Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
MIASTO I GMINA BIŁGORAJ
2015.01.27 10:28

Koncepcja budowy obwodnicy zachodniej Biłgoraja oraz rozbudowy drogi Nr 835 ponownie do wglądu

3 lutego o godz. 15.00 w lokalu remizy OSP w Rogalach odbędzie się spotkanie dotyczące koncepcji rozbudowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 835. Tego samego dnia o  godz. 17.00 na sali konferencyjnej Urzędu Miasta Biłgoraj mieszkańcy Biłgoraja i gminy Biłgoraj będą mogli zapoznać się z koncepcją budowy obwodnicy zachodniej miasta Biłgoraj.
Koncepcja budowy obwodnicy zachodniej Biłgoraja oraz rozbudowy drogi Nr 835 ponownie do wglądu
Koncepcja budowy obwodnicy zachodniej Biłgoraja oraz rozbudowy drogi Nr 835 ponownie do wglądu

Koncepcje programowo - przestrzenne budowy obwodnicy zachodniej miasta Biłgoraj oraz rozbudowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 835 do Majdanu Nowego zostały opracowane w ramach projektu pn.: "Upowszechnienie podejścia funkcjonalnego w planowaniu przestrzennym poprzez określenie granic i kierunków rozwoju obszaru funkcjonalnego Miasta Biłgoraj".Z koncepcjami programowo - przestrzennymi budowy obwodnicy zachodniej miasta Biłgoraj oraz rozbudowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 835 do Majdanu Nowego poza wymienionymi spotkaniami można zapoznać się również na stronie www.mofbilgoraj.pl oraz w Urzędzie Gminy Biłgoraj w pokoju nr 39.

Opracowanie koncepcji jest jednym z działań projektu: "Upowszechnienie podejścia funkcjonalnego w planowaniu przestrzennym poprzez określenie granic i kierunków rozwoju obszaru funkcjonalnego Miasta Biłgoraj", który od 29 maja 2013 roku jest realizowany przez Gminę Biłgoraj w partnerstwie z Gminą Miasto Biłgoraj i Gminą Księżpol. W ramach projektu został już wyznaczony Miejski Obszar Funkcjonalny Miasta Biłgoraj, opracowano Strategię Rozwoju Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Biłgoraj - Dokument ramowy i przeprowadzono dla niej Strategiczną Ocenę Oddziaływania na Środowisko.

W końcowej fazie opracowywania jest Plan rozwoju przedsiębiorczości MOF, Strategia Rozwoju Turystyki na obszarze Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biłgoraja, Analiza funkcjonalno - przestrzenna zagospodarowania głównych terenów inwestycyjnych oraz Plan działań w zakresie rozwoju współpracy sieciowej (klastrowej) przedsiębiorstw z branży turystycznej działających na terenie MOF Biłgoraj. W trakcie opracowywania jest dokumentacja techniczna na budowę ścieżek rowerowych na terenie trzech gmin. Zadanie obejmuje opracowanie dokumentacji technicznej dla blisko 63 km nowych ścieżek i szlaków rowerowych, które razem z istniejącymi już szlakami rowerowymi stworzą spójny system tras rowerowych na terenie MOF Biłgoraj. Ponadto opracowana została koncepcja wspólnego oznakowania wszystkich planowanych i istniejących tras oraz koncepcja lokalizacji i budowy Miejsc Obsługi Rowerzystów.

Wszystkie te działania służą realizacji nowej zasady tzw. podejścia terytorialnego, zakładającego odejście od postrzegania obszarów przez pryzmat granic administracyjnych na rzecz obszarów funkcjonalnych. Podejście to będzie kluczowe w nowym okresie programowania 2014 - 2020.

Ewelina Lemieszek
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Koncepcja budowy obwodnicy zachodniej Biłgoraja oraz rozbudowy drogi Nr 835 ponownie do wglądu, 0 out of 5 based on 0 ratings
Ewelina Lemieszek dodany
 
Odsłon: 17665
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (7)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
c03-8e6
~ XXI  Halo urzędnicy!
Mamy XXI wiek i te dokumenty powinny już dawno być dostępne na stronie Miasta/Gminy, tak, aby wszyscy mogli się zapoznać.
27 stycznia 2015
+14
-0
Ostatnio dodane komentarze
Ten komentarz został oznaczony jako spam
PL
b69-a27
~ ...  do ~ mm   No właśnie też tak myślę, że szkoda robić ten fragment od Gromady do ul. Granicznej, przecież na 835 od Gromady do wiaduktu nie ma i nie będzie raczej nigdy zabudowy mieszkaniowej , poza tym są tam wzdłuż 835 drogi serwisowe i nie ma potrzeby robić obwodnicy tego odcinka.
Niby twierdzą, że projektują po to aby otworzyła nowe tereny inwestycyjne między nową obwodnicą a 835, ale do tego nie trzeba zaraz obwodnicy przez pola, wystarczą jakieś serwisówki od 835 w kierunku zachodnim.
Jednak gdyby powstała w tym kształcie jak na mapie, to prawdopodobnie będzie też przedłużona obwodnica północna w kierunku skrzyżowania ul. Granicznej z ul. Batorego, tak aby się połączyć z ta planowaną obwodnicą.
Na mapach z MPZP widać taki jakby zostawiony szeroki pas na przedłużenie obwodnicy północnej w kierunku zachodnim.
27 stycznia 2015
+5
-0
PL
3e6-40c
~ mm   Troche bez sensu.
Jadac od Zamoscia na Przemysl, aby wjechac na obwodnice trzeba bedzie pojechac kawalek na Lublin, aby potem znow wracac.
Cos na wzor tego co mamy jadac od Janowa do Zamoscia.
Nie mozna zaczac budowy nowej obwodnicy, na wysokosci obecnego ronda przy wiadukcie? Zaoszczedzi sie na budowie drogi z Gromady do torow oraz nie bedzie trzeba budowac dodatkowego wiaduktu.
27 stycznia 2015
+7
-1
PL
760-db8
~ nmn   A kiedy policja zrobi porządek z Biłgorajską ośmiornicą?Znowu z Lublina muszą jechać i sprzątać po naszym MO?
27 stycznia 2015
+6
-1
PL
a9a-b48
~ patologia w urzędach jest to wiadomo nie od dziś  do ~ jg y   ale rodziny nie są patologiczne i policjant któremu ktoś pomógł kiedyś jak teraz może zwalczać korupcję
te wszystkie powiązania są efektem załatwiania
swój swemu załatwi
swój swemu oka nie wykole
27 stycznia 2015
+10
-1
PL
c03-8e6
~ XXI   Halo urzędnicy!
Mamy XXI wiek i te dokumenty powinny już dawno być dostępne na stronie Miasta/Gminy, tak, aby wszyscy mogli się zapoznać.
27 stycznia 2015
+14
-0
PL
760-db8
~ jg y   Kiedy CBŚ przyjrzą się tym przetargom i umowom , nasi z MO nic nie zrobią skoro biją się jakiejś pijanej morderczyni a przecież też maja oddział do walki z korupcją i jakoś nie słychać o ich sukcesach,w starostwie od lat kradli a gdzie nasza policja była?
27 stycznia 2015
+12
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 20:51 Biłgoraj
Dni Biłgoraja. Koncerty na scenie letniej BCK
W tym roku Dni Biłgoraja odbywają się pod hasłem "W krainie Słowian". Wydarzenie rozpoczęło się w sobotę 27 maja. Można było wziąć udział w jarmarku, a wieczorem rozpoczęły się koncerty. Na scenie BCK wystąpili Head Vision, Kuba Nizio, Diana Kotuła, czy Lubelska Federacja Bardów.
w niedzielę, godzina 14:42 Biłgoraj
Wioska Słowian stanęła w centrum miasta [NOWE ZDJĘCIA]
w niedzielę, godzina 18:49 Sól
W Soli bawią się i pomagają
17 maja 2023 Biłgoraj
Jest program Dni Biłgoraja. Kto zagra?
Już w przyszły weekend odbędą się Dni Biłgoraja. Podczas wydarzenia zaplanowano całą masę atrakcji, gwiazdą będzie zespół Poparzeni Kawą Trzy.
w niedzielę, godzina 00:52 Biłgoraj
Poparzeni Kawą Trzy z koncertem w Biłgoraju
w sobotę, godzina 18:08 Biłgoraj
Trwa jarmark w ramach Dni Miasta
w środę, godzina 18:24 Biłgoraj
Podatki w górę?
Podczas środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja, po raz kolejny wrócono do tematu podwyżki stawek podatkowych od nieruchomości. Tym razem udało się uchwalić nowe kwoty?
w piątek, godzina 15:43 Sól
Mieszkaniec gminy Biłgoraj potrzebuje krwi
w środę, godzina 08:29 Biłgoraj
Firma z Biłgoraja na 5. miejscu w rankingu Forbesa
w środę, godzina 17:49 Biłgoraj
Głosowanie nad absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza
Częścią środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja (24 maja) było głosowanie w sprawie udzielenia burmistrzowi absolutorium, czyli stwierdzenia prawidłowości podjętych działań finansowych w poprzednim roku. Radni musieli też podjąć decyzję co do udzielenia włodarzowi wotum zaufania.
14 maja 2023 Biłgoraj
26-letni motocyklista zginął na miejscu
19 maja 2023 Biłgoraj
Budynek zniknął
w niedzielę, godzina 22:04 Biłgoraj
Dni Biłgoraja za nami
W drugi dzień świętowania organizatorzy zaprosili na plac przy BCK. Na scenie letniej zaprezentowały się lokalne zespoły, ale wystąpił tez teatr z Dąbrowicy. Na zakończenie wystąpiła zwyciężczyni Voice of Poland Ola Nizio.
16 maja 2023 Aleksandrów
12-latek odgryzł fragment skóry 13-latkowi
w piątek, godzina 12:22 Biłgoraj
Bezpodstawnie zwolniona urzędniczka otrzymała odszkodowanie, w kolejce czekają następni pracownicy
w sobotę, godzina 11:47 Biłgoraj
Przyjaźń ponad granicami
Biłgoraj współpracuje z miastami partnerskimi od prawie 30 lat. To sposób na wsparcie i wymianę doświadczeń. Okazją do podsumowań są konferencje miast partnerskich, które odbywają się każdego roku przy okazji Dni Biłgoraja. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w sobotnie przedpołudnie 27 maja i zorganizowane zostało w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Podczas wydarzenia, z okazji 25-lecia współpracy odnowiono umowę z litewskim Kelme.
19 maja 2023 Biłgoraj
O biłgorajskim szlabanie usłyszy cała Polska
w sobotę, godzina 12:47 Biłgoraj
Rogi myśliwskie rozbrzmiały w Biłgoraju
w czwartek, godzina 17:48 Biłgoraj
Będzie chodnik na ul. Bagiennej? Awantura na spotkaniu z mieszkańcami
W czwartkowe popołudnie 25 maja odbyło się spotkanie w sprawie przebudowy ul. Bagiennej. Władze miasta mają w planach wykonanie ciągu pieszego i drogi dla rowerzystów. Już na początku rozgorzała prawdziwa awantura.
w niedzielę, godzina 09:24 Biłgoraj
Bajkowy świat młodych grafików
w środę, godzina 09:10 Józefów
Józefów w "Bujaj się z Kaśką po Lubelszczyźnie"
14 maja 2023 Biłgoraj
Garażówka ruszyła [NOWE ZDJĘCIA]
W niedzielę 14 maja rozpoczęły się tegoroczne biłgorajskie garażówki. Na terenie targowiska przy ul. Jagiełły na kupujących czeka ponad setka wystawców. Na stołach można znaleźć prawdziwe perełki. To już 27 edycja wydarzenia.
21 maja 2023 Gromada
Do Gromady zjechali strażacy z całej gminy [NOWE ZDJĘCIA]
w czwartek, godzina 09:27 Biłgoraj
Co? Gdzie? Kiedy?
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl