Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Inwestycje drogowe
2013.01.30 11:48 | aktualizacja: 2013.01.30 12:00

Kolejna obwodnica w planach

Tym razem chodzi o zachodnią obwodnicę Biłgoraja. Władze miasta chcą walczyć o pieniądze potrzebne na opracowanie dokumentacji. Na początku lutego złożony zostanie wniosek dotyczący przeprowadzenia analiz eksperckich powiązań funkcjonalnych, przeprowadzenia postępowania środowiskowego oraz opracowania dokumentacji technicznej.
Kolejna obwodnica w planach
Kolejna obwodnica w planach

- 1 lutego 2013 r. zostanie złożony wniosek w konkursie na działania wspierające jednostki samorządu terytorialnego w zakresie planowania miejskich obszarów funkcjonalnych. Konkurs jest organizowany przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Departament Programów Pomocowych i Pomocy Technicznej - poinformował burmistrz Janusz Rosłan.

Złożony wniosek będzie dotyczył przeprowadzenia analiz eksperckich powiązań funkcjonalnych, przeprowadzenie postępowania środowiskowego oraz opracowania dokumentacji technicznej dla zadania pod roboczą nazwą "Budowa zachodniej Obwodnicy Biłgoraja".

Na etapie składania wniosku został podpisany list intencyjny dotyczący powołania obszaru funkcjonalnego obejmujący: Gminę Miasto Biłgoraj, Gminę Biłgoraj i Gminę Księżpol.

Według wytycznych do konkursu obszar funkcjonalny zostaje utworzony przez gminę miejską i minimum dwie gminy wiejskie, a projekt musi oddziaływać bezpośrednio na tereny przyległe. Wstępne założenia dotyczące projektu obejmuje przeprowadzenie obwodnicy od miejscowości Majdan Gromadzki, poprzez ulicę Graniczną, Dereźnię Zagrody, tereny położone pomiędzy Korczowem a Dereźnią Majdańską i zakończenie przed Majdanem Nowym. Dokładny przebieg trasy zostanie określony po przeprowadzeniu analiz i badań. Przewidywana długość obwodnicy wynosi około 15 km.

Wartość projektu według wytycznych Ministerstwa Rozwoju Regionalnego może wynieść maksymalnie 3 mln. zł, w tym wkład beneficjentów 10 %.

Celem złożenia wniosku jest przygotowanie dokumentacji technicznej, z możliwością ubiegania się o dofinansowanie do zadania w okresie programowania 2014-2020.

red.
REKLAMA
Oceń:
4 głosy
Kolejna obwodnica w planach, 4.0000 out of 5 based on 4 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 10335
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (12)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
240-2f8
~ Fata   Kompletnie nie znam sie na drogach ale cieszę się że ktoś myśli na ten temat i coś chce robić
31 stycznia 2013
brak ocen
PL
3f1-21f
~ bilgo  do ~ Tylko taka   ZGADZAM się!
Jakby dali rade wyciagnac kase aby od ronda (ktore powstanie) na Al. Jana Pawła - dociągnąć drogę (wzdłuż torów) do nowo planowanej Obwodnicy Zachodniej i na połączeniu rondo (mogłoby powstac rondo na połączeniu Obwodnicy Północnej z Zachodnią).
To by było!!! :)
31 stycznia 2013
+1
-0
PL
b64-d2c
~ z Biłgoraja   Dobrze by było gdyby obwodnica biegła na południe jako przedłużenie obwodnicy północnej, w znacznej odległości od Biłgoraja, tak jak jest w okolicach wielu miast.
31 stycznia 2013
brak ocen
PL
ccf-228
~ maniek   Mam inne zdanie niż mój przedmówca. Uważam że obwodnica powinna iśc przez srodek miasta tak jak np. w Kielcach, oczywiście wszystko musi być zaplanowane i wykonane tak aby nie utrudniać życia mieszkańcom. Obwodnica przez miasto daje możliwośc kierowcom zatrzymania, zobaczenia miasta, jakiegoś postoju na noc zrobienie zakupów, odwiedzenia jakiejś restauracji i dzięki temu jakieś pieniądze pozostają w mieście bo ktoś zarobi, a jak obwodnica jest poza miastem to nikt nie będzie specjalnie zjezdzał by się zatrzymać.
31 stycznia 2013
+0
-3
PL
e23-3ae
~ drogowiec   Obwodnica jak sama nazwa mówi to droga umożliwiająca pojazdom ominięcie pewnego obszaru miejskiego i odciążenie jego ulic z tranzytowego ruchu międzymiastowego, międzydzielnicowego lub międzyosiedlowego.
Biłgoraj ma wprawę w budowaniu obwodnic śródmiejskich, odciążyć jedną ulicę a inną pogrążyć ruchem ciężkim.
Jaki myślący człowiek proponuje przebieg obwodnicy przez wioskę - Dereźnię, czy właśnie zabudowującą się ulicę Graniczną.
Niech ten bez mózg od razu uwzględni w wniosku o dofinansowanie i projekcie "czarne punkty" i armię fotoradarów.
O zgrozo!!! Niech drogi zaczną budować drogowcy i ludzie którzy się na tym znają a nie urzędasy, które mają kompleksy i próbują się wykazywać jeden przed drugim.
31 stycznia 2013
+3
-0
PL
475-713
~ biłgorajanin   do tylko taka - człowieku nie filozofuj a kim ty jesteś do ch.....y!Ciesz się,że w ogóle coś się robi a kto cię upoważnił do krytykowania,chyba ktoś robi to wiedząc jak.A jak jesteś taki mądry to idż i doradż im a nie tylko piszesz i to głupio.Ale widać na to tylko cię stać.Bo się zdenerwowałem..
31 stycznia 2013
+0
-3
PL
408-e9f
~ Tylko taka   Mam powaqżne watpliwości co do założeń trasy. Uważam, że ta obwodnica zachodnia powinna być kontynuacją obwodnicy północej, powinna być jej przedłużeniem. Tylko taka trasa pomoże ruchowi od Zamościa na Tarnogród i na Krzeszów. Zastanówcie się nad tym.
31 stycznia 2013
+5
-0
PL
1c2-bb0
~ do narzekaczy   No tak. Jak sie nic nie robi - zle, jak sie cos robi - tez zle. Ot, typowe myslenie takiego statystycznego narzekacza.
31 stycznia 2013
+2
-1
BE
d2b-5fe
~ DROGA   jeszcze jednej nie zrobili a już wielkie plany
31 stycznia 2013
+4
-0
PL
94a-74e
~ kik   pasowałoby zająć się tymi drogami co są, bo niektórymi jak Nowakowskiego nie da się przejechać
30 stycznia 2013
+3
-1
PL
972-322
~ xx   ciekawe czy nie skończy się tylko na planowaniu..pożyjemy zobaczymy..może to być dobre
30 stycznia 2013
+1
-1
PL
3f1-609
~ xxx   lepiej jakby sie zajeli planowaniem obwodnicy Soli!!
30 stycznia 2013
+5
-9
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w środę, godzina 13:28 Biłgoraj
Burmistrz nagrodził sportowców, artystów i społeczników [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 21 lutego zorganizowano Podsumowanie roku w kulturze, sporcie i działalności społecznej. Wydarzenie odbyło się w Biłgorajskim Centrum Kultury. Burmistrz miasta nagrodził najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych, ale też artystów, twórców i animatorów kultury.
w sobotę, godzina 08:25 Obsza
Akcyza do zwrotu
dzisiaj, 13:34 Biłgoraj
Jest praca w Urzędzie Miasta
13 lutego 2024 Biłgoraj
Bal ósmych klas
Od belgijki uczniowie ostatnich klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju rozpoczęli swój bal ósmoklasisty. Wydarzenie odbyło się we wtorkowe popołudnie 13 lutego, w sali gimnastycznej.
w sobotę, godzina 09:21 Biłgoraj
Wilki w okolicy Biłgoraja
w sobotę, godzina 16:18 Biłgoraj
Tłumy na treningu z trzykrotnym mistrzem świata
15 lutego 2024 Lubelszczyzna
Mrożone maliny i koncentrat pomidorowy z Ukrainy zatrzymane na granicy
Maliny nafaszerowane plastikiem i koncentrat pomidorowy o obniżonej kwasowości - te produkty nie dotrą do polskich konsumentów. Transport został zatrzymany na granicy z Ukrainą. Jak zapewnia wojewoda lubelski kontrole na granicy pracują przez całą dobę i sprawdzają jakość każdej przesyłki wjeżdżającej do kraju.
dzisiaj, 12:05 Biłgoraj
Młodzież poznaje zawody
dzisiaj, 07:16 Lubelszczyzna
Rolnicy u wojewody. Byli też ci z powiatu biłgorajskiego
w czwartek, godzina 09:55 Powiat
Orlen będzie szukać gazu w powiecie
W marcu na terenie powiatu biłgorajskiego mają rozpocząć się prace geofizyczne, które mają na celu zbadanie struktur geologicznych związanych z występowaniem złóż węglowodorów. Badania na zlecenie Grupy ORLEN przeprowadzi Geofizyka Toruń S.A.
17 lutego 2024 Józefów
Zmiana na stanowisku nadleśniczego
w poniedziałek, godzina 09:28 Powiat
Kilometr drogi powiatowej za ponad 2 mln zł
w niedzielę, godzina 22:58 Długi Kąt
Śmiertelny wypadek na drodze wojewódzkiej [AKTUALIZACJA]
W niedzielny wieczór 25 lutego na drodze wojewódzkiej nr 853 doszło do potrącenia pieszego. Mimo podjętej reanimacji nie udało się uratować poszkodowanej osoby.
w poniedziałek, godzina 15:23 Kraj
Policjanci zabezpieczają przejazd kolumn wojskowych
w poniedziałek, godzina 18:58 Biłgoraj
Mura do Rosłana, Rosłan do Mury - kampania się rozpędza
dzisiaj, 12:21 Biłgoraj
Pochówek płodów i dzieci martwo urodzonych. W Biłgoraju wprowadzono procedurę
W lutym br. burmistrz Biłgoraja wprowadził procedurę organizacji pochówku dzieci martwo urodzonych na terenie gminy oraz pochówku szczątków płodów ludzkich. Jakie zasady będą obowiązywać?
w sobotę, godzina 12:58 Powiat
Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców z powiatu
w czwartek, godzina 12:13 Lubelszczyzna
Nagrody dla sołtysów
w niedzielę, godzina 11:07 Gmina Biłgoraj
Gmina szuka trzech dyrektorów
Urząd Gminy w Biłgoraju ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów Szkół Podstawowych w Dereźni Solskiej, Hedwiżynie i Korytkowie Dużym. Jakie wymagania muszą spełnić osoby, które pokierują placówkami?
w niedzielę, godzina 12:40 Borowiec
Ogień strawił poddasze
18 lutego 2024 Gmina Turobin
11 chętnych na przebudowę dawnej drogi wojewódzkiej
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl