ich sukcesach,w starostwie od lat kradli a gdzie nasza policja była?
27 stycznia 2015
+12
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w piątek, godzina 18:36 Region
Zmiany personalne w parafiach [LISTA]
W piątek 21 czerwca biskup Marian Rojek ogłosił decyzje personalne dotyczące kapłanów diecezji zamojsko-lubaczowskiej. W jakich parafiach będą zmiany?
w piątek, godzina 15:00 Rogale
Zderzenie 3 pojazdów. Służby w akcji [AKTUALIZACJA]
11 czerwca 2024 Lubelszczyzna
Ogrzewasz dom gazem? Sprawdź, jak otrzymać zwrot VAT
we wtorek, godzina 14:30 Dereźnia Solska
Pożegnanie wieloletniej dyrektor
Wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej im. Papieża Jan Pawła II w Dereźni Solskiej Zofia Bielak odchodzi na emeryturę. W sali gimnastycznej dereźniańskiej placówki odbyło się dzisiaj uroczyste i wzruszające pożegnanie.
w piątek, godzina 14:27 Nadrzecze
Pożar auta na drodze wojewódzkiej
w czwartek, godzina 18:47 Region
W piątek biskup ogłosi zmiany personalne w parafiach
13 czerwca 2024 Biłgoraj
Sześciu chętnych na budowę nowoczesnego osiedla
W Biłgoraju wkrótce powstanie ekologiczne osiedle bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. właśnie zakończyło przyjmowanie ofert na realizację inwestycji.
w czwartek, godzina 14:40 Hedwiżyn
Uroczyste pożegnanie długoletniej dyrektor
w piątek, godzina 13:15 Biłgoraj
Wakacje czas zacząć
w środę, godzina 13:12 Kraj
Do Sejmu trafił wniosek o uchylenie immunitetu posłowi Romanowskiemu
Prokurator Generalny Adam Bodnar przekazał dzisiaj do Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Szymona Hołowni wniosek o wyrażenie przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zgody na pociągnięcie posła na Sejm RP Marcina Romanowskiego do odpowiedzialności karnej oraz jego zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie.
we wtorek, godzina 13:10 Kraj
Złóż wniosek do końca czerwca, żeby nie stracić pieniędzy
w czwartek, godzina 10:29 Biłgoraj
Kierowca ciężarówki "zgubił" naczepę
10 czerwca 2024 Powiat
Oficjalne wyniki głosowania w powiecie biłgorajskim
W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego wzięło udział 29 636 mieszkańców powiatu biłgorajskiego, spośród 79 044 uprawnionych. Wyborcy oddali 29 462 ważne głosy. Największym poparciem wśród głosujących cieszyła się partia Jarosława Kaczyńskiego.
w środę, godzina 15:03 Korczów
Dyrektor odchodzi na emeryturę po blisko 25 latach pracy
w piątek, godzina 15:21 Józefów
Pijany rowerzysta słono zapłaci
13 czerwca 2024 Biłgoraj
Święto motoryzacji w Biłgoraju
Już w najbliższą niedzielę 16 czerwca w Biłgoraju będzie można podziwiać perełki motoryzacji. Wszystko za sprawą Biłgorajskiego Spotkania z Klasykiem, które odbędzie się na terenie OSiR.
w piątek, godzina 09:33 Księżpol
Centrum Księżpola czeka metamorfoza
w niedzielę, godzina 15:12 Zastawie
Zawody w sporcie pożarniczym [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
15 czerwca 2024 Biłgoraj
Jubileusz "Sparty" z Marcinem Dańcem
W sobotę 15 czerwca odbyła się uroczysta gala z okazji 20-lecia działalności klubu RWKS Sparta Biłgoraj, który od dwóch dekad aktywnie działa na rzecz rozwoju sportu w naszym mieście oraz okolicach. W wydarzeniu, które uświetnił występem znany satyryk Marcin Daniec, wzięli udział członkowie i sympatycy klubu, działacze, zawodnicy oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.
w czwartek, godzina 08:53 Powiat
Strażacy usuwali skutki burz
w niedzielę, godzina 16:53 Dyle
Niedziela z "Biłgorajską Nutą" [NOWE ZDJĘCIA]
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl