Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
JÓZEFÓW
2014.05.30 07:13

Burmistrz Józefowa z absolutorium

Roman Dziura uzyskał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Podczas sesji, która odbyła się w czwartek 29 maja, za przyjęciem uchwały w tej sprawie byli wszyscy radni obecni na sali.
Burmistrz Józefowa z absolutorium
fot. archiwum

fot. archiwum

Roman Dziura uważa, że chociaż w 2013 roku gmina zrealizowała bardzo dużo inwestycji, największym sukcesem jest prawie czterokrotne zwiększenie nadwyżki budżetowej. - W ostatnich latach wynosiła ona około 500 tysięcy złotych, natomiast na koniec ubiegłego roku wzrosła do 2 milionów. To prawdopodobnie nie udało się żadnemu samorządowi w kraju - chwali się burmistrz Józefowa. Jego zdaniem oznacza to, że gmina jest dobrze przygotowana do korzystania z kolejnych dotacji, które będą dostępne w nowej unijnej perspektywie finansowej.

Podsumowując podczas czwartkowych obrad ubiegłoroczne inwestycje Roman Dziura podzielił je na inwestycje "marzeń" i inwestycje "potrzeb". W pierwszej grupie znalazły się bardzo kosztowne zadania, o których realizacji jeszcze kilka lat temu nikt nie myślał. To na przykład budowa dróg i ścieżek rowerowych, m.in. z Józefowa do wsi Długi Kąt i przez Stanisławów. - W tym rejonie został nam jeszcze do zrobienia niewielki odcinek o długości około 200 metrów. Dzisiaj uświadomiłem radnym, że będzie on kosztować 130 tysięcy złotych, co wyraźnie pokazuje jaki wysiłek finansowany musiała ponieść gmina, by wybudować 5 kilometrów głównej trasy dla rowerzystów między Józefowem a Długim Kątem - tłumaczy Roman Dziura.

Do inwestycji "potrzeb" burmistrz Józefowa zalicza budowę sieci wodnej i kanalizacyjnej m.in. w ulicach: Broniewskiego, Nowej, Sosnowej, Górniczej, Kamiennej, Cichej czy Słonecznej. Chodzi zarówno o położenie nowej, jak też wymianę istniejącej sieci azbestowo-cementowej.

Samorządowe pieniądze były też wykorzystywane na remonty i termomodernizację kolejnych budynków użyteczności publicznej, w tym szkół, co było bardzo ważne nie tylko ze względu na estetykę tych obiektów, ale przede wszystkim oszczędności kosztów ich utrzymania.

Oprócz oceny ubiegłorocznego budżetu, radni podjęli kilka decyzji, związanych z tegorocznym planem dochodów i wydatków. Postanowili m.in. że przez kolejny rok mieszkańcy gminy Józefów będą płacić za wodę z gminnej sieci tyle, ile płacili do tej pory, a cena za odprowadzanie ścieków została zmniejszona o 8 groszy za metr sześcienny.

Ponadto Rada Miejska udzieliła pomocy finansowej powiatowi biłgorajskiemu na dwie inwestycje drogowe. Pierwsza to "schetynówka" od drogi wojewódzkiej w kierunku Biłgoraja przez Tarnowolę, Brzeziny i Górecko Stare. Józefowski samorząd przeznaczył na ten cel 700 tysięcy złotych. Kolejne 40 tysięcy przekaże powiatowi na dokończenie drogi powiatowej w Hamerni i połączenie jej z z trasą, która prowadzi do Józefowa.

UM Józefów
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
UM Józefów dodany
 
Odsłon: 3929
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (2)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
441-5f8
~ mieszkaniec gminy   NIe mam zastrzeżeń co pracy do Pana Burmistrza . Józefów idzie ku dobrej drodze.Jest kilka spraw do "zrobienia " jeszcze w trybie szybkim .Przede wszystkim Panie Burmistrzu porządek z cmentarzem.NIE MA KAPLICY !!! Nie żyjemy w XIX wieku że zmarły musi leżeć w mieszkaniu do czasu pochówku.Sanepid będzie dobierał nam wszystkim się do d**y Pogonić tą firmę z Biłgoraja i wziąć sprawy w swoje ręce.Mało to mamy swoich ludzi żeby sie zajmowali pochówkiem.Pozdrawiam
30 maja 2014
+2
-3
PL
7ca-dd5
~ majdan   congratulations Roman
30 maja 2014
+1
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 11:17 Biłgoraj
Motocykliści opanowali Biłgoraj [NOWE ZDJĘCIA]
Po kilkuletniej przerwie do kalendarza wydarzeń w Biłgoraju powraca Spontaniczna Motomajówka. W sobotę 25 maja zorganizowano piątą edycję zlotu, którego inicjatorem jest Spontaniczna Grupa Motocyklowa.
dzisiaj, 19:29 Biłgoraj
Zderzenie osobówek w Biłgoraju
dzisiaj, 20:26 Aleksandrów
Aleksandrów pamięta
w sobotę, godzina 21:18 Biłgoraj
Sobotnie koncerty gwiazd [NOWE ZDJĘCIA]
Trwają Dni Biłgoraja. Tegoroczne świętowanie rozpoczęło się w sobotnie popołudnie od programu skierowanego do najmłodszych mieszkańców miasta. Wieczorem rozpoczęły się koncerty. Na scenie letniej BCK wystąpili Biłgorajska Orkiestra Dęta im. Czesława Nizio, Kuba Nizio, Ola Nizio - zwyciężczyni 5 edycji "The Voice of Poland". Przed nami koncerty gwiazd.
dzisiaj, 08:41 Korytków Duży
Nocne zdarzenie drogowe
dzisiaj, 11:47 Biłgoraj
Rowerem przez Ziemię Biłgorajską
w piątek, godzina 08:17 Biłgoraj
Od poniedziałku objazdy związane z zamknieciem mostu
W związku z remontem zabytkowego mostu przy ulicy Lubelskiej w Biłgoraju konieczne jest wyłączenie obiektu z użytkowania. Od poniedziałku 27 maja most będzie nieprzejezdny. Jak długo potrwają utrudnienia?
w sobotę, godzina 17:54 Biłgoraj
Biłgorajanie świętują Dni Miasta
w piątek, godzina 09:07 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu odzyskał oszczędności
w piątek, godzina 15:52 Tarnogród
Pożegnanie wieloletniej dyrektor biblioteki
Po ponad pięćdziesięciu latach pracy w zawodzie bibliotekarza, na zasłużoną emeryturę przechodzi dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnogrodzie - Joanna Puchacz.
dzisiaj, 15:04 Biłgoraj
Wioska indiańska w centrum miasta
w środę, godzina 16:45 Biłgoraj
Najlepsi matematycy w powiecie [WYNIKI]
w poniedziałek, godzina 14:05 Frampol
Gradobicie i ulewa [AKTUALIZACJA]
Zgodnie z przewidywaniami synoptyków w poniedziałkowe popołudnie nad powiatem biłgorajskim przeszła burza, której towarzyszyły silne opady deszczu. W gminie Frampol spadł grad.
w sobotę, godzina 13:23 Frampol
Zderzenie osobówek na DW nr 835 we Frampolu [AKTUALIZACJA]
w czwartek, godzina 13:40 Stara Wieś
Tragiczne zdarzenie w powiecie. Nie żyje mężczyzna [AKTUALIZACJA]
w środę, godzina 18:44 Biłgoraj
Ile zarobi nowy burmistrz?
W związku z objęciem z dniem 6 maja stanowiska burmistrza przez Wojciecha Glenia, podczas środowych obrad Rada Miasta zajęła się ustaleniem wysokości pensji włodarza.
dzisiaj, 09:46 Biłgoraj
Słodka pomoc dla Igi i Maćka
dzisiaj, 08:24 Biłgoraj
Uczennica ZSZiO z wyróżnieniem w ogólnopolskim konkursie
w czwartek, godzina 18:46 Gmina Biłgoraj
Ustalono wysokość diet i pensję wójta
Podczas III sesji Rady Gminy Biłgoraj, która odbyła się w czwartek 23 maja, radni podjęli kluczowe uchwały dotyczące wynagrodzenia wójta oraz diet dla członków rady.
16 maja 2024 Biłgoraj
Jest program Dni Biłgoraja
w czwartek, godzina 19:10 Bukowina
Zdarzenie drogowe w Bukowinie
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl