Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
JÓZEFÓW
2014.05.30 07:13

Burmistrz Józefowa z absolutorium

Roman Dziura uzyskał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Podczas sesji, która odbyła się w czwartek 29 maja, za przyjęciem uchwały w tej sprawie byli wszyscy radni obecni na sali.
Burmistrz Józefowa z absolutorium
Burmistrz Józefowa z absolutorium

fot. archiwum

Roman Dziura uważa, że chociaż w 2013 roku gmina zrealizowała bardzo dużo inwestycji, największym sukcesem jest prawie czterokrotne zwiększenie nadwyżki budżetowej. - W ostatnich latach wynosiła ona około 500 tysięcy złotych, natomiast na koniec ubiegłego roku wzrosła do 2 milionów. To prawdopodobnie nie udało się żadnemu samorządowi w kraju - chwali się burmistrz Józefowa. Jego zdaniem oznacza to, że gmina jest dobrze przygotowana do korzystania z kolejnych dotacji, które będą dostępne w nowej unijnej perspektywie finansowej.

Podsumowując podczas czwartkowych obrad ubiegłoroczne inwestycje Roman Dziura podzielił je na inwestycje "marzeń" i inwestycje "potrzeb". W pierwszej grupie znalazły się bardzo kosztowne zadania, o których realizacji jeszcze kilka lat temu nikt nie myślał. To na przykład budowa dróg i ścieżek rowerowych, m.in. z Józefowa do wsi Długi Kąt i przez Stanisławów. - W tym rejonie został nam jeszcze do zrobienia niewielki odcinek o długości około 200 metrów. Dzisiaj uświadomiłem radnym, że będzie on kosztować 130 tysięcy złotych, co wyraźnie pokazuje jaki wysiłek finansowany musiała ponieść gmina, by wybudować 5 kilometrów głównej trasy dla rowerzystów między Józefowem a Długim Kątem - tłumaczy Roman Dziura.

Do inwestycji "potrzeb" burmistrz Józefowa zalicza budowę sieci wodnej i kanalizacyjnej m.in. w ulicach: Broniewskiego, Nowej, Sosnowej, Górniczej, Kamiennej, Cichej czy Słonecznej. Chodzi zarówno o położenie nowej, jak też wymianę istniejącej sieci azbestowo-cementowej.

Samorządowe pieniądze były też wykorzystywane na remonty i termomodernizację kolejnych budynków użyteczności publicznej, w tym szkół, co było bardzo ważne nie tylko ze względu na estetykę tych obiektów, ale przede wszystkim oszczędności kosztów ich utrzymania.

Oprócz oceny ubiegłorocznego budżetu, radni podjęli kilka decyzji, związanych z tegorocznym planem dochodów i wydatków. Postanowili m.in. że przez kolejny rok mieszkańcy gminy Józefów będą płacić za wodę z gminnej sieci tyle, ile płacili do tej pory, a cena za odprowadzanie ścieków została zmniejszona o 8 groszy za metr sześcienny.

Ponadto Rada Miejska udzieliła pomocy finansowej powiatowi biłgorajskiemu na dwie inwestycje drogowe. Pierwsza to "schetynówka" od drogi wojewódzkiej w kierunku Biłgoraja przez Tarnowolę, Brzeziny i Górecko Stare. Józefowski samorząd przeznaczył na ten cel 700 tysięcy złotych. Kolejne 40 tysięcy przekaże powiatowi na dokończenie drogi powiatowej w Hamerni i połączenie jej z z trasą, która prowadzi do Józefowa.

UM Józefów
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Burmistrz Józefowa z absolutorium, 0 out of 5 based on 0 ratings
UM Józefów dodany
 
Odsłon: 3607
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (2)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
441-5f8
~ mieszkaniec gminy   NIe mam zastrzeżeń co pracy do Pana Burmistrza . Józefów idzie ku dobrej drodze.Jest kilka spraw do "zrobienia " jeszcze w trybie szybkim .Przede wszystkim Panie Burmistrzu porządek z cmentarzem.NIE MA KAPLICY !!! Nie żyjemy w XIX wieku że zmarły musi leżeć w mieszkaniu do czasu pochówku.Sanepid będzie dobierał nam wszystkim się do d**y Pogonić tą firmę z Biłgoraja i wziąć sprawy w swoje ręce.Mało to mamy swoich ludzi żeby sie zajmowali pochówkiem.Pozdrawiam
30 maja 2014
+2
-3
PL
7ca-dd5
~ majdan   congratulations Roman
30 maja 2014
+1
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
we wtorek, godzina 16:28 Biłgoraj
Biłgorajskie obchody Dnia Strażaka [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
We wtorek 30 maja, w Biłgorajskiej Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyły się uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Były Odznaczenia i życzenia satysfakcji ze służby.
dzisiaj, 10:09 Biłgoraj
"Viaje por España" czyli podróż po Hiszpanii
dzisiaj, 09:46 Biłgoraj
Dzień Dziecka na sportowo
27 maja 2023 Biłgoraj
Dni Biłgoraja. Koncerty na scenie letniej BCK
W tym roku Dni Biłgoraja odbywają się pod hasłem "W krainie Słowian". Wydarzenie rozpoczęło się w sobotę 27 maja. Można było wziąć udział w jarmarku, a wieczorem rozpoczęły się koncerty. Na scenie BCK wystąpili Head Vision, Kuba Nizio, Diana Kotuła, czy Lubelska Federacja Bardów.
dzisiaj, 09:08 Biłgoraj
Olimpijskie zmagania w "Jedynce"
w piątek, godzina 10:59 Biłgoraj
Piękni i Młodzi oraz Playboys kręcili teledysk na biłgorajskim autodromie
24 maja 2023 Biłgoraj
Podatki w górę?
Podczas środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja, po raz kolejny wrócono do tematu podwyżki stawek podatkowych od nieruchomości. Tym razem udało się uchwalić nowe kwoty?
dzisiaj, 08:03 Biłgoraj
Delegacja z Izraela z wizytą w Biłgoraju
w piątek, godzina 10:32 Obsza
Grill z okazji Dnia Dziecka z promilami w tle
24 maja 2023 Biłgoraj
Głosowanie nad absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza
Częścią środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja (24 maja) było głosowanie w sprawie udzielenia burmistrzowi absolutorium, czyli stwierdzenia prawidłowości podjętych działań finansowych w poprzednim roku. Radni musieli też podjąć decyzję co do udzielenia włodarzowi wotum zaufania.
w piątek, godzina 19:54 Biłgoraj
Wracają przymrozki. IMGW wydał ostrzeżenie dla powiatu
dzisiaj, 08:15 Józefów
Mali patrioci po pierwszym przeglądzie
w niedzielę, godzina 22:04 Biłgoraj
Dni Biłgoraja za nami
W drugi dzień świętowania organizatorzy zaprosili na plac przy BCK. Na scenie letniej zaprezentowały się lokalne zespoły, ale wystąpił tez teatr z Dąbrowicy. Na zakończenie wystąpiła zwyciężczyni Voice of Poland Ola Nizio.
w czwartek, godzina 10:21 Biłgoraj
39-latek aresztowany za groźby wobec sąsiadów
w piątek, godzina 14:27 Biszcza
Pożar, wypadek i poszukiwania w Biszczy
27 maja 2023 Biłgoraj
Przyjaźń ponad granicami
Biłgoraj współpracuje z miastami partnerskimi od prawie 30 lat. To sposób na wsparcie i wymianę doświadczeń. Okazją do podsumowań są konferencje miast partnerskich, które odbywają się każdego roku przy okazji Dni Biłgoraja. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w sobotnie przedpołudnie 27 maja i zorganizowane zostało w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Podczas wydarzenia, z okazji 25-lecia współpracy odnowiono umowę z litewskim Kelme.
w piątek, godzina 08:17 Biłgoraj
Plac zabaw w centrum miasta zmieni wygląd
we wtorek, godzina 09:36 Szyszków
Pijany kierowca forda wjechał w budynek
25 maja 2023 Biłgoraj
Będzie chodnik na ul. Bagiennej? Awantura na spotkaniu z mieszkańcami
W czwartkowe popołudnie 25 maja odbyło się spotkanie w sprawie przebudowy ul. Bagiennej. Władze miasta mają w planach wykonanie ciągu pieszego i drogi dla rowerzystów. Już na początku rozgorzała prawdziwa awantura.
w czwartek, godzina 08:28 Goraj
Dyrektor powołana na kolejną kadencję
w czwartek, godzina 07:10 Osuchy
Inwestycja za 13 mln zł ruszyła pełna parą
we wtorek, godzina 11:47 Biłgoraj
Międzygminne porozumienie podpisane
Partnerstwo "Gminy Powiatu Biłgorajskiego dla Rozwoju Gospodarczego" to projekt, który ma pomóc w rozwoju gmin. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane podczas spotkania, które odbyło się we wtorkowe przedpołudnie 30 maja, w Urzędzie Miasta w Biłgoraju. Zaprezentowano też projekt Strategii IIT.
we wtorek, godzina 10:19 Aleksandrów
Pożar domu w Aleksandrowie
w czwartek, godzina 08:53 Biłgoraj
Powstał w '82 roku. W sobotę jubileusz 40-lecia istnienia
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl