Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Spotkanie z mieszkańcami ws. solarów
To już pewne! Powstanie film o Biłgoraju! Trwa nietypowy casting.
"Mamy prawo godnie żyć"
Budynek LOK sprzedany
home > Start > Aktualności > W odpowiedzi na potrzeby społeczne
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2014.04.08 12:45 | aktualizacja: 2014.04.10 21:34

W odpowiedzi na potrzeby społeczne

Już po raz piąty zorganizowane zostały Biłgorajskie Spotkania z Ekonomią Społeczną. Konferencja odbyła się we wtorek, 8 kwietnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego. - Poruszane przez nas tematy są odpowiedzią na problemy zgłaszane przez przedstawicieli organizacji pozarządowych - wyjaśnia Katarzyna Linert, prezes Stowarzyszenia Zrównoważonego Rozwoju i Przedsiębiorczości Społecznej, organizatora spotkań.
W odpowiedzi na potrzeby społeczne
W odpowiedzi na potrzeby społeczne

Stowarzyszenie Zrównoważonego Rozwoju i Przedsiębiorczości Społecznej w Biłgoraju oraz Regionalny Ośrodek EFS w Zamościu zaprosiły na V Biłgorajskie Spotkania z Ekonomią Społeczną. Wydarzenie zostało zorganizowane we wtorek, 8 kwietnia. Udział w nim wzięli przedstawiciele organizacji pozarządowych z terenu powiatu biłgorajskiego, ale nie tylko.

- Bardzo się cieszymy, że niektórzy z państwa są z nami już po raz piąty. Szczycimy się tym, jako stowarzyszenie, że od wielu lat podejmujemy tematy, które są bardzo ważne w naszej działalności, tematy, które pozwalają nam się rozwijać - powiedziała na wstępie członek SZRiPS Halina Bazan.

Kilkadziesiąt osób mogło wysłuchać wykładów na takie tematy jak: "Nowa perspektywa programowa 2014-2020", "Zamykanie projektów w ramach PO KL. Aktualna oferta RO EFS" , "Wsparcie inicjatyw powstawania PES w subregionie chełmsko - zamojskim - prezentacja projektu w ramach Poddziałania 7.2.2 POKL", " Małe loterie", czy " Rola i zadania Wojewódzkiej Rady Działalności Pożytku Publicznego".

Swoją wiedzą podzielili się: Katarzyna Zawiślak z Lokalnego Punktu Informacyjnego w Zamościu, Marcin Wójcicki , Kierownik/Doradca Kluczowy Regionalnego Ośrodka EFS w Zamościu, Marian Gil, Kierownik Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny Filii w Zamościu, Dorota Derkacz, Kierownik Referatu Akcyzy i Gier Urzędu Celnego w Zamościu oraz Agnieszka Wiater-Borowiec, Sekretarz Wojewódzkiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

- Podczas naszych spotkań poruszamy problematykę, która najbardziej nurtuje przedstawicieli organizacji pozarządowych. W tym roku postanowiliśmy przekazać informacje dotyczące np. małych loterii, czy pozyskiwania środków w nowej perspektywie finansowej - powiedziała w rozmowie z portalem bilgorajska.pl Katarzyna Linert, prezes Stowarzyszenia Zrównoważonego Rozwoju i Przedsiębiorczości Społecznej i dodała: - Nasze spotkania zawsze przynoszą wymierne rezultaty, poza częścią teoretyczną zawsze jest też dyskusja, podczas której organizacje wymieniają się podglądami i doświadczeniami.

Każdorazowo tematyka Biłgorajskich Spotkań z Ekonomią Społeczną ustalana jest z zainteresowanymi organizacjami. - Robimy to po to, by odpowiadać na pytania, a nie organizować kolejne nic nie wnoszące konferencje. Jesteśmy też po to, by przypominać organizacjom o terminach np. rozliczeń z fiskusem, czy konieczności złożenia sprawozdania - dodaje Katarzyna Linert

Poprzednie spotkanie z ekonomią społeczną zostało zorganizowane prawie rok temu. Relację znajdą państwo w artykule pt. Myśl globalnie, działaj lokalnie.

Spotkania odbywają się w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską, z Europejskiego Funduszu Społecznego.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
W odpowiedzi na potrzeby społeczne, 0 out of 5 based on 0 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
red. dodany
 
Odsłon: 2765
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (5)

Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
605-c0e
~ Ech...   Jak zwykle, gdy coś w naszym cudnym Biłgoraju się dzieje, to dowiaduję się post factum (z gazety lub jej e-wydania). GDZIE, pytam jeszcze raz - GDZIE to spotkanie i jego prelegenci, byli wcześnie podani do jakiejkolwiek publicznej wiadomości? Strzelam focha i tyle, bo straciłam szansę na osobiste uczestnictwo i wyartykułowanie jakie są AUTENTYCZNE potrzeby społeczne w Biłgoraju. Gdybym tam była, to miałabym szansę wziąć udział w dyskusji (o ilie taka w ogóle się odbyła), a tak - jak zwykle - odbębnione, zapomniane. Ech...
9 kwietnia 2014
+2
-2
PL
19a-a67
~ Próżna   Przelewanie próżna w próżnię - tak należałoby to skomentować. słowa, które nic nie znaczą. To raczej spotkanie towarzyskie za fundusze unijne...
9 kwietnia 2014
+4
-2
PL
c8e-427
~ Widz   Brawo super inicjatywa i organizacja.
9 kwietnia 2014
+3
-4
Drakkar  do ~ TNT   Nie mam nic przeciwko o ile robią to za swoje pieniądze ale jak wynika z ostatniego zdania w artykule znów sponsoruje to podatnik.
Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju!
Inna wersja: Socjalizm bohatersko walczy z problemami nieznanymi w żadnym innym ustroju.
Znaczenie: Chodzi tutaj o trudności, które socjalizm sam sobie stwarza.
8 kwietnia 2014
+2
-3
PL
7c3-622
~ TNT   Typowy przykład wyrzucania pieniędzy w błoto. Po przeczytaniu tego artykułu nie wiadomo o co chodzi. A to proste. Kilku cwaniaków dorwało się do unijnych pieniędzy i chrzani coś bez sensu. Wstyd!
8 kwietnia 2014
+4
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

 • "Wszystkim nam po drodze"
 • Dzisiaj mijałem 3 rowerzystów, którzy jechali ulicą (Krzeszowska i Poniatowskiego) mimo, że obok była ścieżka rowerowa. Widziałem też babkę obładowaną ...
  ~ ??? 10 minut temu
  czytaj dalej
 • "Wszystkim nam po drodze"
 • Wczoraj w Biłgoraju doszło do zderzenia dwóch rowerzystek. Obie kobiety z poważnymi obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Kobiety w wieku ...
  ~ zxc godzinę temu
  czytaj dalej
 • Co? Gdzie? Kiedy?
 • Czemu nasza władza w mieście nie chce programu mieszkanie + ?Czy chodzi o to żeby nie psuć interesu deweloperom i ...
  ~ 248ko 2 godziny temu
  czytaj dalej
 • "Wszystkim nam po drodze"
 • A kto głosuje na tych rządzących?Sami się nie zieli ,jacy wyborcy taka władza
  ~ il24 2 godziny temu
  czytaj forum
 • Co? Gdzie? Kiedy?
 • czy ci goście z zespołu AlcoholicA maja problemy z alkoholem?Może jakiś narkomanów zaproszą to dopiero będzie zaszczyt dla zlotu.A ...
  ~ w23hth 3 godziny temu
  czytaj dalej
REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google | Recepcja | Google+ | Zamojska.pl