Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
JÓZEFÓW Sesja w Józefowie
2013.05.23 11:37

Burmistrz Józefowa z absolutorium

Burmistrz Józefowa Roman Dziura otrzymał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Podczas sesji w środę 22 maja za przyjęciem uchwały w tej sprawie byli wszyscy radni obecni na sali.
Burmistrz Józefowa z absolutorium
Burmistrz Józefowa z absolutorium

W 2012 roku gmina zrealizowała inwestycje warte ponad 5,5 miliona złotych, to o prawie 600 tysięcy więcej niż w 2011 i o około 400 tysięcy więcej niż w 2010 roku. Pieniądze te zostały wykorzystane m.in. na modernizację dróg i obiektów użyteczności publicznej, a także budowę nowych chodników i ścieżek rowerowych oraz rozbudowę infrastruktury turystycznej. Wszystkie wydatki gminy Józefów w 2012 roku zamknęły się kwotą ponad 26 milionów 200 tysięcy złotych, a dochody wyniosły ponad 24 miliony 700 tysięcy.

Podczas środowej sesji radni uchwalili też nowe stawki opłat za ścieki odprowadzane do gminnej sieci. Po uprawomocnieniu się uchwały będą one wyższe od obecnych o 38 groszy. Powodem podwyżki są wysokie koszty obsługi ścieków, odprowadzanych do oczyszczalni w Józefowie. Zakład może przyjmować około 200 metrów sześciennych na dobę, a przerabia zaledwie 60 do 80. Jest szansa, że przyjęte teraz stawki będą obowiązywać tylko do czasu wybudowania kolejnego fragmentu gminnej kanalizacji. Przetarg na wykonanie robót już jest rozstrzygnięty, a pierwsze prace powinny się rozpocząć w najbliższych dniach. Na razie dostęp do miejskiej kanalizacji ma ponad połowa mieszkańców Józefowa. Po wybudowaniu nowej sieci wskaźnik ten wzrośnie do ponad 80 procent. To oznacza, że ścieków dostarczanych do oczyszczalni będzie więcej, dzięki czemu koszty ich obsługi powinny być niższe.

Radni Józefowa zadecydowali również o utworzeniu nowego, całorocznego schroniska dla dzieci i młodzieży. Ma ono powstać w budynku szkoły, z którego w ubiegłym roku wyprowadziło się do liceum miejscowe gimnazjum. Zwolnione w ten sposób sale lekcyjne zostaną przebudowane i na tej bazie powstanie schronisko z 50 miejscami noclegowymi oraz niezbędnym zapleczem sanitarnym i kuchennym. Autorzy pomysłu są pewni, że chętnych na zagospodarowanie nowych miejsc nie zabraknie. Choć obiekt jeszcze nie jest gotowy turyści już rezerwują w nim miejsca.

UM Józefów
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
UM Józefów dodany
 
Odsłon: 6023
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (2)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
d3e-9d9
~ tylko prawda  do ~ mieszkaniec   Zaczynają.... Dobre sobie....
30 maja 2013
brak ocen
PL
caa-1e9
~ mieszkaniec   A ja bym proponował w pierwszej kolejności zrobić monitoring w szkole w Majdanie Nep.Gimnazjaliści zaczynają popalać trawkę a od tego zaczną sie "kłopoty" i lepiej mieć na to oko
23 maja 2013
+3
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
21 września 2023 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
dzisiaj, 08:29 Biłgoraj
Ruch w sprawie przebudowy trasy wojewódzkiej nr 858
dzisiaj, 08:40 Lubelszczyzna
Gminy ze wsparciem na edukację
22 września 2023 Biłgoraj
To już 35 lat. Rozpoczęły się tegoroczne SzPŚiPA
W piątek 22 września ruszyły kolejne, 35. już Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorska. Sala widowiskowa Biłgorajskiego Centrum Kultury wypełniona była po brzegi. Na kolejny koncert zapraszamy już jutro.
w piątek, godzina 14:12 Biłgoraj
Wkrótce otwarcie pierwszej jadłodzielni w Biłgoraju
w sobotę, godzina 19:30 Biłgoraj
Konkurs talentów w BCK [WYNIKI]
dzisiaj, 09:21 Biłgoraj
Wywiadówka w sukniach ślubnych
Takie wydarzenie odbyło się pierwszy raz. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju zaprosił rodziców na wywiadówkę, podczas której zaprezentowano kreacje przygotowane przez uczniów techników.
w piątek, godzina 12:18 Biłgoraj
Będzie kolejna inwestycja drogowa w Biłgoraju
w sobotę, godzina 11:13 Biłgoraj
Zdążyć z pomocą
w piątek, godzina 10:46 Biłgoraj
Akcja w lasach
Nadleśnictwo Biłgoraj poinformowało, że na terenie całego kraju jest prowadzona akcja, mająca charakter kontrolno - prewencyjny. Będzie ona trwać do 3 października.
w sobotę, godzina 08:45 Biszcza
360 zawodników wystartowało nad zalewem
w czwartek, godzina 11:12 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w sobotę, godzina 10:35 Biłgoraj
Liście, tukan i egzotyczne kwiaty. Młodzież wzięła się za malowanie bloku [NOWE ZDJĘCIA]
Na jednym z bloków przy placu Wolności w Biłgoraju widniały wulgarne napisy szpecące elewację. Zajęli się tym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5. Pod nadzorem nauczycieli stworzyli prawdziwe dzieło. Akcja odbyła się w sobotę 30 września.
w piątek, godzina 09:20 Biłgoraj
Schola zaprasza do współpracy
w czwartek, godzina 11:16 Biłgoraj
Oszukany przy zakupie pelletu
w środę, godzina 08:17 Region
Ta droga po przebudowie odciąży DW nr 835
We wtorek 26 września podpisano umowę na przebudowę drogi krajowej nr 74 na odcinku między Gorajcem a Szczebrzeszynem. Remont blisko 9 km drogi pochłonie 119 mln zł. Przebudowa tego odcinka, wraz z planowaną budową obwodnicy Gorajca, pozwoli odciążyć drogę wojewódzką nr 835 na odcinku między Frampolem a Biłgorajem.
we wtorek, godzina 11:57 Biłgoraj
Areszt dla 21-latka za posiadanie znacznych ilości narkotyków
w środę, godzina 15:23 Biłgoraj
Pilne! Sanepid przekazał informacje o jakości wody
22 września 2023 Biłgoraj
Poszukiwania 31-latka zakończone
Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju prowadziła poszukiwania zaginionego mieszkańca Biłgoraja. Osoby mogące posiadać informacje na temat miejsca pobytu mężczyzny proszone są o powiadomienie Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju osobiście lub pod numerem telefonu 47 815 20 10. Informacje można przekazać dzwoniąc na numer alarmowy 997/112 lub kontaktując się z najbliższą jednostką policji, także anonimowo.
w poniedziałek, godzina 12:13 Biłgoraj
Konkurs na dyrektora OIK rozstrzygnięty
w piątek, godzina 07:50 Tereszpol-Zaorenda
Biłgorajskie Zawody Rodzinne
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl